Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Pavel Šťastný | 01.01.2009
Příspěvky

Omlouvám se svazovému hospodáři panu Papayovi - z jeho reakce jsem vyrozumněl, že se ho můj diskusní příspěvek dotkl. To nebylo mým úmyslem - formulaci jsem myslel čistě ironicky jako výraz čirého zoufalství
ze stávající finanční situace. Pochopitelně nehodlám hledat zvonek se jmenovkou Hušák...
Ve svém článku David Ciprys nechtěně otevřel skříň s jedním kostlivcem, který když byl ještě při životě, byl častým terčem mých kritických připomínek. Proč vlastně platíme příspěvky k poslednímu únoru? Pro mě, jako \"majitele\" vesnického kubu, to znamená, že v únoru zaplatím ze svého za většinu hráčů jakousi \"zálohu\", napíšu jakýsi přibližný seznam členů, v září zjistím, kdo všechno (ne)bude hrát a potom v průběhu sezóny se snažím dostat ten zbytek peněz \"nějak\" (různými \"zápočty\", falešnými cesťáky a pod.) zpět. Mohl by mně vlastně někdo říct, jak letos vybíral od hráčů, kterým se moc nechce hrávat těch 150,- korun? To se jako přijde za hráčem, řekne se mu dej peníze a je to? Taky by mě celkem zajímalo, \"jak se vybírají příspěvky\" od GM a IM... Když se kdysi vybíraly příspěvky po prázdninách, měl jsem \"v tom\" vlastní peníze podstatně kratší dobu a \"odhad\", kdo bude po prázdninách ochoten odehrát soutěž byl podstatně přesnější. Neocenitelnou radou by pro mě pochopitelně bylo něco jako \"kdo Ti nezaplatí, tak ho neregistruj\" - to pro mě znamená rovnítko pro ukončení činnosti klubu. Ptám se tedy, co nám brání v tom, stanovit pozdější termín pro odeslání čl. příspěvků?
Předpokládám, pouze zoufalá finanční situace a snaha mít peníze na účtech co nejdříve. Domnívám se, že by se to mohlo změnit. V tomto smyslu mají naše rozhodnutí na valných hromadách \"velký časový předstih\", když změněné částky se vybírají až příští rok. Možná by stálo za úvahu vrátit se podzimnímu termínu, změnit dosavadní praxi, že začátkem roku vybíráme částky schválené před rokem a toto období zkrátit na půl roku...

richard | 01.01.2009
SAZKA

Článek pana Cipryse mě přivedl k napsání tohoto příspěvku.Je nutné si uvědomit,jací lidé sedí ve vedení Sazky a ČSTV.Nelze pochopitelně paušalizovat a je nutné věřit,že i v těchto organizacích jsou i slušní lidé.

Nejsem obdivovatelem Petra Cibulky,ale některá fakta prostě mluví sama za sebe,ať už je publikuje kdokoli.
A možná že se najdou lidé,kteří neví kdo je JUDr.Aleš Hušák, dvojnásobný agent komunistické StB (krycí jména „Chapman“ a „Krakonoš“) a generální ředitel Sazka, a.s. s platem přes 1 milion Kč měsíčně.

Právě jim jsou určeny následující odkazy:

http://www.cibulka.net/nnoviny/nn2000/nn2300/obsah/21.htm
http://www.cibulka.net/nnoviny/nn2001/nn05_2001/obsah/04.htm

richard | 30.12.2008
Olexův memoriál

Zaujala mě otázka v článku pana Kalendovského - proč Olexův memoriál hraje stále méně hráčů ?Odpověď je těžká a přiznám se,že nevím proč tomu tak je.

Pamětníci možná vzpomenou na doby dávno minulé,kdy se hrálo v klubu Vlněny na Přízové ulici.Tehdy byly běžné 3 kandidátské turnaje o 12 hráčích,minimálně stejný počet turnajů o 1.výkonostní třídu a 2.výkonostní třídu.
Jenže v té době se třeba hrále II.etapa ve třech uzavřených skupinách rovněž o 12 hráčích.O mistrovství Brna ( Gargulákův memoriál ) ani radši nepíšu.

Peníze ? Možná.
Kdyby se našel sponzor a cenový fond byl nesmyslně vysoký,určitě by se našlo dost profesionálů a poloprofesionálů,kteří by si přijeli vydělat.Mimochodem,dnes potkáte velmistry na turnajích,o které by v dobách minulých ( o kterých jsem psal výše ) ani okem nezavadili.

A tady bych právě viděl i důvod nízké účasti.Podle mě je tím důvodem celkový pozvolný úpadek šachové hry jako takové a hlavně její prestiže.Prosím nekamenovat - je to pouze můj názor a nemusí být správný,ale tak se mi to jeví.

Těch příznaků je víc.Totální nezájem tištěných médií - které noviny dnes mají stálou šachovou rubriku ( věc dlouhá léta naprosto běžná) ?
I naprostý laik si může koupit ( to v lepším případě ) nebo zkopírovat ( to v jiném případě ) šachové programy,jejichž poslední verze dosahují na slušném hardware hravě velmistrovskou úroveň.Proč potom hrát proti živému soupeři,který je prakticky vždy horší než šachový motor ?

Zkrátka šachy podle mě už nejsou co bývaly a zaplať pánbůh za to,že se je daří díky několika nadšencům a stále celkem početné základně hráčů,kteří tuto hru mají rádi ( počítám se mezi ně) držet alespoň na té úrovni,na které momentálně jsou.

A tak bych chtěl závěrem poděkovat panu Kalendovskému,Ciprysovi a dalším,kteří se svými články starají o to,aby šachová klání nebyly jen suchou řečí čísel.
Každým svým článkem totiž připomínají,že nejde jen o výsledky,body,tituly a peníze,ale především o setkání přátel,kteří mají společnou celoživotní lásku ( alespoň většinou a u někoho ).

Petr Galuška | 27.12.2008 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Re: Členské příspěvky

TO : M.Šípek - Souhlasím s tím, že můj návrh je složitý. V současné době je ještě složitější a nečitelný systém.
U Vás ve "velkoklubu" na to koukáte trochu jinak. Zaplatíte členské příspěvky (osobně by mě zajímala jejich výška) a na všechno máte vedení. Já se na to snažím dívat z pohledu venkovského klubu. Vím že taky nejste extra zámožní, ale v malém klubu, kde 2/3 hráčů hrají pouze soutěže družstev, protože těch možností tolik neni, musíme každou korunu obracet 3x. Proto ten návrh na A a B. My ty peníze stejně vybereme, ale pokud je nebudu muset odeslat někam výš, můžeme si třeba pořídit materiál, nebo vyjet na turnaj.
Docela mě pobavil Váš návrh na nové sdružení šachistů. Až budete mít stanovy a vše kolem, dejte vědět, rád se stanu členem bez jakékoliv funkce. Dělám ve vedení malého klubu několik let a vím co to stojí práce a peněz. Klidně zaplatím 2x víc, než navrhuji v předchozím příspěvku. Ale chci 100% služby. :-))))

Michal Šípek | 27.12.2008 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Členské příspěvky

Vážení můj názor je ten že příspěvky musejí být jednoduché toco tu padlo o licencích a a b a doplácení na turnajích je podle mně hloupé.
svaz by si měl stanovit rozumnou pevnou sazbu za osobu a hotovo žádné doplácení a připlácení, nebo dokonce rozdílnou sazbu podle toho kolik toho odehraju to je naprostá ...
musí se také mít na paměti, že pokud budou příspěšvky neodpovídajícně vysoké povede to k nápadům založit něco konkurenčního řekněme svaz nezávyslých šachystů :-) kteří nebudou platit nic a budou si hrát vlastní soutěž a tu si třeba pošlou jen na Fide :-)

Petr Galuška | 25.12.2008
Peníze až na prvním místě

Čas běží a naše diskuse o financích, která se přesunula částečně na stránky Nového Boru, trochu povadla.
Strávil jsem dost času čtením přispěvků a myslím, že bychom měli rychle dávat konkrétní návrhy.
Konference JMŠS se blíží, pojďme tedy diskutovat.
Nápadů bylo spousta, návrhy žádné. Shoda panuje v tom, že se finance musí povýšit (neshoda je v jejich výši). Shoda panuje v tom, že musí být tranparentní, co jde na kraje a co na svaz.
Další problém je, jak dělit aktivní hráče (ti co si zahrají družstva a taky jeden a více openů atd.....)
Navrhuji rozdělit finance (nebo přispěvky) členů takto.
ŠSČR by byl financován z hráčských licencí. Tyto by měly být platné pro každého člena bez rozdílu věku a byly by děleny na dvě úrovně :
LICENCE A - plná licence pro soutěže družstev i jednotlivců a měla by hodnotu 200,- Kč / rok.
LICENCE B - pro hráče, kteří si zahrají opravdu jen pár zápasů za družstva. hodnota této licence by byla poloviční 100,-Kč/rok.
V případě, že by si šachista licence B chtěl zahrát v daném roce nějaký turnaj mimo družsta, doplatil by si u pořadatele + 100,-Kč a ten by je odvedl na ŠSČR.
Pro kraje by pak mohly zůstat klasické příspěvky ve výši, jakou si každý kraj zvolí.
Určitě se dá rozebírat tato myšlenka do detailů, ale tady na to není prostor.
Budu rád za další názory.

Papay Jindřich | 22.12.2008
Re Šťastný

:-D
Já už svou funkci nabízím dlouhá léta ( jak jsem se zmínil, už jsem v tomto období dělat hospodáře nechtěl dělat).
Já už také patřím do starého železa a měl by tam být někdo mladší a razantnější :-D než jsem já... Já jsem měkkota a s blekotou toho tolik neudělám. Chtělo by to tam razantní paní....Co vymete všechen nepořádek.
A kde Ti 2 bydlí? To je přeci jednoduché nalézt - stačí se podívat do rejstříku - a máte to. Ale myslím si, že Vás jakohokoliv jiného, vyslechnou, usmějou se a když budete kandidátem na post pana prezidenta, který je nadšeným fanoušek či hráčem šachu, možná nějaký ten obnos utrousí - ale rozhodně směrem k svazu :-D.
Přeji krásný předvánoční shon, vánoční svátky prožité v klidu a do nového roku hodně krásných šachových zážitků ( A to nejen Vám, ale Všem šachistům, kteří zabrousí na Vaše stránky).

Pavel Šťastný | 18.12.2008
Jak na to?

Pane svazový hospodáři, nevíte, kde bydlí pan Hušák a pan Srb? Já bych u nich zazvonil, všechno bych jim vysvětlil a oni by pak určitě začali víc přisypávat....
Na celou věc lze ale hledět i z té lepší, optimističtější
stránky. Už za dva a půl roku budou nové volby a svazy
tedy mají relativně ještě dost času se domluvit a provést
nějaký ten převrat. Nemyslím, že by to nebylo možné. Ještě před dvaceti roky jsme si taky skoro všichni mysleli, že Bolševik to tady má taky na věčné časy a nikdy jinak....

David Ciprys | 18.12.2008
Re: Vánoční šachový turnaj, memoriál Václava Cagaly

Ještě přidám jeden zážitek, za který jsem dodnes páně Dudovým dlužníkem. Před pár lety jsem vezl hrát juniorský Tatran Poštorná C do Veselí nad Moravou a ve Strážnici před náměstím (tam je takový vydlážděný plácek, kam se dá dobře najet) náš osmimístný Ford Transit odklonil příslušník policie, uniformovaný a velmi komisní (bodejť, kdo by chtěl v prosinci v neděli ráno zmrzat na ulici...). Po vystoupení řidiče nahlédl dovnitř, "No vidím, že na zadních sedadlech není nikdo připoután, bude to za 2000Kč každý, ale jelikož někteří zřejmě nemají 18 let, u těch to bude jen za 1000Kč". Pak začal obcházet vozidlo, kopl botou do pneumatiky a vyčítavě pokračoval, "Pane řidiči, to jsou zimní gumy? Vy tam ještě vidíte nějaký vzorek?" To už mě poléval střídavě studený a horký pot, "To bude náš nejdražší zápas v historii, navíc začíná za pár minut a před námi ještě 10km..."
V tom se zuřivě rozpípala vysílačka za pasem policisty a vzrušený hlas překotně hlásil, "Řítí se ti tam nějaký šílenec, jede nejmíň 80 přímo na tebe!" "Jeďte!", zařval na nás policista a vyběhl vyhlížet větší rybu. Když jsme sjížděli z plácku, kdo myslíte, že na něj právě vyjížděl??? Inu pan Duda vezoucí na poslední chvíli Petra Trávníčka na zápas Sudoměřic ve Vnorovech (hrajících pod trochu matoucím názvem Pod Věží Strážnice). Nevím, za kolik to tehdá dostal pan pan Duda, ale nám ušetřil na všechny zbylé zápasy až do konce sezóny :-))

David Ciprys | 17.12.2008
Re: Vánoční šachový turnaj, memoriál Václava Cagaly

Pan František Duda ze Sudoměřic je skvělý člověk, který by šachistům snesl modré z nebe, ovšem o komunikaci s ním se vyprávějí legendy dávané k lepšímu, když vázne zábava a je potřeba posluchače pořádně rozesmát. Když hrály Sudoměřice v KP I., zvonil mi každé druhé pondělní ráno v Hodoníně telefon "Máte na bráně návštěvu..." Už zdaleka jsem poznával rozložitou postavu pana Dudy, který právě přijel ze Sudoměřic a s dobrosrdečným výrazem, mohutnou gestikulací a nenapodobitelnou dikcí volal přes celou recepci, "Pane Ciprys, zase mě nic nedošlo, ani na obci mi starosta nic nedal, prý to tam taky nechodí, já ani nevím, kolikátí jsme..." Musel jsem se vrátit a přinést vytištěný zpravodaj (příště už jsem ho nosil v pondělí preventivně s sebou), pak jsme se opřeli venku o zábradlí a klábosili o šachu - kdo pana Dudu zná, ví, že se podobné hovory nikdy nevyřídí ve dvou větách. A tak to šlo kolo co kolo...
Asi nejlepší bude poslat mailovou přihlášku panu Volčíkovi do Boršic.

Zobrazeno 2451 až 2460, celkem 2914
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009