Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Miroslav Pakosta | 11.03.2007
příspěvky?

Vadí ještě někomu příspěvky? Doufám, že ne...

dočmen | 10.03.2007
dotaz???????

jděte všichni do háje, hlavně ten co píše ty nesmyslné příspěvky, Šimone dají se v Sql datbázi kam se nejspíš ukládají přísěpvky zjistit IP adresy těch co přispívají? pak by celkem snadno dalo identifikovat počítač a člověka co píše tyto nesmysly nebo alespoň síť odkud píše

Josef Plch | 09.03.2007
Mobilní legislativní nesoulad

Ještě jednou citace Pravidel FIDE: "12.2.b: Je přísně zakázáno nosit do hracího prostoru (viz 12.5.) mobilní telefony nebo jiné elektronické komunikační prostředky, neschválené rozhodčím. Jestliže v hracím prostoru v průběhu hry zazvoní hráčův mobilní telefon, pak tento hráč partii prohrává. Bodový zisk soupeře určí rozhodčí."

A teď letošní Rozpis ŠSČR pro 1. a 2. ligu: "5.18. Podle čl. 6.3. Soutěžního řádu je zakázáno v průběhu zápasu užívat v hrací místnosti mobilní telefony. Hráči jsou povinni uvést mobilní telefon do tichého režimu tak, aby nerušil přítomné, nejsou však povinni mobilní telefon vypnout. Jestliže v hrací místnosti zazvoní hráčův mobilní telefon, pak tento hráč svou partii prohrává, přičemž bodový zisk soupeře určí rozhodčí."

Je tu zjevný rozpor - Rozpis mluví jen o zvonění v hrací místnosti, Pravidla o celém hracím prostoru - Pravidla by měla mít vyšší platnost. Dále - o kontumaci "provinilce" je zbytečné se bavit, ale to neznamená, že jeho soupeř dostane automaticky výhru (uplatnil to už někdo?)

Josef Plch | 09.03.2007
Ztráta času

Je to zvláštní - polemika o tom, co ovlivnit můžeme (tedy výši členských příspěvků a - především! - hospodaření s nimi), zde žádnou velkou diskusi nevyvolá. Ale debata o tom, co ovlivnit nemůžeme, vyvolá vášnivé psaní.
Tedy cituji (Pravidla šachu FIDE, předmluva bod a) "Členská federace má právo zavést podrobnější pravidla za předpokladu, že nebudou jakkoliv v rozporu s oficiálními Pravidly."
A druhá citace týchž Pravidel FIDE: "12.2.b: Je přísně zakázáno nosit do hracího prostoru (viz 12.5.) mobilní telefony nebo jiné elektronické komunikační prostředky, neschválené rozhodčím. Jestliže v hracím prostoru v průběhu hry zazvoní hráčův mobilní telefon, pak tento hráč partii prohrává. Bodový zisk soupeře určí rozhodčí." (Důležitá je i ta poslední věta!) Tedy - pokud chcete zpochybňovat toto pravidlo, je třeba a) obrátit se přímo na FIDE; b) nutit představitele ŠSČR, aby dosáhli ve FIDE jeho změny; c) získat na konferenci ŠSČR většinu pro vystoupení z FIDE. Vše ostatní je ztráta času.

Tomáš Bytešník | 09.03.2007
šachy a mobil

Poukazoval jsem na to, že kontumovat partii kvůli mobilu je moc přísné.Samozřejmě, že se to bude řešit na dalších schůzích funkcionářů ohledně pravidel. Mobily už jsou dlouho na trhu před tím to fungovalo normálně proč by teď měl někdo prohrávat kvůli mobilu. Podle mě je to fraška. Někdo bude mít tahák s partií, druhý si odskočí bůhví kde, třetí si poradí od zkušenějšího spoluhráče a tak bych mohl pokračovat. V této diskuzi chci upozornit na to, že šachová pravidla jsou nedokonalá. Zvýhodňují určité hráče na úkor druhých takové mlaskání, pojídání u šachové partie, ochytávání mých figurek, porady, šeptání o mojí partii to je mnohem horší než zazvonění mobilu. Pokud na dalších zasedáních ohledně pravidel se tyhle nešvary nebude řešit stejně, jako mobil - budeme MY VŠICHNI, kteří jsme proti kontumování partie kvůli mobilu použít jiných nefér prostředků, aby se tím šachový ústav zabýval. Jinak už nevím. Omlouvám se za sprosté výrazy, ale jsem prudší povahy. Samozřejmě že s časem nic neudělám tam je to jasné stejně jako s 3 bodovým systémem, a pokud jde o domlouvání výsledku stejně se to dá udělat tak, aby to nebylo poznat. Na závěr bych chtěl říci, že pravidla jsou sice moc pěkná, ale pěkně děravá. Jak píši - pokud hráč, který hraje partii a nechá si poradit od zkušenějšího spoluhráče je velký přestupek rovnající se kontumace. Zvonění mobilu je proti tomu směšné. Rozhodčí může dotyčného vykázat z hrací místnosti, ale partie už bude zcela rozhodlá, protože mu poradil vyhrávající tah. Uvidíme se na konferenci rozhodčích, ale stejně pokud nebude to tak jak zde píši budu muset sáhnout k různým fíglům, abych upozornil na děravá šachová pravidla. Není to výhrůžka, ale je to pozastavení nad nedokonalostí šachových pravidel. S pozdravem Bytešník Tomáš momentálně hrající krajskou soutěž v Praze. Pocházím z Hradce Králové.No budu se smát dál, jak jsou pravidla děravá vím o čem mluvím a v praxi jsem to několikrát vyzkoušel a přineslo mě to výhry.

Zdeněk Vojáček | 09.03.2007
Mobil a šachová hra

Dobrý den vážení přátelé,
existují pravidla ve všech oblastech společenského života. Byla zavedena zejména proto, že se ve společenství lidí nacházejí vždy jedinci, kteří chtějí přechytračit ostatní. A přitom se cítí vždy nadmíru povzneseně.
Pravidlo o používaní mobilního telefonu a následcích z toho plynoucích, je v pravidlech jasně specifikováno.
Bohužel, i já jsem jako rozhodčí musel partii ukončit po zazvonění mobilu na první šachovnici Městské soutěže. Hráč, jehož TM zazvonil, řekl, že zapomněl mobil vypnout, byť jsem hráče před zápasem na vypnutí upozornil. Výsledek přijal v souladu s pravidly. Hráč druhé strany to nesl také nelibě, protože na desce vznikla zajímavá pozice.
Vždy se najdou spousty příkladů, jaký je neblahý dopad daného nařízení na jistý stav věcí. Stačíme snadno nalézt spoustu takových u našich poslanců a jejich činnosti ve sněmovně.
Podobně je to i s tím mobilem. Mnohá pro a mnohá proti.
Proč by mělo neočekávané zazvonění mobilu rušit ostatní hráče - ne každý vlastník mobilu před zápasem nastaví ztlumení, vibraci - může někdo tvrdit. Co člověk, to názor.
Pokud chci dělat/zajišťovat obchody i během partie (živí mne to), pak se možná hrou připravuji o ty vyjímečné byznysy - mohl by říci jiný - a také bude mít svůj díl pravdy. Mám dlouholetou praxi v obchodní oblasti a ještě se mi nestalo, že by mne v neděli dopoledne někdo kvůli byznysu nutně sháněl. Ale to je jiná věc.
Pravdou je, že uvedení nového pravidla (zejména zákonů) do praxe nikdy nepostihne všechny možné situace, za nichž jejich uplatnění vznikne.
Proto musí rozhodčí citlivě posoudit stav věcí, za nichž se stal předmět sporu.
Pravdou je, že pro vlastní hru TM není potřebný. Stůl, židle, šachovnice, 32 kamenů - 16 světlé a 16 tmavé barvy, dále hodiny, partiář, pisátko. Nic více pro "vážné" partie hráč nepotřebuje. Snad jen nesedět při hře v hlučném prostředí. A mít štěstí v úspěšné hře.

Je na nás, co je možno s tím udělat.
Diskuse na téma, jak jsou uvedený zákaz a další nepřístojnosti ze strany "svazu" špatné, je k ničemu z toho pohledu, že s tím v těchto místech i za použití vulgarit nic nezměníte. Možná si ulevíte, ale nic víc.

Jak říká jeden z kolegů a lze s ním jen souhlasit:
vystupte se svými problémy v oblasti šachu na Krajské konferenci, která veškeré problémy může předkládat na svazové konferenci.
Pokud autorům stačí vystupovat na tomto portále - možná si libují v anonymním přístupu a to svědčí o jejich osobnostech, pak je to zbytečné plýtvání časem s ohledem na to, že byznys utíká....
Nehledě na to, že jeden z autorů jednoznačně poukazuje na to, že je ochoten kdykoli podvádět.

Jistě se najde spousta těch, kteří si řeknou:
proč vlastně vlastně takoví lidé vypisují podobné řádky. Stojí jim za to tatko ztrácet čas? Snad vědí, že se takhle změny nedělají?
Ať, mám však za to, že pokud budu někam "veřejně" psát, pak je nutno mít čisto před vlastním prahem, vážení páni autoři. A konstruktivní přístup k problematice.

Přeji Vám spoustu příjemných chvil u šachovnice.
Zdraví Vás
Zdeněk Vojáček

David Hampel | 09.03.2007
Diskuse na webu JmŠS

Důrazně žádám "Tomáše Bytešníka" a "Karla Židlického" ať ve svých příspěvcích zanechají vulgarit.

Tomáš Bytešník | 09.03.2007
mobil a šachy

Podle mě ten návrh přišel ohledně toho mobilu až později.Před tím se vše hrálo normálně. Ať mi laskavě pan Šípek doloží včem to je dobré zakazovat mobil. Mám službu šachy hraji ve vyšších soutěžích a mobil potřebuji minimálně 5 x za hodinu mám obchodní jednání.Když nějaký hupajda mě to zakáže já kvůli němu přestanu hrát šachy nebo přijdu o kšeft. Ať pan Šípek nemluví hlouposti. On třeba mobil nepotřebuje, ale já ano. A pokud jde o to, že člověk neopouští hrací prostor tak to je také naomylu.V každém utkání si každý odskočí kamkoli (záchod, auto,bufet, apod). Kdykoli může použít to co je proti pravidlům.Říkám to zvlastní zkušenosti. Když budu hajzl, tak to udělám proti pravidlům. Znám dost fíglů, jak to udělat. Stejně, když si 2 radí co mají hrát.Tam bych kontumoval partie a ne, když někdo použije mobil.Tohle vymýšlejí choré mozky,kteří nerozumí šachu.Nevím pane Šípku za co hrajete, ale změňte názor na to co šachový svaz u nás provádí. Dělá z lidí akorát kundy.Věřím pane Šípek, že jste vynikající šachista, ale je potřeba otevřít oči a vidět tu špínu co nám provádí šachový svaz.Je to do nebe volající.Některé partie mohou mít charakter takový, že stačí poradit rozhodující tah a partie je hotová.Stačí, když někdo z hrajících hráčů nebo někdo kdo už dohrál poradí tah tomu dotyčnému a zlo je na světě. Žádal bych ty co poradí tah okamžitě mu zkontumovat jeho partii i tomu co hraje, když se vymýšlí zakazování mobilu.Tohle je podle mě větší zlo než mobil.Domlouvání výsledků je věc každého kapitána nebo družstva tam je to v pořádku.3 bodový systém zrušit.

Karel Židlický | 09.03.2007
Téma rozhodčí

Vážení pánové!
Do roku 2003 neexistovali v krajských soutěžích rozhodčí, kteří by museli bezpodmínečně řídit utkání. Nevím, kdo zplodil tuhle myšlenku, ale určitě to neudělal dobře. Hráči, kteří hrají každou neděli šachy už pravidla znají, proto není potřeba nasazovat rozhodčí.Rozhodčí bych použil až od 2.ligy. Lidi neblázněte likvidujete šachy.Do roku 2003 se to hrálo normálně.Pak přišlo nějaký starý úřednický byrokratický prase, který vymyslelo nasazovat rozhodčí do nižších krajských soutěží. Tam to opravdu nemá význam. Když už tak od 2.ligy tam bych to už bral. Potom jsem zastáncem krácení času ať se partie v nižších soutěží hraje jen na 90 minut bez bonusu přidání.Člověk spěchá nemá čas celou neděli trávit u šachu tak proč se to pořád zdržuje.
Lidé asi dělají hovno, že mají čas hrát tak dlouho šachy. Můj čas je drahý mám rád šachy každou neděli se obětuji k hraní, proto udělejte v tom pořádek a zkraťte čas. Vyhovte i jiné skupince lidí, kteří volají po zkrácení času.Nebuďte staré byrokratické struktury.Zvýšení členských přísvěvků mi nevadí.

Antonín Berdych | 09.03.2007
RE.: Počítač a člověk

Nevím, proč mě pan Rosner spojuje s pány Židlického a Bytešníka, jako jednu a tatáž osobu. S těmito pány nemám nic společného.Jsem z Uherského Brodu a šachy hraji jenom doma.Jsem fanda do počítačových programů a mezi ně patří i šachový software a šachové programy. Řekl jsem jen pravdu - já také neznám pana Rosnera a neovlivňuji ho z jeho jiného názoru než mám já. Pokud dokáže porazit Fritz 10 tak to před ním smeknu.

Zobrazeno 2811 až 2820, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009