Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
docmen | 19.10.2008 | sekce:Stránky JmŠS
skript

doporučoval bych se trochu zabývat zdrojovým kódem stránek JMŠS, neboť v prohlížeči opera, který používám nejsou zcela regulérně zobrazeny odkazy na konci článků - resp. v případě článku s tabulkou od pana Hladíka jsou tyto odkazy vedle tabulky a zcela přehlédnutelné, jinak co se týče diskuze okolo přístupu pana Rösnera k rozhodčím měl jsem v mysli připraveno spoustu argumentů proti němu, ale nechám si je pro sebe

Tom Rösner | 18.10.2008
Re: Když se demokraticky domluví...

Abyste mi rozuměl, jsou samozřejmě předpisy, které se musí dodržet. Nehrajeme bez pěšců, věže táhnou po horizontále a vertikále, nezakazujeme rošádu ani sicilskou obranu. Ale některá pravidla je mozné "obejít", podobně jako ve filmu Matrix. Když k nám do Hrušovan soupeři přijedou pozdě, nikdy jim nepouštíme hodiny, fair play je pro nás důležitější než soutěžní řád. Stejně tak nešikanujeme starší šachisty, kteří jsou celý život zvyklí tah nejprve zapsat a až poté zahrát, aby nejprve táhli a až poté zapisovali....

Josef Plch | 18.10.2008
Když se demokraticky domluví...

Zvláštní - někteří šachisté jsou nedemokraticky netolerantní. A když se šestnáct dospělých, svobodných a svéprávných lidí demokraticky domluví předem na výsledku zápasu, tak jim do toho kecají a trestají je. A kdyby soutěžní zápas hráli třeba po demokratické domluvě na 2x 5 minut, také by asi narazili.

Jen je otázkou, proč se těch šestnáct dospělých, svobodných a svépravných lidí demokraticky zapsáním se na soupisku a přihlášením se do soutěže zavazuje plnit nějaká pravidla, která pak neplní. Jen to mi nějak uniká....

Tom Rösner | 17.10.2008
Re: Formáty, delegace a různé

  1. PDF - díky!
  2. "příjde mi, že to už jste trošku přestřelil". Uznávám, přestřelil. A to tím, že jsem to ponechal bez vysvětlení. To nyní napravím. Před každým utkáním se pléna zeptám, jestli někdo nemá nic proti, že se nebudeme důsledně řídit zákazem konzumace v hrací místnosti. Pokud to někomu vadí, ať se ozve, řády jsou na jeho straně a konzumaci nepovolím. Ještě se mi nestalo, aby se někdo ozval. Takže to shrnu následovně: když se šestnáct dospělých, svobodných a svéprávných lidí demokraticky domluví, nikomu do toho nic není. Pokud se kolektiv domluví, že u partie budou všichni dělat kliky a z reproduktorů bude hrát hlasitý death metal, je to věc kolektivu, funkcionářům je po tom ... bobek :-D . Doplním ještě, že netoleruji konzumaci u partie, všechny nápoje stojí na vyhrazeném místě v dostatečné vzdálenosti od šachovnic a tato amnestie se týká nápojů, které nespadají do kategorie "tvrdý alkohol". Stejně by to bylo možné aplikovat i na tabákové výrobky, pokud jsou všichni hráči kuřáci a domluví se, že jim kouř v hrací místnosti nevadí, ať si klidně zapálí, je to jejich věc. Pokud by ale byl mezi hráči i jediný nekuřák, kouřit se nebude. Hotovo. Za další, toleruji zapnuté mobily. Nejsem policie, abych vyšetřoval, kdo musí mít mobil zapnutý (pracovní důvody, rodinné důvody...) a kdo ne, jen hráče požádám, aby si ti, kteří telefon potřebují mít zapnutý, přepnou do nějakého tichého režimu, ať ta krabička nikoho neruší. Toto pravidlo (kontumace po zazvonění mobilu) upřímně nenávidím. Před rokem jsem musel zkontumovat sám sebe (přestože kamarád rozhodčí i galantní soupeřka chtěli, abych hrál dál) poté, co mě přítel ze soupeřova družstva zkusil ve mé vyhrané pozici prozvonit a ono mu to vyšlo! Stálo ho to nějaká piva, takže jsem mu pochopitelně odpustil :-) , ale bylo mi trapně před mančaftem, protože moje prohra zbylé spoluhráče demoralizovala a ostudná porážka byla na světě. Nechci, aby někdo musel zažít totéž! Šachová utkání mají rozhodovat figurky, ne mobily.
  3. "jakožto kvalifikovaný rozhodčí zde prezentujete názor, který nebudu a nemůžu tolerovat". Ano, jsem kvalifikovaný rozhodčí (nejnižší třídy), ale to jen proto, že jsem musel. Klub rozhodčího nutně potřebuje a volba padla na mě. Jsem rozhodčím z donucení, nikoliv z přesvědčení a takových jste nás možná vyrobili víc. Tohle je druhá strana mince průmyslové velkovýroby rozhodčích ;-)
  4. Vím, mé názory jsou v tomto ohledu hodně radikální, ale nechte nás to dělat po svém, tak jak to baví nás, venkovany. Když je burčáková sezona, dáme si na Znojemsku burčák a basta. Přítel Honza Martínek z Hodonic by mohl vyprávět, kolik vína už mu vypili šachisté z moravské metropole, když zavítají do Hodonic. Ano Honzo Kalendovský, to je ten pán, co vám v loňském zápase Hodonice - Bystrc naléval jeden kalíšek za druhým. Že to utkání bylo fajn? ;-)

Jaroslav Benák | 16.10.2008 | sekce:Stránky JmŠS
Re: V jaké době to žijeme, milánkové?

Potvrzuji panu Kalendovskému, že víkendové lokomotivní derby jsem skutečně pískal já. Správná je i jeho zpravodajská informace, že jsem z Havlíčkova Brodu. Pouze bych pro upřesnění dodal, že už čtvrtým rokem studuji v Brně (a skoro bych řekl, že to mám z Kotlářské do Boby centra blíž než řada brněnských hráčů), takže jsem domácím neúčtoval stravné ani cestovné, ač bych podle Ekonomické směrnice mohl.

Ladislav Palovský | 15.10.2008
Formáty, delegace a různé

Vidím, že někteří vůbec nepochytili moje jemná škádlení v diskuzi :-)), nevadí, takže ještě jednou všem: Jsem zastáncem multiplatformy, sám používám jak open source a freeware software, tak kosmopolitně a monopolně rozšířené programy. Jsem autorem několika webů, takže opravdu vím, o čem se tady debatuje. OFICIÁLNÍ dokumenty ve formátech pdf - OK!! K delegaci snad jediné - naprostý souhlas s Davidem Hampelem, prosím Vás, nikdo z toho nechce tady \"dělat vědu\". A už vůbec zde vypichovat do popředí \"pány\" rozhodčí (nezapomeňme i na dámy) - to nikdy nebyl a nebude můj styl, jak v KR JMŠS, tak v KR ŠSČR. Mám pak zde pouze poslední poznámku - pane Rösnere, s tím dodržováním \"směrnic a konzumace alkoholu\" bych to rád utnul (příjde mi, že to už jste trošku přestřelil). Tuto diskuzi jistě sleduje spousta lidí, jakožto kvalifikovaný rozhodčí zde prezentujete názor, který nebudu a nemůžu tolerovat.

David Hampel | 15.10.2008
Formáty oficiálních dokumentů

Zatímco před časem jsme bojovali se správcem webu ŠSČR o každý megabajt, v současnosti už je situace naprosto jiná. Prostorové omezení nemáme prakticky žádné, a proto si myslím, že by každý "dokument ke stažení" měl být povinně dablován pdf verzí.

Pdf dokument lze vytvořit prakticky ze všeho, co jde tisknout, a to jednoduše, rychle a zdarma. Velikost pdf verze je většinou mnohem menší než původního souboru, a ještě jsem nikdy neslyšel o problémech se čtením tohoto formátu.

"Vkladatelům" to přinese pár kliků navíc, čtenářům nerozhozené tabulky i viditelné diagramy v perfektních článcích pana Kalendovského.

Obhajujeme také prvenství v soutěži o nej šachový web, a uživatelská přívětivost se jistě hodnotí...

David Hampel | 15.10.2008
Delegace rozhodčích do KP

Jako jeden z těch, kteří prosazovali delegaci rozhodčích i do našich krajských soutěží družstev, bych chtěl v pár bodech shrnout své důvody pro:

1. Delegace nikomu a ničemu neublíží, nestojí nás to nic navíc.
2. Družstva se zamyslí nad tím, kdo jim bude zápas rozhodovat - a to je veskrze pozitivní, protože když se něco stane (a ono k tomu jednou dojde) je třeba, aby zápas řídil někdo kompetentní.
3. Vzroste tlak na rozhodčí. Když už je někdo delegovaný, ví, že bude rozhodovat, tak si ty pravidla před zápasem pročte, ať v případě sporu nevypadá jako blbec. Alespoň doufám.
4. Rozhodčí je jednoznačně určený. Už by se nemělo stávat, že zápas nějak proběhne, a nějaké jméno rozhodčího se nakonec do zápisu napíše.

Uvidíme, jak se to osvědčí, nebo jestli vyvstanou nějaké problémy - holt je to první pokus...

Petr Kunčar | 14.10.2008
souboj dvou svetu

Zdravim pany Rösner a Palovský , chci se jen priklonik k nazoru pana Rösner, ze by na strankach meli byt dokumenty ke stazeni ve formatu, ktery se da bezplatne otevrit. Alespon nas ve skole ucili, ze by jeste na dobre udelanych strankach mela byt trebas i vice formatu typu dokumentu a k tem ktery jsou na netu free odkaz, kde se daji stahnout, aby tak byl web a tyto dokumenty byli pro kazdeho bez omezeni jestli se diva na stranku na pda, 20let starem pocitaci, ci kdekoli jinde....

Tom Rösner | 14.10.2008
Re: delegace

  To zipování se zřejmě stále provádí proto, že ne všichni disponují vysokorychlostním připojením, navíc existují nešťastníci, kterým provider zpoplatňuje množství přenesených dat (mobilní internet apod.).
  To, že se zavádí i do pralesních lig oficiální delegace, taky nepovažuji za nezbytné. Je to nicméně v kompetenci KR, takže to musíme akceptovat. Jiná věc je, že se stejně nebudu řídit těmi ustanoveními pravidel a směrnic, která považuji za zbytečná, viz třeba zákaz konzumace alkoholu v hrací místnosti. Však sám víš, jak to probíhá v utkáních, které pískám já: konzumace povolena, jen vyžaduji určitou kulturu pití. Pokud se to někomu nelíbí, klidně mě může naprášit do zápisu, já se rád pohádám nejen na zdejší diskusi, ale klidně i na disciplinárce :-D
  S tím Outlookem to bude těžší. Když jsem číslo té chyby vrazil do Googlu, něco to našlo, například tady a tady. Jedná se o to, že Outlook zřejmě neumí manipulovat s doručenou poštou, pokud její velikost přesáhne 2,5GB. Rady se pokaždé trochu liší, bude potřeba asi vyzkoušet víc postupů. Budu Ti držet palce.

Zobrazeno 2611 až 2620, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009