Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Náborové turnaje v Brně

Náborové turnaje dětí v Brně mají svou tradici. Odmyslíme-li si pravidelný seriál turnajů Druhé úterý, kde již převažují registrovaní šachisté, tak typickými náborovými turnaji je podzimní městské kolo Přeboru škol v šachu a jarní přebor základních škol jednotlivců. Pamětníci si jistě vzpomenou, že kdysi tyto náborové turnaje organizoval v Semilasu pan Bohumír Zedek z tehdejšího oddílu „Královopolská strojírna“, nyní se tohoto úkolu ujímá Centrum volného času Lužánky ve spolupráci se Šachovým klubem Lokomotiva Brno. Lužánky poskytnou pro turnaj zdarma sál a rozšíří šachové propozice mezi školy, Lokomotiva zase zajistí rozhodčí, šachový materiál a techniku nutnou pro řízení turnaje.

I když nešachisté v turnaji převažují, účastní se ho i děti hrající královskou hru závodně. Ty pak samozřejmě patří k těm, co vyhrávají a obsazují stupně vítězů. Nejinak tomu bylo i v letošním turnaji, který proběhl ve čtvrtek 7. dubna, kdy na medailových postech stanuli Adam Dvořák, Radek Zeman a Tadeáš Boček, všichni z Gymnázia Kapitána Jaroše Brno, jinak členové brněnských oddílů Duras a Lokomotiva. Podrobné výsledky můžete najít zde.

Jak splnil turnaj i svou náborovou funkci a kolik nových dětí přilákal do brněnských šachových klubů, ukáže teprve čas.

přidal Miroslav Hurta dne 08.05.2011 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009