Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Janda Zdeněk MUDr. | 08.08.2013
re Chrz

Pavle, větu : "Zdeňku, promiň, ale nerad bych zde s Tebou diskutoval. To není vhodné vůči těm, kterým web patří " jsi, doufám nemyslel vážně. Nezaregistroval jsem (možná je to moje chyba) ,že by tento web byl soukromý majetek,že by někomu "patřil". K diskuzi (těší mě, že je zde kultivovaná) se hlásí ten,kdo má pocit, že k danému tématu může říci svůj názor. A nebuďme papežštější, jak papež. Já měl jen pocit,že problém , co nás čeká , a co tu nastiňuješ , 99% z nás řešit nebude. Alespoň v to doufám :-)).

pavel Chrz | 08.08.2013
Mýty a slepé cesty o ele. dopingu

Omlouvám se zde u vás, jsem se nechal výzvou mého jména od jednoho vašeho uživatele unést napsal zde příspěvky. Vyjadřuji se k tomu, protože se opakují ve vlnách stále stejné věci, které nemohou fungovat nebo neznalosti. Jen tvrdím (pouze prognosticky), že co nejdříve k tomu FIDE dospěje, hlavně to není jen výmysl funkcionářů, ale tvrdý požadavek profíků k FIDE, kteří se tím živí, aby je mamlasové-podvodníci neokrádali a nekazili celé turnaje. Odrazení hráčů, sponzorů.

Aby se nebáli ti z KPIII berme tam, kde jde o větší peníze. Kdo něco ví nebo si přečte o klas. dopingu a kontrolách, bude mu \"zkopírování\" na ele. doping. jasnější.

Ještě jeden příspěvek k těm mýtům:

1. Rámy, scanery: Nesmysl. Ekon. nemožné a tím se hledají na letištích zbraně, nože (nikoliv čipy třeba pod přeskou pásku, která přeci stejně pípá, že).

2. Jako že rozhodčí budou každého šacovat, svlékat? Klasická neznalostní otázka. Odpovídám: A rozhodčí na atletické dráze kontrolují doping?

3. Kontroly při každém, utkání udradí. Nikoliv, namátkové a hlavně lékařské komise, jak u dopingu klasického. Ale když \"pozitivní\" nebo odmítne, tak si třeba 4 roky nezahraje. Není možné, aby 48 partií vyhrál, ukradl tím tisíce Eur, v dalších 2 byl kontrolován, tam odmítl a \"jen\" tyto dvě prohrál bez dalšího postihu. To by byla komise opravdu pro smích a podvodník vysmátý.

4. Jak je to s tou listinou práv a svobod. (Opakující se dotaz). Je nadřazena, nikdo ani u klasického dopingu není tažen za ruku na kontrolu. Ovšem organizace může člena vyloučit, omezit činnost, samozřejmě, když má na to legislativu, tresty a co porušil (nepodvolil se kontrole). Zase, jak u klasického dopingu. Takže ani ty brýle nemusí odkládat, ale při kontrole, zda na nich neběží Houdini, nechat prohlédnout; Nedovolí, má právo, ale dištanc. Má někdo jiný nápad.....?

5. Stejně budeme o krok pozadu. Ano, možná, v mnohém. To jako znamená, že nebude chytat zločince, bránit kopírování karet, v dopingu necháme ať si již děti škodlivými látkami odrovnají zdraví a u nás ať vedoucí hráč opnu poráží velmistry a ukradne tak řádově tisíce Eur a znechutí tím hru poctivým?

Samozřejmě, mnoho to bude stát, komise to nebudou dělat zadarmo (budou v nich lékaři), aby mohli kontrolovat i ten čip v uchu. Ale i boj s dopingem klasickým stojí moc peněz. Bohužel, bohužel. Že však, jako nyní, bude chtít ukrást hráč na opnu tisíce Eur ostatním, těch případů bude přibývat. Příště to jiný udělá fikaněji a věci se miniaturizují. Bohužel, bude to pro šachy problém.

Jasně v KP toto vše nereálné, hrajeme pro radost, že. Já jen tvrdil, co nám od vás na STK přišlo ze \"soutěže pro radost\", jak se někdo nesnažil a jiný tím spadl. Alespoň máme co řešit, mi bylo sděleno, děkuji. Tak doufám, že ne příště, abychom se nenudili, nebudeme řešit podežení na nápovědu.

Když to vezmu jako hráč amatérských soutěží. Naopak bych uvítal, kdyby byla všude \"šatna na mobily\". Klidně bych těch 5 či 10 Kč zaplatil jak za kabát. Již vypnutý mobil oznámil mistru schůzku, žákovi se po dosednutí v kapse zapnul a zahrála uvítací melodie. Mít v kapse mobil i vypnutý, zvlášť chytrý, je pro mne jak tam mít zajištěný granát (také by se teoreticky neměl aktivovat, že).

Pavel Chrz | 08.08.2013
diskuse na jmss

Zdeňku, promiň, ale nerad bych zde s Tebou diskutoval. To není vhodné vůči těm, kterým web patří. To si můžeme vyříkat jinde.

Jinak diskuse je zde na úrovni. Dokonce bych řekl, že je web výjimkou potvrzující pravidlo. Nedávno jsem jinde parafrázoval známý výrok: Chtít mít na svém webu "bohatou" diskusi a přitom "kultivovanou", napadá mne z "Nejisté sezóny" Smoljaka+Svěráka o požadavku na "konstruktivní satiru", výrok, "zda ve spojení těchto dvou slov není již předem něco vzájemně se vylučujícího" :)). Říkám, tedy, že výjimečně právě na JMSS se bohatá a kultivovaná diskuse vzájemně nevylučuje.

Čáp Jaroslav | 05.08.2013
ad Elektronický doping

Pane MUDr. Jando, souhlasím s Vámi, velmi rozumná slova.

Janda Zdeněk MUDr. | 05.08.2013 | sekce:Šachy a média
re Pavel Chrz

Kdo by to řekl,Pavle, že budeme polemizovat na JM stránkách :-). Moc to , myslím, prožíváš . Za podvodníkama budeš stále o krok pozadu (viz kopírování karet v bance , podvody na Katastru nemovitostech , podvody v pojišťovnách , při státních zakázkách atd,atd ) . Někde jsem slyšel , že je již technicky připraveno,že nám,co nosíme dioptrické brýle, se budou zobrazovat příchozí zprávy , jako na monitoru PC . Uvidíme je jen my. To chceš, abych kromě mobilů odkládal i brýle ? A co zkoumat vnitřní zvukovod (jestli tam není nějaká mikrovysílačka) , nebo , nedejbože , konečník ? :-). I do něj , formou inpulsů přes mikropřijímač, můžeš posílat morseovku :-). To si budeme připadat, jak zločinci, co budou muset procházet scanery či různými bránami. Kdo to zaplatí a jak to technicky provedeš?
Moje zkušenost z Pardubic při 4členných družstev : před utkáním jsem se šel zeptat rozhodčího,že si pořídím fotečky mobilem , jestli to bude problém. Nebyl. U různých stolů byl masově používán , i během her , mobil. Během těch 4 dnů žádný mobil nikoho nevyrušil , žádná partie nebyla prohlášena , po zazvonění mobilu, za prohranou, nikdo kvůli tomu scény nedělal . Takže to,co se snažíš aplikovat do profesionálního šachu (kde lítají velké peníze,tam to bude svádět k nepravostem) , na nižší ligy bych nezkoušel. Nepotřebujeme nařízení FIDE. Stačí selský rozum. Když se soupeř začne chovat nenormálně (např.začne po mé odpovědi často chodit na WC) , to si stačím přece sám ohlídat , mohu přivolat rozhodčího apod. Nebuďme paranoiní :-).

Pavel Chrz | 04.08.2013
elektronický doping - další případ a u VYPNUTÉHO mobilu

Něco se stát z FIDE opravdu musí, vím, zatím bouřky teprve u Němců......

http://www.nss.cz/nejlepsi-start-adams-a-kramnik-#comments . Příspěvek 3.8. Morphynisty

čertik bertik | 30.07.2013
ČEZ TALENT FESTIVAL

Slevy jsme rozšířili i pro mládežníky v Národním Dopravní stavby openu.
Uzávěrka se ale blíží - 8.8 ! !
Propozice a slevy :
http://ceztalentfestival.webgarden.cz/rubriky/cez-talent-festival-2013/propozice-proposition

Petr Krolop | 26.07.2013
Ještě jednou k elektronickému dopingu.

Možná bych se měl raději držet známého Hérakleitova citátu: "Nevstoupíš dvakrát do téže řeky." Ale, na místní poměry pestrá a podnětná diskuze mě přitahuje jako magnet. Můj dnešní příspěvek bude nejspíše připomínat tzv. páté přes deváté, za což se dopředu omlouvám !

Pan Pavel Chrz to myslí dobře a má pravdu. Jeho zřejmou pravdu potvrzuje ve svém příspěvku i pan Pavel Čapek, který se navíc opírá o věhlasné a neomylné Murphyho zákony.

Ano, oba mají pravdu. Jenže, kdo z nás se v životě setkal s jednou, jedinou pravdou a navíc ještě s úplnou ? Jojo, pravda ta má ty své pověstné nuance.

Víte, já to vidím asi takhle: Celý svět /a bohužel i ten šachový/ přichází stále s novými, dokonalejšími zákony a pravidly hry za údajným účelem zlepšení kvality života /a šachové hry/ obyvatel modré planety. Příjde mně však zvláštní, že celé to vynaložené úsilí přináší patrné "odlidšťování."

Podvodníci a podvody vždycky byli, jsou a nepochybně budou. Ovšem, ve srovnání s těmi slušnými a férovými lidmi je to jistě nepatrné procento.

Prohraju-li jednou za x - dlouho partii s elektronickým podvodníkem. Nepochybně budu mít zkaženou neděli. Ale, jen tu jednu jedinou neděli /v nějakém delším časovém úseku/!

Ovšem, dočkám-li se tak vylepšených pravidel, že se budu muset každou /šachovou/ neděli podrobovat osobní prohlídce, tak budu mít z každé neděle dost mizerný pocit !

No myslím, že je jasné která varianta povede k rozhodnutí raději šachy nehrát.

Pan Šípek hovoří o rušičkách. Přiznám se, že i mě to napadlo, ale bral jsem to jako scifi či extrém. Proč ? Podvodům se nikdy 100% nedá vyhnout a my se jím tedy nevyhneme. Přesto věřím, že život a šachy půjdou dál.

Šípek | 26.07.2013
elektronická pomoc

Šachy zatím přečkaly vše a můj názor je že tomu tak bude i do budoucna.
Předpokládám, že nakonec se ale bude muset boj proti elektronickým pomůckám vydat jiným směrem a to od zákazu jejich používání, který je pro leckoho těžko stravitelný obtěžující a navíc v podstatě problematicky účinný k použití rušiček.
Předpokládám, že by nebyl žádný velký technický problém instalovat v hrací místnosti rušičku, která by zajistila, že žádné elektronické zařízení použít nepůjde. Nevím, jak by to bylo s cenovou náročností, ale domnívám se že to také nebude nijak závratné.

Pavel Čapek | 25.07.2013
re el. doping

Základní zákon Murphyho: Co se může pokazit, to se taky pokazí.

Lze tedy předpokládat, že pan Chrz má pravdu a v budoucnu dojde k tomu, že bude podvádět i šachista hrající jen pro radost.
Že by tomu nové nařízení zabránilo ? O tom lze s úspěchem pochybovat, neb jak pravil Murphy : Proti blbcům není ochrany - jsou příliš vynalézaví.

No a když jsem svůj příspěvek pojal tak Murphologicky, tak ještě na závěr : Každé řešení přináší nové problémy.

Zobrazeno 941 až 950, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009