Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Janda Zdeněk MUDr. | 07.10.2013
ad Janda,Pakosta

Zdravím jihomoravské diskutující a (snad) přátelé. Mám teď hodně práce (chvála Bohu za ni :-),tak reakce na níže uvedené příspěvky až teď:
1) myslím,že není potřeba odsuzovat \"konfliktní\" příspěvky. Proboha,proč? Nenachází se nejlepší řešení v konfliktech , kdy se vyříkává pro a proti? Z tohoto konfliktu se nachází nejlepší řešení,nebo nemám pravdu?
2) ad Továrek -v rychlosti se neorientuji mezi jun. a sen. (:-)). Ta kauza citovaná Rumburk -kdo jste u toho nebyl, těžko vysvětlovat , já to měl od pramene. Jinak situaci vnímá ani ne 18 hoch,jinak 55 letý účastník. Ten hlavní tragický aktér by na to nejraději zapomněl, a nešířil by se o tom, já mu ho (holt , jak je mým zvykem :-) připomenu. Sbírám tyto humorné historky , a když je příležitost,je o čem povídat. Je společnost,která mě , ktěmto historkám, vybízí :-)). Není to o tom,jak se , sem tam , pobavit? A s Pavlem Chrzem jsem v opozici. On mi vytýká,abych se do ničeho nemíchal a respektoval rčení : \"Jiný kraj,jiný mrav\". Ale on ten selský rozum , v každém kraji , funguje jinak?
3) zaujal mě příspěvek pana Kalendovského o Velké říjnové šachové rezoluci. Pane Kalendovský,život mě naučil (a dost tvrdým způsobem) , že každá mince má 2 strany, onen příslovečný rub,a neméně důležitý líc. Vy jste hezky nastínil ten rub. Ale já postrádám ten líc. Je škoda, že o tom nejde podrobněji podebatit u toho hádherně , chuťově skvělého , moravského vínečka.
Takže za 4) pokud to vyjde,vypraví se děčínská delegace (jsem ochoten to zasponzorovat) do JM kraje na GP v rapidu, zamluvíme si víkend (např. Bučovice,Hustopeče),a jsme ochotni prodiskutovat (s p.Kalendovským atd,kdo by měl náladu) problémy zde nastíněné . Možná,že se dobře ,a nekonfliktně pobavíme :-).
Dal jsem pokyn,aby po dlouhé době sem přispěl kamarád,kterého si velmi vážím, a který má zdravý selský rozum , a má ,k dané problematice , co říci. Popřejte mu sluchu. Všechny zdraví ZJ

Jindřich Papay | 07.10.2013
Všeobecně

Dobrý večer.
Již jsem se dlouho nezúčastnil žádné diskuze. Na novoborském jsem skončil v té době, kdy na mne přišlo nepodepsané udání k rukám ředitele organizace, kde pracuji, že v pracovní době odpovídám na některé reakce šachistů pod svým jménem. Protože to dorazilo k rukám osob slušných, neostýchali se ono udání předat přímo řediteli, ale k mým rukám. Je ostudou, že mezi šachisty se najde i někdo takový, že pošle udání jen proto, že s mými názory nesouhlasí. (Dodnes mám tento dopis schovaný.) Dnes jsem seděl v klubu, četl některé příspěvky svého kamaráda Zdeňka i příspěvek kamaráda (?)Kalendovského. Nevím zda kamaráda nebo ne. Ale pravidla a rozhodčí vznikly jen z jediného důvodu. Důvod jediný-protože někteří jednotlivci se nemohli dohodnout o výsledku. A protože do toho vnikly i finanční prostředky, bylo nutné vytvořit nějaká pravidla. Ano, pokud mi nejde o pocit vítězství nad každým, v případě že sáhnu na figurku a zjistím, že to byla hrubka- nebudu říkat, neslyšel jsi žadúb atd. Prostě zahraji a děj se vůle boží. A teď mi řekněte-kolik je takových šachistů, že se tak zachovají? Minimum - a od toho vznikla federace, FIDE atd a atd. Naučme se být k sobě tolerantní - udělal jsem chybu. Udělal - pravidla jsou jasná - zahraji. A ne že budu osočovat všechny okolo sobe, že neslyšeli atd. Průser je, že každý z nás chceme vyhrát za každou cenu.... Já osobně již s šachisty nic nechci do činění míti- snaha vyhrát za každou cenu je tragédii šachu. Tak jako v každém jiném sportu (viz doping). Přeji příjemnou noc a krásné vzrušující se dny o dohadování o tom, co nejsprávnějšího v šachu jest.
Pravdou to bude až tehdy, kdy se bude bojovat bez peněz..... A podepisovat se nemusím - vždy jsem se za své jméno nestyděl.....

David Hampel | 07.10.2013
Návrhy vítány, ale včas

Popravdě řečeno, o mnohých příspěvcích z poslední doby jsem si nebyl jistý, zda jsou míněny vážně. Myšlenky zajímavé se mísily s bizarními.

Ač se to nezdá, blíží se krajská Konference, kde by se o některých mohlo i hlasovat. Pokud vejde v platnost novela Občanského zákoníku (a zatím to tak vypadá), bude muset být program jednání připojen k pozvánce, a ta odeslána minimálně 30 dnů před Konferencí. Změny v programu na místě budou možné jen při 100% účasti oprávněných hlasujících. A to je u nás málo pravděpodobné.

Proto pokud někdo z diskutujících mínil své návrhy vážně, ať mi je zavčasu pošle. Ovšem nejen ideu, ale i provedení a výčet důsledků. Například zrušení rozhodčích v KPII - soutěž se bude hrát mimo Soutěžní řád - nebude započítána na ELO. Nebo zápočet KPII na FIDE ELO - co to bude stát a k jakým bude muset dojít změnám. Oblíbené téma: zrušení některého stupně soutěží - jaký bude nový stav - jak se k němu přejde ze stavu aktuálního.

Všem přeji, ať se jejich myšlenkám dostane možnosti prezentace, ale pozor - tentokrát s nimi přijít zavčasu.

Re: Janda, Pakosta

Ano, jun. Rozhodně nechci nikomu zamezovat v disku(s/z)i. Jen se mi nelíbí, když někdo diskutuje bezdůvodně útočně, hrubě a neomaleně. A pokud někdo pana Jandu \"utřel\" z týchž důvodů ve stejné době na jeho domáckém serveru, přišlo mi užitečné na to upozornit i jižní Moravu.
Přitom p. Janda má zajímavé názory a kdyby je prezentoval o něco věcněji, jistě by mu dopřálo sluchu více čtenářů.

Ale rád bych zejména něco napsal k těm KPII. Jižní Morava má sedm okresů, každý okresní přeborník musí mít možnost si zahrát vyšší soutěž a přitom není možné, aby sedm účastníků sestupovalo z jedné soutěže. Tedy existence nějaké soutěže mezi okresem a KPI je asi vhodná.
Nabízí se jedna změna, která by mohla vstoupit v platnost už od příští sezóny, aniž by tím mohl být někdo poškozen. Pokud se prostě nenajde 30 zájemců o 3 skupiny KPII, pak by místo umělého navyšování týmů o slabší družstva bylo vhodné snížit počet KPII na 2 skupiny, buď o 14 nebo o 12 účastnících. Z každé by sestupovaly 3 poslední týmy, plus ten horší z čtvrtých od konce, pokud by kartami nezamíchali sestupující z vyšších soutěží.
Mimochodem podobný problém řeší i v sousedním Rakousku, kde loni hrálo v Niederösterreich Landeslize jen 8 týmů.

pavel šťastný | 06.10.2013
Dovedu si představit

Pravda, tohle je opravdu politiky strašně zprofanované slovní klišé (případně ještě spolu se zcela relativizujícím \"v tuto chvíli\". Já bych si dovedl představit úplné zrušení okresních přeborů a zavedení něčeho jako je \"Krajská soutěž\" hraná na 5 šachovnicích. Cca 4 skupiny rozdělené podobně jak se rozdělují družstva do KPII - bez respektování okresních hranic....

Millbo | 06.10.2013
re:

Předpokládám, že návrhem se nikdo nezaobírá proto, že při současném systému nedává dost dobře smysl. Pokud vím, podrobná analýza byla k dispozici před konferencí JmŠS 2012 a celkem přesvědčivě vyzněla v tom smyslu, že KPI by se neměla měnit a KPII je důležitý mezistupeň mezi OP a KPI. Jinými slovy, pokud zrušíte KPII, bude z OP do KPI postupovat příliš mnoho družstev => v KPI se každoročně udrží jen pár družstev, ostatní buď sestoupí nebo postoupí a to ještě za předpokladu, že nespadne příliš mnoho družstev z 2. lig. Pokud zrušíte KPI, jak určíte 2 postupující ze tří soutěží KPII (pro nadstavbu nejsou termíny a navíc se může v budoucnu počet postupujících do 2. ligy zmenšit jen na jedno družstvo)? V zásadě lze diskutovat o všem a proti všemu najít protiargumenty, ale asi by bylo lépe diskutovat o konkrétním návrhu. Konference se pomalu blíží, je nejvyšší čas hledat materiál o kterém se můžeme s chutí pohádat :-D.

pavel šťastný | 06.10.2013
RE: Janda, Pakosta

Nepochopil jsem zcela příspěvek A. Továrka (podle "s" ve slově diskuse soudím že jun.) s citací uživatele Babičky.
Pokud by měl znamenat, aby pan Janda nelezl na náš diskusní web a držel se toho severočeského, tak protestuji. Diskuse je zajímavá právě rozdílnými názory jednotlivých diskutujících, byť někdy velmi kontraverzními.... Co se ale semlelo v tom Rumburku (nemyslím vzpouru před 95i lety.) by mě ale docela zajímalo.
Docela mě také zaujalo, jak velkou bouři ve sklenici vyvolal pseudoproblém s dvěma propadlíky na školení, zatímco velmi pozoruhodný námět na zrušení jednoho stupně soutěží družstev (nechce se mi teď hledat, kdo ho napsal), zůstal naprosto bez odezvy. Při známé (ne) pružnosti a (ne)schopnosti STK a VV urychleně navrhovat, řešit a schvalovat změny bych po proklikání některými okresními přebory viděl jako velmi potřebné se tímto návrhem začít zcela vážně zabývat.

Antonín Továrek | 05.10.2013
Re: Janda; Re: Pakosta

Re: Janda
Napsal uživatel Michal Babička dne Út, 01/10/2013 - 18:26.
Nechápu, proč se někam cpeš, když jsi u toho nebyl. Byla to jiná situace a akorát děláš dusno ... Než někam něco napíšeš tak si to občas rozmysli.
(citace z diskuse na oficiálním webu Ústeckého krajského šachového svazu) :-))

Miroslav Pakosta | 03.10.2013
Janda

Pane Jando, nenechte se odradit a pište dál! Vaše příspěvky jsou velmi zajímavé a poučné!

Petr Krolop | 03.10.2013
Neobyčejně kvalitní černý humor, či úplně obyčejný trapas ?

Panu T. Rösnerovi se až překvapivě dokonale podařilo rozvířit jinak vcelku tradičně poklidnou hladinu našeho šachového "rybníku", respektive webu.

V roce 1969 natočil režisér Petr Schulhoff poměrně kvalitní televizní trapasy. Ale sledujíc pozorně všechny zdejší příspěvky, nabyl jsem dojmu, že trapasy Petra Schulhoffa jsou ve srovnání s příspěvky T. Rösnera jen velmi slabým čajíčkem.

Ještě si dovolím poznámku k poslednímu příspěvku pana MUDr Zd. Jandy.

Pan Janda je z mého pohledu velmi kvalitním šachistou a navíc autorem mnoha kvalitních a trefných příspěvků. Jenže, čas od času je autorem i poněkud konfliktních příspěvků. Ech, co. Odvážnému prý štěstí přeje ! Nemyslím si, že bychom zde na jihu byli nějak v něčem zaostalí. Ale i tak přeji panu MUDr Jandovi hodně dalších příspěvků i toho příslovečného štěstí !

Zobrazeno 851 až 860, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009