Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

Webmaster

Šimon Macharáček
simon.macharacek@gmail.com

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Miroslav Pakosta | 08.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Bankovní poplatky na bankovním účtě ŠSČR

Přečetl jsem si pěkný článek a pěkný diskusní příspěvek na novoborském webu ohledně rozpočtu ŠSČR. Celkem mě udivilo, že platíme za 1 položku v bance 5,-- Kč a to je ještě prý málo kvůli tomu, že jsme ve skupině ČSTV. Mně to naopak přijde přespříliš!! A to je prý plateb hodně. Je nějaký jiný důvod pro to, abychom měli předražený účet u GEMB?? A jaké jsou jiné paušální poplatky? Kolik zaplatí Svaz průměrně měsíčně bance? A kolik činí průměrné měsíční úroky? Na trhu je vícero finančních ústavů, u kterých by Svaz měl služby zdarma a pravděpodobně byc měl i vyšší úroky.

David Hampel | 08.01.2009
Z okresu...

Tak jsem se opět zúčastnil schůze předsedů svazů našeho okresu. Zaujalo mě několik informací:

Namísto plánovaných 3 600 000 Kč obdržel náš okresní svaz pouhých 1 080 000 Kč. Dle zdůvodnění pana Srba k tomu došlo zejména proto, že Sazka plní mimořádné požadavky bank, které úvěrují Sazka arenu. Vše kvůli globální krizi.

Některé okresní svazy razantně vystupují proti vedení ČSTV, konkrétně byl zmíněn Vsetín a Opava.

Házené se jako jedinému ze zastoupených sportů relativně daří, je tam značný příliv mládeže. Tým manažerů získal za minulý rok cca 20 milionů Kč, které šly právě na mládež (toto ovšem na úrovni republikové). Reprezentace je financována výhradně ze sponzorských darů.

Ve volejbale došlo dva roky po zavedení "licenčních poplatků" ve výši 200 Kč pro dospělého k velmi výraznému úbytku členů. A to přesto, že se značná část vracela oddílům. Volejbal se samozřejmě hraje dál, ovšem již bez registrace.

Josef Plch | 07.01.2009
Re:Janda

Záleží na tom, kdo jsme to MY.
Pokud jsme MY členové ČSTV (a spol.), pak máme plné právo zkoumat složení vedení ČSTV i Sazky.
Pokud jsme MY jenom členy ŠSČR, dobrá, nebudeme se o to starat, zvedneme členské příspěvky a budeme stát na vlastních nohách. Ale budeme se ovšem starat, zde se peníze ŠSČR používají v souladu se schváleným rozpočtem.
Pokud jsme MY jenom členy např. JmŠS, tak nás nemusí zajímat, kdo hraje na olympiádě či MČR v bleskovkách, budeme se starat o krajské soutěže a víc nás (ani finančně) nezajímá.
Pokud jsme MY členy venkovského oddílu, tak si stejně cestovné a nájmy hradíme z peněz, jež jsme sami sehnali, Elo si můžeme spočítat sami na kalkulačce - a ani FIDE, ani ŠSČR, ani JmŠS nepotřebujeme - tak proč jim dávat nějaké peníze? To ne MY natahujeme ruku k NIM, ale naopak...
Pokud se ale cítíme býti kouskem každého z těch MY - pak nás logicky zajímá od všeho trochu.

Petr Galuška | 06.01.2009
A zase ty peníze.

Diskuse se točí a to znamená že nás to zajímá. To je dobré znamení na cestě k cíli. Já jsem před několika lety seděl před začátkem kola openu a na kuráž jsem si dal malé pivo. Jeden ze známých IM (profesionál) posedával u minerálky a bylo vidět že už se chystá na partii. Tak jsem jen tak řekl : "Víte jaký je rozdíl mezi mnou amatérem a Vámi, profíkem?" Chvilku bylo ticho..... Tak jsem dodal : "Já když sedám k šachovnici, tak už mám vyděláno....". Tím chci říci, že obdivuji všechny kdo má šachy jako zdroj obživy. Já bych do toho nešel ani s 2600+.
Nekamenujme tedy profíky. Nemají to lehké.
Na druhou stranu musím ale dodat, že by to měli být oni (určitě většina), kdo budou pomáhat s propagací. Kdo chce dostávat, musí něco investovat. To neplatí jen u šachu. Nemám na mysli zrovna ty blicky.
Teď něco k nám amatérům.
Pavla Šťastného znám jako rovného a pohodového chlapa. Přesto nesouhlasím, že by kluby musely padat na základě zvýšení poplatků. Možná některý klub padne, ale šachisti kteří mají hru rádi a hrají pro ten správný pocit se dohodnou kudy kam a kde penízky seskládat. Ono to stojí všude stejně. Takže to chce sednout u něčeho dobrého (to ve Vranovicích určitě máte). Spočítat to třeba dle návodu pana Papaye a najít cestičku.

Janda Zdeněk MUDr. | 06.01.2009
doplnění Jindry Papaye

Ano,však to bylo zde i na Novoborském charakteristické: Jak hrozilo některému člověku,že by dělal svazovou funkci,rychle od tématu odběhl.Ono je přece daleko jednodušší kritizovat,radit či "rejpat",jak pro Svaz cokoliv dělat.A re p.Šťastný(poslední příspěvek)-myslím,že debata má zcela správný směr (ale nechci Vám svůj názor vnucovat) :1) buď někteří jednotlivci několik let budou zkoumat : tu složení dozorčí rady Sazky,tu složení ČSTV,tu v čem jezdí generální šéf Sazky-a šachy půjdou "zu grund" , anebo 2) se ihned postavíme na vlastní nohy a nebudeme v rolích prosebníčků,co budou čekat na almužničku,co spadne od stolu Sazky,potažmo od ČSTV. Re reprezentanti-ono je hezké jim doporučovat,že by měli mistrovství Česka hrát "zadarmo,pro čest",ale předpokládám,že i oni musí zaplatit třeba nájem,a na ten je potřeba si vydělat.

Papay Jindřich | 06.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Odměny

Přečetl jsem si povídání Pavla Šimáčka, k tomu porovnal povídání obyčejných šachistů ( neprofesionálů) a dospěl k jedné věci - všichni chceme peníze. Profesionálové ke své obživě, řadoví šachisté k možnosti dělat svého koníčka. A při tom všichni chtějí hrát podle stejných přijatých pravidel platných pro všechny. O tom, že šachy nejsou na výsluní ani ve světě svědčí jedna historická událost, jejíž účastníkem byl Kasparov. Vytvořil profesionální unii šachistů, která nakonec, jak všichni víte, zkrachovala – a zůstala FIDE. Velice krásně to napsal Honza Kalendovský – je to poptávka a nabídka. Již jednou jsem řekl na jedné schůzce s našimi velmistry, kteří mě tvrdili, že když skončí, nebude žádných hráčů ( a já to už slyším čtvrtou generaci). Má odpověď zněla – tož nevadí, přijdou jiní. A na to - nebudou kvalitní. A já jim na to odpověděl – ale budou -i o Vás, když jste nastupovali a brali peníze těm odcházejícím, hovořili předchozí špičkoví hráči o Vás, že nebudete tak dobří jako oni. Ale chtěl jsem něco jiného. Jestli má velmistr dostat nějaké odměny za výkon, musí se ty peníze někde získat. Pokud je nedostane od sponzora ( a ti většinou peníze nedávají na odměny – dávají na přímé náklady), musím je získat od těch, kteří jejich hru budou sledovat – tož znamená od „řaďáků“. Jenže Ti zase křičí – proč mám něco někam dávat, když zpátky nic nedostanu!  ( nepovažují výkon vm na přeboru ČR za něco pikantního, aby za to platili). Zažil někdo z Vás, aby na turnaj pro Ty co nehrají, se platilo vstupné, které by pokrylo náklady pořadatele??? Kdyby se mělo platit vstupné na naše akce – zely by hrací místnosti prázdnotou – jen by tam seděli hráči, rozhodčí a pořadatel  - popřípadě pozvaní hosté. Zakopaný pes je v tom, že chceme neustále peníze - ale nechceme je od člena ( oddíl je za něj zaplatí). Chceme, aby je někdo sehnal - jenže takhle se neřeší poptávka a nabídka. Když mám něco zadarmo - proč bych tam nechodil? Je to správné poskytovat něco zadarmo? V našem oddíle se peníze vždy sehnaly. A když mi jednou členové vyčetli, proč jim neplatím diety ( chtěl jsem, aby peníze vydržely co nejdéle), jsem se rozhodl pro radikální věc - spočítal jsem kolik nás stojí sezona na jízdném, dietách a rozhodčích za všechna družstva a dal jim nabídku. Budou se platit diety, jízdné podle zákona - dobře - členský příspěvek do oddílu bude 900,- Kč pro aktivního a 700 pro neakativního. Nebudeme si platit stravné - příspěvek bude 750,- a 550,-. Nebudeme si platit auta podle zákona jen na pokrytí benzinu - 300 a 100 Kč + členský příspěvek svazu. A ejhle - odsouhlaseno bylo, že nám stačí 3,- Kč na km a že diety stejně nemá cenu vyplácet, protože se to stejně vrátí.
V oddíle je to jednoduché na spočítání - ale u ŠSČR to není jednoduché - prtože se tu pohybuje od nadšence až profesionála - a každý má na to jiný pohled :-). A k panu Šťastnému - ne nenaštval jsem se. Ale líbí se mi, jak píšete o tom jak se dělá politika - ano, je to tak... Co se upeče uvnitř několika jedinců s určitou silou, tak se to udělá - ale platí tu stále stejné pravidlo - pokud tomu, kdo chce změnu, řeknete, že i on musí do toho dát svůj čas a um ( popřípadě peníze, když nic nechce dělat) - v tu ránu je po revoluci a aktivitě:-). Přeji příjemný večer.

Miroslav Pakosta | 06.01.2009
Krize + mistrovství republiky

Nevím, možná jsem v tomto staromódní. Hrát Mistrovství České republiky by mělo být ctí i zadarmo (třeba s refundací dopravy a stravy). Účast na těchto akcích a odpovídající umístění by mělo být podmínkou pro reprezentaci České republiky na odpovídajících soutěžích. Na těch už by mělo také dojít k finačnímu ohodnocení. Mládež si musí vybojovat postupy na ME či MS na domácím mistrovství, podobný postup by měl být i u reprezentace dospělých.

Kalendovský Jan | 06.01.2009 | sekce:Stránky JmŠS
krize

Otevřu noviny a čtu: „Firmy propouštějí stovky lidí. Nezaměstnaní zaplavují úřady práce. Vedení firmy vyjednává s odbory o snížení mezd a dalším omezení úvazků. Finanční krize ničí zavedené podniky i banky. Lidé si utahují opasky...“ A pak na webu JMŠS čtu (parafrázuji) v interview s jedním sympatickým brněnským velmistrem: „Musím hájit svoji stavovskou čest. Nebudu hrát finále přeboru republiky (v bleskové hře), když mi pořadatelé nabídnou sotva polovinu loňského startovného a sníží ceny...“. Všichni víme, že nabídka a poptávka musejí být v rovnováze, jinak na to někdo doplatí. Sponzoři dnes musejí šetřit a na šachy se (stejně jako na fotbal, hokej, tenis, atletiku a já nevím co ještě) dostává méně peněz než dříve. Někteří prvoligoví fotbalisté snad budou muset i pracovat! Ale velmistři hájí svoji stavovskou čest a nechtějí slevit. No – nepřeji našemu sympatickému velmistrovi, aby jednou musel stát ve frontě na úřadu práce. Ale když krize postihuje všechny, proč si myslí, že jeho se to netýká? Šachové turnaje jistě budou i nadále, Budou i rapidy, blicáky, simultánky, bude se trénovat, budou se psát a vydávat šachové knihy. Ale bude se jich méně prodávat, budou menší honoráře, budou menší odměny. Zaniknou kdysi bohaté šachové kluby, nabídka velmistrů překročí výrazně poptávku po jejich výkonech. Nic proti sympatickým, pracovitým, vítězným, charismatickým brněnským velmistrům – to v žádném případě. Ale – nikdo není dokonalý, nikdo není nepostradatelný, a tak mi promiňte, že jsem si dovolil tuto malou poznámku na okraj zajímavého rozhovoru Davida Cipryse s Tomášem Polákem...

Pavel Šťastný | 02.01.2009
příspěvky

Velmi se omlouvám, že mě \"velmi baví\" diskutovat o financování tělovýchovy. Jenom poznámka k příspěvku pana Jandy - jsem si jist, že pokud se zvednou příspěvky
na 300 Kč v JM ubude minimálně jeden oddíl (Sokol Vranovice). Nemohu se ale zbavit dojmu, že celá diskuse se pořád ubírá nesprávným směrem - totiž řešení
důsledků nikoliv příčin současného tristního stavu. Může někdo úspěšně vyvrátit tvrzení, že kdyby se podařilo do vedení ČSTV navolit \"svoje lidi\", rozprášit současné vedení Sazky a její dozorčí radu a dosadit tam lidi, kteří chápou Sazku jako hlavního garanta financování české tělovýchovy, že by bylo po problému? Teď jde jenom o tu maličkost, jak toho dosáhnout. Jako bývalý \"komunální politik\" bych doporučoval nepopulární postup \"technologie moci\", detailně rozpracovaný v přítmí stranických sekretariátů. Asi není jiné cesty, než \"pragmaticky se dohodnout\". T.j. jednotlivé svazy si musí přestat přesypávat pouze svůj vlastní píseček, jednat spolu o společných postupech a hledat nějakého \"charismatického kompetentního vůdce\", který by tuhle bitvu vedl. Jinou cestu zatím nevidím.

Janda Zdeněk MUDr. | 02.01.2009
re článek Davida Cipryse,příspěvky apod

Nejdříve bych chtěl popřát vše nejlepší v roce 2009 nejen Davidovi C,ale i všem moravským šachistům.K Davidovu článečku bych si dovolil několik poznámek či doplnění. ad1-4) ekonomika,Sazka,ČSTV-to ponechám Vlastovi Sejkorovi na objasnění ad6) k šetření -není potřeba šetřit za každou cenu.Důsledky se již projevují ( a u některých škrtech jsem byl náhodně u toho).Škrtla se Mitropa ( to je správné? Kde tedy mají nadějní junioři získávat ostruhy? ).Snižují se dotace na cenové fondy turnajů,tu rapidů,tu bleskáčů-tudíž tyto turnaje budou neatraktivní pro titulované hráče.To je dobře? To chcete hrát pouze mezi sebou? Re 8) ano ,je to o solidaritě. Je to podobné jako ve zdravotnictví.Zde jsou solidární zdraví s nemocnými, já jsem naštěstí 20 let zdráv,do systému jsem odvedl statisíce,ale \"odebral\" několik tisíc za prevence.A je to tak správné,nikdo nevíme,co a kdy nás postihne.Pravda-zdravotní daň je POVINNÁ,ale šachové příspěvky jsou DOBROVOLNÉ. Já to vidím tak,že svým příspěvkem chci zvýšit kvalitu soutěží a turnajů,kterých se chci zúčastnit.A málo platné,cenový fond je jednou z hlavních lákadel.Mimochodem-já jsem se zůčastnil turnaje bowlingu,a vstup do tohoto krátkého zápolení (30minut)vysoko překračoval celoroční příspěvek na šachy. ad 9) a)I já bych dal klidně více,ale to bych musel vidět i ochotu široké členské základny se na výdajích Svazu podílet.Ať se na mě nezlobí ti,co mají jen nataženou ruku,těch já si nevážím. b) Svaz má možnost různých příjmů ze soutěží,ale pamatujete na příspěvek Jindry Papaye,kdy vám uvedl příklad,jak se oddílům \"vyplácí\" švindlovat kvůli 10 Kč,jenom aby ho,proboha,nemuseli posílat Svazu? Na to jste mu nikdo nedokázali odpovědět ( z toho by se dalo usuzovat,že to je všeobecná praxe?),jako ostatně na žádnou jeho otázku. ad10) i když to není moje priorita,chci mít fungující Svaz,a já se nebojím názoru:mít \"bohatý Svaz\".Pamatuji ostudné vybavení naší Svazové kanceláře,kde p.Herejk pracoval v nedůstojných podmínkách,chci mít fungující soutěže (to nejsou 100% ní služby ?),chci mít svazový aparát,který nebude pracovat za \"žebráckou\" odměnu. ad11) nerozumím mnohadenním diskuzím,zda-li má být příspěvek 200 nebo 300 Kč. Ústecký kraj ,a zvláště některé jeho části ,má takovou míru nezaměstnanosti,o které se moravským krajům ani nezdá.Přesto nezanikl žádný vesnický oddíl při pořizování tak nákladného vybavení,jako byly digitální hodiny.Není rozdíl mezi bohatými městskými kluby kluby,a vesnickými kluby,to si jen namlouváte.Je jen rozdíl v tom něco svému koníčku obětovat. A ten plat manažerovi,který bude shánět peníze pro Svaz-jste si opravdu vědomi,že to budou peníze vyhozené oknem? K těm poznámkám,že by \"vysoké\" poplatky odradily některé šachisty..Ŕeknu kacířskou myšlenku: šachovému hnutí by to jen prospělo.Možná by jeden rok bylo cca 8 tis. registrovaných šachistů,ale netrvalo by 2 roky,a bylo by jich minim. 14 tis. A měli bychom členskou základnu,která má zájem na fungujícím Svazu.O tom by nám všem,co se zúčastníme Konfrence,mělo jít. Přeji všem ještě jednou šťastný rok 2009,budeme se v něm potýkat s důsledky finanční krize.nevyvolávejme proto zbytečně ještě šachové krize :-).

Zobrazeno 2281 až 2290, celkem 2754
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  »» 

Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009