Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

MČR mužů začíná dnes, ženy se připojí v sobotu

V pardubickém maxihotelu Labe dnes odstartovalo mistrovství ČR mužů. Hrací systém se po loňském openu vrátil k zavřené klasice s neklasickým počtem 10 hráčů.

Výsledky najdete zde, on-line přenos zde, stránky pořadatele zde

Důvodem změn jsou samozřejmě peníze. Střídání otevřených a zavřených šampionátů umožnilo úplně zrušit kvalifikační Polofinále (open je současně kvalifikací pro příští zavřený ročník). Nenápadné snížení počtu hráčů z 12 na 10 snížilo náklady na ubytování a stravu o skoro 30% (cca ze 154 na 108 člověkodní).

Proto se i při výrazně nižší svazové dotaci podařilo udržet podmínky pro hráče a zaplnit startovní pole šesti velmistry a čtyřmi velmistrovskými normami ověnčenými mezinárodními mistry s průměrem 2517. To je pravděpodobně nejvíce od vzniku samostatné České republiky, dokonce o pár bodíků více než na někdejších velkorysých šampionátech v Karlových Varech.

V sestavě MČR je 5 hráčů první české desítky a dále borci č. 12, 18, 19, 22 a 25. Velký boj se jako obyčejně strhl mezi STK a TMK o právo účasti mistra ČR juniorů. TMK je principiálně proti automatickému startu juniorského mistra a tak se divoká karta pro loňského přeborníka Cyrila Ponížila (nominace se uzavírala už v zimě) rodila jen velmi těžko. Nakonec se vše vyřešilo snad ještě lépe. Cyril se musel věnovat přípravě na maturitu a místo něj kartu dostal úřadující juniorský šampión a současně juniorská ratingová jednička Jan Krejčí.

Ženy se k mužům připojí v sobotu a pokud se nic mimořádného nestane, přiblížíme si jejich losování a průběh úvodního kola i ve fotografiích z místa konání. Prozatím se musíme spokojit s následující úvodní tiskovou zprávou zaslanou ředitelem mistrovství Zdeňkem Fialou.

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MUŽŮ V ŠACHU 2011

Ve čtvrtek 12. května 2011 bude v Pardubicích v Hotelu LABE zahájeno Mistrovství České republiky mužů 2011. Po loňském otevřeném mistrovství se letos bude opět hrát uzavřený turnaj. Právo účasti získali první tři hráči z minulého ročníku a šest hráčů dle ratingu k 1. lednu 2011. Desátého hráče nominovala trenérsko metodická komise ŠSČR. TMK nominovala mladého mezinárodního mistra Jana Krejčího, který je letošním mistrem ČR juniorů. Náš nejlepší hráč GM David Navara se rozhodoval mezi Mistrovstvím ČR a Capablankovým memoriálem na Kubě. Nakonec se rozhodl pro velmistrovský turnaj s ratingem přes 2700. I přesto bude mít letošní šampionát nejvyšší rating v dosavadní historii Mistrovství ČR. Na startovní listině najdeme 6 mezinárodních velmistrů a 4 mezinárodní mistry, takže můžeme očekávat boj nejen o medaile, ale i o velmistrovské normy. Rating turnaje je 2517.

Nejvýše nasazeným hráčem je velmistr Jiří Štoček. Na startovní listině dále nalezneme stříbrného medailistu z loňského šampionátu Tomáše Poláka, mistra ČR z roku 2009 Pavla Šimáčka a také mistra ČR z roku 2008 Vlastimila Babulu. Nejzkušenějším hráčem na startovní listině je velmistr Vlastimil Jansa, který svůj první titul získal již v roce 1964 a triumf si zopakoval v letech 1974 a 1984. Výhodu domácího prostředí budou mít pardubičtí velmistři Jan Votava a Viguen Mirumian. Ambice na splnění velmistrovské normy má nejen Pavel Šimáček, ale i mezinárodní mistři David Kaňovský, Vítězslav Rašík a Jan Krejčí.

Hraje se každý den od 15:00 kromě posledního kola, které se hraje v pátek 20. května od 10:00. Všechny partie budou přenášeny on-line a na webu najdete výsledkový servis a další aktuality. V místě konání bude partie rozebírat a komentovat mezinárodní mistr Petr Pisk. Všichni zájemci o královskou hru jsou srdečně zváni do Hotelu Labe, kde se celá akce koná.

Hlavním sponzorem Mistrovství ČR je Hotel Labe. Dalším významným sponzorem jsou Dopravní stavby Brno. Záštitu nad Mistrovstvím ČR převzala primátorka Města Pardubice MUDr. Štěpánka Fraňková. Pořadatelem Mistrovství ČR je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou.

Ing. Zdeněk Fiala

přidal David Ciprys dne 12.05.2011 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009