Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Pavel Chrz | 08.08.2013
diskuse na jmss

Zdeňku, promiň, ale nerad bych zde s Tebou diskutoval. To není vhodné vůči těm, kterým web patří. To si můžeme vyříkat jinde.

Jinak diskuse je zde na úrovni. Dokonce bych řekl, že je web výjimkou potvrzující pravidlo. Nedávno jsem jinde parafrázoval známý výrok: Chtít mít na svém webu "bohatou" diskusi a přitom "kultivovanou", napadá mne z "Nejisté sezóny" Smoljaka+Svěráka o požadavku na "konstruktivní satiru", výrok, "zda ve spojení těchto dvou slov není již předem něco vzájemně se vylučujícího" :)). Říkám, tedy, že výjimečně právě na JMSS se bohatá a kultivovaná diskuse vzájemně nevylučuje.

Čáp Jaroslav | 05.08.2013
ad Elektronický doping

Pane MUDr. Jando, souhlasím s Vámi, velmi rozumná slova.

Janda Zdeněk MUDr. | 05.08.2013 | sekce:Šachy a média
re Pavel Chrz

Kdo by to řekl,Pavle, že budeme polemizovat na JM stránkách :-). Moc to , myslím, prožíváš . Za podvodníkama budeš stále o krok pozadu (viz kopírování karet v bance , podvody na Katastru nemovitostech , podvody v pojišťovnách , při státních zakázkách atd,atd ) . Někde jsem slyšel , že je již technicky připraveno,že nám,co nosíme dioptrické brýle, se budou zobrazovat příchozí zprávy , jako na monitoru PC . Uvidíme je jen my. To chceš, abych kromě mobilů odkládal i brýle ? A co zkoumat vnitřní zvukovod (jestli tam není nějaká mikrovysílačka) , nebo , nedejbože , konečník ? :-). I do něj , formou inpulsů přes mikropřijímač, můžeš posílat morseovku :-). To si budeme připadat, jak zločinci, co budou muset procházet scanery či různými bránami. Kdo to zaplatí a jak to technicky provedeš?
Moje zkušenost z Pardubic při 4členných družstev : před utkáním jsem se šel zeptat rozhodčího,že si pořídím fotečky mobilem , jestli to bude problém. Nebyl. U různých stolů byl masově používán , i během her , mobil. Během těch 4 dnů žádný mobil nikoho nevyrušil , žádná partie nebyla prohlášena , po zazvonění mobilu, za prohranou, nikdo kvůli tomu scény nedělal . Takže to,co se snažíš aplikovat do profesionálního šachu (kde lítají velké peníze,tam to bude svádět k nepravostem) , na nižší ligy bych nezkoušel. Nepotřebujeme nařízení FIDE. Stačí selský rozum. Když se soupeř začne chovat nenormálně (např.začne po mé odpovědi často chodit na WC) , to si stačím přece sám ohlídat , mohu přivolat rozhodčího apod. Nebuďme paranoiní :-).

Pavel Chrz | 04.08.2013
elektronický doping - další případ a u VYPNUTÉHO mobilu

Něco se stát z FIDE opravdu musí, vím, zatím bouřky teprve u Němců......

http://www.nss.cz/nejlepsi-start-adams-a-kramnik-#comments . Příspěvek 3.8. Morphynisty

čertik bertik | 30.07.2013
ČEZ TALENT FESTIVAL

Slevy jsme rozšířili i pro mládežníky v Národním Dopravní stavby openu.
Uzávěrka se ale blíží - 8.8 ! !
Propozice a slevy :
http://ceztalentfestival.webgarden.cz/rubriky/cez-talent-festival-2013/propozice-proposition

Petr Krolop | 26.07.2013
Ještě jednou k elektronickému dopingu.

Možná bych se měl raději držet známého Hérakleitova citátu: "Nevstoupíš dvakrát do téže řeky." Ale, na místní poměry pestrá a podnětná diskuze mě přitahuje jako magnet. Můj dnešní příspěvek bude nejspíše připomínat tzv. páté přes deváté, za což se dopředu omlouvám !

Pan Pavel Chrz to myslí dobře a má pravdu. Jeho zřejmou pravdu potvrzuje ve svém příspěvku i pan Pavel Čapek, který se navíc opírá o věhlasné a neomylné Murphyho zákony.

Ano, oba mají pravdu. Jenže, kdo z nás se v životě setkal s jednou, jedinou pravdou a navíc ještě s úplnou ? Jojo, pravda ta má ty své pověstné nuance.

Víte, já to vidím asi takhle: Celý svět /a bohužel i ten šachový/ přichází stále s novými, dokonalejšími zákony a pravidly hry za údajným účelem zlepšení kvality života /a šachové hry/ obyvatel modré planety. Příjde mně však zvláštní, že celé to vynaložené úsilí přináší patrné "odlidšťování."

Podvodníci a podvody vždycky byli, jsou a nepochybně budou. Ovšem, ve srovnání s těmi slušnými a férovými lidmi je to jistě nepatrné procento.

Prohraju-li jednou za x - dlouho partii s elektronickým podvodníkem. Nepochybně budu mít zkaženou neděli. Ale, jen tu jednu jedinou neděli /v nějakém delším časovém úseku/!

Ovšem, dočkám-li se tak vylepšených pravidel, že se budu muset každou /šachovou/ neděli podrobovat osobní prohlídce, tak budu mít z každé neděle dost mizerný pocit !

No myslím, že je jasné která varianta povede k rozhodnutí raději šachy nehrát.

Pan Šípek hovoří o rušičkách. Přiznám se, že i mě to napadlo, ale bral jsem to jako scifi či extrém. Proč ? Podvodům se nikdy 100% nedá vyhnout a my se jím tedy nevyhneme. Přesto věřím, že život a šachy půjdou dál.

Šípek | 26.07.2013
elektronická pomoc

Šachy zatím přečkaly vše a můj názor je že tomu tak bude i do budoucna.
Předpokládám, že nakonec se ale bude muset boj proti elektronickým pomůckám vydat jiným směrem a to od zákazu jejich používání, který je pro leckoho těžko stravitelný obtěžující a navíc v podstatě problematicky účinný k použití rušiček.
Předpokládám, že by nebyl žádný velký technický problém instalovat v hrací místnosti rušičku, která by zajistila, že žádné elektronické zařízení použít nepůjde. Nevím, jak by to bylo s cenovou náročností, ale domnívám se že to také nebude nijak závratné.

Pavel Čapek | 25.07.2013
re el. doping

Základní zákon Murphyho: Co se může pokazit, to se taky pokazí.

Lze tedy předpokládat, že pan Chrz má pravdu a v budoucnu dojde k tomu, že bude podvádět i šachista hrající jen pro radost.
Že by tomu nové nařízení zabránilo ? O tom lze s úspěchem pochybovat, neb jak pravil Murphy : Proti blbcům není ochrany - jsou příliš vynalézaví.

No a když jsem svůj příspěvek pojal tak Murphologicky, tak ještě na závěr : Každé řešení přináší nové problémy.

Jan Kalendovský | 24.07.2013 | sekce:Šachy a média
elektronika v šachu

Milý pane Chrzi, mám vás rád, ovšem trošku mi činí potíže probrat se Vašimi ctěnými příspěvky pro jejich obsáhlost spojenou tak trochu s povídavostí. Prosím stručně! Ovšem že ctím Vaše právo argumentovat, ale čiňte to tak, abychom na konci článku již nezapomněli, co bylo na začátku. I vy jste jistě poznal, že některé vaše inovace lidé nepřijali (myslím třeba dání přednosti počtu výher před skórem v soutěžích družstev), jiné se zase (ač jsou mi proti mysli - 3 body za výhru) ujaly. Tak jen prosím dál předvídejte možné zločiny a chraňte nás hlupáčky před lízáním zábradlí v zimě. A hlavně - smějte se!

Pavel Chrz | 24.07.2013
Re: elektronický doping

Re Petr Krolop: Máte pravdu, omlouvám se, v delším příspěvku jsem nedocenil slovo zaplevelena, které se mohlo dotknout Vás i všech co do diskuse psali. Napsat plna příspěvků, je slovo neutrálnější nevystihujíc zda je to dobře či špatně. Chtěl jsem poukázat na to, jak hráči zdůrazńuji jak hrají pro radost, ale cítíli-li podezření z příkoří, ovlivňujíc jejich výsledky, pořadí a nedejbůh i postup/sestup, pak volají po legislativě a nástrojích obrany.

Aniž bych chtěl něco přivolávat nebo varovat před lízáním zábradlí v zimě, tuším, že dřív nebo později se s tím i v nižších soutěžích setkáme. A věřte mi, ti co to hrají pro radost, budou proti pravděpodobným hříšníkům velmi nažhaveni a budou volat po legislativě proti hříšníkovi, který se brání listinou práv a svobod. Aby je to neodradilo od hry pro radost. Ostatně případy, zatím známé jen u cizinců (kteří hráli i KP u nás) byly.

Pane Kalendovský, vážím si Vašich názorů, jste velmi zkušený, ale také se hrálo dříve/hraje dle legislativy a legislativy obsahujíce obranu proti podvodníkům a hráči na úrovni kraje proti ni neprotestovali/jí a byli/jsou za ni rádi. Tu je však potřeba \"s dobou\" upravovat, dříve el. pomůcky k podvodům sloužit nemohly. Jinak jsem psal o škole \"písemka nebo matur...\" Prostě o čem učitel může rozhodnout, aniž by se dotknul práv a svobod žáka.

Samozřejmě můžeme čekat na první podvod u nás, o kterém se budou psát měsíce názory na novoborském, pak tam bude mnoho chytrých hlav, kdo na svazu chyboval, že doporučení FIDE odmítáme. A nebo alespoń něco chtít preventivně. Co má udělat rozhodčí? Hráč sedí v saku, vlasy po ramena, podezření je, že má ele. přístroje pod sakem, pod vlasy má možná kabely do uší. Všichni tuší, že to tak je, jako hráč 1600 poráží podstatně silnějšího a schazuje soupeře z KPI. (kteří to hrají pro radost). Tvrdí, že nic nemá, že nic neodkryje, že by to bylo porušení práv a svobod. Není-li legislativa jako v dopingu klasickém či jako na letišti nebo při písemnce ve škole, že prostě \"ano, máš na to právo, ale prohrál si, nepustíme dál, neudělals\", tak má podvodník pravdu, byť i v tomto krajním popsaném případě. Že je to přitažené za vlasy? Takto vypadal první podvodník, opět v SRN, před mnoha lety, chytré mobily nebyly, měl něco ele. jiného. A jako hráč 2200 porážel velmistry, nikoho to nenapadlo až v posledním kole \"blbec\" nahlásil osmitahový velmi obtížný mat.

Říkám jen, že dle mého názoru to problém je a bude, je i petice velmistrů k FIDE o čistotě šachu v této věci a samozřejmě se můžeme na krajích tvářit, že se nás to netýká, že hrajeme pro radost..... až do prvního průšvihu nepostupu/sestupu poškozeného týmu, který odradí ty, kteří hrají pro radost.

PS: Omlouvám se, že se zde vám vyjadřuji, jak jsem minule psal, byl jsem k tomu zde de facto popohnán.

Zobrazeno 941 až 950, celkem 2916
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009