Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
David Hampel | 27.01.2010 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Doporučuji k přečtení...

článek předsedy ŠSČR Vlastimila Sejkory Komentář k návrhu rozpočtu ŠSČR 2010 uveřejněný na webu ŠSČR. Jsou v něm nastíněny jeho priority ohledně činností ŠSČR a také jeho představa výše členských příspěvků. Před krajskou a republikovou konferencí četba téměř povinná.

Pavel Šťastný | 19.01.2010
Země španělská, domov můj....

http://www.reflex.cz/Clanek38671.html

Stanislav Páral | 18.01.2010 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Berete to také s humorem?

Když už nemůžeme nic jiného, aspoň humor nás neopouští, aneb čtěte komentář: .

David Ciprys | 15.01.2010
Šachisté se pojišťují a soudí

Dva pozoruhodné příklady mediálního zájmu o šachy :-))
Nejdříve z dnešních Hospodářských novin:
Šachisté vyzrávají na Sazku.
A nyní ze včerejších Lidovek:
Důchodce se soudí o 25 Elo bodů.

David Ciprys | 04.01.2010
Sezóna Sazky 2009/2010 - prolomení tabu a vstup politiků

Známá investigativní novinářka Sabina Slonková shrnula na serveru aktuálně.cz události okolo Sazky v roce 2009 s výhledem na letošní rok, který možná rozhodne o její budoucnosti - Sazka bude letos jedním z velkých volebních témat.
Hlavním výsledkem roku 2009 je prolomení tabu okolo zpožďování odvodů ze Sazky do ČSTV. Oficiální kolovrátek do omrzení opakoval - je to výsledkem nesplněných slibů politiků, zejména změnou zákona o DPH a O2 Aréna s tím nemá nic společného, Sazka své závazky vůči českému sportu plní.
Jak je plní si můžete přečíst v jednom z navazujících článků. Toto plnění má 4 kroky.
1. Sazka pošle stovky milionů občanskému sdružení Zelený ostrov jako povinné odvody na sport.
2. Zelený ostrov je převede formou leasingových splátek majiteli haly, firmě Bestsport.
3. Bestsport těmito penězi splatí Sazce půjčku, za kterou halu převedla do jeho majetku.
4. Sazka peníze použije na splacení emise dluhopisů, kterými stavbu financovala.
Celková hodnota finačního leasingu mezi subjekty 1. a 2. je údajně 19,6 miliard s ukončením splátek v roce 2025.
Toš tak se peníze točí.

Petr Galuška | 02.01.2010
RE: Propad...

Když jsem byl vyzván, tak odpovím.
Netvrdím, že pohyb členské základny není, nevím však o tom, že by se tak dělo kvůli financím. Většinou je to u dětí a mláděže, protože šachy pro ně v určitý moment už nejsou IN. U nás na "vesnici" je možnost širokého vyžití a prostě když kamarád hraje třeba tenis, nebo florbal a "ukecá" šachistu, tak máme o člena míň...
Někdy je to i naopak.
Jen bych rád zdůraznil, že i přes různé dotace vybíráme každý rok členské příspěvky. Tento rok je to v Dubňanech 400 Kč. Vybírali se vždycky a postupně se zvyšují dle potřeby ve vztahu ke zvyšujícím se nákladům.
Ono totiž když něco není úplně zadarmo, tak tomu taky odpovídá přístup jednotlivých lidí.
Pavlovi rád odpovím ohledně družstev.
Pokud by nás tento rok "nezradili" zamilovaní a jiní dorostenci, tak by jsme měli 3 družstva. Pro dvě družstva máme přebytek členů, kteří čekají na možnost si zahrát. Mimo to hrajeme docela zajimavý přebor oddílu, který pomáhá udržovat v činnosti ty, kteří se nedostanou běžně na soupisku. Mají to v ceně.
Dokonce si z těch našich příspěvků dovolíme rozdávat i ceny na přebor oddílu, vánoční a velikonoční blicák. Navíc si platíme za webové stránky. A ještě zbyde na pohoštění na Valné hromadě.
Pokud si můžu trochu rýpnout. Nevidím rozdíl v oddílech s vyšším počtem členů. Holt když zaplatí každý, tak taky víc vyberete. 1 + 1 = 2.

Pavel Šťastný | 02.01.2010
propad....

Jednoznačně souhlasím s názorem Mirka Hurty. Pan kolega Dočekal (nevím, proč tak bazíruje na svojí „anomymitě“) píše o poklesu 24%. Ve Vranovicích to v případě nějakého „většího zvýšení“ příspěvků osobně vidím na zrušení družstva dospělých. Vyjádří se ještě někdo? Při vší úctě, Petře, k Tvému nadšení a ochotě mávnout nad nějakou stovkou pro šachový svaz navíc rukou, opravdu si myslíš, že všech Tvých 21 (29) hráčů bez mrknutí zaplatí víc a dál „udržiš“
dvě družstva dospělých? Toto je sice jenom diskuse – možná by ale bylo zajímavé , kdyby STK rozeslala na kapitány družstev nějaký dotazník, co podle jejich odhadu udělají vyšší příspěvky s členskou základnou a počtem družstev v soutěžích. Mám teď na mysli hlavně menší venkovské oddíly, které balancují na hraně přežití. Možná to vidím příliš černě - očekávám úplnou destrukci okresních soutěží.....

docmen | 30.12.2009
propad členské základny

u nás (SPgŠ + G Znojmo) je propad členské základny po zavedení členských příspěvků, které jsme nikdy nevybírali, a které jsme zavedli z důvodu zvyšování svazových příspěvků, 24%

Miroslav Hurta | 30.12.2009
A zase ty peníze...

Omlouvám se za možná poněkud ostřejší vyjádření, ale diskuse, do níž ten či onen přispěvatel promítá pouze své subjektivní dojmy, na základě kterých prohlašuje, nakolik je či není ochoten akceptovat navýšení příspěvjů pro šachový svaz, je podle mě k ničemu. U peněz je totiž nutno oprostit se od emocí, zachovat chladnou hlavu a nechat mluvit spíše strohou řeč čísel. Od funkcionářů šachových klubů bych tady čekal fundovaný odhad, kolik členů jejich klubů je vůbec ochotno vyšší příspěvky zaplatit.

Letošní rok se poprvé projeví vliv navýšených členských příspěvků. U nás v Lokomotivě kvůli tomu očekávám propad členské základny až o třetinu. A jak tomu bude u vás? Bude vám členská základna také ubývat? Jestliže ne, můžeme o plošném zvýšení příspěvků uvažovat. Jestliže však tomu bude stejně (a bohužel čísla alespoň u mládeže v našem kraji tomu nasvědčují), zjistíme, že paušálním navyšováním příspěvků cesta nevede. Neboť jestliže se stovkou členou vyberu pro svaz 100 x 200 Kč = 20.000 Kč, s dvěma třetinami členské základny navýšení o další stovku bude činit jen 66 x 300 = 19 800 Kč. To jen aby si někteří uvědomili, že navýšením příspěvků nemusí svaz získat více, ale v konečném důsledku dokonce méně peněz.

Pokud široká členská základna nebude s to akceptovat navyšování členských příspěvků, je nutno příspěvky vybírat podle míry, s jakou daný člen využívá svazových služeb. Tzn. malé poplatky od těch, kteří sehrají jen několik partií v okresním přeboru, daleko větší poplatky od těch, kteří hrají vyšší soutěže řízené přímo ŠSČR (nejen u družstev, ale třeba i různá polofinále a finále republiky).

Dále by se mělo zprůhlednit a zjednodušit hospodaření svazu. Z peněz za příspěvky financovat sekretariát a mzdy, ze startovného financovat řízení soutěží, školení rozhodčích a trenérů financovat z poplatků účastníků atd. atd., takže nikdo by neměl pocit, že na někoho doplácí nebo že je diksriminován.

A konečně - výkřiky šílenců (tady to ale myslím v kladném slova smyslu), že jsou schopni odvádět svazu příspěvky ve výši 1.000 Kč či vyšší vzít konečně vážně a pro tyto nadšence zřídit jakousi gold kartu ŠSČR, za kterou by získávali třeba zdarma svazovou ročenku, či účast jako VIP diváci na republikovém mistrovství mužů s účastí na besedě s reprezentanty či předsedou svazu či jiné drobné výhody. Jen 100 takových přispěvatelů a máme pro svaz 100.000 Kč. Tato myšlenka ostatně není nová, zazněla už na Konferenci ŠSČR, ale výkonný výbor se jí dosud nechopil, aby tuto ideu přetavil do nějaké patřičné legislativní podoby, kteoru by nadcházející republiková konference potom mohla schválit.

Petr Galuška | 29.12.2009
Zvůle mocných i těch ostatních

Vážím si pana Plcha, který má jistě zasluhy a jizvy z boje, který z pohledu dneška sváděl v době již nereálné.
Z velké části souhlasím i s Pavlem Šťastným, kterého si navíc vážím jako kamaráda. Jen tu politiku bych do toho netahal. Pavle nevěř tomu, že nějaký politik půjde proti zaběhlým tokům peněz a jiných nešvarů. Prostě zapomeňme na SAZKU a částečně i ČSTV, které je ve stresu co nimi bez peněz bude. Oni totiž moc (pokud ji kdy měli) ztratili před mnoha lety.
Dámy a pánové, jdu li na 2 hodiny do divadla a zaplatím 300,-, jdu prostě proto že mě to baví. Jdu li si zahrát šachy na OPEN a jako průměrný okresní hráč zaplatím 700,-, dám je proto že chci hrát šachy. Věřte tomu, že pokud nám to budou organizovat profíci a ne parta bláznů (tak jako třeba v Dubňanech) bude nás každý tah stát víc než nějakou tu korunu. A to budou sumy to budete koukat! Tak se zamyslete nad sebou, o co v této chvíli jde. Přirovnejme soutěž družstev k openu a zaplaťme to. Myslím že 500,- / rok není zas takový peníz. Ono totiž nic jiného nezbyde.
Podle reakcí které tady občas čtu, tak se pohybuji někde v oblacích. Opak je pravdou, ti brblouni žijí o 20 a víc let zpátky. Ti se mají, jsou mladší......
Jen pro názornost : mě jako okresního šachistu stojí tato má radost každý rok několik tisíc. Platím si vše co musím, miluji knížky, tak kupuji vše co vyjde i když nemám čas je číst a nakrmit počítač dobrým SW taky něco stojí i když to nevyužiji. Tak co je to nějaký poplatek za to abych mohl sednout k šachovnici.
Tak se sakra vzpamatujte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jinak budememe brzy vzpomínat, jak to bylo fajn, že jsme mohli v neděli jet na mistrák.
Jen pro upřesnění, šachy hraji od roku 1975, takže i ty staré časy si dobře pamatuji.

Jen na závěr, nepodporuji zbytečné rozhazování, ale bez peněz a lidí (kteří něco stojí) to nepůjde.

Tak a teď se do mě pusťte. S tím jsem to psal. No a 1.2.2010 si to můžeme rozdat v Brně na konferenci osobně.

Zdraví Vás jeden blázen, který je přesvědčen, že šachy jsou jeden z nejlevněších koníčků....

Zobrazeno 2031 až 2040, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009