Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Miroslav Pakosta | 06.01.2011
Cesta státních peněz z Ministerstva dopravy do Pražské šachové společnosti

Žil byl jednou jeden ministr dopravy, jehož jméno bylo Aleš Řebíček. Protože si s mnoha věcmi nevěděl rady, tak jeho ministerstvo podepsalo celkem 36 smluv se čtyřmi advokátními kancelářemi. Jednou z nich byla jistá advokátní kancelář Jansta, Kostka & spol. Předpokládaná hodnota všech 36 kontraktů byla 450.000.000,-- Kč. (Zdroj: Hospodářské noviny 6.1.2011.) Zmíněná advokátní kancelář inzeruje v každém čísle šachového týdeníku, který vydává Pražská šachová společnost. Tato inzerce určitě nebude zadarmo a tak nás jen může těšit, že alespoň část peněz ze státního rozpočtu dorazila k některým šachistům na bohulibé účely. :-)

Ladislav Kukačka | 06.01.2011 | sekce:Šachy a média
Capablanca v Čáslavi ?

Rád bych znal názor odborné veřejnosti, speciálně Jana Kalendovského, na informaci uvedenou v magazínu Práva 23.12.2010.Světoznámý režisér Miloš Forman tvrdí, že jeho o dvanáct let starší bratr Pavel kdysi v Čáslavi jako jediný z třiceti šachistů remizoval v simultánce s Capablancou.Je to možné či alespoň pravděpodobné?

David Ciprys | 02.01.2011
Opožděná zpráva z Vánočního turnaje

Pozdě, ale snad nikoliv úplně zbytečně se konečně podařilo zaktualizovat předběžnou zprávu z Vánočního žákovského turnaje v Břeclavi.
Zejména ti, kteří postrádají některé oděvní svršky, nechť mrknou ke konci článku na fotku se ztrátami a nálezy.
Kromě z hlavní strany můžete do článku skočit i tudy.

KK | 01.01.2011
Olexac

Mirku, podivej se do chess-results na vysledky acka a pocet bodu u prvniho hrace v poradi :) a pak prosim oprav clanecek. Diky

Pavel Šťastný | 28.12.2010
příspěvky

Přání příjemných vánočních svátků všem čtenářům JM diskusního fóra, zvláště pak šachovým přátelům do Severních Čech i z mého pera. Jenom na dopřesnění - článek o termínu výběru reg. příspěvků jsem "načasoval" právě na tuto dobu, protože jsem se právě teď rozzuřil, když jsem si ten zmíněný dodatek přečetl... Myslím, že by nějaký krajský šach. svaz měl na konferenci předložit oficiální návrh na odsouhlasení změny termínu výběru příspěvku zpátky na jaro nebo na podzim a bude po problému s pokutami i "nezávaznými dotazy".

Papay Jindřich | 27.12.2010
Příspěvky

Přeji hezké posváteční dny.
Příspěvky - příspěvky. Kdysi příspěvky měly být zaplaceny k 31.3. daného roku. Nejsem si jist, kdy se přešlo k 1.3. - jak se píše někde níže. Já jsem prosazoval vždy 31.3. Hlavní důvod byl jediný - i ten jsem popisoval - neřešil se problém družstev a aktivní hráč - v dubnu maximálně končily vyšší soutěže, většina nižších byla odehrána. Problém Prahy, Ostravy a Brna - kde soutěže probíhaly od ledna do dubna byl v jejich kompetenci. Pak svaz začal hledat po názoru konferencí peníze ne v příspěvcích, ale jak převládl většinový názor - v poplatcích a pokutách. Tím se celý systém dostal na scestí. Stejně jako stát - zastropoval výšši stálých a jednotných příjmů ( daně, soc. a zdr.poj.) - u nás členských příspěvků- a ejhle - začaly chybět finance. Místo toho, aby se napravil chybný systém - začaly se hledat různe cesty a cestičky, jak dostat peníze zpět - tu se upravila směrnice, která navýšila pokuty (např. jako dnes už ministr financí nemůže pokutu prominout, je dán přesný sazebník pokut s kterých není úniku a FÚ ji musí Vám dát) - a my vymýšlíme sazebník pokut - pokut, které jsou pro některé malé oddíly téměř likvidovatelné. Někdy ty malé oddíly jsou vůbec rádi, že mají jednoho obětavce, který se o vše postará. A když pak něco prošvihne - světe div se - pokuta je daleko vyšší než kdyby jejich členské příspěvky byly v dvojnásobné výšši :-). Velkým je to fuk - lépe si to ohlídají - a pak - všechno většinou stihnou - či pokuta pro ně není příliš velkou zátěží. Takže taktika kdysi zvolená - navyšujte poplatky za služby - se jeví jako kontraproduktivní. A tak Vám přeji do nového roku hodně úsměvu a na období šťastného hledání jak dál v šachu. Aby se mohlo ještě někdy říci - jsme stále na tahu a nemuselo se říci - jsme v tahu :-D.
Příjemné prožití silvestra nejen na jihu Moravy - přeje Papay Jindřich.

Tom Rösner | 26.12.2010
Termín výběru příspěvků

Souhlasím s Pavlem, termín výběru příspěvků je zvolený velmi nešťastně. Příklad - abyste si mohli zahrát jednu sezonu v soutěži družstev, musíte mít zaplaceny členské příspěvky na dva roky. OP Znojmo se hraje od října do konce února, tj. čtyři nebo pět kalendářních měsíců, ale zaplatit si hráči musí na 24, slovy dvacet čtyři měsíců. Trochu nelogická disproporce, nemyslíte?

Janda Zdeněk MUDr. | 26.12.2010
re p.Šťastný

No,pane Šťastný,
1)Ministr nemá rád některé bafuňáře některých Svazů, protože si vypláceli těžko odůvodněné mnohastatisícové odměny. To u šachových nehrozí..
2)Ve Vaší námitce je „ratio“ . Ale co nechápu (a věřím,že je nás více) to načasování. Právě uplynulé dny jsme věnovali svým blízkým, známým.Myslím,že jsem pochopil předchozí příspěvek Davida . I když s jeho představami jsem mnohokrát nesouhlasil (např. místo příspěvků navyšoval služby) , nikdy mu nešlo upřít noblesní jednání a chování :-) . Byl čas zavzpomínat na to dobré, i to špatné, jistě jsme ty dny prožili v pohodě. A k tomu Váš příspěvek ve dnech svátečního klidu a míru..Naprosto bych ho pochopil tak 14 dní před Konferencí nebo před vaší krajskou.
3) Potápějící se Svaz nepozná podle bazírování na ptákovinách, ale tím, že ho opouštějí dobří funkcionáři (jako Láďa Palovský), předseda či hospodář. Problémy vidím v jiných oblastech – např. když nám ČSTV přestane dělat účetnictví,tak že našemu Svazu to bude dělat někdo za 40 tis.Kč/rok , tak to je ,dle mě,fantasta. A obávám se,že se nám hospodáři budou střídat rychleji(až se seznámí se situací) než nám ministři zdravotnictví. Na podobného Jindru,co to dělal 10 let za 2000 Kč/měs můžeme zapomenout.
4)Pokud jsem se dobře díval,tak p.Šťastný , neřídíte žádnou soutěž.Já řídím 2 , ta změna termínu registrací je pro mě prkotina,s kterou se rychle vyrovnám. Bez ohledu na nárok na zvýšený honorář,co bychom neudělali pro šachisty,že ? :-))
5)Situace kolem Vaší představy je jednoduchá,stačí zavázat vaše delegáty,aby Váš návrh na svazové Konferenci přednesli. Dojde k demokratické volbě pro a proti. Bude se volit nový VV,třeba na něj dojde.
6)Ještě malou poznámku k jednomu Vašemu příspěvku i diskutujícímu níže dole – nikdo v Čechách nostalgicky nevzpomíná a nikdy nevzpomínal na takovou zhůvěřilost, jako byla existence 3 svazů. A přiznám se,že mi tu chybí příspěvky takového p.Galušky. Ty nepostrádaly,pokud si pamatuji, zdravý selský rozum…
Přeji všem zde pohodové dny do zbytku letošního roku a radostnější následující nový rok 2011 .

Pavel Šťastný | 25.12.2010
dodatek

Davide, já myslím, že skoro všichni chápeme základní principy demokracie. Bafuňáři byli zvoleni, takže mají mandát rozhodovat. Také jistě všichni chápeme "lukrativnost" těch "koryt". Jistě o ně bude na konferenci pranice. Odmítám ovšem souhlasit s principy, které jsou v rozporu se zdravým rozumem. Proč dělat něco jednoduše, když to jde dělat složitě? Nejlogičtější je vybírat reg. příspěvky před začátkem soutěží družstev a trvám na tom, že ten, kdo vymyslel a prosadil jejich vybírání v lednu je mizera, kterého patří zavřít. Tak jako je manželka ženou, která nám pomáhá řešit problémy, do kterých by se nebyla dostala, kdyby si nás bývala nevzala, tak všechny tyhle problémy s řešením neoprávněných startů z důvodu nezaplacení příspěvků, které popisuješ, STK musí řešit, protože jsme si schválili tak blbej termín jejich vybírání. Posuňme ten termín zpátky a je po problému. Co to je za argument, že potřebujeme znát přesnou sumu vybraných peněz za reg. př. už v lednu, abychom ji mohli zanést do rozpočtu? Když bych to analogicky přenesl třeba na obecní rozpočty - všechny rozpočtované příjmové kapitoly jsou s úplnou samozřejmostí odhadovány na základě skutečnosti předchozího roku. Žádný starosta přece nebude běhat za poslanci a na finanční úřady, ať schválí vybírat všechny daně za příslušný rok do konce ledna, že jejich výše potřebují jeho páni zastupitelé znát, aby je mohli zanést do kolonek. Takového starostu by snad měli za úplného blbce. A přesně tohle jsme si schválili my, šachisté, o nichž laici mají za to, že disponují zvýšenou inteligencí..... Nebo tomu tak není a vycházím z chybné premisy? Svaz je už v tak zoufalé finanční situaci, že posunutí platby čl. příspěvků o jeden měsíc to všechno zachrání? Ale každý si může demokraticky vybrat. Schválené rozhodnutí demokraticky zvoleného vedení bude buď respektovat, byť s mím třeba nesouhlasí, anebo je respektovat odmítne a do soutěží družstev se jednoduše nezapojí. Tečka.

David Ciprys | 25.12.2010
Re: dodatek SŘ

Rebelant Pavel pěkně načrtl, jak vydání dodatku rozpisu ligových soutěží (Pepa ihned správně opravil, že nejde o dodatek SŘ) přijala řada klubových činovníků. Jeho pohled mu neberu, ale mrknu na to i z druhé strany.
V únoru konference schválila posun výběru příspěvků z 1.3 na 1.2. Už jsem zde psal, že to mám za blbost, ale ctím rozhodnutí většiny delegátů, které mimochodem volil na krajské konferenci i sám Pavel, aniž sám chtěl být jihomoravským vyslancem zvolen.
V září VV ŠSČR opravil Soutěžní řád - požadavek na "registraci" účastníků mistrovských soutěží zesílil na "aktivní registraci".
Mezi námi, moc velký rozdíl v tom není. Než byl poměrně nedávno vynalezen v Registračním řádu pojem "aktivní registrace" (aby nám někdo, konkrétně ČSTV, neotloukl o hlavu, že máme v databázi používané k dělení pěněz od Sazky i lidi, které nepovažujeme za registrované členy - mimochodem u jiných sportů je to ještě daleko masívnější, u fotbalu je členem každý, kdo měl někdy na krku klubovou šálu; ČSTV uvádí, že jeho členem je 1,5 milionu občanů ČR, hmm...), platilo odjakživa, že hrát soutěže mohou jen registrovaní hráči - vzpomeňme na dodnes k lepšímu dávané historky ze 70. a 80. let o nekompromisních rozhodčích, kteří nepřipustili ke hře družstvo jedoucí na zápas 2 hodiny vlakem a poslali je zase domů, protože hráči neměli v registračkách vylepené členské známky.
V posledních letech se s železnou pravidelností vždy na jaře po soutěžích objevovaly "nezávazné" dotazy z některých týmů, jestli soupeři, kteří nezaplatili na jaře příspěvky (nebo zaplatili jen za 3-4 hráče s tím, že zbytek nechají na podzim, až bude jasné, kdo bude hrát v nové sezóně), nejsou náhodou neregistrovaní a neměli by tedy vyfasovat kontumace 8:0 za neoprávněný start hráčů dle paragrafu 3.9.3.d) Tresního, pardon Soutěžního řádu.
Soutěžní orgány vždy podumaly, zamrazilo je, jaká paseka by ve všech soutěžích nastala, kdyby se precedenčně nějaké podobné žádosti vyhovělo a potichu vše zametly pod koberec s tím, že "teď už je pozdě", ale příště před soutěžemi "se s tím musí něco udělat".
Dodatek ligového rozpisu byl vydán právě proto, aby STK předem deklarovala nějaký konkrétní postup a nikdo se nemohl domáhat kontumačních vítězství, nebo se mu to alespoň ztížilo, příklad hokeje dostatečně varuje.
Když je v Soutěžním řádu napsáno, že hráč musí mít aktivní registraci, pak i STK za to musí nějaký postih stanovit a pokuta jí v ligách přijde přijatelnějším (ve většině případů i levnějším, pokud si spočítáte, kolik takové utkání kluby stojí) než kontumace.
Pavla můžu uklidnit, jihomoravský šéf STK stanovil, že v krajských soutěžích bude trestem za nastoupení hráče s registrací opožděnou o týden "Ty, ty!", o dva týdny "Ty, ty ty!" atd. - tj. napomenutí.
Na závěr si dejme ještě jeden pohled. Jsme spolek příznivců šachu, který si demokraticky stanovil, kolik a kdy si budeme přispívat na svou činnost. Je to závazek nebo jen doporučení? Je rozumnější to předem opakovaně připomínat a poté vymáhat nebo už dopředu litovat těch, kteří to přes desetinásobné upozornění neudělají nebo obejdou?
Vzhledem k souběhu vyšších příspěvků, "tvrdšího" přístupu a posunu termínu chce být letos STK velmi vstřícná, byť důsledná. Paní Jitka Kniezková by mohla vyprávět, jak je někdy obtížné se dopátrat, za koho a kolik vlastně klub zaplatil.
Do budoucna by nemusel zapadnout nápad hospodáře - přejít na systém obdobný vztahu FIDE - národní federace. Všechny poplatky by (za rok nebo pololetí) spočítal sekretariát a poslal klubu jednu fakturu s rozpisem plateb. Kdo nezaplatí, bude odstřihnut od služeb jako u elektřiny, plynu nebo telefonu.
Brrr, to jsem se rozepsal ... a to je dnes Boží hod vánoční - tak pokoj všem lidem dobré vůle, ať nevidí výběr příspěvků tak hořce jako starý Horatius, "Ó, občané, občané, nejdřív je třeba peníze shánět, až po nich je na řadě ctnost..." a růstem pokut se nedostaneme k přísloví "Malé peníze dělají dlužníka, velké nepřítele..." :-)

Zobrazeno 1841 až 1850, celkem 2916
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009