Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
pavel šťastný | 18.03.2011
skvělý server

Po zániku serveru sachy.sk na kterém jsem hrál 4 roky a které mu se doposud "nic nevyrovnalo" můžu potvrdit - toto je úplně skvělý server!

P.S. - nevíte někdo, jaké se teď platí startovné u Pásků a jaký je nedělní Jackpot ve Sportce?

Jaromir Canibal | 18.03.2011
Off-line serverové šachy

Vážení jihomoravští šachoví přátelé,
ukažte světu, že šachy hrát umíme!
Rád bych vás upozornil na možnost hraní off-line šachu na serveru Lechenicher SchachServer. Způsob hry vlastně odpovídá korespondenčnímu nebo e-mailovému šachu s tím rozdílem, že tahy provedete jednoduše a pohodlně na serveru. Odpadají tím problémy s nedoručením klasické korespondence nebo se spamovými filtry u e-mailových poskytovatelů. Můžete si i nastavit upornění na tahy soupeře i na další události, takže nemusíte kontrolovat zda jste v nějaké partii na tahu.
Své turnaje sem přenesla jedna z největších e-mailových šachových organizací IECG. Můžete zde hrát různé typy turnajů, otevřené, kvalifikační, poháry, zápasy, pyramidu, bez použití nebo s používáním šachových strojů. Brzy přibydou i tématické turnaje. Server počítá ratingy a lze zde dosáhnout i titulů.
Server podporuje v současné době již deset jazyků včetně češtiny. Hra zde je v základní verzi, která naprosto postačuje pro běžnou hru, zcela zdarma. Existuje i prémiové členství za 18 EUR ročně, které nabízí některé další funkce a turnaje. Na serveru je v současnosti registrováno téměř 3000 hráčů. Je zde diskuzní fórum, archiv partií i vnitřní systém zpráv pro komunikaci mezi hráči, rozhodčími a správcem.
Lechenicher SchachServer naleznete i na Facebooku.
Pro více informací navštivte http://lss.chess-server.net
Se šachovým pozdravem,
Jaromír Canibal

Pavel Šťastný | 01.03.2011
zakopaný pes....

Davide, skoro jsem se lekl nad železnou logikou, s níž odůvodňuješ, jak že se mají platit členské příspěvky (jestli jsem Tě tedy správně pochopil). A hned jsem si vzpomněl na strýce Františka, manžela tety Kateřiny, který zásoboval celou širokou rodinu pastou na parkety, po jejímž použití tyto zčernaly.... Ten říkal - vyrobit nóbl mýdlo z nóbl surovin, to není žádné úmění, to dokáže každý blbec. Ale vyrobit mýdlo ze špíny a svinstva, toť úkol hodný vědce. Zrovna tak vybrat peníze za členské příspěvky od hráčů, kteří chtějí hrát, to není žádné úmění. To umí také každý. To se můžeš řídit touhle hraběcí logikou. Ale vybrat peníze od hráčů, kteří moc hrát nechtějí, případně se před každým kolem soutěže družstev nechávají i prosit, to je ten pravý úkol pro kapitána a vedoucího družstva! To je úplně jiný hrob na úplně opačné straně psího hřbitova. Já si myslím, že takových hráčů, resp. mužstev balancujících na hraně zániku je hodně. A pokud by to bylo tak čenobílé ano, ano -ne, ne, jak říkáš, tak tato družstva už dávno nehrají. A koho byste potom poráželi? Ta pevně etablovaná družstva by měla o třetinu méně soupeřů (odhaduji) a dojezdové vzdálenosti k zápasům by byly možná i dvojnásobné. Prostě si myslím, že tohle, co píšeš, platí stoprocentně jenom tak od KPI nahoru. U nás salátů v OP se příspěvky prostě vybírají jinak.

Papay Jindřich | 01.03.2011
Příspěvky

Ahoj Davide.
Jenže jsi neuvedl věc na pravou míru - dopisovat soupisky se musely k 30.11. a proto se trvalo na tom, že hráč musí mít zaplaceny příspěvky v daném roce i když smí nastoupit až po novém roce. Kdyby se dopisovat mohlo po novém roce, tak by musel hráč zaplatit na začátku roku členské příspěvky :-). Je to o tom, že řekneš \"A\", ale nedodáš \"B\". Sice nelžeš, ale ani nemluvíš pravdu Hráč dopsaný v roce předchozím přece musí mít zaplacený členský příspěvek :-). No nechce se mi po letech probírat naší legislativou, ale jak jsi uvedl, platilo to ono, že hráč musel mít zaplacený členský příspěvek v době zahájení soutěže. V současné době je mi to již jedno, jen vidím problém i v tom zastavení navyšování členských příspěvků. Abychom zase neměli drastické scénaře za 3-5 let :-) se skokovým zvyšováním a nadáváním šachistů :-). Spíše mi šlo o to, abychom neznechutili šachy právě hráčům na nejnižší šachové úrovni a hráčům hrajícím okresy atd. Vždyť dlouhá léta byly oddílové přebory započítávány bez poplatků, dalo se říci, že poplatky jsou v příspěvcích a navíc - dlouhá léta se tyto peníze vracely zpět na kraje (to když znělo co z toho má šachista :-D).
Díky za pozdrav a měj se fajn - Jondřich Papay

Bronislav Chmelíček | 01.03.2011 | sekce:Soutěže družstev
Důvody

Do loňska nikomu nevadilo, že dohrávají sezónu neaktivní hráči v březnu a dubnu za družstva. Najednou to od února vadí. Jediný důvod vidím v tlaku na oddíly, aby zaplatily co nejdřív příspěvky. Se soutěží toto rozhodnutí nemá nic společného, pouze se soutěží družstev zneužívá. Řešení jasně naznačil David, asi nejjednodušší bude do SŘ dostat klauzuli, že hráč musí mít zaplaceny příspěvky za rok v kterém soutěž začala.

Krolop Petr | 01.03.2011
Příspěvky.

Bohužel, nemám tak vysoký intelekt, abych byl schopen rozpoznat výhodnost či nevýhodnost, toho či onoho termínu pro platbu členských příspěvků. Ovšem, tím spíše si myslím, že všechno je o lidech, nikoliv o termínech! Tudíž osobně velmi věřím argumentům pana Davida Cipryse !

David Hampel | 01.03.2011
Re: příspěvky

Protože se mnohé soutěže družstev hrají ještě v dubnu, je z tohoto hlediska termín konce výběru příspěvků 1. 2. nebo 1. 3. stejně špatný. Je třeba hledat univerzální řešení, věřím, že VV ŠSČR je alespoň prozatím v plné síle a s něčím rozumným přijde.

Osobně moc nechápu hysterii kolem Dodatku rozpisu vydaného STK ŠSČR. STK docela brzy rozpoznala negativní důsledky zářijové změny Soutěžního řádu a reagovala na ně, sice formou "nouzového", ale smysluplného opatření.

David Ciprys | 01.03.2011
Re: Příspěvky

Zdravím Jindru, bouřlivou reakci jsem čekal. Proto jsem něco podobného ani nehlásal na konferenci, abych se vrátil se zdravou kůží :-)
Hlavně už byl večer, únava a "hlasovací mašinerie" (jak říkával jeden významný činovník) v takových chvílích často semele a schválí kdejakou blbost.
Přesto si pořád stojím za tím, že tento přístup je nejkonzistentnější s dnes platnými řády. Pokud se někde dočteme jedinou větu, že počáteční registrace platí až do doběhnutí dlouhodobých soutěží, bude vše OK. Jenže nic takového nikde nenajdeš a každý by to mohl napadnout. Navíc je tu i jistý precedens. Asi před dvěma lety musela STK na tvrdý nátlak VV změnit své stanovisko a začít uplatňovat zásadu, že i hráč dopisovaný na soupisku k jarní části soutěže musí být aktivně registrován nejen na jaře, ale i na podzim, kdy sice nehrál, ale doplněním už byl brán jako účastník soutěže.
Pokud se shodneme na změnách řádů, možností je několik - posunout termín platby příspěvků až po soutěžích, stanovit, že podzimní registrace v soutěži platí až do doběhnutí této soutěže na jaře, úplně změnit systém placení, spočítat vše na svazu a posílat klubům faktury. Asi by se našly i jiné způsoby a VV ŠSČR dostal za úkol vyřešit vše do 15.6.2011.
A už vidím, že je to blbost (viz úvod). STK musí vydat rozpis do 31.5., tak si bude muset VV minimálně o měsíc pospíšit.
Abych Jindrovi a Zdeňkovi Jandovi trochu zviklal jejich neotřesitelnou víru, že jihomoraváci chtějí nahrazovat chybějící příspěvky drakonickými pokutami, prozradím jim (kromě toho, že jsem v mnou řízené soutěži neuložil v předchozích dvou sezónách ani korunu pokuty), že jsem na konferenci nehlasoval pro pozastavení zvyšování příspěvků. Když už jsme to jednou rozjeli, považoval jsem za lepší nechat to doběhnout do konce a teprve pak se v klidu rozhodnout, co dál.
Zdravím do Děčína!

Papay Jindřich | 28.02.2011
Příspěvky

Ahoj Davide.
Všichni mi sice říkali, že jsem vždy občas byl hrozný, když se jednalo o peníze (kolikráte jsem vybouchl), ale myslím si, že taková hovadina by ze mne nevypadla. To že se mají členské příspěvky platit k 1.2. daného roku a jsou navázány na pokuty a zásahy do soutěží družstev, to bych nikdy nedovolil. Proto ve směrnice jsem dbal o termín 1.3., aby se daný problém nemusel řešit. No - jak je vidět, na konferenci některým došlo, že soutěž probíhá na přelomu roku a pak je jediná možnost. Vyloučit běžný rok a začít platiti členské příspěvky za šachovou sezonu :-). No a po nějaké době dospět k situaci, kdy se zaplatí v jednom roce dvakrát členské příspěvky (jako se platil poplatek za elo FIDE) a svaz si může zakolíkovat výborný politicko-peněžní postup na posílení ekonomické síly svazu. Přeji příjemný večer - JP

David Ciprys | 28.02.2011
Umravňování STK z druhé strany hřiště

Volby nového svazového vedení zatlačily do pozadí všechny ostatní body sobotní konference nejen významově, ale i časově.
Celá řada delegátů přijela na schůzi s připravenou kritikou STK a jejího Dodatku soutěží družstev (od února pokuty a od března kontumace za hráče bez zaplacených příspěvků na rok 2011), ale slunce rychle zapadající za okny Slunce zkrátilo dlouhé příspěvky na několik ojedinělých výkřiků do tmy :-)
"STK mění podmínky během soutěže, ke změnám nemělo vůbec dojít nebo měly mít účinnost až od příští sezóny, abychom vše mohli dát včas do rozpisů!", zněl nejsilnější tón z lig i krajů.
Tato výtka je oprávněná, VV i STK se z ní musí poučit, ale zkusme se v klidu podívat na problém i z druhé strany, na kterou už nebyl v hektickém závěru schůze čas ani nálada.

Šachisté sobě aneb kdo je ke komu nevlídný
Co bylo dřív, slepice nebo vejce? Šachový svaz nebo šachisté? Za socialismu blahé paměti byl tím hlavním Svaz nadekretovaný shora. Jedině "skrze něho a s ním a v něm" se dalo oficiálně sportovat. Dnes jsou hlavní šachisté. Svaz si založili sami, aby pravidla, systém soutěží, osobní ratingy atd. používané na jihu Moravy byly kompatibilní s těmi v severních nebo západních Čechách a také aby jednotný svaz byl partnerem pro bohulibé ždímání státu.
Za tyto výhody se sami šachisté dobrovolně rozhodli platit roční příspěvek k 1. únoru a sami si svobodně do svých řádů napsali, že to bude přípěvek za kalendářní rok a že ho budou odvádět nikoliv hráči samotní, ale jejich mateřské kluby.
I kdyby nebylo žádných jiných předpisů ani dodatků, jen zdravý selský rozum. Měl by takový příspěvek zaplatit každý, kdo chce aktivně v daném roce hrát v oficiálních soutěžích? Ano! Měl by ho platit i ten, kdo už nastupovat v soutěžích nehodlá? Ne! Je od klubu korektní, když hráče využívá v soutěžích, ale příspěvek za něj nehradí s odůvodněním, "On mi letos ještě nezaplatil?" Ne!
Suma sumárum, Dodatek soutěží říká jen to, co radí zdravý rozum. Kdo chce v roce 2011 hrát, měl by považovat na naprostou samozřejmost, že uhradí roční příspěvěk. Stejně jako na přelomu roku automaticky hradí předplatné šachových časopisů. Má na to měsíc - celý leden.
Nešťastné "naoktrojování" Dodatku překrylo to, že říká něco samozřejmého a sankcionuje ty, kteří s námi nedrží basu nebo, drsněji řečeno, chytráky na úkor "hloupých" poctivců.
Jistě se najde tisíc výjimek, pro které se termín nedal stihnout. STK však není gilotina sekající jednu pokutu za druhou (i když to tak někdy vypadá) a zrovna v tomto případě deklarovala už předem velkorysost. Nikoliv velkomožnost, ale skutečnou snahu vyhovět těm, kteří se setkali s objektivními (a výjimečně snad i subjektivními) problémy a mají zájem je rychle překonat a vše vyřešit.

Zobrazeno 1791 až 1800, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009