Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Vojta Plát | 29.01.2009
členské příspěvky

To s těmi mládežníky jsem myslel to,že Polský šachový svaz dává peníze na kvalitní trenéry z Ruska,Polska i jiných šachově vyspělých států a proto třeba Dariusz Swiercz uhrál ve 14-ti letech tři normy GM,jen elo zatím nemá.Tohle u nás bohužel nestane,protože trenéři jako Berezjuk na to jednoduše nemají.Jedinými kvalitními trenéry u nás jsou dle mě pan Konopka a pan Jansa,který ale trénuje lucemburskou reprezentaci i když u ní prý možná končí.Asi to není k tématu,ale kéž by u nás nastala aspoň podobná situace.K tomu ale v blízké budoucnosti nedojde.Svaz by měl otevřít oči a ne zaslepeně cpát peníze do BŠŠ i když jak píše pan Růčka,tak svaz do BŠŠ moc peněz nedal.Ale i tak, všichni mládežníci by měli být podporováni stejně.

anonym | 29.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
.. pro Vojtu

Vojta: Podívejte se,kolik kvalitních hráčů je v Polsku do 16-ti let a kolik v Česku.
To určitě nebude příspěvkem ani rozpočtem. Podívej kolik jich je v Rusku, Číně, nebo Indii. Je to dáno jen a pouze tím, kolik dětí je ochotno podřídit šachům většinu volného času. Všechno ostatní přichází s ochotou mladého šachisty obětovat svůj čas. (určitě nikde v republice není hráč, který by neměl možnost se dále rozvíjet a vzdělávat, naopak těch, kdo by chtěli \"dřít\" bude spíše ubývat)

Papay Jindřich | 29.01.2009
Poděkování

Děkuji Pavlu Růčkovi za odpověď. Tak jak to píše, tak to je. Chystám trochu obsáhlejší povídání na p. Fuksíka, ale to prozatím stačí, aby se nerozpoutávaly zbytečné vášně. Povídání vložím večer, protože nyní jsem se dostal jen k tomuto v práci. Přeji hezký den.

Pavel Růčka | 29.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
KM - rozpočet

Hlavním důvodem nárustu rozpočtu KM v roce 2008 vůči roku 2005 jsou jednak vyšší náklady na trénéry pro individuální přípravu talentů (asi 200t.) a pak dotace na krajská centra mládeže (asi 230 t.), ne tedy náklady na soustředění pořádaná BŠŠ jak píše pan Fuksík. Tam je rozdíl zhruba 50 tisíc, když za rok 2005 sečtu částky za soustředění a táborová soustředění. Částka určená na metodické materiály v tomto roce taky nešla BŠŠ, ale jedná se o vydání Cvičebnice pro nejmenší, kteru vydala Figurka spolu se ŠSČR. V roce 2008 to byl výdej s tím, že velká část se pak prodejem již vrátila. A v dalších letech pak již utržená částka bude představovat zisk pro ŠSČR a Figurku. Jak je nastaven smluvní vztah (poměr nákladů a zisků mezi Figurkou a ŠSČR) netuším.

Janda Zdeněk MUDr. | 29.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
re Vojta Plát

Vojto,zdravím tě,malá poznámka.Pokud mě chceš citovat,musíš mě citovat přesně.Tak jen pro tvou informaci jedna moje reakce na NŠS-kopíruji: "11.02.2008 14:38:38 | Janda....Vlasta nabídne široké kontakty(má přátelské vztahy třeba s AVE Kontaktem apod),znají ho velmi dobře reprezentanti a vědí,co mohou od něj očekávat.Co já nečekám,že sežene opět např. 300 tis.Kč sponzorského příspěvku,jako kdysi,žádní velcí sponzoři do šachů nechtějí investovat,pokud si to někdo myslí (a chce zakládat úsměvné "komise pro snánění sponzorů") ,žije v nebetyčné iluzi. Pro mě je důležité,že byl zachráněn Papay jako hospodář Svazu,po smutných zkušenosti s hospodáři z minula myslím,že je to velmi dobrá zpráva..... "atd. Dnes na tomto názoru nemám co měnit,já být velkým sponzorem,tak se šachistům vyhnu velkým obloukem( viz zrušený Open Ćeská Třebová),šachistům bych poradil:nejdříve si poraďte sami,a nehádejte se 3 Konference,každou 7 hodin,jesti má být příspěvek 100-150-200-250-300 Kč. To je úděsné. A chtěl bych zde prezentovat,že spory a vzájemné vztahy kolem BŠŠ řadového šachistu vůbec nezajímají.A ty peníze na mládež (asi se mýlím) ale rozděluje přece Komise mládeže.

Vojta Plát | 29.01.2009
ke komentáři pana Fuksíka

Já bych jenom dodal,že to co napsal ing.Fuksík je děsivé a mělo by se s tím už něco dělat!Jestli už to takhle funguje dva roky,tak je opravdu něco shnilého v českém šachu.Ještě před dvěma roky jsem na soustředění s BŠŠ jezdil taky.Ale když jsem zjistil,že mi to nic nedává,přestal jsem jezdit a vůbec toho nelituji.Myslím,že ten milion co na tom Frýdek vydělal,mohl svaz vyhodit oknem a bylo by to ještě lepší.Ted svaz brečí,jak nemá peníze...Pan Janda se mi někde zaručoval,jak RsDr Sejkora zajistí peníze.Zatím to nikde není vidět...Pak se mi nedivte,že bych nejraději hrál za jinou zemi.Třeba za Polsko.Podívejte se,kolik kvalitních hráčů je v Polsku do 16-ti let a kolik v Česku. P.S.pro pana Kalendovského:extraligu dorostu jsme ještě nevyhráli,ale vyhrajem:-) tohle byla jen základní část-přesne ELD východ S pozdravem Vojta Plát

Jaroslav Fuksík | 28.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Svazový rozpočet - návrhy na šetření

Vážení kolegové,

VV Šachového svazu Olomouckého kraje mě pověřil, abych zveřejnil postoj našeho VV k návrhům rozpočtu ŠSČR na rok 2009. Je smutné, že VV ŠSČR vůbec nebral v úvahu dohodu předsedů moravských svazů, která vznikla v červnu v Kyjově. Tam jsme se shodli na návrhu Moravskoslezského kraje 150,--Kč, 100,--Kč, 50,--Kč s přerozdělením 40% ŠSČR a 60% kraje. Takto by přiteklo na ŠSČR o 550.000,--Kč více než v současnosti a zbývalo by pokrýt schodek cca. 200.000,--Kč.

Podíváme-li se do rozpočtu a nebudeme-li diskutovat o mzdách, ale jen okrajově o odměnách, ale hlavně o soutěžích, které již dávno nejsou výkladní skříní českého šachu. (přesto musím podotknout, že odměny, které si zaměstnanci ŠSČR rozdali v prosinci, jsou vzhledem k finanční situaci svazu nepřiměřené)

Za naprosto zbytečné považujeme náklady na soutěže, které mohou být součástí některého z tradičních turnajů:
Náklady jsou z varianty rozpočtu 2, ta třetí je úplně šílená.

Rapid GP ………………….…………… ….. 15.000,--Kč
M-ČR rapid jednotlivci………….. ………….10.000,--Kč
Junioři rapid + družstva………….................... 8.000,--Kč
M-ČR ženy rapid…………………. …………..5.000,--Kč

Pohár družstev – rapid…………………..……15.000,--Kč
M-ČR polofinále M………………………..… 70.000,--Kč
M-ČR polofinále H18,20+M-ČR D18,20… ..25.000,--Kč
Celkem …………………………. …………148.000,--Kč


Snížení cenového fondu na některých mistrovstvích

M-ČR blesk, snížení ze 60.000,--Kč na 40.000,--Kč tak jako v roce 2004
Podívejme se, kolik hrálo oprávněných hráčů.

M-ČR M+Ž+J snížení nákladů ze stávajících 560.000,--Kč na 400.000,--Kč jako v roce 2004
Takřka celá první desítka mistrovství bojkotovala, nakonec ve startovním poli převažovala druhá garnitura hráčů, ale peníze se samozřejmě rozdaly všechny.

Zde máme úsporu nějakých 180.000,--Kč

Dohromady to již činí 328.000,--Kč, což je mnohem více než potřebujeme.


Další postřehy:

Zajímavou položkou jsou i odměny, které tvoří neuvěřitelných 618.000,--Kč, to se netýká trenérů.
Zvláštní kapitolou je práce s mládeží, kde oproti roku 2005 vzrostly náklady o 450.000,--Kč.,
z 807.000,--Kč v roce 2005 na 1.257.000,--Kč v roce 2008.

A je tu ještě jedna položka- Metodické materiály. V roce 2005 byla v rozpočtu částka 7.000,--Kč, v roce 2007 10.000,--Kč a v roce 2008 se tato částka vyšplhala na neuvěřitelných 120.000,--Kč.
Takže ŠSČR přihrál BŠŠ oproti roku 2005 navíc 563.000,--Kč, tedy celkových 1.370.000,--Kč. Jedné se o nárůst 75% oproti roku 2005.

Tento šílený finanční nárůst vznikl poté, když komise mládeže začala fungovat pod taktovkou Beskydské šachové školy a na soustředění byli zváni Lanka, Dydyško, popřípadě Azarov a Rausis. Není náhodou, že devadesát procent soustředění je před extraligovými koly. Každému musí být jasné, proč ten nárůst. A hádejte, od kdy F-M hraje Extraligu. A to je také náhoda, přece od sezóny 2006/2007.
Potom nemá mít svaz peníze, když rozhazuje statisíce.

Toto jsou připomínky k rozpočtu a postřehy VV ŠSOK , zároveň se domníváme, pokud budeme mít podporu moravských krajů, trvat na tom, aby byl rozpočet přepracován a byla šance na jeho schválení. Domníváme se, že v opačném případě nemá vůbec cenu na konferenci jet, poněvadž hádek jsme si užili všichni už dost. Byl by to ztracený den.

Pokud zhruba souhlasíte s naším názorem tak co nejrychleji odpovězte, napište připomínky a vše pošleme na ŠSČR, aby měl J. Papay možnost rozpočet přepracovat. Myslím, že by mu to nemělo zabrat více než 10 minut.S pozdravemJaroslav Fuksík
Předseda ŠSOK
608 364 664
Mail:jaroslavfuksik@centrum.cz

Miroslav Pakosta | 28.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Bankovní příspěvky - doplnění

Po přečtení příspěvku jsem zjistil, že jsem to nepřesně napsal v případě KBC. Belgická vláda lije miliardy EUR do KBC (vlastníka ČSOB), aby KBC zachránila.

Miroslav Pakosta | 28.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Bankovní poplatky

Pro pana Jandu: Pane Jando, zkuste se trochu více prokousat webem společnosti FIO. Když to uděláte, zjistíte, kde pobočku společnosti v Děčíně najdete. Také když si otevřete ceník, zjistíte, jak to s poplatky je. Jsou nulové. Můžete si otevřít i úrokové sazby. Tak proč to neuděláte. Něco si přečtete, nepřesvědčíte se, kolikrát si ani nic neověříte, hned jste ale se vším hotov. Pro pana Papaye: Co se týče nedůvěry ve finační instituce. GE Money Bank je americkou bankou. Tedy stejně, jako třeba Lehman Brothers, Washington Mutual atd. Proč bych měl věřit tedy víc GE Money, než Fiu? Majitelem ČSOB je belgická KBC - ta do ní lije miliardy EUR, aby ji zachránila, problémy má také Erste, majitel České spořitelny. To jen na okraj k Vámi preferovaným velkým finačním institucím.

Janda Zdeněk MUDr. | 28.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
re Pavel Slovak

Re Pavel Slovak-byla to pro mě nová informace,ale1) pozorně jsem prošel telef.seznam Děčínska,FIO není ani pod FIO,ani záložnami,ani pod družstevními záložnami,ani pod peněžními ústavy.NIC.Jsem bombardován nabídkami služeb od různých bank.institucí,ale od FIO mi nepřišlo nic,ani třeba neinzerují své služby v místním tisku.Že by nesháněli nové klienty? Ale třeba mám špatné informace 2) k Vašemu tvrzení o nulových poplatcích: nezbylo,než se podívat na jejich web,pravda,píší v úvodu ,když začínali,o nulových poplatcích,ale mezi účty píší toto(kopíruji) : "BĚŽNÝ ÚČET- účet bankovního typu s nadstandardním úročením zůstatku a nízkými poplatky za finanční operace".Takže píší "nízké" poplatky(tak tomu nerozumím,bud jsou nízké,nebo nulové).Ale nechci se zde hádat,nemám s tím zkušenosti,jako Vy. Ostatní ponechám na vysvětlení Papayovi.Jen bych prosil o strpení,máme pořádat od 10.2. mistrovství Česka mužů,mládeže a žen.Máme s tím dost starostí.

Zobrazeno 2371 až 2380, celkem 2903
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  »» 

Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009