Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Šachy opět na programu dětských olympiád!

Šachy budou opět zařazeny na program olympiád dětí a mládeže! Tato radostná zpráva není starší více než pár dnů. Připomeňme si, že vůbec poprvé byly šachy do programu těchto soutěžích, pořádaných a na současné poměry relativně štědře krajskými úřady financovanými olympiádami zařazeny v roce 2005 v Brně. Účastníci měli zadarmo ubytování i stravování, jezdili po Brně městskou hromadnou dopravou zdarma, bezplatně rovněž obdrželi sportovní dres. Skvělou atmosféru soutěže si můžeme přiblížit odkazy na archívní stránku tohoto webu, kde můžeme najít několik zajímavých článků o této soutěži.

Bohužel, v dalším období se zcela vyplnila prorocká slova Dr. Cipryse ze závěrečné zprávy, kde vyslovil obavu, aby šachy z tohoto štědře dotovaného programu nevypadly. Šachový svaz totiž nikterak nemůže zařazení šachů do dětské olympiády ovlivnit, patrně prostě závisí na tom, jak jsou šachy dobře zapsány u tělovýchovných odborů jednotlivých krajských úřadů. A tak po olympiádě v Ústí nad Labem v roce 2007 se – pokud mě paměť neklame – šachy vytratily z dětských olympiád docela…

Je proto dobře, že v Moravskoslezském kraji, který letos olympiádu (tentokrát zimní – ano, šachy jsou zařazeny do zimních sportů) pořádá, se podařilo šachy opět na program olympiády opět vpašovat. Propozice soutěže najdete zde, příslušné reprezentanty budeme oslovovat až na podzim přesně podle pokynů Jihomoravského krajského úřadu a podle ELA k 1. (resp. 5.) září 2011. Jako mírnou komplikací se jeví skutečnost, že v době olympiády budou naši školáci mít jarní prázdniny.

přidal Miroslav Hurta dne 11.06.2011 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009