Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
David Hampel | 16.12.2010
Radovan Vítek získal další dluhy Sazky

Vedle Raiffeisenbank prodala své pohledávky vůči Sazce i Komerční banka - viz např. tento článek. Podnikatel Vítek tak teoreticky disponuje pohledávkami vůči Sazce ve výši cca 800 milionů korun. Vzhledem k tomu, že od Komerční banky nakupoval za polovinu nominální hodnoty, bude důvěra ve schopnosti Sazky splácet závazky nevalná.

David Hampel | 10.12.2010
Teorie?

Pane Jando, jakou podle Vás razím teorii ohledně růstu/poklesu členské základny? Rád se poučím sám o sobě. A prosím s citací.

Papay Jindřich | 10.12.2010
Funkcionáři

Nevím, jak to bylo na Moravě, ale v Čechách byly regiony, kterých bylo, nevím přesně, 21 nebo 22. Takže po spojení regiony padly a vznikly kraje podle státoprávního uspořádání (regiony byly sloučené minimálně ze 2 okresů nebo 3 okresů). Po sloučení skutečně asi neubylo a ani nepřibylo funkcionářů. Kde to šlo, zachovaly se i okresy, kde na to nebyla síla, zůstal jen kraj. Však mladých funkcionářů není mnoho :-) - mladí chtějí hrát, starší už občas chtějí mít pokoj od funkcionaření a věčných dohadů :-D

Janda Zdeněk MUDr. | 10.12.2010
re David Ciprys

re David Ciprys - Davide,měl jsem teď hodně práce,"cedíme krev" :-) , takže : moc nerozumím Vašemu argumentu,srovnání s golfisty , proč to nejde srovnat? Členové golfového klubu sice platí 300 Kč ročně,ale oddíl má podmínku minimální částky složit na jejich Svaz 20 000 Kč/rok.
Takže to svým způsobem nutí oddíly "nahánět" nové členy. A klubový příspěvek u golfistů je v tisícikorunách. Při tom naši šachisté si ztěžují , že v oddílech již platí řádově cca 1000 Kč. A jejich výhodou je,že nemáme ,my šachisté , klubový příspěvek na Svaz ,jako mají golfisté. A k Davidovi Hamlovi - přestaňme už dělit sporty na "bohaté" a "chudé". Co je zajímavé,že podle teorie p.Hampla by již golfisté měli dávno zaniknout na úbytek členů,ale opak je pravdou. Náš "levný" sport zaniká na úbytě, noví zájemci se na šachy nehrnou, ale drahý golf již má cca 40 tis. členů, a jejich členská základna se utěšeně rozrůstá. Není to paradox?

Miroslav Pakosta | 09.12.2010
Re: Počet funkcionářů

Máte pravdu, napsal jsem to nešikovně. Myslel jsem pouze šachové svazy. Odmyslím-li okresní svazy, vycházi mně současný počet svazů na 15 (1 celostátní, 14 krajských), kdysi na 3 - 1 celostátní a 2 zemské. Možná se ale mýlím. Jen si říkám, jestli těch svazů není moc.

Papay Jindřich | 09.12.2010
Počet funkcionářů

Nerozumím předchozímu dotazu - jedná se o jaké svazy? Jen o šachové svazy nebo sportovní svazy všech sportů?
Tím zastřešujícím má být ČSTV nebo ŠSČR? Pokud by se jednalo o šachy - pak je tu otázka - jen placených jako zaměstnanců nebo všech funkcionářů? Zaměstnanců - MŠS 1, ČŠS 1. Po vzniku ŠSČR se daly dohromady odměny předsedů a sekretáře ŠSČR a vznikla funkce placeného předsedy ŠSČR. Další funkce - dříve se scházeli v komisích funkcionáři obou svazů a tvořili základ komise ŠSČR. Po sjednocení to padlo a přešlo se na nižší (např. komise rozhodčích) nebo vyšší (např.komise STK) počet členů komise. Toliko k šachovému svazu.

Miroslav Pakosta | 09.12.2010
Svazy

Zajímalo by mě, kolik bylo celkem u nás svazů za fungování onoho zastřešujícího celostátního svazu spolu s českým a moravským svazem a kolik je svazů teď. S tím souvisí i počet funkcionářů, ale to už bude asi těžší oříšek to zjistit.

Papay Jindřich | 09.12.2010
Re finance

Omlouvám se p. Plchovi - příspěvek o nacionalismu vychází k příspěvku p. Šťastného o zachování 3 svazů ( Vy jste poukázal jen na radost těch, kteří stáli za zánikem MŠS a dnes se radují z hrozby zániku ČSTV).
Nebráním se k vyjadřování dalších šachistů k dění - i já se tu vyjadřuji. Jen za tu dobu tu většinou čtu nějaké výtky k minulosti a tak by bylo dobré do toho řádně vstoupit a najít řešení. K Vašim 60/40 - ano souhlas - jenže dělení vycházelo z plánované částky a protože přicházely nižší příděly - tak všechny peníze šly na Moravu a do Čech. Na ŠSČR zůstávaly prostředky jen na mládež a reprezentaci a zbývající dluh z ČSTV-takže se jen naplňovala účetní hodnota, peníze se půjčovaly od ČSTV za vysoký úrok :-). Tento problém se opět dostal k přetřesu před 3 lety, kdy SAZKA peníze negenerovala a ČSTV je vydávalo z rezervy s tím, že se to srovná, až budou spočítány zisky ze SAZKY. 100 let oslav - stále omýlaná věc - kdyby se nekonaly, úspora by činila těch 500 tis.Kč (800-300). Ve skutečnosti oslavy stály přes 1,5 mil Kč a rozdíl byl naplněn sponzory. Nevěřím, že by nám ta úspora 500 tis.Kč vytrhla dneska trn z paty. Spíše by se oddaloval problém se zvyšováním příspěvků. K našim mistrům ČR - většina vznikla na popud organizátorů - např. holanďani - pořadatel akce dostal lepší punc na shánění peněz. Je třeba se podívat, na kolik těch mistrů ŠSČR něčím přispěje...:-)... Jo a Davide ta vzpoura nevznikla asi jen kvůli 100,- Kč... Především by to bývalo znamenalo vyřazení MŠS ze všech finančních přídělů a transakcí a FIDE uznávala jen jeden zastupující svaz z jedné země... V této kauze byl zakopaný pes - kdyby to šlo, tak MŠS od svého vzniku byl členem FIDE. Jenže - členské FIDE se platily z repre ( nezatěžovalo to svazy) a ve své době to byla nemalá částka - však když jsem naskakoval na svaz, ŠSČR ( neřeším názvy) měl dluh u FIDE ve 2 nezaplacených let a platil každým rokem 10% navíc z vyměřené částky ( pokud někteří neví, tak svazy jenž neplatily včas měli 10% penále z platby a ty svazy, které zaplatily předčasně dostaly 5% provize) na daný rok. To se během 2 let podařilo srovnat a nakonec ŠSČR dostával provize. Nevím jak je to dnes.
A douška nakonec - pokud by náš svaz byl finančně soběstačný - tak nás již příliš mnoho nezajímalo, kdo si nakupuje SAZKU nebo likviduje ČSTV. Spíše bychom se zajímali, co my jako akcionáři z toho jako malý svaz \"urveme\" ve svůj prospěch. Protože proti vlně \"tsunami\" (Kalousek, Vít) se nedá postavit napřímo.... hezké odpoledne.

David Ciprys | 09.12.2010
Re: Re: Finance

Čo bolo, bolo, a čo něbolo, to už něbudě. Spíš než do historie bychom měli hledět do budoucnosti, protože nám český (a moravský) šach tak trochu vymírá, nejen chudne...
Jen dvě stroze faktické připomínky k předchozím lehce emotivním "finančním" příspěvkům.
Věta, že "jednotný svaz vznikl proto, aby nás vážně brala Sazka a ČSTV" žádnou hovadinou není. Bezprostřední a asi rozhodující pro "vzpouru" v tehdejším MŠS (tedy kromě věty Ríši Biolka směrem ke "spiklencům" při občerstvování na jednom mládežnickém turnaji "Ale to jsou zas jen řeči a pojedeme dál...") bylo zveřejnění představy tehdejšího předsedy "MŠS může fungovat i zcela samostatně, Sazku nepotřebuje za předpokladu jednotného členského příspěvku 100Kč bez ohledu na to, zda jde o dospělého nebo dítě..."
Tento výhled do budoucna předestřený před skoro 11 lety pozoruhodně rezonuje s článkem Jindry Papaye :-))
Druhá faktická připomínka zase rezonuje s Jindrovým názorem "Placení příspěvků k 1.2. je blbost". Uvidíme, nakolik je reálná představa, že při schvalování rozpočtu koncem února bude mít konference přesnější čísla o příjmech, než byl pouhý odhad v minulosti. Já tomu nevěřím.

Josef Plch | 09.12.2010
Re: Finance

1. Nejdříve otevřené dotazy na J. Papaye - můžete mi prosím napsat, kde jsem ve svém příspěvku obhajoval MŠS? Můžete mi prosím napsat, co je na mém příspěvku nacionalistického (tedy kde jsem mluvil o národu?) Uveďte prosím citace. Můžete mi prosím napsat, co konkrétně v mém příspěvku bylo blafání hovadin?

2. Hovadinou může být moje věta, že jednotný svaz vzniknul proto, aby nás vážně brala Sazka a ČSTV. Hlavní důvody sjednocení byly jiné, ale to, že po sjednocení bude na šachisty (především ze strany ČSTV)pohlíženo zcela jinak, byl argument, který zněl opakovaně. Realitou je, že vzdor obavám šachistů, vzdor rezoluci Konference ŠSČR 2004 a vzdor ujištění tehdejšího místopředsedy ČSTV a dnešního předsedy ČSTV P. Kořána, že Sazka Aréna se financování sportu nedotkne, že bude hrazena az jiných zdrojů, ČSTV připustilo tuto stavbu a dopad na financováni sportu to mělo a má. Jak se díky sjednocení zvýšila prestiž šachu v ČSTV? Ptal jsem se, nakolik se k dnešnímu dni naplnila očekávání roku 2002...

3. Že VV ŠSČR v prvním roce použil neplánované navýšení příjmů na neplánované navýšení výdajů je fakt, že jsem to kritizoval na konferenci je fakt, že následně došlo rozhodnutím VV oproti schválenému rozpočtu k navýšení výdajů na oslavy v roce 2005 (tuším 800.000 vs. schválených 300.000 Kč) je fakt, že jsme v roce 2003 měli asi 29 mistrů ČR a dnes jich máme 47 je fakt. Co z toho je (nacionalistické?) blafání hovadin?

4. Pokud si dobře vzpomínám, ČMŠF dostávala všechny peníze na reprezentaci a sazkové peníze se dělily podle nějakého klíče (tuším 40% centrální svaz, 60% územní svazy). Takže asi není pravdou tvrzení J. Papaye, že \"peníze se dělily kompletně mezi ČŠS a MŠS\".

5. Pokud jde o to, že ŠSČR (jmenoval se jinak, ale budiž) byl samý dluh, svědčí to také o jeho nedobrém řízení. Vybavuje se mi kauza jakési ročenky a také to, že (asi) jediný jeho předseda, za něhož centrální svaz hospodařil beze ztráty, byl po zásluze odvolán.

6. Pokud územní \"svazy žily na úkor reprezentace\", stojí za zamyšlenou, zda tehdy nebyly výsledky reprezentace lepší než dnes, kdy reálně hrozí vypadnutí z \"elitní 60\" podporovaných sportů.

7. Nemyslím, že by se na diskusním fóru JmŠS měli vyjadřovat jen ti, kdo kandidovali či budou kandidovat do VV ŠSČR.

Zobrazeno 1861 až 1870, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009