Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Pavel Capek | 19.03.2015
Re pan Hurta

Vzdávám se ! :)

Nejsa bafuňář opravdu netuším,co je terminus technikus "požadavek na řízené losování" a už vůbec nevím, jestli to souvisí s tím, že by ty venkovské kluby neměly kde hrát ?

Co vím ale určitě je, že situace v herně Lokomotivy je z hlediska kapacity a termínů tak na hraně ( možná i za ní ).

Takže pokud ani ve Vyškově, Brně venkovu, Blansku a Znojmě nejsou kapacity pro hraní play off, tak není o čem diskutovat ! :)

Miroslav Hurta | 19.03.2015
Re: p. Capek

Omyl! Požadavky na řízené losování nejsou jen z okresu Brno-město, ale zaznamenal jsem je i u okresů Znojmo, Brno-venkov, Vyškov a Blansko. Kromě okresů Hodonín a Břeclav, kde jsem nikdy nehrál a nepůsobil ani jako vedoucí soutěže, takže zde nemám potřebné informace, tak jdou tyto požadavky napříč celým krajem.

Bronislav Chmelíček | 19.03.2015
KP2

Výkonný výbor pouze vykonává to, co rozhodne krajská konference, takže pokud se pan Rozumek hodlá do někoho navážet, tak to musí být delegáti konference. Nejlépe by udělal, kdyby se sám stal delegátem a o svých názorech přesvědčil 10 dalších.

Není nic jednoduššího než podat návrh na jednání krajské konference, a pokud ho delegáti odsouhlasí, tak VV v čele s Davidem Hamplem ho jistě zrealizuje. Pokud někomu stačí 11. kol jakýmkoliv systémem, nechť navrhne 11. kol a pokud to delegáti takto odsouhlasí, bude mít VV možnost o systému rozhodnout. Pokud má někdo i představu o konkrétním systému, nechť ho také navrhne a předloží. Diskuze na tomto webu pak naznačí, který konkrétní návrh bude mít naději na úspěch a VV bude mít ušetřenu práci s vymýšlením systému.

Jaká byla letos situace v KP2? Ze 7 okresních přeborníků se 3 vzdali postupu, 3 nahradili sestupujícího ze stejného oddílu a jen jeden tým postoupil bez výhrad. Právo hrát mělo 30 družstev. Tohoto práva využilo pouze 26. Na zbylá 4 místa byly doplněni dva sestupující z 9. míst Jevíčko, Loko E a dva třetí z OP Loko G a Zastávka.

Jak to vypadá letos? Z KP1 sestoupí o 1-2 družstva víc, snad se nikdo nerozpadne, takže by to 30 oprávněných zájemců mohlo dát.

Pro připomenutí:

http://jmss.chess.cz/data/jmss_document/filePath2599.pdf

Petr Krolop | 19.03.2015
Re: Jarní evergreen.

Zdravím paní Novákovou ! Paní Nováková, jistě si nikdo nepřeje, aby STK od stolu rozhodovala o síle, schopnostech a možnostech jednotlivých týmů. Tedy o tom, zda jsou týmy dostatečně silné na to, aby měly právo si zahrát určitou soutěž. Na druhou stranu, statistiky mluví jasnou řečí:
KP2C: Ročník 2010/2011, poslední místo Bučovice s bilancí 1 výhra, 0 žádná remíza a 10 proher.
Ročník 2011/2012, poslední místo Bučovice 1 - 0 - 8.
V ročníku 2012/2013 Bučovice nestartovaly a tak roli otloukánka, či spíše úlohy tradičního týmu do počtu převzalo béčko Poštorné 0 - 0 - 9.
V ročníku 2013/2014 se Bučovice vrací a pokračují v poněkud už v poněkud nechutné monotónní tradici 0 - 0 - 9 !!
Paní Nováková, myslím, že vůbec není těžké z těchto údajů vyčíst, že v soutěži KP2C se tradičně uměle udržuje, či vydržuje jeden tým, který v podstatě do soutěže nijak významně nezasahuje. Vlastně jeho jediný a skutečný význam spočívá v udržování již tak nevelikého počtu účastníků. Účast takového týmu je z mého pohledu jen formální a jeho přínos pro tuto soutěž já bohužel, nevnímám a nevidím.

Pavel Capek | 19.03.2015
Re pan Hurta

Buďme přesní !
Problémy s hrací místrností a termíny mají pouze brněnské kluby. Venkovské ( promiňte mi to označení ) týmy mají své sokolovny, orlovny, obecní úřady a v drtivé většině by to pro ně nebyl vůbec žádný problém.

Jenže co se dá dělat, doba je prostě taková, že platit si svou hrací místnost je po většinu brněnských klubů prostě nemožné.
Krachem ČSTV přišly o svou místnost i kluby, které do té doby hrály na Zámečnické a skončily v hrací místnosti Lokomotivy Brno, kde by play off skutečně problém byl.

Takže nic a buďme rádi, že se vůbec ještě někde něco hraje... :)

Miroslav Hurta | 19.03.2015 | sekce:Soutěže družstev
KPII

Problém všech nástaveb a play off naráží na problém s hracími místnostmi. Mnohé oddíly vyžadují řízené losování, požadavky se zesoulaďují s rozlováním vyšších soutěží. Někde se musí ohlídat aby nebyla na jednom místě více než čtyři (tři, dvě) družstva, někde naopak se šachisté v hrací místnosti střídají s jinými organizacemi a potřebují, aby se vše odehrálo jednu neděli doma a za dva týdny všechny zápasy venku.
Vyhovět všem těmto požadavkům se dá jedině při systému každý s každým, kdy podle čísel je už od podzimu jasné, kdy, kdo a kde v který termín hraje. To je u jiných systémů nemožné.

Pavel Capek | 19.03.2015
KP 2

Co člověk to názor.

Pan Rozumek by uvítal více zápasů v KP 2, ale možná to jiným šachistům vyhovuje tak, jak to je nyní.To by se muselo zjistit nějakou anketou mezi účastníky KP 2 - bez relevantních údajů je to pouze akademická debata - kdo co chce.
Stejně jako nevím, co chce a myslí si pan Hampel :)

Více partií se dá dosáhnout poměrně snadno.Po skončení základní části by se hrálo play off a play out.
V Okresních přeborech a Městském přeboru Brno to tak funguje, tak proč ne v KP 2 ?

Otázka je jednoduchá: byl by o takové prodloužení sezóny zájem ?

Jarní evergreen

Koukám, že ze snížení počtu družstev (a tím pádem i kol) se díky panu Rozumkovi stává takový jarní evergreen. Jak už naznačil Jirka Myšulka - a víme to všichni - obsazování KP II je dlouhodobým problémem. Ponechání počtu družstev na 11 by nebylo dlouhodobě udržitelným řešením, což bylo patrné už z posledních dvou sezón před reorganizací KPII, kdy skupiny nebyly kompletní. Takže pane Rozumku, máte nějaké řešení této situace, které by nepoškodilo například družstva na okrajích jihomoravské šachové mapy, nebo se dočkáme jen kritiky? Pouze upozorňovat na domnělé chyby je snadné, přijít s vlastním a účinným řešením je podstatně těžší.

Veřejní funkcionáři musí akceptovat větší míru veřejné kritiky... Hm, zajímavý názor. Přestože nejsem přítelem zevšeobecňování, mám pocit, že my Češi (pro případné rýpaly mám na mysli Čechy i Moraváky) málo chválíme a kritika je nám bližší. Pokud člověk dělá oddílového funkcionáře, zpravidla - i když taky ne vždy - se dočká ocenění alespoň od oddílových kolegů. Oddílová funkcionařina je zkrátka srdcová záležitost. Pro funkcionářskou práci na krajské nebo dokonce republikové úrovni už ale člověk musí mít úplně jinou motivaci, protože tam se nějaké pochvaly, uznání či poděkování málokdy dočká. Přemíra kritiky a absence pozitivní zpětné vazby pak není moc motivující pro další práci a o to obtížněji člověk hledá vnitřní motivaci.

Co se týče návrhu pana Krolopa, nejsem si jistá, zda jsem ho zcela správně pochopila, ale nerada bych se dočkala situace, kdy někdo - například STK - bude od stolu rozhodovat o tom, zda je nějaké družstvo dostatečně silné na to, aby mělo právo si zahrát určitou soutěž. Myslím, že jsme v minulosti byli mnohokrát svědky toho, že i papírově slabé družstvo si v soutěži vedlo velmi dobře a místo bojů o záchranu bojovalo třeba i o postup. Pokud jste to, pane Krolope, myslel jinak, budu ráda, když mi ta kritéria více objasníte.

Petr Krolop | 19.03.2015
Jak tak jdu okolo a kolem.

Vlastně jsem snad jen chtěl poděkovat za pěknou, fajnovou a přitom jakoby ostrou, akční diskuzi ! Nejstrašnější až nejvražednější pro každé diskuzní fórum je jakési \\\"zlověstné\\\" mlčení. To je snad jestě strašidelnější a vražednější než známý film Mlčení jehňátek. Vím, zase přeháním, protože žádní zlí vlci, ba ani obětní beránci se díky bohu, zde nevyskytli. Pan Rozumek je asi poněkud výraznější, ostřejší rétor. Ale píše, akčně, věcně a srozumitelně. Navíc, díky němu zdejší diskuzní fórum ožilo, téměř jako Slováci ve své hymně.
I já si samozřejmě vážím každé věcné, slušné, kultivované a férově vedené diskuze. Pan Rozumek tu skutečně již loni horoval pro nápravu, tedy pro navýšení počtu kol v soutěži KP2. Já , byť jen slabší a letitý náhradník pro tuto soutěž, si také myslím, že odehrát 9 kol za sezónu, není zrovna moc. Tudíž, si též myslím, že my šachisté \\\"dole\\\" nejsme těmi \\\"nahoře\\\" /rozuměj fukcionáři/ nějak moc hýčkáni, nebo snad rozmazlováni. Pan Rozumek, téměř vždy vede své diskuze ostře. Inu, je to věcí jeho stylu a proti gustu žádný dišputát ! Přesto bych si dovolil, ač on to sám jistě nepotřebuje, zastat se jej. Pan Rozumek tu skutečně nikomu nespílal. No, jako tu spornou a \\\"památnou\\\" větu bych snad vypíchl \\\"jen\\\" toto:
,,Bohužel největší \\\"pomazanec, kápo, šéf\\\", oficiálně zvaný předseda, má představu, že čím se bude hrát méně, tím to šachu prospěje více.\\\"
Tady asi není divu, že se právě tato věta pana předsedy Hampla dotkla. Nejsem žádným znalcem, ani soudcem, ale mně se tato sporná věta jeví jako především úsměvná provokace, či burcování. Tedy, v zájmu jisté dobré věci. Na druhou stranu je tato věta evidentně na hraně, dost možná, že i trošku přes čáru. Nicméně, nepůsobí to na mě tak, že cílem této věty bylo pošpinění, či znehodnocení práce pana předsedy Hampla. Žádný z nás nežije v nějakém vzduchoprázdnu a tak ví a zná. Jaká situace panuje v počtu, schopnostech a možnostech šachových oddílů a družstev. Já si myslím, že by se měly ujasnit priority. Co vůbec chceme a kam směřujeme. Pokud chceme jenom tak nějak \\\"jen\\\" přežívat a fungovat, tak jsme jistě na té jediné a správné cestě. Pokud by ovšem mělo přijít nějaké zlepšení, zkvalitnění KP, pak to holt musí něco stát a někde do něčeho, třeba i bolestivě říznout. Abych byl trošku konkrétnější. Z dlouhodobějšího hlediska považuji za nesmyslné a bezúčelné aby v soutěži KP2 startoval tým, jehož bilance po celkových 9 kolech je taková: Výhra 0, remíza 1, prohra 8. Tento tým samozřejmě, zase nikam nesestoupí, tedy pokud se samovolně nezruší. Neboť, jak by jsme tu KP2 a hlavně s kým hráli ? Přátelé, jako příklad jsem uvedl tým KŠ TJ Bučovice z KP2C. Ne, já vůbec nemám nic proti týmu Bučovic a jeho šachistům, právě naopak. Jsem rád že jsou, fungují a chovají se příkladně fair play. Jenže, chceme-li kvalitní a smyslnou soutěž, tak musíme nastavit taková kritéria, mimo jiné aby ve vyšší kvalitnější soutěži startovaly a hrály týmy s opravdu vyšší a kvalitnější úrovní. Pokud se rozhodneme jenom přežívat a udržovat stejně neudržitelné. Tak to samozřejmě nechme jak to je. Vždyť po nás \\\"kámoších\\\" stejně přijde potopa.

Vlastimil Rozumek | 19.03.2015
Re: Plch

A některé příspěvky a názory od šachové veřejnosti jsou zase pod rozlišovací schopností těch, jejichž jména se objeví po rozkliknutí odkazu "funkcionáři". Už to potvrdili tři.

Zobrazeno 431 až 440, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009