Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis akce

1. FIDE Open PODLUŽÍ 2012

Termín: 9.-15.7.2012
Místo konání: Břeclav - Poštorná, klubovna šachového oddílu v areálu TJ Tatran Poštorná
Propozice: [pdf]

Vážení sportovní, zvláště šachoví přátelé! Dovolte, abych Vám představil turnaj. Dlouhá léta se v Břeclavi a okolí nekonal žádný velký turnaj, což je škoda. Proto jsme se rozhodli toto napravit a zároveň vyplnit vzniklou mezeru za Dubňanský festival, který se již nekoná.

Druhý týden v červenci se uskuteční první ročník FIDE openu Podluží. Břeclav leží v jížním cípu Jížní Moravy a je tedy díky sousedství se Slovenskem a Rakouskem strategicky stvořena pro mezinárodní turnaj. Úvodní ročník je prozatím koncipován pro tři desítky účastníků. Dějištěm bude areál TJ Tatranu Poštorná, zejména šachová klubovna.

Startovné a doba začátku je nastaveno velmi příznivě pro pohodový turnaj s možností výletu do okolí. Právě okolí Lednicko-Valtického areálu je jako stvořené pro cyklo i pěší turistiku. Právem je Lednice zapsána na seznam UNESCO a je na prvních příčkách navštěvovanosti v republice! Ve Valticích na zámku můžete ochutnat velmi ceněná valtická vína. Za delší výlet rovněž stojí Pavlovské vrchy a vodní dílo Nové Mlýny. Ve Věstonicích je archeologické naleziště z dob slovanského osídlení, kde prof. Absolon objevil Věstonickou Venuši.

Východněji, v Mikulčicích naleznete také vykopávky. S největší pravděpodobností byly Valy u Mikulčic jednu dobu hlavním městem Velké Moravy, která je jedním z nejdůležitějších historických článků České republiky. Cestování můžete zakončit na zámečku Pohansko. Na Pohansku se také nalézalo v 9. století velkomoravské hradiště.

Věříme, že si turnaj v Poštorné získá místo ve Vašem kalendáři a již se na Vás těšíme! Pořadtelé.

Stránky města: www.breclav.org

přidal Miroslav Slavík dne 08.04.2012 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009