Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V premiérové zastávce Czech Tour v Brně vítězí Jan Krejčí

Premiérová zastávka Czech Tour na jihu Moravy nezklamala ani nepřekvapila. Startovní pole 71 účastníků z 12 zemí včetně 4 mezinárodních mistrů a jedné velmistryně bylo silnější než na Openu Vysočina ve Ždáru nebo Openu jižní Čechy v Českém Krumlově, ale slabší než na Openech v Liberci či Hradci Králové.

Výsledky najdete zde, webové stránky Czech Tour zde

První místo v příjemném prostředí Kongresového sálu Hotelu Myslivna uprostřed lesa na kopci nad Výstavištěm s přehledem uhájil IM Honza Krejčí z Litovle (nahoře vpravo) před Pawlem Szablowskim a Alexandrem Jakimenkem.

Z domácích si jednoznačne nejlépe vedl Karel Kratochvíl z Lokomotivy Brno. Hrál neustále vpředu, v předposledním kole porazil na 3. desce Petra Pokorného.

V posledním kole hrál na 2. desce se Szablowskim o druhe misto. Partii prohrál, ale 7. místo se 6 body a perfo 2241 je pěkné.

Ve skvělých výkonech pokračuje Karlův klubový kolega, jedenáctiletý Benedikt Hofírek. K podzimním titulům mistra Moravy do 11 let a mistra ČR v rapidu do 12 přidal v tomto turnaji vítězství mezi žáky do 16 let. Benedikt uhrál perfo 2129, porazil např. FM Dušana Mikuláše, Jiřího Majera nebo Vladislava Sládka a zahrál si i s IM Chudinovskichem 2280), Petrem Buchníčkem (2309) nebo FM Vorobjovem (2235).

Na závěr připojme stručnou závěrečnou zprávu pořadatelů, kteří museli rychle balit kufry, aby stihli přesun do Českého Krumlova:

V sobotu 20.11. 2010 skončil v hotelu Myslivna v Brně – Kohoutovicích I. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN BRNO 2010.

Vítězem se stal největší favorit turnaje mezinárodní mistr Krejčí (Litovel), když v posledním kole pohodlně remizoval s Yakimenkem, který tak obsadil třetí příčku. Druhé místo obsadil Polák Szablowski, který tak splnil normu mezinárodního mistra. Szablowskému se na letošních turnajích Czech Tour opravdu daří. K vítězství v Novém Boru a Liberci tak přidal další krásný výsledek.

Nejlepší ženou v turnaji byla ruská velmistryně Semenova, která obsadila celkově 13. místo, nejlepším seniorem Rus Piankov (celkově 14.),nejlepším hráčem do 16 let byl Hofírek z Lokomotivy Brno(celkově 32.) a nejlepším brněnským hráčem Kratochvíl rovněž z Lokomotivy (celkově 7.).

přidal David Ciprys dne 22.11.2010 | sekce: Turnaje