Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
David Ciprys | 21.11.2011
Konec krajských sekretariátů ČSTV na dohled

Loni bylo na provoz krajských sdružení ČSTV vyčleněno 20mil Kč. Letos to bylo jen 10mil a tak krajská sdružení musela polovinu prostředků získat zpoplatněním služeb pro jednotlivé svazy (jde zejména o účetní služby a pronájem kancelářských a schůzovních prostor pro největší svazy).
Dnes přišel mail od předsedy a generálního sekretáře ČSTV sdělující, že v roce 2012 se podpora zastaví úplně. Krajská sdružení budou muset svazům naúčtovat dvojnásobek letošních částek nebo nahradit podporu z ústředí dotací od krajských úřadů anebo radikálně omezit činnost.
První možnost narazí na neochotu svazů zvyšovat už tak vysoké poplatky za služby, dotace od kraje v řádu statisíců je také utopií a tak zbývá jen omezování činností, propouštění zaměstnanců (většinou už je to jen ekonomka, sekretář už odešel dříve) a zmenšování pronajatých ploch.
Není vyloučeno, že po mnoha letech sportovci z lukrativních prostor v centru Brna přímo na náměstí Svobody zmizí úplně. Prozatím je výhodou, že stejné prostory využívá i Brněnské tělovýchovné sdružení (tj. městské sdružení ČSTV, které má šanci na podporu od města Brna).

David Ciprys | 14.11.2011
Reportáž z 1. ligy zítra

Důvodem chybějící reportáže IM Neklana Vyskočila z nedělní 1. ligy východ není splín z porážky Durasu v Třinci ani autorova zaneprázdněnost na turnaji Czech Tour v Myslivně (to je název pro šachový sál!) a dokonce ani obskurní (= nekalá, temná, podezřelá) snaha uměle zvyšovat návštevnost (pro aktuální reportáž si jde čtenář jednou, pro zpožděnou musí klikat na stránku několikrát :-)), ale zcela prozaický výpadek internetového připojení. Vše by mělo být v pořádku v úterý a tak o svou oblíbenou reportáž nepřijdeme.

B. Eichler | 10.11.2011
ŠACHY na veletrhu SPORT Life 2011

Místo konání Brněnské výstaviště - pavilon B - stánek Jihomoravského kraje

Čas konání : čtvrtek - neděle od 9:00 do 18:00

Na pozvání vedení Jihomoravského kraje se Šachový klub Lokomotiva Brno účastní s malou skupinou šachistů na představení šachové hry návštěvníkům veletrhu. Prostředí je to zajímavé, když vedle nás hrají turnaje v badmintonu nebo boxují v připraveném ringu. Přijďte se podívat a sehrát několik partií s mladými šachisty Lokomotivy nebo jen tak pžíchozími. Těšíme se na Vaši návštěvu.

http://www.bvv.cz/sport-life/

Po celou dobu koná...ní budou připraveny šachové úlohy o věcné ceny příchozích hostů .

Příchozí si mohou také zasednout k připraveným šachovnicím a sehrát se zrovna přítomnými šachisty volné partie.

Šachisté Lokomotivy představí příchozím také atraktivní větve šachu - Fischerovy šachy, Ingols-šachy, Holanďany, Bughouse.

V sobotu uspořádáme celkem 4 turnaje v bleskovém šachu pro 10 hráčů. Turnaje budou začínat vždy v pevně stanovené hodiny (9,oo, 11,oo, 14,oo a 16,oo) ve kterých mimo příchozích hostů budou hrát vždy dva nebo tři žáci nebo dorostenci Lokomotivy.

Hosté se mohou přihlásit předem.

Pro výherce řešitelských úloh i bleskových turnajů jsou připraveny drobné věcné ceny

Členové Lokomotivy mají vstup zdarma. Jak získat volnou vstupenku, zjistíte zde : http://lokomotivabrno.klenot.cz/?q=sportovni-veletrh-pozvani-vstup-zdarma

David Ciprys | 08.11.2011
Školní šach na Slovensku

V článku Šachy do škol! Nebo raději ne? z 6. listopadu jsme zmonitorovali český tisk, ale zapomněli na sousední slovenskou tlač.
Přitom právě na Slovensku se pustili do projektu koordinovaného FIDE pilotně ve Švédsku, ve Slovinsku a na Slovensku Šach na školách.
Slováci projekt rozjeli rozjeli letos a měřitelným cílem je proniknout v tomto školním roce do 100 škol.
Na stránku projektu se podívejte zde (za odkaz díky Zdeňku Vojáčkovi), zájemci o "názory lidu" mohou mrknout i na diskusní fórum.

David Ciprys | 07.11.2011
Leninův list vítězi nad Laskerem

Mladší generace, která nezažila adrenalinovou zábavu se svíčkami při zapalování lampionů mladším spolužákům v lampiónovém průvodu :-)) už možná dnes ani netuší, že Velká říjnová socialistická revoluce nevypukla v říjnu, ale 7. listopadu, tedy právě dnes před 94 lety.
Díky Janu Kalendovskému si můžeme "šachově" připomenout jejího protagonistu Vladimíra Iljiče Lenina dopisem švagrovi psaným na konci února 1899 z vyhnanství v sibiřské vesnici Šušenskoje.
Hned v úvodu listu Lenin děkuje za zaslanou partii, chválí švagra za výrazné zlepšení hry a popisuje velké šachové bitvy se svými hosty. Švagrův úspěch v moskevské simultánce proti Laskerovi komentuje slovy, "Abych se teď bál hrát proti muži, který porazil Laskera".
Všimněme si v odkaze, že dopis byl vytažen z Leninových Sebraných spisů, svazek 37, str. 241-242. Už to samo o sobě dá dnešním nepamětníkům představu, že Spisy nebyly nějakých pár svazků, ale celá obrovská (samozřejmě nejlépe červená) knihovna a na otázku, kdo je nejčastěji vydávaným světovým spisovatelem, bylo nutné (zcela po pravdě) odpovídat: Lenin!
Snad se hodí k dokreslení dobové atmosféry jedna osobní příhoda se Spisy datovaná do jara roku 1989...
Čtvrtý ročník přírodovědy, jakož i každé jiné fakulty zahrnoval povinný předmět s malebným názvem Vědecký komunismus. Na jednu z písemek jsem přišel jako obvykle pozdě a musel zaujmout jediné volné místo v první řadě přímo před vyučujícím. Na stole ležel čistý list papíru se strojem nadepsanou otázkou "Leninovo vymezení epochy!"
Vyučující, který snad znal Spisy nazpaměť, chvíli sledoval, co se na papíře objeví, a když se ani krátce před koncem písemky neobjevilo nic, naklonil se přes katedru a tiše říká, "Soudruhu Ciprysi, vzpomeňte si, minule jsme to konspektovali z Lenina ... už víte?"
Když se ani pak nic nedělo, naklonil se ještě dále a spiklenecky zamrkal, "No přece Vám to nemůžu říct celé... no přece Stát a..." A když se na papíře neobjevilo nic ani teď, zašeptal rychle, "Já bych neměl, ale já Vám to teda řeknu, přece Stát a revoluce, strana 171!" Významně se usmál a odkulil zpět za katedru nepochybně s pocitem, "Co je to dnes za mládež! Když je člověk za ručičku nevede, tak se do toho Lenina ani nepodívají..." :-))

B. Eichler | 06.11.2011
Šachy na českých vysokých školách

Na sociální síti FACEBOOK jsme otevřeli ve spolupráci s ŠSČR diskusní profil pod názvem ŠACHY NA ČESKÝCH VYSOKÝCH ŠKOLÁCH, kde se máte možnost zapojit do dalšího rozvoje akademického šachu po celé České republice. Kliknutím na - LÍBÍ SE MI - nás můžete podpořit hned a současně budete stále informováni o novinkách na toto téma.

http://www.facebook.com/pages/%C5%A0ACHY-NA-%C4%8CESK%C3%9DCH-VYSOK%C3%9DCH-%C5%A0KOL%C3%81CH/212894992117743?sk=wall

B. Eichler | 06.11.2011
Akademická šachová středa - RAPID - 2 x 15 min - 7 kol

Kde:
Klubovna Lokomotivy Brno při ZŠ Staňkova
Kdy:
9. listopad · 17:30 - 20:30
Čtrnáct dní uteče jako voda
a je tu další Akademická šachová středa

Tentokrá si dáme klasickou rychlovku v RAPID tempu 2 x 15 minut

Startovné 5o,- Kč pro všechny.

Ceny : 5oo,- / 3oo,- / 15o,- / (při účasti aspoň 30 hráčů) .

Tentokrát jako malá příprava na 17. listopad
http://www.facebook.com/event.php?eid=135277893239430

Přehled dalšich turnajů :

17.11........VUT FAST Veveří ulice - Akademický rapid - čtvrtek
hrajeme mimo klubovnu Staňkova - Stavební fakulta VUT Veveří

23.11........Davis cup 3 x (2x5 min) / 7 kol
07.12........Holanďani 2x5 min / 15 kol
04.01........Bleskovky 2x5 min / 15 kol
18.01........Rapid dvojic 2x15 min / 9 kol
01.02........Fischerky bleskovky 2x5 min / 13 kol
22.02........Ingols šachy - rapid v netradiční formě šachů 2x15 min / 7 kol
07.03........VUT vs. MU šachový souboj univerzit na 10-15 šachovnicích
21.03........Bleskovky dvojic 2x5 min / 15 kol
04.04........Podávačky - BUGHOUSE 2x 3min +2sec / 15 kol
18.04........Čtyřčlenná družstva - bleskovky - 2x5 min dvouzápasy - 7 kol
25.04.........Překvapení ( simultánka, beseda..)
09.05........Turnaj na přání - anketa do 18.4.

B. Eichler | 04.11.2011
Bleskovky U Pásků - Listopad 2011

Kde: ESO Club, Brno, Husova 13
Kdy: 5. listopad · 9:00 - 14:00

Listopad přeje šachu. Venku je čím dál horší počasí, ideální zalízt do hospody, vytáhnout šachy, hodiny a jdema nato. Již 154. pokračování nekončící série turnajů v blitzkách

Poslední dobou se rozehřál David Holemář a zase začal tyto turnaje vyhrávat. Kdo to ale bude tentokrát, tak to se dozvíte, když dojdete.

Jinak vše při starém. Hrajeme každý s každým a turnaj neřídí nikdo jiný, než Jan Kalendovský s Vendelínem Hafrovičem.

Startovné jednotné 100,- Kč, výše cen dle počtu účastníků.

Hodiny vemte ssebou. Už se nám nějak rozpadají.

Toš v sobotu nashledanou.

http://www.facebook.com/events/#!/event.php?eid=118347371608468

David Ciprys | 03.11.2011
Státosport

Fotbal s stát - takto honosný je název konference, kterou fotbalový svaz pořádá 8. listopadu.
A možná je název zcela na místě - konference proběhne pod on-line dohledem kamer ČT24 (nikoliv sportovního kanálu ČT4), záštitu převzalo ministerstvo zdravotnictví, přítomni budou zástupci ministerstva školství, "představitelé veřejného života" a dále např. špičkový ekonom či obezitolog.
S fotbalem se nemůžeme srovnávat. Přesto možná nezaškodí vzít si příklad ze sebevědomé sebeprezentace hovořící o všestranné prospěšnosti fotbalu a bez zábran tvrdící, že aktivně hraje fotbal 650,000 lidí a podle průzkumu ho rekreačně provozuje nebo alespoň pravidelně sleduje 73% mužů a 35% žen! U šachistů je populárnější zkoumat, jestli v naší databázi není náhodou nějaká černá dušička :-(
Možná také nezaškodí pustit si začátek videa z dnešní tiskové konference k chystané akci. Generální sekretář v úvodním vystoupení o dospělé ani slovem nezavadil a hovořil výhradně o dětech, fotbalu na školách a úspěších jednotlivých věkových kategorií mládeže. Jestlipak by to tak uměli i naši funkcionáři...

David Ciprys | 01.11.2011
Akce Kulový blesk dokončena: Bučovice budou v Přibyslavi!

Ještě před polednem se objevil na webu ŠSČR článek o zrušení bučovického turnaje Grand-Prix bez náhrady a navečer už je vše jinak.
Zodpovědní činovníci rozhodli, že prioritou je zachování původních podmínek celého seriálu a po smršti telefonátů a mailů se už zítra objeví na šachových webech propozice náhradního, leč zcela plnohodnotného a turnaje Grand-Prix v Přibyslavi u příležitosti zahájení MČR juniorek a Polofinále MČR juniorů.
Termín zůstává stejný jako měl být v Bučovicích, tj. sobota 12.11.2011. Všichni, kteří měli v kalendáři zatrženy Bučovice, jsou zváni do Přibyslavi na druhou (hraje se v hotelu Přibyslav ve městě Přibyslav).
Web celého Přibyslavského šachového festivalu najdete zde, ale propozice turnaje G-P si přečtěte až ve středu, kdy už by měly být vyměněny za nové, aktuální.
A všimněte si loga ACO - světové amatérské šachové organizace :-))

Zobrazeno 1601 až 1610, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009