Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Josef Plch | 08.12.2008
Co je vám, doktore?

Vážený pane Jando,
pana Vaněta neznám, nikdy jsem mu tudíž neradil (předpokládám, že ani p. Pakosta). Přestaňte mi laskavě podsouvat věci, jež jsem netvrdil či nedělal, a brát si moje jméno do huby. Možná by bylo dobré, kdybyste držel své níže dané slovo, že už se zde do této debaty nebudete míchat.

Janda Zdeněk MUDr. | 08.12.2008
re David Ciprys,příspěvky atd.

Davide,jakkoliv považuji zdejší diskuzi za užitečnou, jsem z Vašeho vystupování poněkud zklamán.Co svými příspěvky sledujete, někdy mi to připadá,že Vás baví rozšiřovat tu neklid,tu poplašnou zprávu(lhostejno,jak to nazveme),komu a čemu to prospívá? Na konkrétní argument Jindry Papaye,cituji:"Porozhlédněte se po soutěžích - jakmile je zpoplatníme, tak se přestane hrát hodně okresních a místních soutěží - které v současnosti někteří s podvodem hlásí jako přebory oddílu nebo okresní a krajské soutěže. A proč prosím Vás? Protože nebudou muset zaplatit za hráče - s prominutím - blbých - 10,- Kč! Kdyby je těch 10,- Kč netížilo, tak je klidně zaplatí! A uvědomte si to, že ten podvod dělají pro 10,- Kč! A stojí jim to za to... :-)! " následoval ihned Váš článeček,který měl charakteristický nadpis :cituji "V roce 2009 na šachový finanční úřad 2x?!. To měla být reakce na argument Jindry Papaye? Davide,už jsem to zažil jednou, to byla manipulace Konference ČŠS Dobrovolským, po druhé bych se toho dožít opravdu nechtěl.Nemáte pocit,že začínáte sklouzávat do jeho polohy? Pamatuji,když funkci položil p.Vanět,to když jemu ,finančnímu odborníkovi, začali radit různí Pakostové a Plchové,jak to má dělat.On dobře věděl,jak se dají setřit peníze,ale na tyto lidi neměl nervy. Moc bych se přimlouval za konsenzus,jinak ta Konference bude opět "hustá" (zvláště při skokovém navýšení příspěvku ze 150 Kč na 200 Kč na rok,že?).A to nám všem,co máme opravdový zájem na životaschopnosti Svazu,prospívá?

Papay Jindřich | 08.12.2008
Rozpočty, členské příspěvky

Souhlasím s Tebou Davide, že v roce 2006 se chtělo 200,- Kč. Mělo to jeden praktický důvod - protože se pokaždé hádalo o jakoukoliv částku a v zemích českých je známo, že pokud chceš schválit částku např. 500,- Kč, je nejlepší předložit vyšší částku a to tak asi ve výši 1.000,- Kč. Pak se ví, že částka požadována bude schválena ( já osobně jsem kdysi tvrdil, že je třeba požadovat 500,- Kč a pak se částka 150,- Kč schválí bez problému a všichni delegáti budou nadšeni, jak se jim podařilo stáhnout členský příspěvek). Já osobně, když se mne ptali, vždy tvrdil, že stačí 150,- Kč.... A to platilo pro další roky stále.
Ke krajským příspěvkům - plus členských příspěvků je že se nedaní a v případě, že svaz hospodaří s plusem,tak tento plus je do výše členských příspěvků jakkoliv osvobozen od daně z příjmů ( nechci nikoho zatěžovat jaká kouzla se dělají se zdanitelnými příjmy aby nemuseli být zdaňovány). Čím více má svaz v kolonce členské příspěvky, tím lépe se mu dokládá plus do osvobozené částky ze zisku. V současnosti některé kraje mají své vlastní členské příspěvky ( příkladem je ústecký kraj, jenž si schválil 100,- Kč na hlavu bez ohledu stavu člena). Aby se to lépe kontrolovalo, tak samozřejmě zašle oddíl nejen členské příspěvky svazové, ale i krajské příspěvky. Krajské jsou v celé částce odeslány na kraj v dubnu příslušného roku. Další část (oněch 90% ) je v současnosti odesíláno podle plnění ČSTV vůči svazu. Jeden rozdíl tu ale je. Svaz do konce roku odešlo z vlastních zdrojů uvedenou částku do 90% vybraných členských příspěvků ( aniž bude splněn odvod z ČSTV). Souhlasím s uvedenou poznámkou - ano svaz současně potřebuje okolo 50,- Kč na osobu ( nechci se zaobírat kolik mládežník, kolik výdělečně činný a kolik nevýdělečně činný). Je to dokonce méně než praví stanovy. Pak ale každý kraj si určí své členské příspěvky a ty budou kompletně po vybrání převedeny na příslušný kraj. V současnosti by to znamenalo od 100,- Kč do 200,- Kč na osobu. Takto je koncipována varianta vyrovnaného rozpočtu. Druhá varianta je se 150,- Kč s uvedenou dotací na jednotlivé kraje ( kraje, kterým v současnosti příspěvek stačil, nemusí si určovat své členské příspěvky). A třetí varianta? To si jednotlivé komise stanovily své priority a finanční požadavky na jejich splnění. Samozřejmě vyšel záporný výsledek a ten se pokrýval výpočtem výše členských příspěvků - to je ta varianta s 300,- Kč na člena. Ano variant je hodně - především šachisté by si měli zvolit své priority a co od toho očekávají. Bohužel nic není zadarmo - vždy když něco chceme - musíme pro to něco vykonat. A buď za to dostaname zaplaceno nebo nám to něco přinese... Jinak to dělat nebudeme...

Miroslav Pakosta | 08.12.2008
Re Příspěvky + Hušák

Myslím, že rozdělení poplatků na krajské a celostátní je rozumné a přivítal bych ho. Co se týče šéfa Sazky Hušáka, navrhoval bych našemu Svazu, aby kontaktoval ostatní svazy sdružené v ČSTV za účelem Hušákova odvolání. Tento člověk se zjevně považuje nejen za šéfa Sazky, ale minimálně za ředitele zeměkoule. Pokud obviňuje ČSTV ze špatného účetnictví místo aby dostál svým závazkům, tak na svůj post nepatří. Divím se, že se akcionář (tedy i náš Svaz) nechá od svého manažera tak zesměšňovat. Pokud Sazka neplní své závazky, musí být šéf odvolán nebo mu musejí přinejmenším být odňaty odměny či snížen plat do té doby, než začne Sazka své závazky plnit.

Kubíček Pavel | 08.12.2008 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Příspěvky

Pánové Vaše diskuse mi trochu připadá jako pokračování bludného kruhu, v kterém se zvyšování příspěvku neustále točí. S omluvou předem si dovolím připomenout svůj předloňský návrh na rozdělení poplatků na krajské a federální. Viděl bych dva základní plusy , každý kraj je kompetentní těleso schopné si samo určit kolik, že bude potřebovat chechtáčků na svůj provoz a za druhé svazová desetikačka se může klidně navýšit o 500 procent aniž bych měl obavy z toho, že toto zvýšení neprojde. Věřím, že v přeúčtování takto hromadně vybraných poplatků na kraje nebude žádný háček???

David Ciprys | 08.12.2008
Re: Jindra Papay

S druhou polovinou příspěvku hospodáře ŠSČR souhlas, ovšem v té první ho musím usvědčit z omylu - čtěte zde. Právě toto "zkoušení" delegátů, jestli by přece jen na poslední chvíli neodhlasovali více, než na co jsou připraveni, je jedním z hlavních důvodů toho, o čem Jindra píše ve druhé části příspěvku - na každé konferenci si slíbíme, že příště budeme s příjmy něco dělat, ale vždy se nakonec pohádáme (většinou titíž lidé a tytéž argumenty) a až na výjimky vždy nula od nuly pojde.

Papay Jindřich | 08.12.2008 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
re David

Ahoj Davide.
Po šachovém víkendu jsem se opět podíval na Vaše stránky a přečetl si diskuze. Já mohu dodat jen jedinou věc... Nikdy na žádné konferenci nepadlo ode mne a VV slovo o 200,- Kč. Vždy jsme hovořili o 150,- Kč. Nikdy to nebylo výše a ani níže a s tím, že 2/3 by šly zpět na kraje a 1/3 zůstala na svazu ( opět mě to irituje - příspěvek krajům z vlastních zdrojů by byl ve výši 2/3 vybraných členských příspěvků - tak by to mělo znít správně). Většinou nám ( nebo mě)i bylo řečeno, že jsme to nepředložili jako VV včas. A mne rozlobila jedna jediná věc... Jestli se stejná částka opakuje každým rokem (zde cca 3x) a pokaždé se dostáváme do ztráty okolo půl milionů na základě požadavků a je spočítáno, že příspěvky v této výši stačí na pokrytí této částky - musí se před každou konferencí jednotlivých krajů znova a znova dělat rozbory??? K čemu jsou pak delegáti na konferenci? Ti přeci mají zpět donést informace členské základně. A na jedné z konferencí dokonce se dalo do zápisu, že pokud budou navrhovány členské příspěvky ve stejné výši, nebude se muset nic nikam posílat.
Bohužel - pokaždé se opakovalo vše stejně...

David Ciprys | 08.12.2008 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Re: k variantám rozpočtu na r. 2009

OK, to je rozumné vysvětlení. Variantní podání je na jedné straně výborným věcným podkladem pro zvažování, kolik muziky můžeme mít za jednotlivé sazby příspěvků (resp. zdrojů obecně). Nese však s sebou jedno nebezpečí, na které dojelo několik minulých konferencí a nejzřetelněji ta poslední. Pokud je dlouho před konferencí určitý konsensus na kompromisním zvýšení (na konferenci v únoru 2008 to bylo 50% jako v předchozím roce) a těsně před ní a přímo na ní se rozjede tvrdá masáž pro zvýšení daleko větší, většinou se kontraproduktivně neschválí nic... Pro nezkušené nebo naopak zvlášť zvídavé bafuňáře odkazuju na dva články (zde a zde) o konferenci 2005, kde najdeme tuto zcela typickou větu: "Nečekaný návrh na zvýšení členských příspěvků ŠSČR na 200 pro výdělečně činné a 100Kč pro ostatní (kromě seniorů nad 70 let - 0Kč) zaslaný týden před Konferencí předsedou ŠSČR jako jeho osobní návrh (nikoliv návrh Výkonného výboru)..."
Co je důsledkem? "Fundamentalisté zleva i zprava" hned mají munici k nekonečným, neplodným a někdy i urážlivým diskusím. Prvním je to jasné, "Vidíte, snaha o kompromis je jen přetvářka a po prvním krůčku budou následovat né kroky, ale skoky!" Ti druzí jsou také na koni, "Máme podporu vedení svazu, můžeme přitlačit na pilu, teď nebo nikdy!"
Pro kompromis pak nehlasují ti ani oni, na konferencích je to stále dokola a někteří (asi jich není málo) odjíždějí z konferece s otráveným, "Zase ztracený den, příště už mě tu nikdo neuvidí..."
Já si velmi cením, že VV ŠSČR a zejména hospodář si dal práci s variantním rozpočtem. Měl by však následovat krok č.2, kterým je předjednání některé z variant s krajskými svazy. Za průchodnou variantu by se měl VV ŠSČR postavit celou svou vahou, aby na konferenci vše prošlo rychle a bez planých diskusí. Hlavně nepředkládat těsně před ní - nebo přímo na ní návrh na dvojnásobek...

Petr Buchníček | 08.12.2008 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
k variantám rozpočtu na r. 2009

Jak vidno, na veřejnost začaly prosakovat informace o připravovaných variantách svazového rozpočtu, ale největší haló je nesmyslně kolem příspěvků 300-200-100. Mám dojem, že zasvěcení to vědí, ale veřejnosti nebylo dostatečně objasněno, čím se ty 3 varianty návrhu (konečnou podobu, která může být naprosto odlišná, schválí až konference) rozpočtu liší, resp. jak vznikly. Tak se toho tedy ujmu.
Na VV nejsme takoví pitomci (jak kdosi v předchozích příspěvcích naznačil), abychom nevěděli, že když máme udělat z deficitního vyrovnaný rozpočet a zároveň nesmíme zvednout příjmy, tak musíme škrtat výdaje. Právě o tom je 1. varianta - \"minimalistická\". Je ale jasné, že některé škrty budou hodně nepopulární, a proto je zde varianta č. 2, řekněme \"racionální\", kde se sice škrtaly výdaje, ale ne tolik jako v minimalistické variantě a vyrovnanost rozpočtu bude třeba dohonit zvýšením příjmů. Předpokládá se, že předmětem diskuse na konferenci bude především tato varianta. Poslední, \"maximalistická\" 3. varianta je spíše demostrativní a má za cíl ukázat, kam až by se musely navýšit příjmy, kdybychom nechtěli škrtat výdaje (tzn. chtěli bychom utáhnout vše, co by se nám líbilo, aby fungovalo), ale přitom měli dostát závazku z minulé konference mít vyrovnaný rozpočet. Já chápu 1. a 3. variantu jako jakési mantinely, mezi kterými se bude konference pohybovat. S tím, že přepočet celkových požadovaných příjmů na jednotlivé příspěvkové částky je samozřejmě orientační, klidně to může být třeba tak, že mládež bude platit o něco méně a výdělečně činní o něco více, pokud se dohromady docílí potřebné cifry...

Josef Plch | 07.12.2008
Na slovíčko

Na slovíčko - tak se jmenoval dnešní diskusní pořad O. Černého na ČT4. Byl tam mj. ředitel Sazky Aleš Hušák. Říkal zajímavé věci. Že se stát obrátil na Sazku s prosbou, aby postavila slavnou Arénu, aby u nás mohlo být MS v hokeji. Mluvil pochopitelně o DPH a tuším o 14 žalobách Sazky na ministerstvo financí (nebo stát či co). A dále - že je nesmysl, že by Sazka neplnila své finanční závazky sportovním svazům a něco jim dlužila. Že naopak v posledních letech dává na sport více, než by měla. A že ty řeči, že dává méně, plynou z nesprávného účetnictví jejich majoritního vlastníka (tedy asi ČSTV). Aneb - zdá se, že Sazka je velmi štědrá, chyba je na ČSTV. Jak jsem pochytil a zapamatoval si, tak prodávám.

Zobrazeno 2461 až 2470, celkem 2881
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  »» 

Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009