Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Double ZŠ Boskovice na přeboru škol okresu Blansko

V úterý 14. prosince proběhlo v Jedovnicích okresní kolo přeboru škol v šachu. Tato soutěž probíhá již od devadesátých let minulého století a jejím cílem je mimo jiné získat mezi dětmi nové zájemce o královskou hru.

Prvním stupněm soutěže je přebor školy, z nejlepších hráčů je vytvořeno družstvo, které v okresním kole bojuje o postup do kola krajského, v krajském kole se pak hraje o postup na přebor republiky. Do republikového kola v minulosti ze škol našeho okresu dokázala postoupit družstva ZŠ Jedovnice, ZŠ Rájec-Jestřebí a Gymnázia Blansko. Každé kolo se hraje ve třech věkových kategoriích. Družstva jsou čtyřčlenná, mohou být na prostřídání doplněna dvěma náhradníky.

Jedovnice hostí okresní kolo již několikátý rok za sebou, díky vstřícnosti vedení obce je bezplatně k dispozici prostorný sál kulturního domu, akci pořádá Sokol Jedovnice. Pro hodnocení družstev je prvním kriteriem součet skóre. Pokud je počet účastníků v dané kategorii 5 družstev a více, postupují do dalšího kola první dva, jinak postupuje jen vítěz.

V Jedovnicích dvě mladší kategorie hrály systémem každý s každým jednokolově, do kraje postoupila dvě družstva, v nejstarší kategorii se hrálo dvoukolově a postoupil jen vítězný tým. Poděkování patří i oddílům, které ochotně zapůjčily šachové soupravy – TJ Sloup, Sokol Jedovnice, Garde Lipovec,  Sokol Rudice.

Loňský stoprocentní zisk 7/7 na 1. šachovnici dokázal v prostřední kategorii zopakovat Lukáš Slouka ze ZŠ Salmova, hráč ASK Blansko (vpředu vlevo)

Výsledky:
Kategorie 1. až 5. třída ZŠ:

Do krajského kola postupují stejná dvě družstva jako loni, jen si vyměnila pořadí. Před posledním kolem byl ještě na 2. postupovém místě Sloup, ale v závěrečném utkání prohrál 0-4 právě s vítěznými Boskovicemi, a tak se radoval Rájec-Jestřebí.

1. ZŠ Boskovice 13,5 (J. Tajovský, M. Žédek, A. Zouhar, J. Grenar, P. Lokaj); 2. ZŠ+MŠ Rájec–Jestřebí 9,5 (J. Stejskal, T. Sekanina, Z. Mojčák, M. Šamšula); 3. ZŠ Sloup 8,5; 4. ZŠ+MŠ Blansko-Salmova 5,5; 5. ZŠ Jedovnice 3.

ZŠ Boskovice, vítěz kategorie 1. stupeň ZŠ
 
Kategorie 6. až 9. třída:
Postupující první dvě družstva vyhrála zcela suverénně, pořadí na prvních 4 místech je stejné jako loni. Loňský stoprocentní zisk 7/7 na 1. šachovnici dokázal zopakovat Lukáš Slouka ze ZŠ Salmova.

1. ZŠ Boskovice 22,5 (L. Osouch, F. Dvořáček, D. Vaverka, P. Korduliak, J. Chuda); 2. Gymnázium Blansko 21,5 (M. Res, J. Klinkovský, P. Navrátil, A. Klinkovská, K. Nováková); 3. ZŠ Kunštát 15; 4. ZŠ+MŠ Rájec–Jestřebí 13; 5. ZŠ+MŠ Blansko-Salmova 13; 6. ZŠ Sloup; 7. G. Boskovice 9; 8. ZŠ Jedovnice 8,5.

ZŠ Boskovice, vítěz kategorie 2. stupeň ZŠ
 
Kategorie SŠ:
Účastníci stejní jako loni, postupuje jen vítěz. Zápasy byly velmi vyrovnané, o postupujícím vlastně rozhodlo hned první utkání, v němž Jedovnice porazily 4-0 Blansko, náskok se jim podařilo udržet až do konce. Ani jedna partie ve skupině neskončila remízou.

1. SPŠ Jedovnice 10 (K. Petrásek, O. Schaffer, M. Senáši, J. Dyčka, M. Král); 2. G. Blansko 8; 3. G. Boskovice 6.

SPŠ Jedovnice, vítěz kategorie středních škol

Text a foto Josef Plch, Jedovnice

přidal David Ciprys dne 26.12.2010 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009