Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Pavel Šťastný | 08.12.2010
jo, jo....

Jo, jo, Davide. Není tomu tak dávno, kdy jsi ve svých článcích psával o nenápadném malém mužíčkovi, který tady na Jižní Moravě slavnostně přestříhával pásky od tělocvičen a stadionů jak na běžícím pásu. Tento pán z nedaleké Telnice byl před třemi roky přítomen i oslavách 750. výročí založení naší obce. Pan starosta se mohl samou úctou a servilností uklanět a mně se otvírala kudla v kapse.... A teď už jenom sklízíme, co jsme si zaseli. Arogantní, zpupný a (všeho) schopný šéf Sazky, zkorumpovaná dozorčí rada a nová či opravená sportoviště vyvoleným a přátelům jako úlitba, kterou jsme žrali i s navijákem. Za to, že na ČSTV a v Sazce neproběhly včas defenestrace, které situaci snad mohly ještě zachránit, teď jednoduše musíme tvrdě zaplatit. A na rozdíl od toho, že dostali jenom někteří, platit teď musíme všichni. Jak si jenom někdo mohl myslet, že nám to beztrestně projde? Ze současné situace nemám rozhodně radost, nad hrobem ČSTV se mi určitě tančit nechce, jak se mylně domnívá pan kolega Plch, jenom prostě tvrdím, že máme jenom to, co jsme si prostě zasloužili a vykoledovali.....

David Ciprys | 08.12.2010
Egyptské rány na ČSTV a žralok v Sazce

Po ráně od ministra financí Miroslava Kalouska, který chce rozdělit mimořádný státní příspěvěk přímo sportovním svazům a tedy obejít a "vyhladovět" ČSTV, přichází další pořádná rána ze Sazky (s takovou těch ran nebude muset být ani 10 jako v Bibli...)
Sazka se už rok hádá s úvěrujícími bankami (Česká spořitelna, Raiffeisenbank, Komerční banka a Fortis, zcela "na vlastní pěst" jednají J&T Banka a Citibank) o nové smlouvě a přežívá od týdne k týdnu a od měsíce k měsíci díky vždy znovu obnovovanému krátkodobému financování.
"Zlým mužem" ve zmiňovaném kvartetu bank byla Raiffeisenbank, která se dlouhodobě snažila ze Sazky vycouvat. A v pondělí to skutečně udělala.
Svou (splatnou) pohledávku 400mil Kč prodala za cca 300mil Kč podnikateli v realitách Radovanu Vítkovi.
Tento žralok je pověstný i na naše poměry nevybíravými obchodními praktikami. Svůj realitní byznys zahájil "nepřátelským převzetím" stoletého družstva Včela. Najal nějakých 3000 nových členů, nechal odhlasovat změnu Stanov, převedl družstvo na akciovku s majitelem na Kypru, podílníky vyplatil a zůstaly mu nemovitosti v miliardové hodnotě. Jak prosté!
V Sazce jsou v "sázce" její lukrativní, hlavně pražské budovy a pozemky. Pokud se s Vítkem nedohodne, čeká ji nejspíš konkurz a "očesání" ještě větší. Už tak je část akcií v notářské úschově. Kdoví komu teď Sazka vlastně patří...
Čtěte zde.

Papay Jindřich | 08.12.2010
Finance

Tak jsem se poslednímu příspěvku pousmál - asi někomu nebylo jasné, že ony dva svazy žily na úkor reprezentace, peníze se dělily kompletně mezi ČŠS a MŠS a Šachový svaz ČR byl samý dluh ( přestože zastřešoval šachisty k FIDE a k ČSTV-takže žádný MŠS a ani ČŠS nemělo vztah k ČSTV - jen nás tolerovalo). Možná kdyby svaz padl a šachisté by museli tvořit nový svaz - mohlo být lépe pro všechny. Bývali bychom vypadli ze všech tabulek ČSTV a na nic by nebyla žádná dotace. Nebylo by hádek a dohadů - dnes už slyším hlasy - proč platíme vyšší příspěvek? Peníze mimořádně ze SAZKY došly, jsou navíc - takže nemáme platit vyšší částku - proto se rozhodlo platit povinně k 31.lednu následujícího roku. Bohužel souhlasím s jedním příspěvkem - asi máme nastavený blbě datum výběru - proto jsem kdysi trval na výběru do 31.3. následujícího roku (i s tím, že někdy platba došla během dubna) - v tomto případě minimum soutěží družstev končí po březnu a nikdo nemusel řešit to, co řešíme nyní - zda všichni členové budou mít k 1.2.2011 řádně zaplacené příspěvky a budou plnohodnotnými členy družstva podle platné legislativy. No nad příspěvkem Plcha se musím pousmát - a ptát se - proč jste nikdy do VV pořádně nekandidoval? Po boji je každý král - i šachový :-D. Vždyť jste mohl založit VV - myslím si, že na Vaší Moravě by bylo dost adeptů do VV. Vaše obhajoba MŠS není ukázka patriotismu - to je bohužel ukázka nacionalismu. Doufám, že jste již plně připraven na příští rok a hozenou rukavici zdvihnete a vydáte se do boje se svým vlastním VV. Vždyť ( jak koukám), jsou ještě rezervy na svazu - můžete je rozšířit svou prací ve VV a ne "blafat" hovadiny na internetových stránkách. Přeji všem hezký den na jižní Moravu (a v Bučovicích bylo dobře).
P.S.: Pro anonymy - tento příspěvek píši v době svého volna ( abych předešel zbytečně zaslaným udáním mému zaměstnavateli , co že dělám v práci :-D).

Pavel Šťastný | 02.12.2010
Máme, co jsme chtěli.

Pan kolega Plch konečně odhalil pravou podstatu dnešních finančních problémů, jak šachového hnutí, tak celé české tělovýchovy. Stačilo zachovat tři šachové svazy a dnes se topíme v penězích.....Alespoň tedy my, na Moravě....

Ladislav Palovský | 02.12.2010
Re: Svaz

Dobrý den pane Jando a "vrčící smečko", myslím si, že můj poslední příspěvek nepotřeboval reakci. Všichni dobře ví, že v únoru končím hlavně ze soukromých důvodů (narození druhého potomka v dubnu 2011) a již několikrát jsem to oznámil - snad nejlépe bylo vše řečeno v článku s názvem Noví rozhodčí, adieu z Chanty-Mansijska a pak přijde sekáč....
Na druhou stranu však musím říct, že máte trošku pravdu - nechci házet všechny šachisty do jednoho pytle, ale po třech letech ve funkcionaření "mám toho dost". Ano, vím, že tři roky není příliš mnoho, ale za tu dobu jsem dopadl, jak v jednom rčení "100x nic umořilo vola" (nebo osla, kdybychom chtěli slovíčkařit). Došlo to až tak daleko, že v současné době nemám chuť ani hrát (při tom to je můj koníček od 8 let), vytrácí se chuť dělat něco pro klub, chuť trénovat děti - prostě přišla krize a já musím v nejbližší době úplně vypnout.
Víte, mě už ani nezaráží, že s některými diskutuji "o maličkostech" (je pravda, že nemusím), ale zaráží mě to, že tito diskutéři jsou silní jen za klávesnicí a v pohodlí svých křesílek, když je pak potkáte v reálu, pak nejsou schopni Vás ani pozdravit, natož diskutovat o problémech nebo tématech, které je trápí. Opakuji, neházím Vás všechny do jednoho pytle, ale pár "expertů" se najde...
Když pak řešíte členské příspěvky, rozpočty, mediální kauzy, v náváznosti pak pročítáte diskuzní fóra, tak si říkáte, kdyby Ti ostatní věděli, kde leží pravda nebo o co se jedná :-). Vždy si říkám, že by si to měli jít taky zkusit (pracovat pro klub je srdcovka, ale pro všechny členy svazu - "samozřejmost"?? - "Však jsi tam chtěl jít, tak co??" - "Dostávaš litr a ještě fňukáš"?? - i tohle jsem už slyšel) - už jen ta debata nad rozpočtem - David Hampel má pravdu, dá se škrtat, ale já se ptám kde - jaká kapitola, bod rozpočtu?? Máme seškrtat reprezentaci, mládež, soutěže (od MČR až po Grand Prix), TV nebo propustit zaměstnance? Máte reálnou šanci ukázat prstem - tohle fórum čtou i jiní členové VV. Šachista je tvor vynalézavý a velmi spořivý (taky tvrdím, že pro korunu by si nechal korunu vrtat - rád vzpomenu na kolegu Rösnera a jeho přednes na téma kulečník a šachy - "investice do vybavení" a to nechci spojovat s navyšováním příspěvku, ale s obecným trendem "za málo peněz, hodně muziky"), aby nemusel platit víc na LOK, tak redukuje počet šachovnic v soutěžích družstev a raději bude všechno počítat na FIDE (nebo raději nikam). Nikdo si možná neuvědomuje, že to jsou spojené nádoby - za FIDE nikdo neplatí žádný manipulační poplatek, vše jde na FIDE, svaz nemá ani korunu, proto LOK zůstává "jakýmsi zdrojem příjmů, do kterého se nezapočítává práce agendy FIDE". Další příklad - dodatek rozpisu soutěží STK teď některým zvedl tlak (já to považuji za krok správným směrem, protože někdo nahlas řekl, že "buď je zaplaceno nebo není" nebo máme špatně nastavené období výběru členských příspěvků - když si to někdo myslí, tak ať to předloží jiný návrh, jiné řešení). Navíc musíte najít kompromis 9 lidí, každý kope za sebe, za své komise (a věřte, že diskuze jsou velmi bouřlivé) a do toho se někdo snaží zakomponovat, aby se nešahalo na peníze ze Sazky (aby zůstaly jako rezerva), naopak někdo je úplně jiného názoru - máme víc, tak proč někde něco nešoupnout navíc apod.?!

Ono to opravdu není tak jednoduché, jak se to celé tváří (to však řada z Vás dobře ví)... a teď očekávám "vlnu tsunami", která mě tady jednou pro vždy smázne :-) nebo ještě lépe "tímto považuji věc z mé strany za ukončenou a již se k tomu nebudu vracet".

David Hampel | 02.12.2010
Re: Svaz

Pane Jando, nezbýva mi než Vám blahopřát k finanční situaci Vás i Vašich spoluhráčů. Podobně jako před časem Vám též přeji štěstí při zakládání elitního šachového svazu.

Svaz může snižovat výdaje i jinak, než propouštěním zaměstnanců. Už při letmém pohledu na rozpočet ŠSČR se nabízí spousta možností. Vždy byl ale tlak na navyšování příjmů, nikoliv na redukci výdajů.

Na jedinou věc bych se Vás chtěl zeptat: Na jaký příspěvek Ládi Palovského si myslíte, že bychom měli reagovat a neudělali jsme to?

Josef Plch | 02.12.2010
Tak už máme, co jsme chtěli

1. Ani jsem netušil, co všechno dotazem ohledně formulace v usnesení zápisu z jednání VV ŠSČR spustím.

2. Informace o tom, že by nás ČSTV mělo vyřadit ze seznamu podporovaných sportů, že by nám Sazka měla přestat posílat peníze atd. považuji za pouhé poplašné zprávy, protože my, pamětníci, přece dobře víme, že se územní svazy zrušily, aby vzniknul jeden seriozní, jednotný, který už ČSTV a Sazce nebude pro smích a bude pro ně seriozním a váženým partnerem. A teď už máme, co jsme chtěli - nebo ne?

3. Je (pro mne) zajímavé, když se někdo radoval nad likvidací MŠS a teď je připraven se radovat nad likvidací ČSTV a Sazky.

4. Pokud jde o 5 milionů, které bychom teď mohli mít na účtu a být vysmátí, nemám důvod tomu věřit. Neměli bychom tam patrně zase nic. Když v prvních letech přišly vyšší dotace nebo někde klesly výdaje, VV je operativně vydal někde jinde - rozpočet byl vyrovnaný. Kritizoval jsem to na jedné z prvních konferencí, že by bylo lépe tvořit rezervy, když se nám stále před očima malují budoucí léta hubená. A přišly Oslavy 100 let a další neplánované výdaje...

5. Jedna z věcí, která mne zneklidnila hned v prvním roce po založení ŠSČR, bylo to, že se v euforii nad přístupem k velkému balíku peněz vymyslela řada nových soutěží (takže se ty peníze ihned rozpustily na činnost - z mého pohledu mnohdy zcela zbytečnou). Teď jsem napočítal v ročence ŠSČR za rok 2009 celkem 47 (!!) úřadujících mistrů ČR. Kdo je zná? Kolik jich bylo před vznikem ŠČR?

David Ciprys | 02.12.2010
Re: Svaz

Když už mě ten Zdeněk přímo oslovil... Ačkoliv s ním většinou nesouhlasím, vždy mě okouzluje, jak dokáže uprostřed varovně vrčící smečky připravené se na něj vrhnout hlasitě pronášet provokativní názory a dávat adresné štulce, na které by se ostatní neodvážili ani pomyslet :-)
Pořád si trošku plete "příspěvky na činnost" tj. peníze, které členové platí na provoz a údržbu místního rybářského sdružení, golfového hřiště nebo tenisového areálu a "odvody střešním organizacím", z nichž se financuje činnost příslušných svazů. Kdyby si zjistil, kolik hráči a kluby platí ne sami sobě, ale svému golfovému či tenisovému svazu, možná by byl překvapen.
Ale šachy nejsou golf ani tenis. Své představy o novém, "drahém a prestižním" svazu by musel Zdeněk nevyhnutně doplnit úvahami o paralelně vzniklém svazu "levném a pro všechny". Možná by se některý z nich osvědčil, ale možná by zašly oba - první na nedostatek členů, druhý na nedostatek peněz.
Jak je dobré, že jsme si příspěvky odhlasovali na 4 roky dopředu :-))
Za sebe tuto čtyřletku podporuju a v příspěvkové debatě šlapu na brzdu.

Janda Zdeněk MUDr. | 01.12.2010
Svaz

jak oslovuji Davida - myslím tím Davida Cipryse , samozřejmě :-)

Janda Zdeněk MUDr. | 01.12.2010
re Svaz

No,pánové ( možná k mému věku by se mi chtělo říci mládenci :-) . Docela mě zaujal příspěvek Ládi Palovského, byl jsem zvědav,jakou zaujme jeho příspěvek , reakci. Ani jsem nebyl překvapen , že žádnou. Je to pro vás,zde přítomné , signifikantní. Jste ochotni \"diskutovat\" o \"maličkostech\" (zde mě napadají expresivnější výrazy - jako u příspěvků p.Pakosty) ,ale to vás nezaráží ?? Totiž odchod dobrého funkcionáře je něco jako odchod dobrého lékaře - on si to z vás nikdo neuvědomuje ? (proč také,že ? Dokud vám není zle,tak si na něj nevzpomenete,že?) , ale zde to nikomu z vás nevadí? To vám nikomu nestálo za reakci, komentář? Nějak mi napadlo,při tom,co napsal Láďa, to pořekadlo o jednom hlodavci,co opouští potápějící loď (tutéž větu jsem zaslechl i v našem oddíle) . Stále vzpomínám na situaci,kdy někteří (a jejich jména jsem na servrech pojmenoval) se \"postarali\", aby funkci hospodáře Svazu Jindra Papay po 10 (! -kdo z vás to zopakuje?) letech opustil ( a pamatuji se,jak ho někteří na Konferenci školili,jak tu svou práci dělá \"blbě\") . Tito lidé po roce již svou funkci opustili,nebo se jí chystají opustil. A přátelé,byl jsem osobně přítomen,jak jeden pracovník ČSTV si pochvaloval bezproblémovou spolupráci 10 let s Jindrou Papayem. Stále čtu řeči o minimálním Svazu - pane Hample - tak Svaz zrušme , a nemáte žádné výdaje ! Když Svaz má 3 placené zaměstnance (pokud vím) , jak ho chcete dále minimalizovat? Ano,zrušme ho,v tom vám budu fandit (paradoxně). Neskrýval jsem dávnou myšlenku,že dosavadní struktura Svazu je neudržitelná. Je ho potřeba položit,aby vznikl nový Svaz , na moderní bázi. Jako třeba golfový ( tenisový,rybářský) Svaz. A vůbec by mi nevadilo,kdyby lidi, co je jim zatěžko platit 1500 Kč/ rok na příspěvky (Svaz+kraj + oddíl) přestali hrát šachy. Stávají se totiž brzdou rozvoje šachu. Měl jsem výhrady proti vizím,co prezentovali před cca 2 lety David,Viktor Novotný a Satranský. Tak bych se teď chtěl zeptat: Davide, jste momentálně spokojený se současným stavem, do kterého jsme se, i Vašim přičiněním, \"prošetřili\" ? (Mám na mysli stav financí Svazu v r. 2006,kdyby prošel na Konferenci návrh Jindry Papaye, postupného navyšování příspěvků,který jste smetli ze stolu,tak teď jme měli na účtě Svazu cca 5 mil Kč a byli jsme vysmátí) ?

Zobrazeno 1871 až 1880, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009