Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Petr Krolop | 08.09.2014
Hm, jestě k tomu počtu družstev v KP2.

Já jsem člověk, který raději moc nepřemýšlí. Proč ? To co je opravdu pěkné, milé, moudré a má stálou, či dlouhodobou hodnotu je už přece dávno vymyšlené a vytvořené. Možná, kdyby ten pan Číhal nenapsal tak nenápadný a přitom podnětný příspěvek a kdybych já furt nepil to pivo a neseděl u toho prokletého kompjútru, tak bych o nějakém počtu družstev v KP2 vůbec nepřemýšlel a samozřejmě to nijak neřešil. Jenže, pan Číhal má jistou pravdu, ovšem jistou pravdu má i pan Hampel. Nemám rád pravdu, protože pravda je často zrádnější než náš údajný nejlepší přítel, anebo ta nejvěrnější manželka. Největší rafinovanost takzvané pravdy spočívá v tom, že nikdy není jenom jedna. V jedné pravdě se skrývají další pravdy. Pravda mně dost připomíná populární ruskou Matriošku. Ale to jsou kecy, pojďme k věci:
Samozřejmě, že asi nikdo z Veselí nad Moravou nezajásá, když bude muset jet k zápasu KP2 do Znojma, či Jevíčka /pochopitelně, stejně tak i naopak/. Na druhou stranu, umělé a nesmyslné držení tří skupin v soutěži KP, je stejně jen velmi krátkozrakým, dočasným a špatným řešením tzv. dojezdových vzdáleností. Stejně přijde doba, kdy se bude muset tzv. oddělit zrno od plev. Šachové soutěže mají hrát jedinci a týmy, kteří je opravdu chtějí hrát a pak, bohužel musejí na to mít nejen dostatek peněz, ale hlavně hráčů. Obojí je dnes velikým problémem mnohých, ještě nedávno dobře fungujících a prosperujících oddílů /viz. Velké Pavlovice, Sudoměřice/. Ovšem, lepší a jiná cesta není. Dívám-li se třeba na náhradníky KP2C, tak čtu: Velké Pavlovice, Vacenovice. Typický náš alibismus ! Je to sice blbost, ale napíšeme to tam, ať tam někdo je !

David Hampel | 08.09.2014
Ad počet družstev v KPII

Předesílám, že osobně je mi docela jedno, zda budou dvě nebo tři skupiny KPII.

Ale je třeba říci, že z Brna do Veselí dojedu autem za hodinku, zatímco když pojedu ze Znojma anebo z Jevíčka, tak to dá dvě hodiny.

Družstva "na okrajích" to budou mít vždy těžké, proto je - podle mého názoru - třeba dát pozor na to, aby zásah do uspořádání soutěže neznamenal konec jejich působení v soutěži z důvodu nepřijatelné dojezdnosti.

Pavel Čapek | 07.09.2014
oprava

Pochopitelně má být současná...

Pro zajímavost, fan klub Čapouna má to hmmm dokonce v názvu :)
https://www.facebook.com/fanklubcapoun

Pavel Čapek | 07.09.2014
Re pan Šťastný

Pan Šťastný se zřejmě nikdy nedíval v televizi na fotbal,
který komentoval pan Pavel Čapek ?!?!
Jeho ...hmmmm... je totiž naprosto pověstné.

No a co se týká konce šachu - ano souhlasím, jde to do ...

A jestlipak si pan Šťastný ( ve své jasnozřivosti ) stačil povšimnout, že celá součesná civilizace jde podobným směrem ?

Pavel Šťastný | 07.09.2014
Hmmm, počet družstev v KPII...

Když vidím citoslovce hmmm, většinou se mi vybaví dvě souvislosti. Jednak úvodní pasáž z letní romance D. Kolářové (po té, co si nasadila brýle) a J. Hanzlíka zvané Léto z kovbojem a jedno naše dávné školní divadelní představení. V jeho průběhu odpovídala představitelka nějaké služebné na větu představitele nějaké mužské role (už si nevzpomínám jaké) "...ucházelo se o ni (míněno o atraktivní princeznu) 20 urozených pánů!..." replikou "...hmmm, 20 urozených pánů?..." Při premiéře ale dotyčný "herec" zaimprovizoval a řekl: "Ucházelo se o ni 30 urozených pánů!!...", přičemž číslovku 30 nebývale hlasitě a zdůraznil. Ale netalentovaná, trochu natvrdlá "herečka" odpověděla pochopitelně naučenou mantrou "...hmmm, 20 urozených pánů?..." ...Když podělím tuto úsměvnou, 43 let starou pidihistorku deseti, dostanu číslovky 2 a 3 - počet skupin KPII, naučenou mantru, kterou tu máme zase. A opět se bude "tlachat, diskutovat, pořádat ankety a skutek utek". Šachy jsou (z mého pohledu) v úplně schizofrenní situaci, přičemž jako nejzřetelnější "závadu" bránící nacházet pružná řešení problémů bych viděl naprostou izolovanost od vnějšího světa. Prostor nad (kolem) ostkované plochy cca půl metru krát půl metru je pro tento účel velmi malý. Na nejvyšší úrovni se pravidla a řády přijímají takřka diktátorským způsobem pod dohledem jakéhosi exota, jehož jméno jsem si ani po 16 nebo kolika letech nedokázal zapamatovat a kterého nejsme schopni se zbavit a nejnižší úrovni jsme zabředlí do nekonečné demokracie, řádů, stanov, pojistných mechnismů a já nevím ještě čeho. Co takhle nějaký osvícený diktátor co řekne "links nicht - rechts!!" a druhý den se místo vlevo, jezdí vpravo? Jistě, JM duo (bývalý a současný šéf) D+D je na hony vzdáleno jakýmkoliv diktátorským metodám, ale někdy by pořádná rána do stolu a zvýšený hlas "bude to ksakru takhle!" neuškodila.
Dnes už zase zjišťujeme, že zájem o KPII je zase menší (a bude nadále klesat, šachy jdou prostě do kytek"), ale snížit počet skupin můžeme až od přespříští sezóny. V reálném životě něco naprosto nepředstavitelného. Úplné odtržení od reality. Když na moji firmu přijdou hospodářské problémy, nemůžou šéfové nekonečně tlachat, radit se s kdo ví kým kdo by do toho chtěl mluvit, ale musí prostě urychleně přijmout nějaké rozhodnutí. Minulou sobotu se na ČRO2 vysílal rozhovor se sázkovým bookmakerem na němž jsem měl tu možnost podílet se tvorbou otázek. Takový bookmaker (sázkový, o burzovním ani nemluvě), ten musí "na problémy" reagovat v řádu sekund, nebo prodělá (resp. jeho společnost) kalhoty. Pro laickou veřejnost je pro šachistu synonymem nejspíš slovo lenochod. Pomalá hra, pomalí funkcionáři, prostě všechno strašně pomalé. Dnešní svět je prostě rychlý. A na planetě Zemi to už prostě tak chodí, že kdo se nepřizpůsobí, jednoduše vyhyne. To jsou přece tak úplně jednoduché souvislosti....

Petr Krolop | 07.09.2014
Re:Počet družstev v soutěži KP

Souhlasím s názorem pana Číhala, že tzv. "velká" dojezdová vzdálenost, je jen prachobyčejným zaklínadlem kompetentních funkcionářů. Šachová sezóna stále více připomíná televizi Nova, tj. příliš přestávek /reklam/ a hodně málo sledovatelného akčního filmu. Prostě jedna veliká čekárna. Soutěže družstev jsou předpokládám zatím ještě dobrovolné. Pokud má být šachová sezóna pro nějaký dobrý, či dokonce nadšený šachový oddíl nějak smysluplná, pak je nutné, aby si týmy těchto oddílů v dané sezóně opravdu zahrály šachy a nikoliv ji tak nějak propřestávkovaly. Příjde mně to takové podivné šetření na velice nesprávném místě. Pokud nechceme skutečně hrát šachy, ale spíše se věnovat úsporám a šetření, pak je současný trend soutěže KP2, asi správný. Možná, že v rámci úspor se dočkáme soutěže KP2 o čtyřech týmech. Např. Hodonínsko: Kyjov, Veselí n/M, Prušánky, Hodonín. Když se tato mini-soutěž vhodně vyplní čekací dobou: Vánocemi, Velikonocemi, výročím nějakého potentáta /pardon státníka/ apod. Pak nám to tak nějak vyjde na úspěšnou sezónu. Ostatně, nemusíme každou neděli dřepět u šachovnic. Je nutno budovat kapitalismus.

Jan Číhal | 06.09.2014 | sekce:Soutěže družstev
počet družstev v KP II

Po přečtení článku o rozdělení družstev v příští sezoně KP II a opětovném nezájmu \\\"jihu\\\" kraje o účast v této soutěži je opět potřeba rozvířit debatu o budoucí podobě této soutěže. Pokud ve skupině \\\"C\\\" mohou týmy z Brna jezdit do Veselí - a opačně - neobstojí argument o velkých dojezdových vzdálenostech. Navrhuji uspořádání ankety o redukci počtu skupin na 2 místo tří při 12-ti družstev v jedné skupině. Je přeci zbytečné, aby první kolo začínalo v polovině listopadu a poslední se hrálo začátkem března!!

Tolik můj názor.

Jan Kalendovský | 02.09.2014 | sekce:Stránky JmŠS
Pozvánka k Páskům

Blíží se první zářijová sobota (6.9.2014) a s ní bleskový turnaj určený široké veřejnosti U Pásků. V klubovně Lokomotivy Brno ve dvoře Základní školy Staňkova v Brně - Králově Poli. Prezentace do 9 hodin dopoledne - vklad (který se v podstatě rozdá na ceny) 60 Kč. Někteří z Vás to mohou brát jako dobrou přípravu na nedělní blicák v Boskovicích. Srdečně zvou pořadatelé.

Jirka Majer | 26.08.2014
Poznámka k poznámce opisovače partií.

Předně Honzovi Kalendovskému patří velký dík, za tu mravenčí archivářskou práci, ale vím, že ji dělá rád. :-) Jinak je u mě běžné, že v prvním kole "chvějící se rukou dávám mat." :-) Nevím proč tomu tak je, ale alkohol či léky za tím určitě nejsou. Pak se zklidním a turnaj odehraji už v pohodě.

Jan Hofírek | 17.08.2014
Smutek i radost

Proč "smutek" a proč "radost"? Je to jednoduché - odchod p. Ladislava Palovského z našeho a vlastně i světového šachu je jistě důvodem ke smutku - během řady let, co jsem se synem jezdil na různé turnaje, jsem se seznámil se spoustou skvělých lidí a právě p. Palovský je určitě jedním z těch vůbec nejlepších. No - a radost? Je asi opravdu nejlepší a nejdůležitější věnovat se rodině, zvlášť v situaci, kdy tu jsou malé děti, potřebující rodiče, kteří se jim naplno věnují a mám radost z toho, že se Láďa právě takto rozhodl.
Chtěl bych mu poděkovat za všechno, co pro šach udělal - no, a mám taky jednu vzpomínku čistě osobní: Bylo to jednou na turnaji "Na myslivně", skončila partie, byla už vlastně noc a my se synem čekali na zastávce autobusu. Najednou zastaví auto a ... pan rozhodčí se nás ptá, kam jedeme, že nás kousek vezme. Říkám, že na nádraží, když jsme tam dojeli, zase se ptá, kam z toho nádraží pojedeme - no, trolejbusem do Slatiny. Tak nás tam vzal a opět, kam pojedeme ze Slatiny? Říkám, že do Šlapanic, tak nás vzal ještě do těch Šlapanic... a kam pojedete teď? No - teď půjdeme 4 km pěšky domů. Tak já vás tam už vezmu. Takže jsme měli zadarmo taxíka z Myslivny domů, což (hlavně pro syna) bylo po náročné partii k nezaplacení. Takže ještě jednou díky...

Zobrazeno 551 až 560, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009