Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Josef Plch | 28.07.2014 | sekce:Soutěže družstev
Re: V. Rozumek

Píšete: "... a určitě mne to nediskvalifikuje zaujmout rozumný názor na věc."
Nuže: 8.7.2014 píšete, že nerozumíte názoru p. Hampla, ale to vám nebránilo jeho větu vulgárně komentovat (pravda, vulgarismus byl změkčen vytečkováním).
9.7.2014 jste už asi názoru p. Hampla porozuměl (resp. jste mu podsunul nějaký domnělý názor) a vyzýval jste ostatní k vyjádření, zda podporují názor KR nebo názor p. Hampla (asi jste usoudil, že se vylučují).
16.4.2013 jste předsedovi STK JmŠS na tomto fóru napsal: "Pořád se něčím oháníte, abyste zdůvodnili váš postup STK, který jste si upekli. O rozhořčení je zbytečné mluvit, jde mi o fair play a ne že jste si sestupy s panem Hamplem udělali, tak jak vám vyhovují, což je naprosto zřejmé."

Nevadí mi diskuse, která je vedená slušně, věcně a korektně. Ani netvrdím, že se s autoritou nemá diskutovat. Ale - domníváte se, že výše uvedené je možno řadit mezi prezentaci "rozumného názoru na věc"?

Co se týká tvrzení, že správnou verzi ohledně sestupů z KP2 nelze hledat ve stanovisku předsedy STK, ale na webu vyškovských šachistů, odkazuji na příspěvek p. Vémoly z 19.4.2013: "Počet sestupujících družstev a správný výklad sestupového klíče najdete na webu vyškovských šachistů." A na webu MKS Vyškov lze dodnes číst: "Na mylné informace předsedy STK a JmŠS k sestupům na diskusním fóru neberte ohled."
Nejde tedy jen o to, že "... jen jsme tam prezentovali postoj..."

v. Rozumek | 28.07.2014
oprava

...anglický voják...

Vlastimil Rozumek | 28.07.2014
Re: Josef Plch a MSipek

Re: MSipek, Josef Plch
Už jsem nechtěl do diskuse vstupovat, vše podstatné jsem k otázce nových pravidel a mobilů napsal. Tak jen krátkou reakci na názor p. Šípka a Plcha.
Jak píše pan Šípek o plavcích, ti si do bazénu mobil neberou. Já jsem pro to, aby si šachisti taky nebrali mobil k šachovnici. Ale to neznamená, že nemohou na zápas přijet s mobilem. Když pojedeme v KP I do Znojma, tak je to na celý den. A někteří lidé mají takové povolání, že po skončení partie musí být na spojení, nebo chtějí být v kontaktu s rodinou. Anebo v tomto případě, kdy se jede dvěma auty z různých míst a je dobré, aby skupiny o sobě věděly. Že se po příjezdu mobily vypnou a nebude se na ně šahat, je přirozené. Pan Šípek by asi chtěl, abychom do Znojma nejeli autem nebo busem, ale na žebřiňáku taženém koňmi, jako v seriálu F. L. Věk…
Ke slovům pana Plcha: “Pan David Hampel je - pokud se nemýlím - bývalý předseda STK JmŠS a současný předseda JmŠS. Už to, že v těchto funkcích působil a že byl zvolen konferencí, by mělo nabádat k jisté obezřetnosti při výkladu a komentování jeho (domnělých) názorů. Tou obezřetností myslím uvážení, zda mám (jako diskutující) srovnatelnou kvalifikaci a zkušenosti”.
A to je argument nediskutovat a zařadit se do řady a bát se něco vyslovit? Srovnatelnou kvalifikaci a zkušenost přesně podle p. Hampela nemám, mám jiné zkušenosti a jiné kvalifikace. A domnívám se, že mi to není překážkou, abych nevyslovil svůj názor, a určitě mne to nediskvalifikuje zaujmout rozumný názor na věc. Takže máte pravdu pane Plchu, rozum do hrsti, ale hlavně ten “selský”!
A o situaci, kdy jediný správný názor na sestup byl na vyškovském webu tady nechci dlouze polemizovat, jen jsme tam prezentovali postoj, že vítěz se počítá od vrchu a sestupující od posledních míst tabulky.
Kéž by vždy všechna přijatá opatření směřovaly k cílovému stavu, který chceme dosáhnout.
Na závěr můj oblíbený nápis, co měl jeden Anglický voják v misi vylepený na dveřích:
„Born stupid?“ Try again!“ (Narodil ses blbý? Zkus to znovu!)

Záruba Martin | 15.07.2014
Mobily, ELO, Playchess, podvody

Nevím, ale pan Palovský, Rozumek, Kratochvíl, Nechvíla a Konečný to napsali správně. Pan Rossner je moc přísný v diskuzi a neměl by být tak zaujatý. Tak se to jeví laikovi. Myslím si, že jediný člověk, který je nad věcí je pan Ladislav Palovský, vynikající rozhodčí který to popisuje na chess.cz velice inteligentně tenhle nový výňatek pravidla o mobilním telefonu a jiném elektronickém zařízení ať se jedná o tablet apod.
Z mého pohledu by hráč neměl opouštět vůbec prostor, kde jsou šachovnice, mluvit se spoluhráčem apod. Maximálně si stoupnout, protáhnout. Pokud by chtěl vykonat nepříjemnou potřebu (záchod), tak jedině za doprovodu rozhodčího, který by ho zkontroloval jestli nemá potřebnou věcičku. Ono stačí mít v autě zařízení odskočit si z hrací místnosti a je průser na světě, nebo tajnou místnost, která je ukryta poblíž hrací místnosti. To by se děli věci. Kontumoval bych bavení se spoluhráčem bez pardonu. To je kolikrát horší než mobil na stole vedle hráče, který ho nepoužívá nebo zazvonění manželky, kdy přijde na oběd. Pan předseda FIDE ,,šikmooký blb" patří k Chocholouškovi. Český národ by měl být důrazný a tyhle ,,blby" z FIDE nepodporovat příp. vystoupit z této hloupé organizace, která přináší jen zmar šachové hry a zmatek. Proč není jen VT? Proč je ELO a když už je proč není jen jedno? U jiných soutěží např. fotbal také hráč nemá vizitku, jak hraje fotbal. Zrušme veškeré ELA a ponechejme VT a budeme překvapeni, jak se budou hrát ostré šachy. každý to svoje ELO považuje za nějakou dogmu. A to je chyba. A také hodně hráčů se snaží podvádět např. na Playchessu - když má připojení OK tj, je krásně ,,zelený" tj připojení na perfektním laggu tak se najednou začnou dít věci, když během partie hráč ,,podvodník" zapne antivirovou ochranu na slabém počítači a jeho lagg vystoupí na nehorázné číslo a soupeř mačka tlačítko na jeho kontumaci a ono nic. Především to dělají hráči Asie, Afriky a jiných rozvojových zemí. při delším čase podvádí se zapnutým šachovým motorem. Podvody jsou tedy i na nejlepším hracím serveru pak se nemůžeme divit to co uvádí pan Kratochvíl, že se děje i v Pardubicích na kvalitním Czech Openu. Lidé jsou hrozní hajzlíci a lidská čestnost a poctivost se vytrácí.

Pavel Capek | 15.07.2014
Mobily

Náš obrlajtnant Makovec, ten nám vždy říkal:,Disciplína, vy kluci pitomí, musí bejt, jinak byste lezli jako vopice po stromech.

Marian Sabol | 14.07.2014
To Josef Kratochvíl:

Jsem rád, že jsi tu příhodu s tabletem zmínil. Pokud si dobře pamatuji, tak to samé a dokonce v dvojité verzi - mobil i tablet - udělal v partii předposledního kola i tvůj spoluhráč, že?

Pavel Šťastný | 14.07.2014
běžný klubový šachista

Tome, v ELO listině nováčky v naší diskusi Nechvíla a Konečného nevidím, takže bych tipoval, že si odskočili od nějaké diskusní žumpy pod nějakým zpravodajským webem. Pokud by napsali, odkud jsou, rád bych se na ně příležitostně podíval, abych viděl, jak vypadá takový běžný klubový šachista. Jsem docela zvědavý a nějakou korunu za benzín bych obětoval....

Petr Krolop | 14.07.2014
Mnoho povyku pro nic ?

Přátelé, přiznám se, že tomu všemu, ani moc nerozumím. Ale z dětství si trošku pamatuji na jednu z těch příjemně kouzelných pohádek o hloupém, českém Honzovi. V jednom pošmurném dni si tento Honza na svém vandru nasbíral pár ořechů /domnívám se, že šlo o Vlašské ořechy/ a před deštěm našel útočiště v nějakém tom místním kostele, kde se jal podpatkem boty ořechy rozbíjet. Podivné rány neušly pozornosti místního kostelníka. No, kostelník byl sice místní, ale nikoliv zrovna statečný. V jasné tuše, že má v kostele nezvaného návštěvníka, zaklepal a opatrně se zeptal: ,, Dobrý, anebo zlý ?" ,,Dobrý." Odpověděl hloupý Honza. Opatrného kostelníka však tato strohá odpověď příliš neuspokojila a proto se otázal znovu: ,,Dobrý, anebo zlý ?" ,,Ale vždyť říkám dobrý, jinak bych je přece nejedl. " Odpověděl hloupý Honza.

Je výklad pravidel týkající se mobilů dobrý, anebo zlý ?

Již v 16. století se Wiliam Shakespeare zabýval mnohými povyky pro nic. Pravda, on ty povyky viděl spíše jako "srandu." Nakolik je však otázka býtí, či nebytí mobilů v šachu neřešitelným problémem. To nevím a Bůh suď.

Já mobily jako takové nemám rád. Jenže doba je taková, jaká je a mobily do ní prostě patří. Osobně jsem moc rád, že se už u partií nesmí kouřit. Smrad z cigarety mého soupeře je pro mě určitě horší představou než zapnutý mobil v soupeřově kapse. Stejně tak zapšklý, kyselý obličej soupeřův je nesnesitelnější než dvojnásobné vyzvánění mobilu během jedné partie. Hnusné chování lidí by se mělo trestat více než zvonění jejich mobilů. Jenže, to už bych chtěl asi příliš.

Z pozoruhodného kvanta příspěvků k tomuto tématu se mně neuvěřitelně nejvíce líbí příspěvek M. Šípka z 9.7.2014. Mám sice jinak odlišné názory, či náhledy na věci než pan Šípek, ale nějaká pravidla hry být musí, jinak by jsme ještě dnes, snad jako ty opice lezli po stromech. Vždyť, jenom ta naše samotná křehká demokracie dělá z lidí pěkné hajzly. Ale to se vůbec neřeší a řešit asi dlouho nebude. Já bych mobily nechal všem v kapsách. Ovšem, podvedeš-li, tak končíš a to nejen na další jednu partii. Přesně podle známého Dykovského: Opustíš-li mne, nezahynu. Opustíš-li mne, zahyneš ! Ale to se dnes zatím nenosí a tak podle jednoho arabského přísloví:,,Psi štěkají a karavana jde dál."

Pepa Kratochvíl | 14.07.2014
mobily

Všechno je jen o lidech. Byl jsem v Pardubicích na družstev a viděl jsem dvě příhody. Jedna se stala u vedlejšího zápasu. Hráč si asi kolem 10. tahu vypínal pod stolem mobil, rozhodčí nic neviděl, ale soupeř šel za rozhodčím a reklamoval výhru.. Rozhodčí rozhodl, že prohra. To by byla i podle starých pravidel. Ale hádka byla pořádná..:-)

Hráč přišel cca o 25minut pozdě. Sedl si, vytáhl tablet, vypl si ho a a začal hrát. Rusaci po sobě koukali, ale nic neříkali.

Je to tak jak jsem si myslel s novým pravidlem se pozná kdo je svině a kdo ne...

Tom Rösner | 14.07.2014
Můj jubilejní tisící příspěvek k tématu "Mobilní telefony"

Kolegy Nechvílu a Konečného bych rád poprosil, aby od této chvíle diskutovali korektně a bez použití vulgarismů. A nejlépe pod zveřejněnou identitou, jak se na webu JmŠS sluší a patří.

A kolegu cenzora bych rád poprosil, aby jejich emocionální výlevy nemazal - leccos totiž vypovídají o tom, jak běžní kluboví šachisté vnímají aktuální pravidla FIDE, a mají tudíž již nyní jistou historickou hodnotu.

Zobrazeno 571 až 580, celkem 2903
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  »» 

Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009