Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Vojta Plát | 29.01.2009
ke komentáři pana Fuksíka

Já bych jenom dodal,že to co napsal ing.Fuksík je děsivé a mělo by se s tím už něco dělat!Jestli už to takhle funguje dva roky,tak je opravdu něco shnilého v českém šachu.Ještě před dvěma roky jsem na soustředění s BŠŠ jezdil taky.Ale když jsem zjistil,že mi to nic nedává,přestal jsem jezdit a vůbec toho nelituji.Myslím,že ten milion co na tom Frýdek vydělal,mohl svaz vyhodit oknem a bylo by to ještě lepší.Ted svaz brečí,jak nemá peníze...Pan Janda se mi někde zaručoval,jak RsDr Sejkora zajistí peníze.Zatím to nikde není vidět...Pak se mi nedivte,že bych nejraději hrál za jinou zemi.Třeba za Polsko.Podívejte se,kolik kvalitních hráčů je v Polsku do 16-ti let a kolik v Česku. P.S.pro pana Kalendovského:extraligu dorostu jsme ještě nevyhráli,ale vyhrajem:-) tohle byla jen základní část-přesne ELD východ S pozdravem Vojta Plát

Jaroslav Fuksík | 28.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Svazový rozpočet - návrhy na šetření

Vážení kolegové,

VV Šachového svazu Olomouckého kraje mě pověřil, abych zveřejnil postoj našeho VV k návrhům rozpočtu ŠSČR na rok 2009. Je smutné, že VV ŠSČR vůbec nebral v úvahu dohodu předsedů moravských svazů, která vznikla v červnu v Kyjově. Tam jsme se shodli na návrhu Moravskoslezského kraje 150,--Kč, 100,--Kč, 50,--Kč s přerozdělením 40% ŠSČR a 60% kraje. Takto by přiteklo na ŠSČR o 550.000,--Kč více než v současnosti a zbývalo by pokrýt schodek cca. 200.000,--Kč.

Podíváme-li se do rozpočtu a nebudeme-li diskutovat o mzdách, ale jen okrajově o odměnách, ale hlavně o soutěžích, které již dávno nejsou výkladní skříní českého šachu. (přesto musím podotknout, že odměny, které si zaměstnanci ŠSČR rozdali v prosinci, jsou vzhledem k finanční situaci svazu nepřiměřené)

Za naprosto zbytečné považujeme náklady na soutěže, které mohou být součástí některého z tradičních turnajů:
Náklady jsou z varianty rozpočtu 2, ta třetí je úplně šílená.

Rapid GP ………………….…………… ….. 15.000,--Kč
M-ČR rapid jednotlivci………….. ………….10.000,--Kč
Junioři rapid + družstva………….................... 8.000,--Kč
M-ČR ženy rapid…………………. …………..5.000,--Kč

Pohár družstev – rapid…………………..……15.000,--Kč
M-ČR polofinále M………………………..… 70.000,--Kč
M-ČR polofinále H18,20+M-ČR D18,20… ..25.000,--Kč
Celkem …………………………. …………148.000,--Kč


Snížení cenového fondu na některých mistrovstvích

M-ČR blesk, snížení ze 60.000,--Kč na 40.000,--Kč tak jako v roce 2004
Podívejme se, kolik hrálo oprávněných hráčů.

M-ČR M+Ž+J snížení nákladů ze stávajících 560.000,--Kč na 400.000,--Kč jako v roce 2004
Takřka celá první desítka mistrovství bojkotovala, nakonec ve startovním poli převažovala druhá garnitura hráčů, ale peníze se samozřejmě rozdaly všechny.

Zde máme úsporu nějakých 180.000,--Kč

Dohromady to již činí 328.000,--Kč, což je mnohem více než potřebujeme.


Další postřehy:

Zajímavou položkou jsou i odměny, které tvoří neuvěřitelných 618.000,--Kč, to se netýká trenérů.
Zvláštní kapitolou je práce s mládeží, kde oproti roku 2005 vzrostly náklady o 450.000,--Kč.,
z 807.000,--Kč v roce 2005 na 1.257.000,--Kč v roce 2008.

A je tu ještě jedna položka- Metodické materiály. V roce 2005 byla v rozpočtu částka 7.000,--Kč, v roce 2007 10.000,--Kč a v roce 2008 se tato částka vyšplhala na neuvěřitelných 120.000,--Kč.
Takže ŠSČR přihrál BŠŠ oproti roku 2005 navíc 563.000,--Kč, tedy celkových 1.370.000,--Kč. Jedné se o nárůst 75% oproti roku 2005.

Tento šílený finanční nárůst vznikl poté, když komise mládeže začala fungovat pod taktovkou Beskydské šachové školy a na soustředění byli zváni Lanka, Dydyško, popřípadě Azarov a Rausis. Není náhodou, že devadesát procent soustředění je před extraligovými koly. Každému musí být jasné, proč ten nárůst. A hádejte, od kdy F-M hraje Extraligu. A to je také náhoda, přece od sezóny 2006/2007.
Potom nemá mít svaz peníze, když rozhazuje statisíce.

Toto jsou připomínky k rozpočtu a postřehy VV ŠSOK , zároveň se domníváme, pokud budeme mít podporu moravských krajů, trvat na tom, aby byl rozpočet přepracován a byla šance na jeho schválení. Domníváme se, že v opačném případě nemá vůbec cenu na konferenci jet, poněvadž hádek jsme si užili všichni už dost. Byl by to ztracený den.

Pokud zhruba souhlasíte s naším názorem tak co nejrychleji odpovězte, napište připomínky a vše pošleme na ŠSČR, aby měl J. Papay možnost rozpočet přepracovat. Myslím, že by mu to nemělo zabrat více než 10 minut.S pozdravemJaroslav Fuksík
Předseda ŠSOK
608 364 664
Mail:jaroslavfuksik@centrum.cz

Miroslav Pakosta | 28.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Bankovní příspěvky - doplnění

Po přečtení příspěvku jsem zjistil, že jsem to nepřesně napsal v případě KBC. Belgická vláda lije miliardy EUR do KBC (vlastníka ČSOB), aby KBC zachránila.

Miroslav Pakosta | 28.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Bankovní poplatky

Pro pana Jandu: Pane Jando, zkuste se trochu více prokousat webem společnosti FIO. Když to uděláte, zjistíte, kde pobočku společnosti v Děčíně najdete. Také když si otevřete ceník, zjistíte, jak to s poplatky je. Jsou nulové. Můžete si otevřít i úrokové sazby. Tak proč to neuděláte. Něco si přečtete, nepřesvědčíte se, kolikrát si ani nic neověříte, hned jste ale se vším hotov. Pro pana Papaye: Co se týče nedůvěry ve finační instituce. GE Money Bank je americkou bankou. Tedy stejně, jako třeba Lehman Brothers, Washington Mutual atd. Proč bych měl věřit tedy víc GE Money, než Fiu? Majitelem ČSOB je belgická KBC - ta do ní lije miliardy EUR, aby ji zachránila, problémy má také Erste, majitel České spořitelny. To jen na okraj k Vámi preferovaným velkým finačním institucím.

Janda Zdeněk MUDr. | 28.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
re Pavel Slovak

Re Pavel Slovak-byla to pro mě nová informace,ale1) pozorně jsem prošel telef.seznam Děčínska,FIO není ani pod FIO,ani záložnami,ani pod družstevními záložnami,ani pod peněžními ústavy.NIC.Jsem bombardován nabídkami služeb od různých bank.institucí,ale od FIO mi nepřišlo nic,ani třeba neinzerují své služby v místním tisku.Že by nesháněli nové klienty? Ale třeba mám špatné informace 2) k Vašemu tvrzení o nulových poplatcích: nezbylo,než se podívat na jejich web,pravda,píší v úvodu ,když začínali,o nulových poplatcích,ale mezi účty píší toto(kopíruji) : "BĚŽNÝ ÚČET- účet bankovního typu s nadstandardním úročením zůstatku a nízkými poplatky za finanční operace".Takže píší "nízké" poplatky(tak tomu nerozumím,bud jsou nízké,nebo nulové).Ale nechci se zde hádat,nemám s tím zkušenosti,jako Vy. Ostatní ponechám na vysvětlení Papayovi.Jen bych prosil o strpení,máme pořádat od 10.2. mistrovství Česka mužů,mládeže a žen.Máme s tím dost starostí.

Pavel Slovak | 28.01.2009
Bankovní účty

To Janda: Zodpovědnost p.Papaye nikdo nezpochybňuje. Tady padl jen dotaz, proč svaz nemá účet v bance, kde jsou nulové poplatky a zatím jsme se odpovědi nedočkali. Co se týká navržené záložny Fio - to, že tento ústav nezná nikdo ve Vašem okolí, neznamená, že ho nezná nikdo v Čechách. Jinak tato záložna u nás funguje od r.1996, od roku 2006 podléhá bankovnímu dohledu ČNB a kupodivu má pobočku i v Děčíně.

Janda Zdeněk MUDr. | 28.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
doplnění

jen dovětek k mému předchozímu příspěvku k p.Pakostovi- jednu větu jsem tam formuloval ne šťastně-p.Pakosta má třeba penize uložené v peněžním ústavu,který mu vyhovuje a ke kterému má důvěru.Ono je něco jiného mít na kontě pár desítek tisíc,nebo jako Svaz obrat 8 milionů.Proto rozumím jisté opatrnosti Papaye.Ten peněž.ústav doporučovaný p.Pakostou nikdo v Čechách nezná,asi je dobrý a oblíbený na Moravě,nevím.A protože Papay již nepracuje v Praze, a hodně bankovních operací provádí v Děčíně,musí mít pobočku daného peněžního domu i v Děčíně. I já jsem hledal "jistotu" před nacházející fin.krizí-byl jsem ujištěn,že žádná neexistuje.Nejsem finan.expert,ale krize v USA začala krizí nesplácených hypoték a úvěrů.Žádné poplatky nabízí v Čechách i Reifka,ale známe někdo,kolik je v peněžních ústavech rizikových úvěrů? Pokud je to pár desítek miliard,tak to přežijí,ale co když je to mnohem více? Takže bych to nechal na uvážení hospodáře,on má za hospodaření Svazu zodpovědnost.

Petr Buchníček | 28.01.2009
permanentni casovka

To Tom Rösner: ani s přidávacími tempy nejsem v časovce hned od začátku partie, takže pokecat i posvačit v pohodě stíhám. A že se s minutou na hodinách ani s přídavkem 30 s/tah nedostanu na záchod? Copak bez přídavku jsem se dostal? A že bez přídavku blicka skončí rychleji taky nemusí být pravda. Mohu opět čerpat z vlastní zkušenosti: osobně jsem viděl, jak měl 1 hráč poslední 2 minuty a jeho soupeř si jej pěkně dusil, maje na hodinách skoro hodinu...

Při současném tempu běžná ligová partie končí zhruba o hodinu dřív a jak už napsal někdo přede mnou: pak si mohu zajít do hospody a tam si pokecám do sytosti. :-) Tedy pokud na to mám čas...

Petr Buchníček | 28.01.2009
hodiny kontra hrací tempo

Digitální hodiny se zavedly především proto, aby se mohlo hrát s přídavkem. A ten se zavedl hlavně proto, aby se soupeři v zuřivé blicce nemlátili po rukách a nezkoušeli se z umění matovat dámou, nebo aby hráč, který po dlouhém a složitém boji obere soupeře o věž, mohl tuto výhodu "v klidu" realizovat a nemusel se obávat, že to prostě nestihne, spadne a prohraje (to jsem viděl na vlastní oči na ligové úrovni).

To ale nemá nic společného se zrychlováním hry. Může s hrát s přídavkem a přesto tempem, že se parti povleče celý den. Mně osobně je celkem smutno po analýzách přerušených partií po 8 hodinách hry, ale ruku na srdce: kdyby se tak hrálo dnes, tak bych nehrál. Zrychluje se především proto, že lidi nemají čas, ne kvůli nějaké mediální atraktivitě. O té by se možná dalo mluvit na nejvyšší úrovni, i když i tak si myslím, že u nás jsou mediálně atraktivní asitak 2 šachisté, nikoliv šachy jako takové. Vím, že šachy mohou být pro nějaké lokální noviny atraktivní i na nejnižší regionální úrovni, tam to ale nemá pranic společného s hracím tempem...

Janda Zdeněk MUDr. | 27.01.2009 | sekce:Tempo hry v KPI
poplatky,hodiny

Panu Pakostovi bych odpověděl-ono je hezké radit Jindrovi P,co by měl dělat,ale odpovědnost za svazové peníze má Papay.Vy za ev.špatnou radu žádnou odpovědnost neponesete.I já mám k vašemu doporučovanému ústavu nedůvěru (já se nechávám "okrádat" též v největších našich ústavech).A Jindřich třeba nechce dopadnout,jako mnoho známých populárních osobností,co doporučovali lidem dávat peníze do kampeliček.K hodinám-souhlas s p.Šťastným-lpět na analogových hodinám je archaismus,mnohokrát jsem byl svědek prudkých hádek,zda-li praporek,co spadl,dosáhl již celou hodinu,nebo tam bylo ještě 59 min,a tudíž o překročení času nešlo.No,není žádným tajemstvím,že "stará" generace má vztah k digitálním hodinám asi tak kladný,jako k placení nutných regulačních zdravotnických poplatků.Však si to užíváme s Jindřichem i v našem oddíle :-))

Zobrazeno 2391 až 2400, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009