Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V prosincovém Druhém úterý vítězí Roman Krupica ze Zastávky

Třiatřicet mladých šachistů z celé jižní Moravy se v úterý sjelo do Brna do hrací místnosti Lokomotivy Brno na pravidelný seriál žákovských turnajů Druhé úterý. Zatímco počet dětí v začátečnickém tzv. B turnaji dosáhl průměru, počet šachistů v A turnaji se při prezenci držel na čísle sedm a už už to vypadalo, že se místo klasického švýcaru bude hrát systémem každý s každým. Nakonec dorazili ještě další tři zájemci, ale i tak konečných deset účastníků je poněkud málo. Projevilo se to pak tím, že skupina pokročilých hrála dokonce rychleji než začátečníci, což na Druhém úterý nebývá zvykem. Turnaj tak skončil dokonce ve čtvrthodinovém předstihu a s vyhlašováním vítězů a předáváním cen se mohlo začít již o 18. hodině. Malý počet hráčů se projevil i na tom, že pozdější vítězové (a ostřílení borci z jiných turnajů) Roman Krupica (Sokol Zastávka) a Filip Svoboda (Lokomotiva Brno) se dokázali spočítat, že půl bodu jim stačí na umístění na medailových pozicích a své partie pohodlně a bez rizika odremizovali. Pořadatelé takové remízy nemají moc rádi, proto aby se tomuto jevu zabránilo, je prvním pomocným hodnocením počet výher, v němž remízoví hráči většinou ostrouhají, ale při deseti hráčích už bylo vše velmi průhledné a šlo spočítat dopředu.

 

V B turnaji první čtveřice Krůza – Křivánek – Wiecek – Winkler se porážela navzájem mezi sebou, takže mezi těmito čtyřbodovými muselo o vítězi rozhodnout pomocné hodnocení. Lepší Buchholz přiřkla palmu vítězství kuřimskému Jakubu Křivánkovi, který tak od příštího roku bude hrát již A turnaj pokročilých.

 

Pořadatelé děkují sponzorům za poskytnutí darů – minule to byl František Vykydal se šachovými časopisy, teď v prosinci zase pan Flídr z Tetčic, který na věcné ceny daroval jablíčka ze své zahrádky…

 

Podrobné výsledky A turnaj lze nalézt zde, B turnaje zde.

přidal Miroslav Hurta dne 15.12.2010 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009