Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Ladislav Palovský | 05.12.2008
Re: Úspora

Pro upřesnění, pokud byl na mne mířen ten despekt z příspěvku Davida Cipryse, tak vězte, že moc dobře vím, že mládežnická centra fungují perfektně a rozvíjí se. To je bez debat. Souhlas s popisem DC jak to vypadalo na konferenci ohledně mládežnických center. Opět 2 x ano (Kdo mě zná, ví, že každý čtvrtek vedu kroužek těch nejmenších dětí v našem klubu, takže bych šel sám proti sobě a nestarám se tak jenom o rozhodčí). Chtěl jsem pouze vyprovokovat debatu o těch korunových položkách obecně (prostě je zřejmé, že takhle už nelze dál pokračovat) a vidím, že se mi to prozatím velmi dobře daří. Jen tak dál :-))
Nevím ale proč se tady pořád dává příklad příspěvku třetí varianty 300-200-100, tedy te nejvyšší, když je zřejmé, že schůdná je pouze debata o variantě 2 (tedy něco mezi 50-100 Kč + poplatky a případné snížení výdajů z předkládaného rozpočtu). Navíc my tady debatujeme o tom, co již představitelé krajů, tedy VV KŠS mají ve svých mailových schránkách, ale ostatní se k tomu dostanou, až to bude oficiálně na webu ŠSČR s průvodním dopisem.

David Ciprys | 05.12.2008
Re: Úspora

Jindru Papaye jako hospodáře respektuju, co se týče důslednosti, se kterou kontroluje každou vydanou, korunku i obdivuju. Kdo si přečetl jeho předminulý příspěvek ze 3.12.2008 "Rozpočty, členské příspěvky" pochopí, že správně proúčtovat všechny státní a účelové dotace je občas na hranici lidských možností. Od daně osvobozené členské příspěvky jsou ideálním zdrojem použitelným na všechno.
Otázkou je, zda chceme být ve výši paušálních plateb svazu na samotné špici mezi všemi sporty - k čemuž by při schválení výše 300-200-100 došlo, jak se snadno doptáte na svém regionálním sdružení ČSTV.
Na tomtéž pracovišti lze také dostat k nahlédnutí statistiku příjmů tělovýchovných jednot a spolků. Zjistíte, že největším sponzorem sportu jsou dnes obce a většina peněz jde (nebo se alespoň vykazuje) na mládež. Příklad mého mateřského oddílu - úspěšnost v získávání peněz pro dospělé katastrofální, každoroční příjem na mládež cca 20,000-40,000Kč.
Osobně nemám problém se zvýšením příspěvků mládeže pro ŠSČR na cca 40-50Kč (z 1Kč, tedy o téměř 5000% :-)) jak se dohodlo v Kyjově, ale nedělá na mě dobrý dojem despekt některých vyjádření na adresu "mládežníků". Možná není špatné pozjišťovat, z čeho vychází šachový boom a Asii nebo třeba v Turecku.

Papay Jindřich | 05.12.2008 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Omluva

Omlouvám se některé napsané slovní chyby v předchozím příspěvku - doufá, že mnozí správně ta "zkomolená" slova chápou.

Papay Jindřich | 05.12.2008 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Úspora

Chci dodat jednu jednu věc - někteří by měli pochopit rozdíl mezi výsledovkou a rozvahou. Výsledovka mi ukazuje hospodaření za dané období a rozvaha mi ukazuje hospodaření od začátku vzniku právního subjektu ( nevím jak to říci jednoduše). A pokud se podívate na rok 2005 - tak stejně svaz hospodařil ze ziskem. Pokud by oněch 800 tis.Kč na GALAVEČER svaz nevydal ( a propo - pokud mě paměť neklame, stál GALAVEČER 1.100 tis.Kč - a aby se nikdo nepodivoval, tak to byl účelový sponzor přímo na tuto akci-kdyby se nekonala, svaz by nedostal nic), tak by začal požadovat navýšení členských příspěvků maximálně o 1 rok později.
K Davidovi - vyplývá mi z Tvého příspěvku, že je zbytečné něco dělat a pořádat. Prostě se kouknout do"kešeně" a říci - jejej mám tam málo a chcete něco dělat? Dobře přidejte - nepřidáte? Nebojte se já pro Vás najdu sponzora a Vy si s těmi penězi dělejte co chcete :-) - ale platit nemusíte nic a já za to shánění nechci nic. Samozřejmě mohou zůstat členské příspěvky nízké a navýšit poplatky - první, kdo přijde, že poplatky musejí být jiné, je mládežnická sekce... Podívejte se kolik soutěží pořádá mládežnická sekce - ta využívá přepočet nejčastěji - kdo přestupuje nejvíce - mládež. Nebudou chtít pak funkcionáři mládež osvobodit od poplatku? Já osobně hraji do roka tak 1 až 2 turnaje. letos jsem jich sehrál víc. A proč? Protože můj syn začal hrát šachy a chtěl co nejvíce hrát. A kdybych měl platit za každý turnaj poplatek svazu - prosím, mě to nevadí. V soutěžích družstev - zpoplatníme účast - a kdo hraje nejvíce? Mládež - v turnaji mládežnickém a v turnaji dospělých... A kdo má při platbě startovného ve vyšších soutěží nižší poplatek zaúčast? Hádejte... :-).
Potozhlédněte se po soutěžích - jakmile je zpoplatníme, tak se přestane hrát hodně okresních a místních soutěží - které v současnosti někteří s podvodem hlásí jako přebory oddílu nebo okresní a krajské soutěže. A proč prosím Vás? Protože nebudou muset zaplatit za hráče - s prominutím - blbých - 10,- Kč! Kdyby je těch 10,- Kč netížilo, tak je klidně zaplatí! A uvědomte si to, že ten podvod dělají pro 10,- Kč! A stojí jim to za to... :-)! Toliko mé zkušenosti - přeji Vám příjemný den Jindřich Papay

Josef Plch | 05.12.2008
Sofismata

1. Sofisma = logicky nesprávný soud, (závěr, důkaz, argument) vydávaný za správný, je zdánlivě správný. Sofisma označuje zpravidla vědomě a záludně použitý logický klam nebo úskok. (Seznam - encyklopedie). Jeho použití v polemice MUDr. Jandy se mnou:
a) Tvrzení, že trvale neplněné příjmy od Sazky ovlivňuje zavedení DPH a daně - to teoreticky mohlo platit první rok, ale není možné, aby Sazku řídili debilové, kteří se rok co rok budou divit, že odvádějí DPH - a proto rok co rok nepřicházejí přislíbené peníze. Pozor - mluvím o rozporu mezi přísliby a realitou, ne o absolutní výši.
b) Tvrzení, že VV ŠSČR ušetřil 300.000 a proto je mohl použít na oslavy, které navíc byly pěkné - nešlo o 300.000 navíc, ale o 500.000; zdárnost oslavy nemá vliv na ignorování rozhodnutí nejvyššího orgánu - konference; prošel jsem si rozpočet onoho roku pečlivě a nenašel jsem, že by se v kolonkách plánované/skutečné výdaje našla úspora onoho půl milionu, zato jsem tuto částku našel na straně jednoho příjmu (viz můj minulý příspěvek).
c) Nikdy jsem nenapadl odměny funkcionářů ŠSČR - p. Janda mne za to ovšem peskuje.
d) Tvrzení, že Sazka je neseriozní partner (a proto je třeba chybějící příjmy látat zvýšením členských příspěvků) - pokud ŠSČR jako člen může ovlivňovat ČSTV a pokud ČSTV jako významný akcionář (nebo se mýlím???) může ovlivňovat Sazku, měla by první a trvalá iniciativa směřovat k výměně vedení Sazky, aby se stala seriozním partnerem. Nehledě na to, že kromě zvyšování příjmů lze hledat i snižování výdajů.

Tom Rösner | 04.12.2008
Tlačenka vs. čokoládová koule

Diskuse se nám pěkně rozjela a já s radostí sleduji, ze je vedena věcně a relativně bez urážek. Každopádně odpůrci zvyšování příspěvků dosud nepřišli s nějakým řešením, jak svazové konto ozdravit, aniž by museli sáhnout do vlastních peněženek. Zatím to spíš vypadá tak, že Paroubkovi, který vyžral půlku chlebíčků, a Hušákovi, který jezdí v lepším autě, se pomstíme tím, že necháme zkrachovat republikový svaz. Zatím to působí tak, že jedni vedou debatu o tlačence, zatímco druzí o čokoládové kouli. Pánové, než vyřešíme problém s tlačenkou a čokoládovou koulí, uvědomte si, že tombola je rozkradená! Pozn. Kterým slavným českým filmem, nominovaným na jistou nejmenovanou filmovou cenu, jsem si ve svém přirovnání pomohl, by mohli tušit i méně kulturně vzdělaní šachisté ;-)

Miroslav Pakosta | 04.12.2008
Příspěvky atd.

Při poslední diskusi jsem absolutně nesouhlasil s panem Plchem, teď s ním naopak souhlasím stoprocentně. I s panem Ciprysem. Z mé strany tedy onen "svěží vítr" nezavane, plně je podporuji. Doufám, že svěží vítr někdy zavane i ze severu Čech, minimálně v tom, že příspěvky budou bez hrubých chyb (můj oddílový kolega učitel by dal určitě Dr. Jandovi pětku a měli bychom o jednoho zubaře v našem státě méně). Také mě (a určitě drtivou většinu ostatních čtenářů) nezajímá povolání pana Jandy a problémy v jeho podnikání v souvislosti s placením spotřeby elektrické energie v jeho ordinaci. Z mých zkušeností např. dříve v Bučovicích, vím, jaké je těžké udržet mládež. A rozhodují kromě jiných i příspěvky. Kolikrát nejsou rodiče ani ochotni zaplatit potomkům nezbytné náklady spojené s účastí dětí na různých soutěžích a tak nezbývá činovníkům oddílů. než děti zasponzorovat ze svého a doufat, že děti přesto neutečou za jinou zábavou. Šachy nejsou až na výjimky v hledáčku rodičů - a to kolikrát i u dětí, jejichž otec nebo matka jsou sami šachisté a tak prosím nekomplikujme ještě více situaci zvyšováním příspěvků mládeže. Nebo nechceme, aby vyrůstali další šachisté?

David Ciprys | 04.12.2008
Re: Konference, poplatky a jiné

Příspěvková debata se nám pěkně rozjela, přitom je to jen slabý odvar toho, co nejspíš uslyšíme na Konferenci. Ach jo... Dovolím si k předchozím příspěvkům pár poznámeček.
1. Trochu s rozpaky sleduju dělení na "my", kteří chceme pro "svaz" to nejlepší a "oni" kteří si hrají na svém oddílovém či krajském píšečku a dění ve "svazu" je nezajímá. Mám pocit, že svaz, svazek je sdružením všech, kteří jsou jeho členy - nás, kteří zde denně diskutujeme i těch, kteří si chtějí jen občas zahrát.
2. S ještě většími rozpaky sleduju, jak "mládežníci" nic neplatí a jen nám z rozpočtu ujídají např. formou tréninkových center (ty si kraje vytvořily z iniciativy ŠSČR, nasmlouvaly si trenéry a oj, na konferenci blesk z čistého nebe - "Promiňte, nejsou peníze, centra nebudou..." Divíte se, že si kraje slíbený příspěvek doslova vydupaly?). Všiml si někdo, že pro komerčně úspěšnější sporty je dnes základem jejich prezentace, díky které úspěšně rýžují peníze od obcí i sponzorů, "výchova mládeže ke zdravému způsobu života"?
3. Můj mateřský oddíl letos odvedl na příspěvcích 4,800Kč. Po zvýšení (300-200-100) by to bylo přes 13,000Kč, pokud by se platily krajské příspěvky přes 15,000Kč. Pro porovnání se na své tělovýchovné jednotě nebo ČSTV zkuste přeptat, který sport takto podporuje svůj svaz. "To máte nějakou zlatou kartu nebo exkluzivní členství?" Omyl, to je jen paušál bez dalších poplatků, startovného atd. atd...
Fandím mladým schopným funkcionářům nezatíženým minulostí, ale aby i ti zkušenější byli správně pochopeni, chtě nechtě musím jako pamětník něco doplnit. Konference ŠSČR se na jaře 2005 nejméně hodinu vášnivě přela, zda máme nebo nemáme dostatek peněz na rozsáhlejší oslavy 100let organizovaného šachu. Po smršti věcných i osobních příspěvků, občasných výpadů i urážek a několika hlasováních bylo usneseno: "Jelikož rozpočet není nafukovací, uvolňuje Konference na oslavy částku, která nesmí přesáhnout 300,000Kč". A kolik oslavy stály ve skutečnosti? 500,000Kč je v kolonce Galavečer, dalších 300,000Kč je schováno v Propagaci. Ojedinělí kritikové na další Konferenci 2006, tj. "oni, které dění ve svazu nezajímá" byli umlčeni slovy "Byla to krásná akce"... Jako přímý účastník mohu potvrdit, že akce byla skutečně jedinečná a výletu 2x300km na vlastní útraty jsem nikdy nelitoval. Ovšem řekněme si upřímně - kdybyste jako manažeři projektu takto hospodařili v soukromé firmě, řekne vám šéf nebo majitel "Byla to pěkná akce?" A má vůbec cenu hádat se celý den na Konferenci, když její rozhodnutí stejně nikoho nezajímá? Má cenu zvyšovat příspěvky, když mohou být takto libovolně (byť bohulibě) utráceny?
Jistě všichni cítíme, že příspěvky musí jít nahoru, už jen proto, že vše je stále dražší. Ovšem musí se také šetřit. V Kyjově při MČR žáků se zástupci moravských krajů s předsedou ŠSČR shodli na průchodnosti cca 50Kč pro ŠSČR pro všechny členy včetně dětí už od roku 2009. Po čtvrt roce je vše jinak a hádejte, jakou chuť mají krajští funkcionáři do dalších jednání o nových návrzích...

Janda Zdeněk MUDr. | 04.12.2008
re diskuze

re Rada -nemyslel jsem to nijak zle,jen jsem si vzpomněl např.na to,jak jsem byl u toho,když na jedné Konfernci delegáti vyčítali Jindrovi Papayovi,že vypracovaný přehled hospodaření je málo podrobný,aby na následující Konferenci mu hrozně vyčítali,že ta tabulka je velmi podrobná až nepřehledná.Pak se šachistům zavděčte.Dovolím si krátké komentáře:1) re Galuška-to jedno z mála Petru Herejkovi,co se dalo vytknout,bylo,že nejezdil na krajské konference. V osobě Vlasty Sekory mohu zaručit změnu,pokud dostane pozvánku, určitě udělá vše pro to,aby se vaší konference zúčastnil a s vámi diskutoval. 2) re p.Plch- k jeho tvrzení,že jsem mu nic nevyvrátil.Kdo nechce poslouchat argumenty druhého,to je jako debatovat s hluchým a slepým, např.můj argument,že současná situace kolem Sazky nesouvisí se Sazka arénou.Myslím,že myšlení p.Plcha by neškodilo trochu velkorysosti,hrabat se,zda-li oslavy 100 let stály 300 nebo 500 tis.Kč,mi připadá malicherné,rovněž jako sledovat,zda-li funkcionáři náhodou neberou \"hodně\",nebo sledování,v jakém autě jezdí šéf Sazky.Ta oslava 100 let trvání našeho šachu byla akce,kterou my,jak tu píšeme,zažijeme pouze 1x za svůj život,měla mimořádný úspěch a zviditelnila naš šach (byl tam např.i Paroubek) ,málokdo ocení,že Herejk s tím strávil půl roku,co to dalo starostí např.dopravit p.Horta atd,atd.Ale p.Plch stále bude počítat a přepočítávat vynaložené peníze.Znám Papaye cca 30 let,a mohu zaručit,že to byly velmi účelně a v pořádku vynaložené peníze.Sazka je opravdu nespolehlivý partner-s tímto faktem se musíme vyrovnat,já jsem pro,ale p.Plch ne,a vzal bych v potaz i fakt,že už jednou byl na Sazku vyhlašován konkurz. 3) re L.Palovský-ta analýza byla v pořádku,ale jestli jsem dobře informován,díky změněným podmínkám bylo nutno tu analýzu přepracovat,dělali na tom celý víkend.Materiál Papay předloží.A jak správně podotýká Tom R.,bude nutno mít Office 2007,nebo já jsem si stáhnul jeden prográmek z Microfoftu (zdarma),a ty soubory .docx otevřu. 4) re David Ciprys - nesouhlasím s jeho závěry a) co to je \"skokové\" navýšení příspěvků? To je např.ze 150 na 300 Kč/ za rok? To snad ne?? Mně např.skokově navýšil ČEZ elektřinu v ordinaci z 560 na 710 Kč/měsíčně.Nerozumím argumentům Davida,u nás v \"chudém\" Ústeckém kraji se vesnická družstva hladce vyrovnala s investicí 10 000 Kč za pořízení digit.hodin,žádné kvůli tomu nezaniklo,a mělo by je položit navýšení členských příspěvků v řádu jedné nebo dvou stokorun ?? Komu je NUTNÉ navýšit příspěvky( třeba i skokově :-), to jsou mládežníci,to budu podporovat, pokud jsem viděl dobře v tabulce,tak mládežníci způsobují největší průvan v rozpočtu. Dovolte poznámku na závěr-protože Sejkoru a Papaye znám 40 a druhého cca 30 let, tak mi je problematika Svazu docela blízká.Proto na diskuzích vystupuji jako lobbysta Svazu.Chápu,že jsou šachisté,co si hrají na oddílovém,nebo krajském písečku a dění ve Svazu je nezajímá.Já se snažím Svazu pomáhat,třeba tím,že asi 10 let vedu 2.ligu\"B\",jezdím do Znojma nebo Přerova se hádat,zda-li bude např. 2 nebo 3 bodový systém,jaké změny budou v Rozpisech soutěží atd,místo abych byl na své chalupě a zveleboval ji.Záleží mi na fungujícím Svazu a abychom nevypadali jako chudí příbuzní před světem.Protože toto je můj asi poslední příspěvek k tomuto tématu,přeji vám úspěšný Krajskou konferenci, jak čtu příspěvky Toma Rösnera , Petra Galušky či Ládi Palovského,konečně z jižní Moravy začíná vanou svěží vítr.Mějte se všichni fajn.

Tom Rösner | 04.12.2008
RE: Rozpočty, členské příspěvky

Je mi jasné, že se mnohdy dostáváte do neřešitelné situace, nechtěl bych být na Vašem místě. Řešení se nabízí, je však velmi nepopulární... K Vaší poznámce o přechodu na formát MS Office 2007, udělal jste správnou věc! Budu se opakovat, starší formáty MS Office (doc, xls...) nejsou ISO standardizované, nový formát OOXML (docx, xlsx...) je ISO standardizován! Veřejné dokumenty ke stažení by měly být vždy> šířeny v mezinárodně standardizovaných formátech. Na tom trvám a vždy to budu tvrdě vyžadovat! Ten trouba, který brblal (...že to je na .... když nemá nový Office...), si může, pokud nechce vyhazovat peníze za nový MS Office, stánout kancelářský balík OpenOffice.org, který umí nové, ISO standardizované formáty společnosti Microsoft, otevřít i editovat. Stahujte zde. Při této příležitosti si neodpustím štiplavou poznámku, pumpovat do Microsoftu tisícové sumy za software, u nějž využijete stěží 5% funkcí, není mnohým proti mysli, ale dát pár korun navíc svazu, to ne....

Zobrazeno 2511 až 2520, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009