Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
KrolopP | 10.12.2008 | sekce:Soutěže družstev
Hodonín A - Lokomotiva Brno F

Jako ohlédnutí za nedělním utkáním, nabízím několika amatérskými záběry na blogu Krolopp.blog.cz

David Ciprys | 10.12.2008
Stát dá v příštím roce na sport méně...

... píše se v titulku dnešních Hospodářských novin. V návrhu státního rozpočtu je 1 900mil Kč oproti 2 234mil letos, tj o 334mil méně. Samozřejmě není olympijský rok a při schvalování se ještě může leccos změnit, ale povzbudivě to nevypadá. Dokonce i předseda ČSTV Srb v článku říká (on je současně šéfem českého plavání), "Zájem obchodních partnerů klesá a ceny za pronájem bazénů stoupají. Špičkoví reprezentanti to zatím nepociťují, ale nebezpečí vidím v úbytku talentů. Dost rodičů už na sportování dětí nebude mít peníze." To je samozřejmě trochu alibismus, protože na úbytek dětí si většina sportů stěžuje dlouhodobě, krize nekrize, ale určité varování to je. "Naštěstí" naše úspěšnost při získávání dotací na provoz a údržbu sportovních zařízení, sportovní třídy, různé veřejně prospěšné programy apod. je tak mizivá, že už to snad nemůže být horší :-)). Státní (a potažmo nepochybně i obecní) šetření by se však ve spojení se zdražováním energií mohlo promítnout do nájmů kluboven a hracích sálů - při "veřejně prospěšném" okresním kole Přeboru škol v Břeclavi jsme letos platili pakatel, 700Kč na hodinu. Neradostně by mohly dopadnout i případné - z hlediska státních manažerů a úředníků jistě logické - úvahy "Když máme málo reprezentačních peněz, soustřeďme se na ty úspěšné". Ach ta drážďanská Olympiáda :-((

Šípek Michal | 10.12.2008
Doba se mění

Doba se opravdu mění a šachy se musí měnit s ní jinak neobstojí v současné "nabídce" možností jak naložit s volným časem

Papay Jindřich | 10.12.2008 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
re Kalendovský

Bohužel svět se zrychluje a tomu se nevyhnou ani šachy, jestli-chtějí přežít. Já sice taky patřím do starého železa, ale chápu, že pokrok a nové myšlenky se nedají zastavit. Kdyby tomu tak bylo, tak se dnes díváme na černobílou televizi a jsme spokojeni. Nejsou mobily- vždyť stačila pošta. Jeden příklad za všechny - když dnes se přijede na VV ŠSČR, vytáhnou všichni mladší přenosný počítač. Já jsem si ho nakonec také pořídil - a důvod? Když jsme se neustále dohadovali o rozpočtu, škrtali a pak se dohadovali kdo kde udělala chybu v napsané variantě - začali jsme si ho většina ťukat do počítače. A věci se řešily věci ( a když si vybavím VV v současnosti, tak pouze 2 lidé nemají přenosý počítač ). Souhlas s tím, že dříve dělali funkcionáři plno věcí zadarmo jako čestnou funkci - ale, jak Honza Kalendovský uvádí, nebylo tolik soutěží, nepočítalo se ELO a dotyčný předseda byl členem nějaké správní rady - a doba nebyla tak uspěchaná. Nesouhlasím s tím, že se můžeme vrátit zpět k normálním hodinám - globalizace nás ovlivňuje a pokud se nepřizpůsobím, tak mne převálcuje. Jen si vezměte, jak někteří mají problém s časem . Dobře - tak jako se řeší typ soutěže (blesk, rapid, normál) - řešme i normální časový limit - jaký chceme a zároveň si musíme uvědomit, jestli tento limit členové chtějí. Jaká byla radost u některých v nižších soutěží, že se limit zkrátil ( soutěž družstev se kdysi začínala v 9 hodin, 1x se přerušovala aby se nakonec dala do obálky a poslala k odhadu po 17 hodině) a rozhodovalo se přímo na zápase. Tempo se opravdu zrychlilo - dnes se začne v 10 hodina většina partií je po 3 hodinách hry rozhodnuta. A řada šachistů \"kvituje\" uspokojení, že si užije trochu neděle ( a\'t v hospodě nebo doma :-)). Čas bohužel nejde zastavit a každý, kdo dělá koníčka, potřebuje k tomu někoho, kdo to zorganizuje. A ten musí hledat čas ve svém životě - vždyť nic nebrání tomu, aby funkce v šachovém svazu dělali činnorodí důchodci - ale musí se zžít s dobou a přinášet nové a nové nápady. Jenže - zeptejte se některých \"důchodců\" - jaká je jejich odpověď. Jedna - ježíši, já nemám čas na blbosti, chci si ještě užít života a druhá - ať to dělají mladí, ti mají více elánu, já toho mám už dost. A třetí - já už tomu nerozumím, všichni někam spěchají a na to nemám.
Proto dnes jestli chceme aby někdo něco dělala ve svém čase, musíme mu zaplatit jeho ztracenou příležitost - nezaplatíš, nebudu dělat.
A na závěr Vám všem přeji krásné prožití vánočních svátků a v novém roce hodně šachových radostí.

Kalendovský Jan | 09.12.2008
ad diskuse

Dobrý večer,
občas se na tuto tuto diskusi o financování mrknu. Člověka napadá leccos - třeba všichni vysocí papaláši od roku 1905 (založení ÚJČŠ) až po Juru Vachka dělali funkci předsedy svazu ZDARMA. Teprve Rosťa Svoboda to odmítl a stanovil si i dalším funkcionářům platy (což neznamená, že to bylo špatně). A jaké byly výsledky reprezentace tehdy a jaké jsou dnes?! Třeba to někomu připadne jako krátké spojení, ale placení státní trenéři a reprezentanti neodvádějí momentálně dobrou \"práci\". Kde jsou doby, kdy velmistři Filip, Pachman, Hort, Smejkal patřili do absolutní světové špičky? Dnešní páni velmistři s jedinou výjimkou nepatří ani do první stovky... Chtějí-li se tedy šachem živit, ať si vydělávají na turnajích, trénováním, psaním do časopisů, vydáváním knih. A svaz trochu ušetří. Podobné by to snad mohlo být se zápočtem turnajů na národní Elo - určitě se najde někdo, kdo to zvládne bez velké odměny. A navíc - svaz stále zvyšuje pokuty za různé drobnosti v soutěžích družstev - vydělává. Vraťme se trochu zpátky a vykašleme se na drahé digitální hodiny (s nastavováním nesmyslných časů si nevědí mnohdy rady prvotřídní rozhodčí a starším hráčům smrtící tempo v závěru krásnou šachou hru mění v utrpení), vykašleme se na přebory 6,8,10,12,14,16 - dříve plně stačily kategorie žáků, dorostu a dospělých a výsledky bývaly lepší. Pohled do historie našeho šachu to dokáže. Zjednodušme pravidla! A taky se dají hledat peníze u jiných zdrojů, než je Sazka a stát. A tomu by se měli věnovat vrcholoví šachoví manažeři. Ne jako kdysi předseda MŠS, který to dělal právě naopak, než na první konferenci MŠS v Brně slíbil. Tož zatím těchto pár kacířských poznámek. A ještě konstatování, že tato i jiné diskuse je vedena bohužel jen velmi uzoučkou skupinou lidí - škoda, že neumíme zapojit většinu členské základny. Zatím zdar a sílu vše! Váš Jan Kalendovský

Papay Jindřich | 09.12.2008 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
re Láďa

Já jsem se snažil jen popsat situaci o které se mluví již 3 roky (06,07,08) - nyní přibude ještě jeden 09. Toliko k Láďovi.
Ještě jen tak na okraj. Svaz zatím žije, protože v předchozích letech ( na rozdíl od některých jiných svazů) se tlačilo na to, že i když svazu zůstávají finance, nebudou rozdělovány v dalších letech a schovají se do pytle pro strýčka příhodu. Kdyby tomu tak nebylo ( tento rok se navíc pokryl mimořádným příspěvkem), tak jsme možná již neřešili problém co bude. Nebylo by nic. Já jsem se snažil udržet na svazu peníze na zabezpečení chodu alespoň na půl roku, kdyby na šachový svaz nepřišla ani koruna. Tato rezerva se neustále snižuje až jednoho dne nebude nic... Tak jak se nyní stalo na ČSTV... Chybějící peníze se doplnily z rezervního fondu a dnes tam již nic není, protože výtěžek ze SAZKY není podle plánu. Z toho důvodu je situace na ČSTV tak dramatická. Přiznávám, že jsem dopis Vlasty Sejkory pořádně nečetl, nejsem schopen posoudit jak dalece se s ním v popisované situaci shoduji. Ale nikdo nemusí smutnit - to co řešíme my, řeší několik desítek sportů v této zemi. Jak dál...Samozřejmě se musíme jako šachisté rozhodnout jak dál v případě poklesu cca 3.500 tis.Kč (plán ČSTV příjmů pro šachový svaz) či jen nějakých 1.000 tis.Kč (letošní skutečnost má být 2.700,- tis. Kč - a z toho poskytl stát již jednorázovou výpomoc 1.400,- tis. Kč ). Takže letošní skutečnost ze SAZKY má být 1.300,- tis. Kč. To jen tak na okraj. Proto debata by se měla vést ve stylu - jak dál, padne-li ČSTV... Kdo bude vykonávat tu práci, jest-li šachový svaz nebude mít na výplaty a nebude mít zaměstnance... Dokážete si představit někoho, kdo bude dělat přestupy ve svém osobním volnu a ještě kontrolovat platby? Pokud to budu chtít pokrýt platbou plat zaměstnance-tak přestup bude za 500,- Kč na osobu! Bude po tomto zásahu stejný počet přestupů??? To platí i na poplatky ELO. Tady vzhledem k počtu turnajů by asi stačila 100,- Kč při poklesu členské základny o započitatelné turnaje.
Kdo povede a bude dělat účetnictví atd... Najdeme někoho, kdo to bude dělat zdarma?? Když ne, kolik jsme ochotni tratit vedle oddílových, krajských případně jiných poplatků a plateb, které kohokoliv z nás zatěžují... A najde se někdo, kdo to bude dělat za ty peníze? To jsou otázky, které bychom si měli položit - jaké služby a soutěže chceme. Vše se dá spočítat - matematika je krásná věda, pracuje i s pravděpodobností - ale ta když v ekonomice nevyjde - běda... Však všichni čtete o ekonomické krizi - všichni počítali s jasnými pravděpodobnými příjmy - a ouha - ony nepřišly :-).
Přeji Všem příjmený večer.

Miroslav Pakosta | 09.12.2008
příspěvky

Jinak jsem velmi rád za tuto diskusi, je poučná a dozvím se spoustu informací. Nezávidím práci všem našim zvoleným funkcionářům.

David Ciprys | 09.12.2008 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Počkáme a rozcupujeme :-))

Vážení diskutující,
děkuji hospodáři i Láďovi Palovskému (kterému my starší a pokročilí bafuňáři můžeme jen závidět, že neřeší minulost a dívá se jen dopředu) za informace, které naši diskusi určitě posunou vpřed. Přes dílčí "ujetí nervů", které se přihodí každému, považuju příspěvkovou debatu za velmi přínosnou. Přináší nové informace, my si tříbíme stanoviska a to je potřeba právě teď, než nás krajské konference zaváží k něčemu, co by nás mohlo na celostátní konferenci po přesnějším zjištění faktů mrzet. Proto opět apeluji na věcnost. Nikdo nemáme patent na pravdu, "Kdo z nás ví, kterou cestou pravda přichází...?" Náš názorový oponent (většinou) není blb ani nepřítel. Proto, pokud by v budoucnu nějaký příspěvek zmizel, není to chyba webu, ale zásah administrátora, který na svou zodpovědnost odmázne příspěvky znevažující ostatní účastníky diskuse nebo ty, kteří se ani bránit nemohou, jak už zde psal kdosi přede mnou.

Miroslav Pakosta | 09.12.2008
re Janda

Byl jsem hodně překvapený z příspěvků pana Jandy, ve kterém hrubě uráží kohokoliv, kdo s ním někdy nesouhlasí. Stejně jako pan Plch i já jsem nikomu neradil a nebyli to ani žádní jiní Plchové a Pakostové. Pan Janda by se měl omluvit všem lékařům za své chování, jímž snižuje autoritu a vážnost lékařské profese.

Jirsa | 09.12.2008
re Janda

\"Doplním Toma Rosnera,ano,jsem to já,lékařským titulem nemám ve zvyku se v soukromém životě ohánět.Tom s mou formou projevu nesouhlasí, ale jsem zvyklý takto vystupovat,zvláště když se nejen v ordinaci,ale i v mém milovaném koníčku, setkávám s lidskou hloupostí.\" - A myslíte, že vás psání titulu u jména udělá něco více? A říkat o pacientech, že jsou hloupý, no vy už k nim přistupujete opravdu jako prodavač k zákazníkům. Trochu úcty k lidem bych očekával od člověka s vysokoškolským titulem.

Zobrazeno 2441 až 2450, celkem 2881
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  »» 

Aktuální akce

» 
» 
» 
26.8.-2.9.2018

Veletržní turnaj

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009