Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Poslední novinky z přípravy letních táborů a zájezdů

Asi žádný z krajů nenabízí tak pestrý letní rekreační program pro šachisty jako pořadatelé z naší jižní Moravy - organizátoři z Brněnské šachové školy a Klubu šachistů TJ Bučovice se snaží již 25 let připravovat komplexně zajištěné „turistické“  pobyty a zájezdy v prověřených lokalitách za přijatelnou cenu.

Ale pozor na uzávěrku přihlášek, do Caorle se můžete třeba letos přihlásit již jen do neděle 15. května!

Již první prázdninový den se do Domašova nad Bystřicí (1.-10.7.) na tábor Brněnské šachové školy sjedou děti, které šachy berou skutečně vážně. Nezáleží na tom, zda jde o začátečníky nebo pokročilé, důležité je, aby u tréninku skoro každý půlden vydržely. Do nových tajemství královské hry však proniknou a výsledky se brzy projeví i na turnajích. Účastníci od 8 do 16 let jsou ubytováni v chatkách nebo budovách. Tábor má počátek tradice v roce 2003 na Čartáku a kromě desítek spokojených dětí, celé řady renomovaných trenérů v každém z jeho následujících ročníků přibyla každý rok také kvalitní metodická pomůcka vyhledávaná trenéry i hráči. Letní šachové hrátky nabízí samozřejmě také sport, soutěže, zábavu i turistiku. Dnes mají prvních 20 přihlášených a nabízí ještě 20 volných míst. Další informace rád podá IM Richard Biolek, biolci@volny.cz, tel. 581 209 407 nebo 725 877 819.

Také hned v pátek 1. července odjíždí první autobus s šachovými rekreanty z Brna na sluncem vyhřáté písčité pláže Středozemního moře do Itálie, do Caorle. První turnus (1.-10.7.), kde vás 8 dní u moře „stojí“ jen 3 dny z dovolené, nabízí ještě asi 20 volných míst (pět stanů se 4 až 5-ti lůžky). Druhý turnus (8.-17.7.) je téměř vyprodán, protože zbývá obsadit poslední volný stan. Vážní zájemci se mohou obracet s dotazy (ale již co nejrychleji!) na pořadatele Miroslava Hurtu, mhurta@volny.cz, tel. 547 229 510 nebo 724 314 231, který  absolvoval i všech předešlých 13 ročníků těchto italských zájezdů.

V týdnu od 23. do 30. července je pro šachisty – turisty, kteří si chtějí alespoň na týden odpočinout od uspěchané civilizace, připraven další pobyt v rázovité slovenské dědince téměř „na konci světa“, na Hutách. Na poznávací pobyt v Západních Tatrách na Slovensku se zatím přihlásilo 5 rodin (asi 25 osob) a  nabízí se ještě asi 20-30 míst. Většina zájemců sice jezdí vlastními auty, ale opět skupinka turistů pojede z Brna společně také vlakem. A také letos mohou určitě počítat s programem vycházkovým, poznávacím pro rodiny s dětmi úžasnými kaňony Kvačanské a Prosiecké doliny nebo roháčským plesům a vodopádům. Ale také s turistickým, vysokohorským pro náročné horaly hřebenem Roháčů k dvoutisícovým štítům nebo celodenními túrami v Chočských vrších. Naprosto ideálním vyvrcholením pobytu je odpočinek a prohřátí znavených údů v blízkých termálních bazénech v Oraviciach, Bešeňovej nebo v impozantní Tatralandii. Šachy se hrají podle domluvy, zájmu účastníků večer po výletech nebo v případě mimořádně nepříznivého počasi.

A nakonec něco pro tábornické romantiky! Kdo by chtěl s kamarády – šachisty prožít dva týdny pod stanem na prosluněné louce u rybníka v Chřibských lesích, může se přihlásit do Vřesovic. Závěr prázdnin (13.-27.8.) patří od roku 1986 letnímu šachovému táboru ve Vřesovicích u Kyjova. Bučovičtí pořadatelé hlásí již prvních 25 přihlášených chlapců a děvčat. Asi třetinu denního táborového programu vyplní turnaje, rozbory partií, lekce, simultánky, řešitelské soutěže a zbytek dne zbývá na rekreaci a veselé soutěžení. Nabízí se také turistika, sport (hlavně fotbálek a stolní tenis), koupání a  projížďky na lodích, běhací dobrodružné soutěže v okolních lesích i zábava u táboráku. O děti a mládež od 7 do 16 let, pokročilé i začátečníky, dokonce i o ty, kteří šachy zatím nehrají a pořádně neumí, se budou starat zkušení vedoucí a pořadatelé. Jan Gorčák a Miroslav Hurta tyto letní tábory založili a po celé čtvrtstoletí je organizují a dnešní vedoucí Tomáš Matula, Karel Jančařík, Jana Hejná, Katka Klašková byli mnohokráte mezi jeho účastníky. Čerstvé novinky najdete na stránkách pořadatelů: www.sachybucovice.euweb.cz.

Na obě tyto akce podá bližší informace organizátor: Jan Gorčák, nejlépe přes e-mail: gorcak.brno@o2active.cz nebo na tel. 530 341 613, případně 723 383 908.

Propozice táborů a zájezdů, přehled všech ročníků spolu se závěrečnými zprávami, výsledky turnajů i fotogalerii můžete najít na táborových stránkách  Lokomotivy Brno

V Brně 11. května 2011, Jan Gorčák

přidal Jan Gorčák dne 13.05.2011 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009