Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Zdeněk Vojáček | 09.03.2007
Mobil a šachová hra

Dobrý den vážení přátelé,
existují pravidla ve všech oblastech společenského života. Byla zavedena zejména proto, že se ve společenství lidí nacházejí vždy jedinci, kteří chtějí přechytračit ostatní. A přitom se cítí vždy nadmíru povzneseně.
Pravidlo o používaní mobilního telefonu a následcích z toho plynoucích, je v pravidlech jasně specifikováno.
Bohužel, i já jsem jako rozhodčí musel partii ukončit po zazvonění mobilu na první šachovnici Městské soutěže. Hráč, jehož TM zazvonil, řekl, že zapomněl mobil vypnout, byť jsem hráče před zápasem na vypnutí upozornil. Výsledek přijal v souladu s pravidly. Hráč druhé strany to nesl také nelibě, protože na desce vznikla zajímavá pozice.
Vždy se najdou spousty příkladů, jaký je neblahý dopad daného nařízení na jistý stav věcí. Stačíme snadno nalézt spoustu takových u našich poslanců a jejich činnosti ve sněmovně.
Podobně je to i s tím mobilem. Mnohá pro a mnohá proti.
Proč by mělo neočekávané zazvonění mobilu rušit ostatní hráče - ne každý vlastník mobilu před zápasem nastaví ztlumení, vibraci - může někdo tvrdit. Co člověk, to názor.
Pokud chci dělat/zajišťovat obchody i během partie (živí mne to), pak se možná hrou připravuji o ty vyjímečné byznysy - mohl by říci jiný - a také bude mít svůj díl pravdy. Mám dlouholetou praxi v obchodní oblasti a ještě se mi nestalo, že by mne v neděli dopoledne někdo kvůli byznysu nutně sháněl. Ale to je jiná věc.
Pravdou je, že uvedení nového pravidla (zejména zákonů) do praxe nikdy nepostihne všechny možné situace, za nichž jejich uplatnění vznikne.
Proto musí rozhodčí citlivě posoudit stav věcí, za nichž se stal předmět sporu.
Pravdou je, že pro vlastní hru TM není potřebný. Stůl, židle, šachovnice, 32 kamenů - 16 světlé a 16 tmavé barvy, dále hodiny, partiář, pisátko. Nic více pro "vážné" partie hráč nepotřebuje. Snad jen nesedět při hře v hlučném prostředí. A mít štěstí v úspěšné hře.

Je na nás, co je možno s tím udělat.
Diskuse na téma, jak jsou uvedený zákaz a další nepřístojnosti ze strany "svazu" špatné, je k ničemu z toho pohledu, že s tím v těchto místech i za použití vulgarit nic nezměníte. Možná si ulevíte, ale nic víc.

Jak říká jeden z kolegů a lze s ním jen souhlasit:
vystupte se svými problémy v oblasti šachu na Krajské konferenci, která veškeré problémy může předkládat na svazové konferenci.
Pokud autorům stačí vystupovat na tomto portále - možná si libují v anonymním přístupu a to svědčí o jejich osobnostech, pak je to zbytečné plýtvání časem s ohledem na to, že byznys utíká....
Nehledě na to, že jeden z autorů jednoznačně poukazuje na to, že je ochoten kdykoli podvádět.

Jistě se najde spousta těch, kteří si řeknou:
proč vlastně vlastně takoví lidé vypisují podobné řádky. Stojí jim za to tatko ztrácet čas? Snad vědí, že se takhle změny nedělají?
Ať, mám však za to, že pokud budu někam "veřejně" psát, pak je nutno mít čisto před vlastním prahem, vážení páni autoři. A konstruktivní přístup k problematice.

Přeji Vám spoustu příjemných chvil u šachovnice.
Zdraví Vás
Zdeněk Vojáček

David Hampel | 09.03.2007
Diskuse na webu JmŠS

Důrazně žádám "Tomáše Bytešníka" a "Karla Židlického" ať ve svých příspěvcích zanechají vulgarit.

Tomáš Bytešník | 09.03.2007
mobil a šachy

Podle mě ten návrh přišel ohledně toho mobilu až později.Před tím se vše hrálo normálně. Ať mi laskavě pan Šípek doloží včem to je dobré zakazovat mobil. Mám službu šachy hraji ve vyšších soutěžích a mobil potřebuji minimálně 5 x za hodinu mám obchodní jednání.Když nějaký hupajda mě to zakáže já kvůli němu přestanu hrát šachy nebo přijdu o kšeft. Ať pan Šípek nemluví hlouposti. On třeba mobil nepotřebuje, ale já ano. A pokud jde o to, že člověk neopouští hrací prostor tak to je také naomylu.V každém utkání si každý odskočí kamkoli (záchod, auto,bufet, apod). Kdykoli může použít to co je proti pravidlům.Říkám to zvlastní zkušenosti. Když budu hajzl, tak to udělám proti pravidlům. Znám dost fíglů, jak to udělat. Stejně, když si 2 radí co mají hrát.Tam bych kontumoval partie a ne, když někdo použije mobil.Tohle vymýšlejí choré mozky,kteří nerozumí šachu.Nevím pane Šípku za co hrajete, ale změňte názor na to co šachový svaz u nás provádí. Dělá z lidí akorát kundy.Věřím pane Šípek, že jste vynikající šachista, ale je potřeba otevřít oči a vidět tu špínu co nám provádí šachový svaz.Je to do nebe volající.Některé partie mohou mít charakter takový, že stačí poradit rozhodující tah a partie je hotová.Stačí, když někdo z hrajících hráčů nebo někdo kdo už dohrál poradí tah tomu dotyčnému a zlo je na světě. Žádal bych ty co poradí tah okamžitě mu zkontumovat jeho partii i tomu co hraje, když se vymýšlí zakazování mobilu.Tohle je podle mě větší zlo než mobil.Domlouvání výsledků je věc každého kapitána nebo družstva tam je to v pořádku.3 bodový systém zrušit.

Karel Židlický | 09.03.2007
Téma rozhodčí

Vážení pánové!
Do roku 2003 neexistovali v krajských soutěžích rozhodčí, kteří by museli bezpodmínečně řídit utkání. Nevím, kdo zplodil tuhle myšlenku, ale určitě to neudělal dobře. Hráči, kteří hrají každou neděli šachy už pravidla znají, proto není potřeba nasazovat rozhodčí.Rozhodčí bych použil až od 2.ligy. Lidi neblázněte likvidujete šachy.Do roku 2003 se to hrálo normálně.Pak přišlo nějaký starý úřednický byrokratický prase, který vymyslelo nasazovat rozhodčí do nižších krajských soutěží. Tam to opravdu nemá význam. Když už tak od 2.ligy tam bych to už bral. Potom jsem zastáncem krácení času ať se partie v nižších soutěží hraje jen na 90 minut bez bonusu přidání.Člověk spěchá nemá čas celou neděli trávit u šachu tak proč se to pořád zdržuje.
Lidé asi dělají hovno, že mají čas hrát tak dlouho šachy. Můj čas je drahý mám rád šachy každou neděli se obětuji k hraní, proto udělejte v tom pořádek a zkraťte čas. Vyhovte i jiné skupince lidí, kteří volají po zkrácení času.Nebuďte staré byrokratické struktury.Zvýšení členských přísvěvků mi nevadí.

Antonín Berdych | 09.03.2007
RE.: Počítač a člověk

Nevím, proč mě pan Rosner spojuje s pány Židlického a Bytešníka, jako jednu a tatáž osobu. S těmito pány nemám nic společného.Jsem z Uherského Brodu a šachy hraji jenom doma.Jsem fanda do počítačových programů a mezi ně patří i šachový software a šachové programy. Řekl jsem jen pravdu - já také neznám pana Rosnera a neovlivňuji ho z jeho jiného názoru než mám já. Pokud dokáže porazit Fritz 10 tak to před ním smeknu.

Tom Rösner | 08.03.2007
Re: předchozí tři příspěvky

Také máte ten pocit, že autorem předchozích příspěvků je jedna a ta samá osoba? Mimochodem, v databázi ŠSČR jsem žádného p.Židlického, Berdycha ani Bytešníka nenašel....

Karel Židlický | 08.03.2007
Rozhodčí

Používání rozhodčího během zápasu je holý a čistý nesmysl. Pokud rozhodčí bude člověk, který nehraje partii nic nenamítám, ale pokud je rozhodčí i hráčem který i hraje je na něho bedro zodpovědnosti velké. Žádám šachový svaz o zrušení rozhodčího během zápasu. Jejich moc málo.Navrhuji, aby se k tomuto tématu vyjádřili i druzí a podpořili moji petici. Rozhodčí navíc nemůže vše uhlídat navíc ho to otravuje při přemýšlení nad partií.Tohle mohli vymyslet jenom opravdu lidé typu Karolay,Vrabec,Horník i když to jsou funkcionáři fotbalu - prostě řečeno byrokratické komunistické struktury.

Antonín Berdych | 08.03.2007
Počítač a člověk

Člověk prostě nestačí na sílu programu např. Fritz 10.
Stačí mít doma nějakou databázi cca přes 3 mil. partií a dát to nechat rozebrat na Chessbase 9 a je po problému. Kramnik je mistr světa v šachu a stejně prohrál.Tak nechápu proč lidé odsuzují počítače spíš šachové knihy přestanou mít cenu.Hrajeme šachy pro zábavu je zajímavé sledovat vývoj.Korenspondenční šach nemá cenu provozovat.Program např. Fritz 10 najde vždy dobrý tah stačí mít silný počítač.

Tomáš Bytešník | 08.03.2007
Používání mobilu, domlouvání zápasů a počítače versus lidé

Myslím si, že zakazování používání mobilu během šachovéhio zápasu je naprostý nesmysl,který vymyslel chorý mozek. Každý ví, že v době perfektního softwaru, kde si každý může stáhnout daný šachový software z internetu a koupí si notebook a zajde si do auta,nebo domů pokud hraje domácí zápas - tak si může partii rozebrat pomocí programu např. motor Rybka 2.3.1. Hráč nesmí opustit hrací prostor - stejně si každý opouští jak se mu to hodí. Stačí říci rozhodčímu a je to.
Tzn. že každý si najde fígl jak stím vymr... tak co. Proč se tedy zakazují mobily? Ohledně domlouvání zápasů je věc každého kapitána družstva,když o nic nejde tak co jaképak zakazování.Mě nebude zajímat, že poškodím druhé družstvo pro mě bude prioritou mít jistotu, že neklesnu do nižší soutěže.Ať se klidně domlouvá na 4:4 mě to nevadí.3 bodový systém je na prd.To se může zavádět ve fotbale ne v šachu. Pokud jde o růst počítačových motorů a velkého rozvoje šachového softwaru je to jen dobře. Programy už jsou takové, že s nimi prohrá i velmistr a MS a to jen dobře. Člověk prostě nestačí na šachové programy, i když je sám vymýšlí. Kramnik si ani nevrzl s DEEP Fritzem 10. Dnes si stačí stáhnout program z internetu a každý šachista cca kolem 1800 ELO bude při usilovném tréninku porážet do 5 let i špičku. Stačí mít potřebný software.To už záleží na něm samotném jaké vydá úsilí. Šachové programy jsou prostě v módě a stím se musí šachista smířit.Knížky o strategii nemají význam, protože počítač myšlenky a plány v partii od určitých šachových autorů stejně nedává na první místu v pořadí správných tahů,ale až třeba na 7. místo tím pádem ta kniha přestává mít cenu, poněvadž počítač dokáže najít lepší tahy jak vést partii.Navíc v té době nebyly známy špičkové šachové programy.

Josef Plch | 03.03.2007
Propagace nebo lež?

A tak jsem se díval opět na Českého lva. Za jednoho ze sponzorů - Sazku - tam vystoupil člověk jménem Prouza, což by měl být ředitel odboru propagace Sazky. A pochválil Sazku, že loňský rok pro ni byl za 50 let existence hospodářsky nejúspěšnější a že tedy více dostali i její sportovní akcionáři. A tak je tu nasnadě úvaha - buď lže pan Prouza, nebo naši šachoví fumkcionáři, nebo opravdu šlo více peněz ze Sazky "sportovním akcionářům", ale současně šlo podstatně méně peněz pro ŠSČR. Každopádně tu něco nehraje.

Zobrazeno 2801 až 2810, celkem 2903
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  »» 

Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009