Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

Webmaster

Šimon Macharáček
simon.macharacek@gmail.com

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Krolop Petr | 11.03.2013
Emoce, či "Hádání Prahy s Kutnou Horou" ?

Je mi jasné, že diskuze nápadně připomínající "mlácení prázdné slámy" je marná a zbytečná ! Přesto si dovolím, fakt už několik posledních vět vztahujících se k předchozím příspěvkům.

Pan M. Pakosta se ostře a vymezil proti nekorektním - domluveným remízám ve 2. lize. Jeho vystoupení považuji za správné a věcné ! Též vítám a považuji za správné, že zde zveřejnili pánové Vl. Rozumek a P. Bažant svůj názor, který je diametrálně odlišný. Příspěvek P. Bažanta a argumenty v něm obsažené, lze dokonce považovat za líbivé. Určitě bych však nesouhlasil s argumenty v posledním odstavci, kdy P. Bažant pokládá otázku: ,, Není přeci rozdíl, jestli SMc porazíte v 1kole nebo 10kole, všechny družstva, jenž nad SMc win = získala 3body. A že hráči nebojovali ?" Zde bych si dovolil oponovat. Jedno to určitě není a navíc pan Bažant trošku pozapomněl, že Staré Město C dokázalo remízovat se Zlínem B a Prušánkami ! Jo, možná kdyby Staré Město C skutečně prohrálo všechno, tak by se "snad" mohlo na celou věc dívat trošku jiným pohledem ! Svůj příspěvek končí pan Bažant slovy /řekněme nadsázkou/: ,,Vytáhneme na ně samopaly a začnou... nebo jim dáme pětiletý distanc, aby měli o čem přemýšlet."

Ne, to by si nikdo z nás jistě nepřál. Možná by stačilo chtít pochopit jednu prostinkou zásadu:

Žádná šachová soutěž není pro žádný tým povinná /alespoň o tom nevím/, tudíž vstup do soutěže je pro soutěž i soutěžící ctí ! Pokud tedy vstoupíme do jakékoliv soutěže, měli bychom vědět, že jsme povinní skutečně soutěžit ! Tedy, alespoň z toho hlediska vyššího principu mravního ! To co předvedlo Staré Město v zápase s Napajedly by se možná hodilo na nějaký košt slivovice, či jiný přátelský zápas, ale určitě ne do 2. ligy !

Proč jsem se vůbec angažoval ?

Před časem se tu /nejen tu/ bouřlivě až téměř vědecky rozebíral a řešil případ nebohého mládežníka, který opomenul na naše jedině správné a svaté předpisy a dovolil si během partie zavolat rodičům o odvoz /prokazatelně/. Vyhraná partie mu byla po "zásluze" zkontumována !!

Jojo, předpisy jsou předpisy a na to my máme rozhodčí, komise, podkomise a nadkomise ! Jen ten obyčejný lidský rozum, cit a takt, jaksi není v předpisech.

Ve Starém Městě proběhlo všechno ok ! Tedy formálně a dle předpisů. Mini partie byly zapsány. Všichni hráči řádně zapisovali tahy, mobil ani nepípl, nikdo nejedl ovar a nemlaskal ! Prostě pohoda a spokojenost ! Tak by to mělo být jistě všude !

Samozřejmě, že se tento zápas dá stěží napadnout. I mně je to jasné. Nicméně, přišlo mně jako pokrytectví se proti něčemu takovému neozvat, alespoň neozvat !

Pan Šťastný dokonce píše: ,,Ve sportu to prostě tak chodí, že někdy "se prostě něco domluví".
Ve fotbale je to úplně normální, ve stolním tenisu (hraji soutěž) taky. "Všichni" proti tomu bojují, ikdyž zbytečně..." !!

Pan David Ciprys tento, snad spor, pojal jako rozdělování Jižní Moravy a Zlínska. Já to tak nevidím. O emoce jistě jde, ale není to žádná obdoba "Hádání Prahy s Kutnou Horou".

Pravda je taková, že Staré Město je nepochybně baštou vynikajících šachistů. Každoroční FIDE OPEN ve Starém Městě nemá vůbec chybu !

Pravda je i taková, že zápas 10. kola 2.ligy skup."E": Staré Město C - Napajedla. Má chybu !

Josef Plch | 10.03.2013
Systém

Obecně je dobré si položit otázku, zda by výsledek, který budí emoce v závěru soutěže, budil stejné emoce i v jejím začátku. A zda by ty emoce byly stejné, kdyby onen výsledek byl pro mé družstvo výhodný. D. Ciprys už kdysi dávno pravil, že nejlepší obranou proti podezřelým výsledkům je soutěž, kde co nevíce družstev má až do posledního kola o co hrát - o postup či sestup. Když do dotáhnu do koce - při play-off by asi podobná podezírání nenastala.

pavel šťastný | 10.03.2013
4:4

Lidské emoce jsou a budou asi pořád stejné. Někdo spáchá těžký zlořin na dítěti a rázem jsou všichni pro trest smrti. Časem všechno utichne až do dalšího incidentu. Ve sportu to prostě tak chodí, že někdy "se prostě něco domluví".
Ve fotbale je to úplně normální, ve stolním tenisu (hraji soutěž) taky. "Všichni" proti tomu bojují, ikdyž zbytečně. To je jako bojovat proti prostituci. Já osobně bych výsledek 4:4 při osmi remízách v soutěžním řádu úplně legalizoval a nebojoval proti němu. Když to někoho baví, ať si tak domluví třeba všech 11 zápasů v sezóně. Kdo chce kam, pomozme mu tam....

Petr Bažant | 10.03.2013
Staré Město B a C

Dobrý den, jako dlouholetý člen ŠK Staré Město mohu říci, že Staré Město nemá zapotřebí \"ovlivňovat\" soutěž 2.ligy. K čemu? Cestovné příští rok (jak tu bylo naznačeno) => to je směšné. V počtu 8-10 družstev (+dorostenecké družstva), které ŠK má, je finančně úplně jedno jestli příští rok jedete do Napajedel či Vídně (ta tisícovka v rozpočtu oddílu je zanedbatelná).

Jedno je, ale jisté. NENÍ normální, že ŠK Staré Město hraje v nižším počtu hráčů. Proč má SMb a SMc zrovna letos problémy se sestavou na zápas? Je to způsobeno nečekaně velkým vytížením pracujících hráčů. Zaměstnání a rodina jsou na prvním místě, a ikdyž máte na soupisce 16členů -> tu osmičku neposkládáte.

SMb hrálo s Napajedly bohužel, taky v 7 => chtěly Napajedlům pomoci? Podle logiky co zde čtu, tak ne, protože SMb nakonec vyhrálo 4,5. Ale, kdyby prohrálo... ... K zápasu msBrno - SMb přijeli hosté v 6-ti a prohráli. Úmyslně? Ne! Prostě nešťastná souhra okolností.

Jsem pouhým zástupcem kapitána SMb a nevím co se dělo v posledním zápase SMc - Napajedla. Každopádně zní trošku ironicky, že poslední družstvo celé soutěže (které nevyhrálo ani jeden zápas) OVLIVNILO soutěž. Není přeci rozdíl, jestli SMc porazíte v 1kole nebo 10kole, všechny družstva, jenž nad SMc win = získala 3body. A že hráči nebojovali? Vytáhneme na ně samopaly a začnou... nebo jim dáme pětiletý distanc, aby měli o čem přemýšlet.

David Ciprys | 09.03.2013
Off topic

Výsledek utkání Staré Město C - Napajedla ohrožující Veselí a Prušánky nám rozděluje jižní Moravou a Zlínsko. Aby nevzplála nějaká druholigová válka, dovoluji si malý příspěvek zcela "mimo mísu" o tom, co nás naopak spojuje.
Pan Pařízek z Kyjova patří k pravidelným rozesílatelům mailových ptákovin :-), ale tento odkaz se mu (přesněji autorům videa) povedl. Svižně a vtipně k hrdosti na svůj kraj. Od (skoro) Napajedel, přes Staré Město a Veselí okolo Prušánek až na Vrbici, odkud je vidět skoro do Brna :-)

Miroslav Pakosta | 09.03.2013
příspěvky p. Rozumka

Pane Rozumku, v čem spočívá ukřivděnost brněnského hráče, kterého se to vůbec netýká, neboli který za oba týmy nehraje? Naše příspěvky nechápete, proto Vás asi baví a to je dobře. Plně souhlasím s názorem pana Krolopa.

Vlastimil Rozumek | 09.03.2013
Re: Krolop Petr

S fair play problém nemám a se svou inteligencí si bohatě v dosavadním životě i zaměstnání vystačím. Nemusíte mít obavu pane Krolope.
Přeji více úsměvu v této době po dlouhé zimě, nebojte, za chvíli tu bude jaro a bude to veselejší! :-)

Krolop Petr | 09.03.2013
Re: Vlastimil Rozumek.

Pane Rozumku, zřejmě Vám to nedošlo. Toto není o žádné křivdě, ale o sprosté blamáži a znevěrohodnění 2. ligy, konkrétně skupiny "E". To co předvedlo Staré Město C, by se možná hodilo do parlamentu, nikoliv do vyšší šachové soutěže. Zde bych očekával poněkud vyšší inteligenci a smysl pro fair play !

Nedomnívám se, že by brněnští a jihomoravští šachisté chtěli nějakým způsobem "ovlivňovat" Staré Město. Na ovlivňování totiž zjevně nemají tak vysokou kvalifikaci jakou předvedlo Staré Město ! Ostatně, my se tu v jednotlivých soutěžích snažíme rozehrávat jen a pouze tu šachovou hru !

Vlastimil Rozumek | 09.03.2013
Ještě jednou St. Město C - Napajedla

Ukřivděné reakce brněnských a jihomoravských hráčů...
A copak si myslí Brno, že může ovlivňovat St. Město? Bláhové...Opravdu mě to pobavilo :-)

Krolop Petr | 08.03.2013
Ještě jednou: Staré Město C - Napajedla 3,5 : 4,5.

Přátelé, až dnes jsem měl možnost nahlédnout na partie 10. kola 2. ligy skupiny "E". Samozřejmě, že středem mého zájmu byly právě partie z inkriminovaného zápasu: Staré Město C - Napajedla 3,5 : 4,5. Jak známo, tímto dosaženým výsledkem oba týmy /SM C a Napajedla/ svorně / soudě dle zhlédnutých partií/ a s gustem popravily tým Veselí nad Moravou.

Víte, v životě a zdá se i v šachu je možné ledacos, bohužel. Už staří Římané říkali: ,,Nemusí to být pravda, ale mělo by to být alespoň pěkně vymyšleno !" No, to zjevně neplatí pro výše zmíněný zápas ! A tak se mně vybavil film Vyšší princip, respektivě legendární věta profesora Málka: ,,Z hlediska vyššího principu mravního...!"

Žijeme v době kdy se na jedné straně úzkostlivě sleduje a čeká na pitomé pípnutí mobilu ! Zatímco na straně druhé dochází k naprostému ignorování a pošlapávání sportovní etiky !

Jen tak pro úplnost: Remízy: 1. šachovnice - po 9. tazích ! 2. šachovnice - 9. tahů ! 3. šachovnice - plných 13. tahů ! 4. šachovnice - 8. tahů ! 5. šachovnice - 10. tahů ! 6. šachovnice - dokonce 4. tahy !! 7. šachovnice - tady se asi opravdu hrálo - 20. tahů. 8. šachovnice - KO.

Přátelé, domnívím se, že toto není pouhá hanba, to je něco horšího ! Osobně se domnívám, že zde není co prošetřovat. Vhodná by byla finanční sankce a nařízení nového zápasu. Na komedie se snad ještě stále chodí do kin a divadel, nikoliv do šachových soutěží !

Zobrazeno 971 až 980, celkem 2754
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  »» 

Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009