Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Pavel Kubíček | 17.12.2011
krajské soutěže

Souhlasím s Pepou.Máme na věc podobný názor, jenom si dovolím dvě poznámky.
1.Opravdu bych omezil počet postupujících na dva týmy. Kp1 je kvalitativně na vyšším levelu než KP2 a určitá selekce je podle mne na místě
(pozn. nesnažím se tímto lobovat za namočený Ořechov)
(tímto se stavím také proti návrhu p.Párala-zrušením KP1 by se ještě více znehodnotila nepříliš valná úroveň výkonnosti našich předních týmů.)
2.Pepův návrh je hodně radikální a v úvahu by třeba přicházel ke zvážení pro sezonu 13/14, ale pro tu příští by redukce o 6 byla téměř bezbolestná.

Josef Plch | 16.12.2011 | sekce:Soutěže družstev
Krajské soutěže 3

Pan Kubíček navrhuje zredukovat počet v krajských soutěžích o 6 (12 + 3x10), pan Páral o 12 (0 + 3x12) – detaily popsali ve svých příspěvcích (viz níže).
Přispívám svojí troškou do mlýna jiným možným řešením – pochopitelně za předpokladu, že by bylo rozhodnuto stávající stav měnit.
Navrhuji ponechat KP1 ve stejném stavu, jako je. KP2 zredukovat z počtu 3x12 družstev na 3x8, tedy redukce o 12 družstev. Skupiny KP2 by byly stejně jako dosud rozděleny s ohledem na dopravní vzdálenosti. Po odehrání základní části (7 kol) by první 2 postoupila do finálové skupiny, zbylých 6 by hrálo odvety o záchranu (5 kol). Bylo by otázkou, zda do této záchranné skupiny počítat všechny výsledky, nebo jen vzájemné, nebo zda začínat od nuly. Sestupovala by poslední 2 družstva + nejhorší ze třetích od konce.
Finálová skupina by hrála každý s každým buď od nuly (5 kol), nebo by se řízeným losováním vzal vzájemný zápas ze skupiny jako 1. kolo (a hrála by se jen 4 kola). První 3 družstva z finálové skupiny by postoupila do KP1.

Josef Plch | 16.12.2011 | sekce:Soutěže družstev
Krajské soutěže 2

V posledních letech (předloni a letos) ale v souvislosti s poklesem počtu registrovaných členů klesá i počet družstev, některé okresní přebory začínají být „vykradené“, je problém vůbec s naplněním 3 skupin KP po 12 družstvech.
Nabízí se pochopitelně řešit situaci redukcí počtu družstev v krajských soutěžích. Je ale třeba shodnout se v odpovědích na otázky: 1. Chceme, aby krajské soutěže hrál každý, kdo má zájem, nebo to má být soutěž opravdu výběrová? 2. Chceme zpět dostat část družstev do okresů? Pokud ano - povede k tomu snížení počtu družstev v kraji? 3. Chceme zachovat dvoustupňovou strukturu krajských soutěží?
Při tom je třeba respektovat Soutěžní řád ŠSČR, především články 3.1. a 3.4. Oproti konstituování stávající struktury došlo k jedné významné změně SŘ – je možno hrát i finálové skupiny, play-off…

Josef Plch | 16.12.2011 | sekce:Soutěže družstev
Krajské soutěže 1

Nejprve pohled do historie, jak se došlo k současnému stavu:
Při přechodu se struktur MŠS na JmŠS bylo jasné, že podle počtu registrovaných členů má JmŠS 2 postupová místa do 2. ligy, bylo ale nutno počítat s tím, že se tento počet může v budoucnu změnit. Současně bylo třeba pojmout 7 postupujících z okresních přeborů. Dále existovalo znění Soutěžního řádu, že se hraje ve skupinách jednokolově každý s každým a že vítěz soutěže nižší má právo na přímý postup do soutěže vyšší. S ohledem na výše uvedené se zvolila dvoustupňová varianta KP1 + KP2.
1 skupina KP1 zajišťovala pružně reagovat na počet postupových míst do 2. ligy, 2 skupiny KP2 nebyly ideálem, ale byly zvoleny s tím, že čas ukáže. Protože systém fungoval a protože v okresech stále bylo dost kvalitních družstev, která chtěla hrát krajské soutěže, po jedné či dvou sezónách se KP2 rozšířila na 3 skupiny, protože se tím řešil ekonomicko-dopravní problém tří oblastí – sever, jihovýchod, jihozápad. Plusem bylo i zvýšení motivace v KP1, naopak ubylo motivace v KP2 (klesl počet sestupujících ze skupin). Tím se krajské soutěže téměř zasytily.

b.eichler | 16.12.2011
KP II

Obě varianty vypadají zajímavě a určitě by fungovaly.

pavel Šťastný | 15.12.2011
Není čas....

Nemyslím, že by nebylo jediného čtenáře tohoto webu, který by nebyl názoru, že KPII nepotřebuje změnu. Přeloženo bez záporů - všichni čtenáři tohoto webu jsou, podle mého názoru, pro změnu systému KPII. Do krajské konference, kdy to rozlouskneme, už moc času nezbývá. Při vší úctě k posledním návrhům si přece jenom myslím, že je nejvyšší čas, aby karty na stůl vyložila především STK a předhodila k diskusi, jaký návrh na úpravu sytému hodlá na konferenci předložit ke schválení. Nedokážu si představit, že delegáti budou čelit záplavě návrhů a zvrhlá diskuse se potáhne do nekonečna. Zatím mám za to, že STK předloží návrh redukce tří skupin KPII na dvě.

David Ciprys | 15.12.2011
Vánoční turnaj Břeclav - předběžné startovní listiny a vyhlášení loňského ročníku

Náhradně za obvyklé dějiště v Brankovicích proběhne před sobotním Vánočním žákovským turnajem v Břeclavi vyhlášení vítězů loňského ročníku spojené s předáním medailí a diplomů.
Na předběžné startovní listiny staršího turnaje Talentů se můžete podívat zde a mladšího turnaje Nadějí zde, ačkoliv samozřejmě ne všichni se přihlašují jmenovitě.

Stanislav Páral | 15.12.2011 | sekce:Soutěže družstev
KP 2-NENÍ ČAS NA ZMĚNU KP1?

Možností jak řešit krajské soutěže je jistě více, ač jsem nebyl osloven, dovolím si nabídnout jinou variantu, která však využívá mnohé z toho, co psal pan Kubíček.

Zrušme dvoustupňový KP!

Sloučením KP1 a 3 skupin KP2 vytvořme nové 3 skupiny KP - v podstatě se to rovná zrušení KP1 a ponechání skupin KP2. To že z KP postupují pouze 2 družstva ze 3 skupin je řešitelné např. takto:
Postupují pouze vítězové skupin, přímo postupuje vítěz s nejlepším výsledkem, další dva vítězové sehrají vzájemný zápas o postup. Případně se najde jiný způsob výběru 2 postupujících.
Boj o postup do ligy se sice přitvrdí, ale podle mne úroveň KP se zvedne a zájemců o KP bude dostatek.

Kubíček Pavel | 12.12.2011
KP 2-NENÍ ČAS NA ZMĚNU?

Jednak se musím částečně omluvit p.Benákovi. Na svazovém webu jsou výsledky v pořádku a včas, to já jsem ani nevěděl, že soutěž není vůbec naplněna.
Na našem webu je článek vedoucího STK p.Myšulky , kde přemlouvá týmy k účasti v KP2. Problém s naplněním soutěží se bohužel ukázal býti neřešitelným.
Už uplynulo hodně vody v Bobravě (ořechovská Vltava) a mnohé se změnilo od doby, kdy byl Ořechov postrachem soupeřů a hrál i 1.ligu. Paradoxně největším problémem v počátcích pro nás bylo postoupit z okresniho přeboru, což nám trvalo dlouhé tři roky a to v týmu hráli třeba Komprda, Cetkovský, Bartoněk, Karel Del Favero či dokonce Holemář. Proč to vlastně připomínám?
Protože se chci zeptat, NENASTAL ČAS NAVRÁTIT KRAJSKÝM SOUTĚŽÍM 2.TŘÍDY DŮSTOJNOST, není čas na změnu? Nebylo by správnější účast v krajské soutěži si vybojovat, než být k ní přemlouván? Není čas na zahájení diskuze o budoucnosti struktury KP2 s předstihem před krajskou konferencí?
Já si myslím, že ano a proto si dovolím podat ke zvážení návrh na změnu.
Všechny KP2 bych sloučil do jediné soutěže o 30 účastnících, přičemž by základní ideou zůstalo regionální ekonomické rozdělení do tří skupin(s třemi vedoucími) po 10 týmech s nástavbovou částí, kde by týmy podle pořadí po základní části sehráli spolu trojčlenné play off.
Zde se nabízí možnost hrát podle počtu získaných bodů , nebo podle umístění v tabulce. Tak bychom se dostali k 11 utkáním jako dnes, ovšem při 12 kolech. Do KP1 by měli postup zajištěn pouze první dva týmy z tabulky. Třetí by postupoval pouze v případě nenaplnění KP1(nikdo by nespadl z ligy).
V úvahu by připadla i baráž s předposledním či nejlépe umístěným sestupujícím týmem z KP1.
Sestupy a postupy z okresů by zůstali zachovány na současných principech.
Tento systém má dva nedostatky
1.potřeba najít další termín v termínovém kalendáři
2. Částečné zvýšení administrativní zátěže vedoucích soutěží
A plusy
seškrtáním šesti týmů se upraví poptávka s nabídkou účasti v soutěži.
Zůstane zachován ekonomický model soutěže
Dva postupující by pomohli alespoň částečné stabilizaci KP1, kde se v některých letech obmění až polovina startujících.
Takže pánové Myšulko, Hample, Ciprysi, Hurto, Palovský, Plchu a samozřejmě i všichni ostatní, pojďme se zamyslet jak dál.
Pavel Kubíček

David Ciprys | 10.12.2011
Zprávy z KP II. B

Doufejme, že tato diskuse přispěje k záplavě přihlášek na nového vedoucího soutěže :-))
Jarda Benák toho má i bez této soutěže až nad hlavu.
To Pepa Plch byl mnohem uměřenější, ale jako člověk mimořádně důsledný praštil s krajským (předtím s celomoravským) i celostátním funkcionařením v okamžiku, kdy usoudil, že má problém s důsledným naplněním představ o rychlosti a obsahu webových zpráv a také s důsledným dodržením představ/slibů o pokračování samostatného moravského svazu MŠS...
Jako už bývalý krajský činovník musím padlé funcionáře hájit, že vůbec něco pro ostatní podnikli, nikoliv hanět, že v tom nepokračují až do smrti jako legendy typu pana Látala nebo Křížka seniora blahé paměti.
Snadnost nebo nesnadnost soutěžního zpravodajství se nejlépe posoudí porovnáním se zprávami na jiných krajských webech - znáte nějaké? Na úrovni krajů i republiky (stačí se podívat na reportáže na webu ŠSČR, najdete-li tam vůbec nějakou) je jen velmi málo lidí, jimž se už od rána honí hlavou myšlenky a formulace, které večer vysypou do klávesnice a sami se tím nabijí energií, jako jiní ve fit centru nebo se sluchátky na uších. Mnohem více je těch, které dlouho předem užírá v hlavě i v žaludku červík, jak zas budou večer absolutně bez energie civět na obrazovku s prázdnou hlavou a zoufalou snahou zachytit alespoň nějakou spásnou myšlenku a jestli to vůbec mají zapotřebí.
Naštěstí zažíváme v posledních letech doslova boom šachistů prvního druhu přímo v oddílech a klubové, nikoliv krajské nebo celostátní zpravodajství je dnes informační jedničkou.
Místo čekání na "oficiální" zprávy tradičních zpravodajců je dnes daleko lepší a rychlejší sebrat do článku všechny dostupné odkazy a v ideálním případě dát šanci čtenářům, ať si článek z větší části napíší sami. Na Novoborském serveru to zjistili už dávno a jak jim to jde :-)
Jinak díky za pochvaly, proč by se člověk vytáčel, že ho potěší, když si občas jeho článek i někdo přečte :-)

Zobrazeno 1571 až 1580, celkem 2916
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009