Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Pavel Šťastný | 09.01.2009
rozpočet

Právě se mi podařilo prokousat se na "Novonorském" příspěvkem Marka Vokáče. Jistě precizní literárně numerologické dílo, ale opět mi to nejvíc evokuje velkou hospodářskou krizi z třicátých let minulého století a
přehazování kamení z jedné strany silnice na druhou
jednou partou nezaměstnaných, aby druhý den přišla jiná parta a přeházela vše za pár "žebračenek" zpátky na druhou stranu. Čili zase se budeme na konferenci celou dobu dohadovat kde přidat a kde škrtat a o tom, jestli existuje nějaká cesta, jak přinutit Sazku, aby
místo 13 procent z prosázených peněz posílala na tělovýchovu 18 procent, zase nepadně ani slovo. Svazový hospodář, nebo pan Janda (už nebudu hledat, v kterém příspěvku jsem to zahlédl) doporučuje, že kdo volá po revoluci, mám si ji udělat sám a netlačit do toho jiné. To je, souhlasím, logické. V případě, že opravdu projde podstatné zvýšení čl. příspěvků a já "zapíchnu" oddíl, budu řešit problém, co s nenadálým přívalem volného času? V životě jsem ještě žádný hrdinský revoluční čin nevykonal....

Jan Kalendovský | 09.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
k zamyšlení

Nahlédněte prosím do posledního \"komuniké\" ŠSČR o hospodaření. S prací webmastera vyslovena nespokojenost - odměna za 4. čtvrtletí 9000 Kč a je tam toho MNOHEM víc, co mi připadá ve spojitosti s diskusí zda vybírat od členů o pár korun více, či ne docela zvláštní. Ale naše mlčící a pracující většina, která nedostává NIC za svoje, byť občas chválené příspěvky, které někteří webmasteři \"jen\" ukládají na web, nebo za jinou dobrovolnou práci v klubech, či nižších svazových článcích, ta se třeba podiví, jak a za co se někteří \"nahoře\" navzájem odměňují. Věřím, že mne nebudete pokládat za odporného závistivce. Teď končím, musím psát další neplacený,rozsáhlý a na sehnání podkladů časově náročný příspěvek pro náš web JMŠS. Zdraví srdečně Váš šachový nadšenec
JK P.S.: Také hodnocení olympiády mi připadá pozoruhodně formulované - přes veškerou snahu a úsilí se nepodařilo - tož, co to tedy bylo za snahu?

Miroslav Pakosta | 09.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Předražené bankovní poplatky

Pane Papayi, celkem s Vámi souhlasím, až na to, že není lepšího řešení, než mít účty u KB a GEMB. Možná se Vám to bude zdát trochu divné nebo nebudete tomu moc důvěřovat a nechci dělat reklamu zmíněnému ústavu, ale třeba takovou společností je FIO, družstevní záložna. Řeknete si kampelička, ale ona funguje už asi 14 let, má jako jediná vlastní bankovní kód (2010), ani si nevzpomínám, kdy byla ve ztátě, pojištění je stejné, jako u bank. Poplatky nula, internetbanking výborně fungující zdarma, 2 karty zdarma. Je dobré mít u ní 2 účty, podrobnosti proč, nebudu teď rozepisovat. Úrok 3,5% (tedy více, než dvakrát tolik), navíc si peníze můžete kdykoliv vybrat. Myslím, že tímto řešením by mohl svaz ušetřit (a tím i vydělat) pár desítek tisíc ročně.

Papay Jindřich | 09.01.2009
Re Plch

Skvělé - ano je to tak. Vše jsou jen peníze a peníze. Ti starší si musí uvědomit, že doba se změnila, dorůstá generece klausovského období, která od mala slyšela jen peníze, peníze, peníze - a čest? Co to je? Blbost, tím se neuživíš :-) - proto i naše myšlení se musí změnit v rámci okolí. Starší funkcionáři se obětují a mladí se smějí. Jen z toho nám musí vyplynout jedna věc - máme základnu a zájem o to, abychom měli v našich řadách profesionály nebo jen amatéry, pro které jsou šachy koníčkem?? Protože pokud to bude na bázi amatérismu, věřte že náklady budou nižší, ale jaké pak mohu očekávat služby??? Samozřejmě nezískáme moc peněz z institucí jako ČSTV, ministerstvo atd....To je vše na těch vahách a musíme hledat rovnováhu v tom, jestli základna má zájem o šachy jako koníčka nebo jako o něco, co jim vydělává... :-D

Papay Jindřich | 09.01.2009
Poplatky

P.S.
Když v současné době svaz pracuje s minusem - snižuje objem peněz v bance. Současně klesl i úrok - což znamená že bankovní výnosy jsou malé. Kdybych v loňském roce rozesla ihned všechny dotace na kraje, tak uložená částka od dubna 2008 by byla nižší o 800 tis. Kč. Tato částka pak byla rozesílána podle toho jaké procento jsme dostali od ČSTV a Ministerstva ( ale kraje dostaly vše do 100%, přestože svaz obdržel z oné částky jen 60%).

Papay Jindřich | 09.01.2009
Poplatky

K poplatkům.
Jsme ve skupině VIP u GMoney Bank. Vzhledem k tomu máme upraven nižší poplatek za všechny položky, které proběhnou na pobočce v Praze (včetně úroku z běžného účtu- který je vyšší než jinde). K pojmu běžný účet - každý víte, že úrok se zvyšuje podle doby úložby peněz v bance a toto je účet běžný. Poplatek 5,- Kč je vysoký? Kolik zaplatíte poplatek, když vložíte peníze přímo do banky na účet? Není to oněch 50,- Kč, když mi řada funkcionářů brečela, že je to nehorázné a že s tím má svaz něco dělat? Ano - šlo by to - opět v rámci VIPu - jenže všechny poplatky by pak platil svaz. Koho bychom donutili, aby hned vložil požadovanou sumu včetně poplatku? A protože smlouva by opisovala i pohyb současných poplatků v přepočtu ( nikdo ve smlouvě nedává tvrdé částky) nebylo by to jednoduché. I tak - přes ekonomickou směrnici - je někdy velice těžké některé platby identifikovat. Toť za prvé. Za druhé - když budu někam dávat jinam, kde něco slibují, musím si z zjistit likviditu společnosti - nedám někam peníze, když zjistím, že to není zajištěno. Dále - musím si zjistit k tomu i další věci - někde Vám zajistí vyšší úrok, vyberou to v poplatku za účet. Atd. atd. A svaz má účty ve dvou bankách - Komerční a GMoney. Opět jsou peníze rozloženy tak, aby to něco neslo. U Komerční má svaz peníze vázán na 5 let s vyšším úrokem. Jenže - nesmí ty peníze 5 let vybrat - to je úděl lepšího úroku. :-D Měl je i v ČSOB, ale tam byly tak nevýhodné podmínky, že jsme tam činnost ukončili. Běžák - jak se někdy říká, je u GMoney ( protože je to ve společnosti všech sportů, včetně ČSTV). Řada svazů to dělá jako my - jeden v GM, druhý jinde. Kdysi GM počítalo jednu dobrou věc - vyšší úrok z částky na běžáku, která tam ležela celý rok. To znamenalo ( leží ti tam v průběhu roku 1 mil, který se nehne - tak z toho máš úrok 1,5% - z toho ostatního 0,5%) nevýhodu pro GM, která v době poklesu úroku z peněz půjčovaných na tom tratila :-) z jejího pohledu.A tak ihned co v nejbližší době, kdy se podepisovala další smlouva z toho vycouvala :-D. Ale podmínky byly opět výhodnější než jinde :-D. Toliko k těm bankovním poplatkům.

Josef Plch | 09.01.2009
Jak by to být mělo a jak to je

K debatě o startovném pro naše přední hráče na mistrovstvích republiky, olympiádách... atd. mám jednu poznámku. Jedna věc je, jak si myslíme, že by to být mělo, jiná věc je, jaká je reálná situace. Prudce se změnila doba a s ní myšlení lidí, více asi těch mladších. Vidím to na fotbale - dnešní kluci nepovažují za čest hrát za svou obec, klidně pendlují z oddílu do oddílu (či do Rakouska) - především za penězi, zatímco jejich otcové odmítali lákavé nabídky na přestupy do vyšších soutěží, kde by i něco dostali, protože patřili ke své obci. Jsou ještě dnes nějaké takové party? Klubismus? Patriotismus?
Pokud by se startovné nevyplácelo - opatrně si tipnu, že by tam svaz zvučná jména nedostal. Kdyby na MČR nehrála zvučná jména - jakou váhu by měl titul přeborníka? Bylo by takové MČR uplatnitelné v médiích?
Kdysi jsme to zažili na okresním přeboru jednotlivců - postupně se vytratili hráči KM i 1. VT, z okresního přeboru se stal poslabší turnaj. Pak náhle přišly z MŠS účelové peníze na OP - rázem byl zájem i mezi "špičkami". Pak už nepřišly - a okresní přebor jednotlivců zanikl.
Podobné je to s olympiádou - podle umístění na ní přicházejí dotace z MŠMT. Svaz se snaží zajistit papírově nejsilnější sestavu (i splněním finančních požadavků hráčů), aby měl alibi, že udělal vše pro dobrý výsledek (a tedy přísun peněz).

Petr Galuška | 08.01.2009
RE: Souhlasím

Pro pana Čápa : má myšlenka nebyla o tom, že si můžu dát pivo a IM ne. Já jsem jen chtěl naznačit, že jsem měl peníze vydělány ze zaměstnání (taky tam nepiji) a přijel jsem si zahrát šachy. Náš profík muse na šachovnici ty zlaťáčky teprve hledat... :-)

Jaroslav Čáp | 08.01.2009
Souhlasím

Souhlasím s názory pánů Kalendovského a Pakosty ze 6.1. v této diskusi. Nevidím důvod, proč by naši titulovaní hráči (velmistři či mezinárodní mistři) měli na našich mistrovských turnajích dostávat nějaké speciální startovné. Nic proti nim osobně nemám, vážím si jejich šachového umu a jejich tituly a výši ela beru samozřejmě na vědomí. Ovšem pokud hrají mistrovství ČR, měla by to být pro ně především velká čest (ostatně tradice zavazuje) a teprve až potom peníze. A jsou-li to i profesionálové, nechť si na živobytí vydělávají (jak taky jinak) svým odpovídajícím výkonem. Za ten nechť dostanou spravedlivou odměnu. Nebo snad jsou v cizině na jejich mistrovstvích jiné podmínky? Ostatně, každá profese má svá pro i proti.
PS1: Pro pana Galušku: I já nesmím při výkonu svého zaměstnání pít alkohol.
PS2: Pro pana Jandu: Nejsem z jižní Moravy, ale ze severovýchodních Čech.

Miroslav Pakosta | 08.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Bankovní poplatky na bankovním účtě ŠSČR

Přečetl jsem si pěkný článek a pěkný diskusní příspěvek na novoborském webu ohledně rozpočtu ŠSČR. Celkem mě udivilo, že platíme za 1 položku v bance 5,-- Kč a to je ještě prý málo kvůli tomu, že jsme ve skupině ČSTV. Mně to naopak přijde přespříliš!! A to je prý plateb hodně. Je nějaký jiný důvod pro to, abychom měli předražený účet u GEMB?? A jaké jsou jiné paušální poplatky? Kolik zaplatí Svaz průměrně měsíčně bance? A kolik činí průměrné měsíční úroky? Na trhu je vícero finančních ústavů, u kterých by Svaz měl služby zdarma a pravděpodobně byc měl i vyšší úroky.

Zobrazeno 2371 až 2380, celkem 2853
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  »» 

Aktuální akce

» 
20.3.2018

Základní turnaj

» 
27.3.2018

Základní turnaj

» 
29.3.-1.4.2018

O pohár Mistra Jana

» 
» 
30.3.-1.4.2018

Turnaj přátelství

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009