Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
B. Eichler | 07.09.2012
GM David Navara a Fischerovy šachy - Originální simultánka

GM David Navara a Fischerovy šachy - Originální simultánka
Kde: Dvorana rektorátu VUT v Brně, Antonínská 1
Kdy: Středa - 3. říjen 2012 od 17:00
.......

Šachový klub Lokomotiva Brno a Vysoké učení technické v Brně
a za podpory Dopravních staveb Brno
pořádají
v rámci Akademické šachové středy

originální simultánku

velmistra Davida Navary
ve Fischerově šachu tzv. 960

Termín konání : 3. říjen 2012 od 17:00

Místo konání : Dvorana rektorátu VUT v Brně
Antonínská 548/1, Brno 601 90

David Navara se postaví 20 soupeřům

Každý hráč bude mít jiné základní postavení figur
Postavení se budou losovat na místě simultánky

Startovné 6oo,- Kč / šachovnici

Těšíme se na Vaši účast.

Přihlášky zasílejte na email : e.bretislav@seznam.cz

https://www.facebook.com/groups/106167451993/#!/events/328267083932376/

David Ciprys | 02.09.2012
Nataša Richterová mistryní ČR do 16 let v rapidu

Po vynikajícím výkonu na mistrovství Evropy mládeže, kde se dostala do první desítky a skončila jako 3. nejlepší ze 157 českých hráčů, dosáhla Nataša Richterová ze Zastávky (u Brna, v Zastávce tento přídomek nemají rádi :-) hájící extraligové dorostenecké barvy Lokomotivy Brno dalšího skvělého výsledku.
Ve Světlé nad Sázavou se o víkendu stala mistryní republiky do 16 let v rapid šachu.
Výsledky najdete zde, zprávu pořadatele Zdeňka Fialy zde.

Pavel Čapek | 01.09.2012
Dušan Pospíšil

Při pročítání zdejších příspěvků jsem si vzpomněl na ještě jednu Dušanovu hlášku.
Jedná se o parafrázi z filmu Byl jednou jeden král ( tedy ta druhá věta ).

"Ty seš ten henteligent. Ty budeš asi syn svého otce !"

pavel šťastný | 01.09.2012
politika

Co se týče politiky v tomto diskusním fóru, jedno velmi politické téma hodné k propírání tu v minulosti bylo. Sazka. Bohužel, pro drtivou většinu šachistů a diskutujících to bylo nezajímavé. Teď, když jsme sklidili "úrodu", kterou jsme si sami zaseli, už není nad čím diskutovat. Ve mně osobně zůstal pouze pocit zmaru a znechucení, který významnou měrou přispěl k tomu, že mě šachy přestaly bavit....

Krolop Petr | 01.09.2012
Re: Politika sem (ne)patří.

Omluvou jsem považoval svůj "lví" podíl na předchozí, víceméně zdánlivě nešachové diskuzi, za ukončený. No, po příspěvku pana Cipryse, fakt naposledy ještě zareaguji. Možná i proto, aby toto diskuzní fórum tak neskomíralo a nedej bože, aby snad zcela nezahynulo na úbytě !

Vůbec mně nejde o nějaké politikaření, jde o pouze o mé pocity a dost mně vadí, když je něco tzv.: Navenek Cato, uvnitř Nero. Nebo-li navrch huj, vespod fuj !

Možnost diskuze pro kohokoliv, samozřejmě zákonitě přináší riziko, že tam někdo napíše něco, co se "nám" moc nelíbí či dokonce nehodí. Co s tím ? Můžeme ho neštastnou náhodou zastřelit, či srazit autem. Anebo jej demokraticky označíme za blba což je dostatečný důvod k zamezení přístupu do "našich" diskuzí !

Ale teď trošku vážně. Mám-li se držet doporučení pana Cipryse, aby nebyla politika úplně vykazována, pokud má nějaký vztah k šachové hře nebo k šachistům.

Ano, zmizely ostnaté dráty a s nimi nekompromisní a neohrožení pohraničníci. To je jistě dobře. Poněkud horší je skutečnost, že se nám zde usadily různé mafie a velmi "pracovití" Vietnamčíci. Pod pláštíkem prodejců šuntů zvaných - obuv a textil, pěstují v pronajatých bytech a vilách marjánku. Samozřejmě, partyzánsky - s načerno odebíraným elektrickým proudem. Ale klídek, ČEZ ztráty velmi dobře spočítá a nechá nás to zaplatit. Ale to sem fakt nepatří !

Vadí mně, že se v tomto státě údajně nic nevyplatí ! Drahám a ani MHD se nevyplatí zajišťovat přepravu osob. Nemocnice ruší lůžka a porodnice. Lékařům se pomalu nevyplatí léčit nemocné. Tedy zatím jen ty chudší !

Šachistům se nevyplatí hrát šachy, lepší budoucnost hledají v pokru. Pořadatelům se nevyplatí pořádat šachové turnaje. Vlastně ani těm diskutérům se nevyplatí diskutovat.

Sakra, dneska se fakt vůbec nic nevyplatí...

David Ciprys | 31.08.2012
Re: Politika sem (ne)patří

Jelikož jsem se dnes s panem Myšulkou potkal na pohřbu Ivana Provazníka, musím ho trochu hájit. Navrhuji, aby ze skomírajícího diskusního fóra nebyla politika úplně vykazována, pokud má nějaký vztah k šachové hře nebo k šachistům.
Počátkem 80. let byla nejsilnějším šachovým klubem na Břeclavsku Pálava Mikulov, oddíl složený převážně ze studentů profesora místního gymnázia Miloše Němce. Mikulov žil řadou šachových akcí, na které jsme z Břeclavi cestovali zpravidla vlakem. Dobrodružnější to bylo, pokud odjezd vlaku do Mikulova kolidoval s příjezdem rychlíku do Vídně nebo z Vídně. Ten přijížděl vždy k prvnímu nástupišti a výstup z nádražní haly, který dodnes vede k podchodu a ke kusé koleji vedoucí na Mikulov, byl už dlouho předem obsazen pohraničníky se samopaly a psy. V chaotické tlačenici lidí vstupujících nic zlého netuše do haly a vzápětí prchajících zpět k venkovnímu vyústění podchodu, aby jim neujel vlak ze vzdálenějších nástupišť, bylo docela snadné vyhlédnutý spoj zmeškat.
Prakticky celá cesta do Mikulova vedla hraničním pásmem a nejlíbeznější výhled z oken vlaku byl v úseku Valtice - Mikulov. Tam totiž trať vedla jen několik metrů širokým koridorem, po obou stranách lemovaným dřevěnými kůly s nataženými ostnatými dráty, v horní části namotanými do mohutných kudrlinek. Za plotem směrem k hranici byl pečlivě uhrabaný pás žlutého písku (říkalo se, že pod ním jsou světlice) a za ním ještě asfaltová cesta přísně střežená pohraničníky s dalekohledy stojícími na ochozech vysokých věží obtížených mohutnými reflektory.
Jednou po turnaji se nám s kamarádem Vlastikem nechtělo čekat v Mikulově dvě hodiny na vlak a rozhodli jsme se, že si uděláme podél kolejí pěší tůru do nejbižší stanice Sedlec. Asi tušíte, že jsme nedošli daleko. Kousek za Mikulovem, už ve zmíněném koridoru, z něhož nebylo úniku, nás dostihli strážci hranice s jejich chundelatými a přátelsky dotírajícími štěkajícími pomocníky. Zaplať bůh, že nás jako vyjukané kluky ještě bez občanky odeslali zpět jen s důraznou domluvou, že "tudy se nechodí".
Toš tak k té minulé selance. Ale vraťme se ještě k pohřbu Ivana Provazníka. Zcela zaplněná obřadní síň (sám jsem stál, maje ve zvyku chodit všude na poslední chvíli, jednou nohou venku na dešti) mu vzdala důstojný hold. Smuteční řeč vyzvedla královskou hru jako koníčka, v němž nejenže dosáhl výrazných úspěchů, ale který mu pomáhal přežít krušné chvíle posledních let. I pro některé šachisty bylo asi novinkou, že pocházel od Tišnova z 5 dětí, že po studiu lesnické fakulty ve Zvolenu (kde si mimochodem zahrál v 18 letech extraligu) nastoupil jako technolog do ZPD Hodonín (Závod na překližky a dýhy, dnešní Ploma), při zaměstnání získal hodnost CSc. a přes řadu dalších pozic se vypracoval až na generálního ředitele. Přitom spolupracoval s Mendelovou universitou v Brně, byl externím členem vědecké rady její lesnické fakulty, podílel se na vyvoření česko-německého dřevařského a lesnického slovníku atd. atd.
Bohužel často až při posledním rozloučení si člověk plně uvědomí, že odešel někdo, na koho může být celá šachová komunita skutečně hrdá.

Krolop Petr | 31.08.2012
Omluva.

Přátelé ! Nestává se mně to snad příliš často, leč chyba je evidentně na mé straně. Jistým nedopatřením, jsem si nepřečetl /mimochodem, moc pěkné/ povídání o odchodu posledního z králů brněnských kaváren.
Následující příspěvek pana Čapka jsem tudíž nepochopil a reagoval jsem na něj dost hloupě.
Omlouvám se a nelituji, neboť mám pocit, že tímto jsem pochopil mnohem více !

Jan Kalendovský | 31.08.2012 | sekce:Stránky JmŠS
Politika sem (ne)patří

Zdravím, projev pana Myšulky se sem vskutku nehodí. Možná by byla bývala postačila jeho úvodní slibná věta, pak však podle mého názoru sklouzl k podivuhodné řekl bych naivní demagogii. Nic ve zlém, raději pište o šachových zápasech. Váš Jan Kalendovský

Pavel Čapek | 31.08.2012
Re pan Myšulka

Fronta na banány a pomeranče.
Hmm
Ještě jste zapomněl na toaletní papír...

Jiří Myšulka | 31.08.2012
O politice raději jinde...

Vážení přátelé, všem přispěvatelům, třeba i do diskuse, patří můj obdiv. Ale politiku a režimy sem prosím netahejme. Názory jsou velmi subjektivní - pokud bychom si na oněch náměstích onu svobodu nevybojovali, uznávám, že spousta obyčejných lidí by se opravdu měla lépe - o Vánocích by si vystáli svou frontu na banány a pomeranče, po šesti letech ve fabrice by dostali byt, dávali by si pozor na jazyk a na devizový příslib by se jednou za pět let podívali do "Jugoslávie". Neměli by starosti, jak vydělat peníze na vysokoškolská studia a zahraniční stáže svých dětí, protože jejich děti by si o vysoké škole (možná dokonce i střední) mohli nechat zdát - stáli by někde u soustruhu, nebo za hromadou uhlí v kotelně důmyslně ukrývali nebojácný protikomunistický pamflet "Svou pravdu nebudeme skrývat". Třeba já bych asi tak dopadl - ale dnes mám auto, byt, rodinu a když si našetříme, jedeme na dovolenou kam chceme. Nekradu, nikomu jsem neublížil, pracuji, mám své názory, dělám si co chci... To, že se o problémech nemluví, ale jsou potírány a maskují se, neznamená, že neexistují. To, že svoboda a otevřenost má i své stinné stránky, o tom není pochyb, ale já bych nikdy jistotu důchodu a "příkladného hospodaření našeho komunistického státu" nevyměnil za svobodu a možnosti pro svoje děti...

Zobrazeno 1291 až 1300, celkem 2882
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  »» 

Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009