Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Josef Plch | 05.12.2008
Sofismata

1. Sofisma = logicky nesprávný soud, (závěr, důkaz, argument) vydávaný za správný, je zdánlivě správný. Sofisma označuje zpravidla vědomě a záludně použitý logický klam nebo úskok. (Seznam - encyklopedie). Jeho použití v polemice MUDr. Jandy se mnou:
a) Tvrzení, že trvale neplněné příjmy od Sazky ovlivňuje zavedení DPH a daně - to teoreticky mohlo platit první rok, ale není možné, aby Sazku řídili debilové, kteří se rok co rok budou divit, že odvádějí DPH - a proto rok co rok nepřicházejí přislíbené peníze. Pozor - mluvím o rozporu mezi přísliby a realitou, ne o absolutní výši.
b) Tvrzení, že VV ŠSČR ušetřil 300.000 a proto je mohl použít na oslavy, které navíc byly pěkné - nešlo o 300.000 navíc, ale o 500.000; zdárnost oslavy nemá vliv na ignorování rozhodnutí nejvyššího orgánu - konference; prošel jsem si rozpočet onoho roku pečlivě a nenašel jsem, že by se v kolonkách plánované/skutečné výdaje našla úspora onoho půl milionu, zato jsem tuto částku našel na straně jednoho příjmu (viz můj minulý příspěvek).
c) Nikdy jsem nenapadl odměny funkcionářů ŠSČR - p. Janda mne za to ovšem peskuje.
d) Tvrzení, že Sazka je neseriozní partner (a proto je třeba chybějící příjmy látat zvýšením členských příspěvků) - pokud ŠSČR jako člen může ovlivňovat ČSTV a pokud ČSTV jako významný akcionář (nebo se mýlím???) může ovlivňovat Sazku, měla by první a trvalá iniciativa směřovat k výměně vedení Sazky, aby se stala seriozním partnerem. Nehledě na to, že kromě zvyšování příjmů lze hledat i snižování výdajů.

Tom Rösner | 04.12.2008
Tlačenka vs. čokoládová koule

Diskuse se nám pěkně rozjela a já s radostí sleduji, ze je vedena věcně a relativně bez urážek. Každopádně odpůrci zvyšování příspěvků dosud nepřišli s nějakým řešením, jak svazové konto ozdravit, aniž by museli sáhnout do vlastních peněženek. Zatím to spíš vypadá tak, že Paroubkovi, který vyžral půlku chlebíčků, a Hušákovi, který jezdí v lepším autě, se pomstíme tím, že necháme zkrachovat republikový svaz. Zatím to působí tak, že jedni vedou debatu o tlačence, zatímco druzí o čokoládové kouli. Pánové, než vyřešíme problém s tlačenkou a čokoládovou koulí, uvědomte si, že tombola je rozkradená! Pozn. Kterým slavným českým filmem, nominovaným na jistou nejmenovanou filmovou cenu, jsem si ve svém přirovnání pomohl, by mohli tušit i méně kulturně vzdělaní šachisté ;-)

Miroslav Pakosta | 04.12.2008
Příspěvky atd.

Při poslední diskusi jsem absolutně nesouhlasil s panem Plchem, teď s ním naopak souhlasím stoprocentně. I s panem Ciprysem. Z mé strany tedy onen "svěží vítr" nezavane, plně je podporuji. Doufám, že svěží vítr někdy zavane i ze severu Čech, minimálně v tom, že příspěvky budou bez hrubých chyb (můj oddílový kolega učitel by dal určitě Dr. Jandovi pětku a měli bychom o jednoho zubaře v našem státě méně). Také mě (a určitě drtivou většinu ostatních čtenářů) nezajímá povolání pana Jandy a problémy v jeho podnikání v souvislosti s placením spotřeby elektrické energie v jeho ordinaci. Z mých zkušeností např. dříve v Bučovicích, vím, jaké je těžké udržet mládež. A rozhodují kromě jiných i příspěvky. Kolikrát nejsou rodiče ani ochotni zaplatit potomkům nezbytné náklady spojené s účastí dětí na různých soutěžích a tak nezbývá činovníkům oddílů. než děti zasponzorovat ze svého a doufat, že děti přesto neutečou za jinou zábavou. Šachy nejsou až na výjimky v hledáčku rodičů - a to kolikrát i u dětí, jejichž otec nebo matka jsou sami šachisté a tak prosím nekomplikujme ještě více situaci zvyšováním příspěvků mládeže. Nebo nechceme, aby vyrůstali další šachisté?

David Ciprys | 04.12.2008
Re: Konference, poplatky a jiné

Příspěvková debata se nám pěkně rozjela, přitom je to jen slabý odvar toho, co nejspíš uslyšíme na Konferenci. Ach jo... Dovolím si k předchozím příspěvkům pár poznámeček.
1. Trochu s rozpaky sleduju dělení na "my", kteří chceme pro "svaz" to nejlepší a "oni" kteří si hrají na svém oddílovém či krajském píšečku a dění ve "svazu" je nezajímá. Mám pocit, že svaz, svazek je sdružením všech, kteří jsou jeho členy - nás, kteří zde denně diskutujeme i těch, kteří si chtějí jen občas zahrát.
2. S ještě většími rozpaky sleduju, jak "mládežníci" nic neplatí a jen nám z rozpočtu ujídají např. formou tréninkových center (ty si kraje vytvořily z iniciativy ŠSČR, nasmlouvaly si trenéry a oj, na konferenci blesk z čistého nebe - "Promiňte, nejsou peníze, centra nebudou..." Divíte se, že si kraje slíbený příspěvek doslova vydupaly?). Všiml si někdo, že pro komerčně úspěšnější sporty je dnes základem jejich prezentace, díky které úspěšně rýžují peníze od obcí i sponzorů, "výchova mládeže ke zdravému způsobu života"?
3. Můj mateřský oddíl letos odvedl na příspěvcích 4,800Kč. Po zvýšení (300-200-100) by to bylo přes 13,000Kč, pokud by se platily krajské příspěvky přes 15,000Kč. Pro porovnání se na své tělovýchovné jednotě nebo ČSTV zkuste přeptat, který sport takto podporuje svůj svaz. "To máte nějakou zlatou kartu nebo exkluzivní členství?" Omyl, to je jen paušál bez dalších poplatků, startovného atd. atd...
Fandím mladým schopným funkcionářům nezatíženým minulostí, ale aby i ti zkušenější byli správně pochopeni, chtě nechtě musím jako pamětník něco doplnit. Konference ŠSČR se na jaře 2005 nejméně hodinu vášnivě přela, zda máme nebo nemáme dostatek peněz na rozsáhlejší oslavy 100let organizovaného šachu. Po smršti věcných i osobních příspěvků, občasných výpadů i urážek a několika hlasováních bylo usneseno: "Jelikož rozpočet není nafukovací, uvolňuje Konference na oslavy částku, která nesmí přesáhnout 300,000Kč". A kolik oslavy stály ve skutečnosti? 500,000Kč je v kolonce Galavečer, dalších 300,000Kč je schováno v Propagaci. Ojedinělí kritikové na další Konferenci 2006, tj. "oni, které dění ve svazu nezajímá" byli umlčeni slovy "Byla to krásná akce"... Jako přímý účastník mohu potvrdit, že akce byla skutečně jedinečná a výletu 2x300km na vlastní útraty jsem nikdy nelitoval. Ovšem řekněme si upřímně - kdybyste jako manažeři projektu takto hospodařili v soukromé firmě, řekne vám šéf nebo majitel "Byla to pěkná akce?" A má vůbec cenu hádat se celý den na Konferenci, když její rozhodnutí stejně nikoho nezajímá? Má cenu zvyšovat příspěvky, když mohou být takto libovolně (byť bohulibě) utráceny?
Jistě všichni cítíme, že příspěvky musí jít nahoru, už jen proto, že vše je stále dražší. Ovšem musí se také šetřit. V Kyjově při MČR žáků se zástupci moravských krajů s předsedou ŠSČR shodli na průchodnosti cca 50Kč pro ŠSČR pro všechny členy včetně dětí už od roku 2009. Po čtvrt roce je vše jinak a hádejte, jakou chuť mají krajští funkcionáři do dalších jednání o nových návrzích...

Janda Zdeněk MUDr. | 04.12.2008
re diskuze

re Rada -nemyslel jsem to nijak zle,jen jsem si vzpomněl např.na to,jak jsem byl u toho,když na jedné Konfernci delegáti vyčítali Jindrovi Papayovi,že vypracovaný přehled hospodaření je málo podrobný,aby na následující Konferenci mu hrozně vyčítali,že ta tabulka je velmi podrobná až nepřehledná.Pak se šachistům zavděčte.Dovolím si krátké komentáře:1) re Galuška-to jedno z mála Petru Herejkovi,co se dalo vytknout,bylo,že nejezdil na krajské konference. V osobě Vlasty Sekory mohu zaručit změnu,pokud dostane pozvánku, určitě udělá vše pro to,aby se vaší konference zúčastnil a s vámi diskutoval. 2) re p.Plch- k jeho tvrzení,že jsem mu nic nevyvrátil.Kdo nechce poslouchat argumenty druhého,to je jako debatovat s hluchým a slepým, např.můj argument,že současná situace kolem Sazky nesouvisí se Sazka arénou.Myslím,že myšlení p.Plcha by neškodilo trochu velkorysosti,hrabat se,zda-li oslavy 100 let stály 300 nebo 500 tis.Kč,mi připadá malicherné,rovněž jako sledovat,zda-li funkcionáři náhodou neberou \"hodně\",nebo sledování,v jakém autě jezdí šéf Sazky.Ta oslava 100 let trvání našeho šachu byla akce,kterou my,jak tu píšeme,zažijeme pouze 1x za svůj život,měla mimořádný úspěch a zviditelnila naš šach (byl tam např.i Paroubek) ,málokdo ocení,že Herejk s tím strávil půl roku,co to dalo starostí např.dopravit p.Horta atd,atd.Ale p.Plch stále bude počítat a přepočítávat vynaložené peníze.Znám Papaye cca 30 let,a mohu zaručit,že to byly velmi účelně a v pořádku vynaložené peníze.Sazka je opravdu nespolehlivý partner-s tímto faktem se musíme vyrovnat,já jsem pro,ale p.Plch ne,a vzal bych v potaz i fakt,že už jednou byl na Sazku vyhlašován konkurz. 3) re L.Palovský-ta analýza byla v pořádku,ale jestli jsem dobře informován,díky změněným podmínkám bylo nutno tu analýzu přepracovat,dělali na tom celý víkend.Materiál Papay předloží.A jak správně podotýká Tom R.,bude nutno mít Office 2007,nebo já jsem si stáhnul jeden prográmek z Microfoftu (zdarma),a ty soubory .docx otevřu. 4) re David Ciprys - nesouhlasím s jeho závěry a) co to je \"skokové\" navýšení příspěvků? To je např.ze 150 na 300 Kč/ za rok? To snad ne?? Mně např.skokově navýšil ČEZ elektřinu v ordinaci z 560 na 710 Kč/měsíčně.Nerozumím argumentům Davida,u nás v \"chudém\" Ústeckém kraji se vesnická družstva hladce vyrovnala s investicí 10 000 Kč za pořízení digit.hodin,žádné kvůli tomu nezaniklo,a mělo by je položit navýšení členských příspěvků v řádu jedné nebo dvou stokorun ?? Komu je NUTNÉ navýšit příspěvky( třeba i skokově :-), to jsou mládežníci,to budu podporovat, pokud jsem viděl dobře v tabulce,tak mládežníci způsobují největší průvan v rozpočtu. Dovolte poznámku na závěr-protože Sejkoru a Papaye znám 40 a druhého cca 30 let, tak mi je problematika Svazu docela blízká.Proto na diskuzích vystupuji jako lobbysta Svazu.Chápu,že jsou šachisté,co si hrají na oddílovém,nebo krajském písečku a dění ve Svazu je nezajímá.Já se snažím Svazu pomáhat,třeba tím,že asi 10 let vedu 2.ligu\"B\",jezdím do Znojma nebo Přerova se hádat,zda-li bude např. 2 nebo 3 bodový systém,jaké změny budou v Rozpisech soutěží atd,místo abych byl na své chalupě a zveleboval ji.Záleží mi na fungujícím Svazu a abychom nevypadali jako chudí příbuzní před světem.Protože toto je můj asi poslední příspěvek k tomuto tématu,přeji vám úspěšný Krajskou konferenci, jak čtu příspěvky Toma Rösnera , Petra Galušky či Ládi Palovského,konečně z jižní Moravy začíná vanou svěží vítr.Mějte se všichni fajn.

Tom Rösner | 04.12.2008
RE: Rozpočty, členské příspěvky

Je mi jasné, že se mnohdy dostáváte do neřešitelné situace, nechtěl bych být na Vašem místě. Řešení se nabízí, je však velmi nepopulární... K Vaší poznámce o přechodu na formát MS Office 2007, udělal jste správnou věc! Budu se opakovat, starší formáty MS Office (doc, xls...) nejsou ISO standardizované, nový formát OOXML (docx, xlsx...) je ISO standardizován! Veřejné dokumenty ke stažení by měly být vždy> šířeny v mezinárodně standardizovaných formátech. Na tom trvám a vždy to budu tvrdě vyžadovat! Ten trouba, který brblal (...že to je na .... když nemá nový Office...), si může, pokud nechce vyhazovat peníze za nový MS Office, stánout kancelářský balík OpenOffice.org, který umí nové, ISO standardizované formáty společnosti Microsoft, otevřít i editovat. Stahujte zde. Při této příležitosti si neodpustím štiplavou poznámku, pumpovat do Microsoftu tisícové sumy za software, u nějž využijete stěží 5% funkcí, není mnohým proti mysli, ale dát pár korun navíc svazu, to ne....

Ladislav Palovský | 04.12.2008
Konference, poplatky a jiné

To Petr Galuška: Ja doufám, že politická chyba je už minulostí, pevně věřím, že předseda ŠSČR přijede na konferenci JMŠS a bude rád diskutovat s delegáty. Alespoň tak je to dohodnuto a obsadit by se měly všechny krajské konference (ať už předsedou nebo členy VV). V případě, že by nepřijel, budeme s Petrem Buchníčkem připraveni diskutovat o situaci kolem svazu, financí a dalších věcí osobně.
To p.Plch: Neřeším minulost, do VV jsem přišel řešit budoucnost a pokusit se něco změnit. Tedy debaty o oslavách a překročení rozpočtu už bylo hodně. Nemyslím si, že oslava byla jen \"žranicí VIPček, funkcionářů a Oktoberfestem v jednom\" (jak by to mohl kdokoliv nazvat), ale důstojnou oslavou 100 let šachu a hlavně propagací našeho sportu a koníčka.
Mimochodem VV ŠSČR zpracoval analýzu hospodaření za období 2003-2008 už v květnu tohoto roku, dokonce se tento materiál všude rozesílal na všechny kraje, debatovalo se o tom v Kyjově při MČR, kde i Vlasta Sejkora přijel na jednání se zástupci moravských delegátů. To že se to nedostalo do oddílu považuji za chybu především jednotlivých krajů (možná to zde bylo na webu, nevím), čili s Vaším tvrzením v bodě 7 nesouhlasím.
Souhlasím s panem Jandou a Jindrou Papayem, a ne jako člen VV, ale jako obyčejný Palovský šachista brněnského klubu, který si uvědomuje, že všechno se zdražuje, nikdo Vám nic nedá zadarmo. Promiňte, ale částky, které jdou na mládež, repre a fungování svazu jsou opravdu v dnešních poměrech směšné. Na jednu stranu se o zvýšení příspěvků už hovoří na konferencích již od roku 2006, bavíme se zde o částce (bez mimořádného příspěvku) 10 Kč dospělí/rok, 5 Kč nevydělečně činní/rok a 1 Kč za mládež/rok (90/45/9 Kč jde do kraje). V rozpočtu ŠSČR je 240 tis.Kč na střediska mládeže a mládež platí 1Kč??? (tady jsem rozlil benzín a zapálil příští debatu, tímto se všem omlouvám koho se to dotklo, ale tak to vidím já). Samozřejmě na druhou stranu je nutné zvýšit i poplatky za služby - za Elo, za soutěže, za přestupy, omezit osvobození poplatků od placení ELA turnaje s názvem oddílový přebor, okresní přebor a suše je zpoplatnit (vždyť pak to všichni posílají na ELO a nemusí nic platit). A takhle bych mohl pokračovat dál..... i přes pocit, že bych potřeboval, aby v posledních dnech roku měl den 48-72 hodin, jsem připraven na diskuzi.
A nakonec, nehádejme se tady Česi vs. Morava - to sem nepatří - "Jsme jedna rodina" - Gens una sumus, která se neumí??, nechce??, nemůže?? domluvit???

Marek Rada | 03.12.2008
to Janda

Je. My jsme tady totiž všichni úplně pitomí. Naštěstí nám to někdo z Čech vždycky vysvětlí.

Janda Zdeněk MUDr. | 03.12.2008 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
re Papay

Tak to jsem chlapci z jihomoravského kraje zvědav,jak se s příspěvkem Jindry Papaye "popasujete". Není záplava otázet na vás příliš složitá :-)) ?

Papay Jindřich | 03.12.2008
Rozpočty, členské příspěvky

Jen tak na okraj - po dlouhé době jsem se podíval na Vaše stránky :-) - kraje dostávají dotaci na činnost z vlastních zdrojů ( pro jiné - z peněz SAZKY). Když se řešilo, v jaké výši dotace má být, tak se přišlo na to, že by se to mohlo vázat na vybrané členské příspěvky ( členský příspěvek je příjem svazu a nelze ho přeposílat jinam-navíc je osvobozen od daně z příjmů). Jinak o zvýšení členských příspěvků hovoříme ( já osobně) od roku 2006 - chtěl jsem vždy jen 150,- Kč. Tato částku se požadovala i vloni i letos. Takže bych byl rád, aby se nepsalo, že se jedná o \"drastické\" navýšení. Drastické to bude až svaz bude potřebovat 500,- Kč na hlavu po 5 nebo 8 letech odmítání. Nyní se řada šachistů dohaduje o nevydaném rozpočtu - jen se zeptejte Láďy Palovského - co hádek mezi jednotlivými komise bylo. Chtělo se ode mne podrobné rozčlenění. To je každým rokem v excelu - ale chce si to prohlédnout i další listy. Na letošní rok se to chtělo jinak - aby vše bylo vidět na rozklik. Dobře - ve staré verzi (Office 2003)to nešlo - dal jsem to nové (Office2007). A hle - dostalo se mi mailu, že to je na .... když nemá nový Office. Ale já nejsem profiprogramátor, abych vymýšlel různé \"kejkle\". A když to dáte jako požadavek nějakému programátorovi - udělá to zadarmo na webové stránky???? Mám svou práci - nejprve práce - ta mě živí a tím i živí mou rodinu. To vše mi zabere spousta času - upřimně - raději budu hrát šachy a předám to tomu, kdo každým rokem bude přemýšlet, jak přelít finanční prostředky mezi akce tak, aby svaz o ně nepřišel ( tak jako já to musím neustále řešit). Rok s rokem je horší a horší vyýčtovat jakoukoliv akci a jakoukoliv dotaci - nejvíce peněz nám u reprezentace a akcí \"sní\" odměna za účast na turnaji (ať startovné či cenový fond). A tu nemůžeme proúčtovat do dotace od státu - mohu proúčtovat nájemné prostor ( ale jak, když jsme to vyjednali sponzorsky zadarmo). Mohu prúčtovat ubytování ( ale jak to udělat, když se na olympiádě téměř nic neplatí). Ano mohu proúčtovat vyplacené mzdy (ale jak mi to pomůže, když před 4 lety jsem mohl vyúčtovat náklady na mzdy ve výši 30% celkové dotace - nyní již je to 5%). Jak udělat příjmy tak, abych je nemusel zdaňovat - postavit je proti nákladům tak, aby to FÚ uznal (jak jistě řada z Vás víte je subjekt osvobozen od daně z příjmů do výše 300.000,- Kč- a do nákladů proti příjmům z reklam a sponzorských věcí se řada věcí nedá jen tak promítnout - třeba tam nikdy nemohu promítnou dotaci na kraj). Všichni víte, že legislativa je přísnější rok od roku - stát hledá jakékoliv finanční výnosy. A odnáší to nejen sport... Toliko jen ve zkratce k Vaší diskuzi. P.S. A jen tak na konec - kraje dostávají okolo 780 tis. Kč + 240 tis.Kč na střediska mládeže - tzn. cca 1.020 tis. Kč na svou činnost ( z rozpočtu 6 mil to je 20% -). A řada krajů si ještě vybírá své členské příspěvky...

Zobrazeno 2511 až 2520, celkem 2914
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009