Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Ladislav Palovský | 04.12.2008
Konference, poplatky a jiné

To Petr Galuška: Ja doufám, že politická chyba je už minulostí, pevně věřím, že předseda ŠSČR přijede na konferenci JMŠS a bude rád diskutovat s delegáty. Alespoň tak je to dohodnuto a obsadit by se měly všechny krajské konference (ať už předsedou nebo členy VV). V případě, že by nepřijel, budeme s Petrem Buchníčkem připraveni diskutovat o situaci kolem svazu, financí a dalších věcí osobně.
To p.Plch: Neřeším minulost, do VV jsem přišel řešit budoucnost a pokusit se něco změnit. Tedy debaty o oslavách a překročení rozpočtu už bylo hodně. Nemyslím si, že oslava byla jen \"žranicí VIPček, funkcionářů a Oktoberfestem v jednom\" (jak by to mohl kdokoliv nazvat), ale důstojnou oslavou 100 let šachu a hlavně propagací našeho sportu a koníčka.
Mimochodem VV ŠSČR zpracoval analýzu hospodaření za období 2003-2008 už v květnu tohoto roku, dokonce se tento materiál všude rozesílal na všechny kraje, debatovalo se o tom v Kyjově při MČR, kde i Vlasta Sejkora přijel na jednání se zástupci moravských delegátů. To že se to nedostalo do oddílu považuji za chybu především jednotlivých krajů (možná to zde bylo na webu, nevím), čili s Vaším tvrzením v bodě 7 nesouhlasím.
Souhlasím s panem Jandou a Jindrou Papayem, a ne jako člen VV, ale jako obyčejný Palovský šachista brněnského klubu, který si uvědomuje, že všechno se zdražuje, nikdo Vám nic nedá zadarmo. Promiňte, ale částky, které jdou na mládež, repre a fungování svazu jsou opravdu v dnešních poměrech směšné. Na jednu stranu se o zvýšení příspěvků už hovoří na konferencích již od roku 2006, bavíme se zde o částce (bez mimořádného příspěvku) 10 Kč dospělí/rok, 5 Kč nevydělečně činní/rok a 1 Kč za mládež/rok (90/45/9 Kč jde do kraje). V rozpočtu ŠSČR je 240 tis.Kč na střediska mládeže a mládež platí 1Kč??? (tady jsem rozlil benzín a zapálil příští debatu, tímto se všem omlouvám koho se to dotklo, ale tak to vidím já). Samozřejmě na druhou stranu je nutné zvýšit i poplatky za služby - za Elo, za soutěže, za přestupy, omezit osvobození poplatků od placení ELA turnaje s názvem oddílový přebor, okresní přebor a suše je zpoplatnit (vždyť pak to všichni posílají na ELO a nemusí nic platit). A takhle bych mohl pokračovat dál..... i přes pocit, že bych potřeboval, aby v posledních dnech roku měl den 48-72 hodin, jsem připraven na diskuzi.
A nakonec, nehádejme se tady Česi vs. Morava - to sem nepatří - "Jsme jedna rodina" - Gens una sumus, která se neumí??, nechce??, nemůže?? domluvit???

Marek Rada | 03.12.2008
to Janda

Je. My jsme tady totiž všichni úplně pitomí. Naštěstí nám to někdo z Čech vždycky vysvětlí.

Janda Zdeněk MUDr. | 03.12.2008 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
re Papay

Tak to jsem chlapci z jihomoravského kraje zvědav,jak se s příspěvkem Jindry Papaye "popasujete". Není záplava otázet na vás příliš složitá :-)) ?

Papay Jindřich | 03.12.2008
Rozpočty, členské příspěvky

Jen tak na okraj - po dlouhé době jsem se podíval na Vaše stránky :-) - kraje dostávají dotaci na činnost z vlastních zdrojů ( pro jiné - z peněz SAZKY). Když se řešilo, v jaké výši dotace má být, tak se přišlo na to, že by se to mohlo vázat na vybrané členské příspěvky ( členský příspěvek je příjem svazu a nelze ho přeposílat jinam-navíc je osvobozen od daně z příjmů). Jinak o zvýšení členských příspěvků hovoříme ( já osobně) od roku 2006 - chtěl jsem vždy jen 150,- Kč. Tato částku se požadovala i vloni i letos. Takže bych byl rád, aby se nepsalo, že se jedná o \"drastické\" navýšení. Drastické to bude až svaz bude potřebovat 500,- Kč na hlavu po 5 nebo 8 letech odmítání. Nyní se řada šachistů dohaduje o nevydaném rozpočtu - jen se zeptejte Láďy Palovského - co hádek mezi jednotlivými komise bylo. Chtělo se ode mne podrobné rozčlenění. To je každým rokem v excelu - ale chce si to prohlédnout i další listy. Na letošní rok se to chtělo jinak - aby vše bylo vidět na rozklik. Dobře - ve staré verzi (Office 2003)to nešlo - dal jsem to nové (Office2007). A hle - dostalo se mi mailu, že to je na .... když nemá nový Office. Ale já nejsem profiprogramátor, abych vymýšlel různé \"kejkle\". A když to dáte jako požadavek nějakému programátorovi - udělá to zadarmo na webové stránky???? Mám svou práci - nejprve práce - ta mě živí a tím i živí mou rodinu. To vše mi zabere spousta času - upřimně - raději budu hrát šachy a předám to tomu, kdo každým rokem bude přemýšlet, jak přelít finanční prostředky mezi akce tak, aby svaz o ně nepřišel ( tak jako já to musím neustále řešit). Rok s rokem je horší a horší vyýčtovat jakoukoliv akci a jakoukoliv dotaci - nejvíce peněz nám u reprezentace a akcí \"sní\" odměna za účast na turnaji (ať startovné či cenový fond). A tu nemůžeme proúčtovat do dotace od státu - mohu proúčtovat nájemné prostor ( ale jak, když jsme to vyjednali sponzorsky zadarmo). Mohu prúčtovat ubytování ( ale jak to udělat, když se na olympiádě téměř nic neplatí). Ano mohu proúčtovat vyplacené mzdy (ale jak mi to pomůže, když před 4 lety jsem mohl vyúčtovat náklady na mzdy ve výši 30% celkové dotace - nyní již je to 5%). Jak udělat příjmy tak, abych je nemusel zdaňovat - postavit je proti nákladům tak, aby to FÚ uznal (jak jistě řada z Vás víte je subjekt osvobozen od daně z příjmů do výše 300.000,- Kč- a do nákladů proti příjmům z reklam a sponzorských věcí se řada věcí nedá jen tak promítnout - třeba tam nikdy nemohu promítnou dotaci na kraj). Všichni víte, že legislativa je přísnější rok od roku - stát hledá jakékoliv finanční výnosy. A odnáší to nejen sport... Toliko jen ve zkratce k Vaší diskuzi. P.S. A jen tak na konec - kraje dostávají okolo 780 tis. Kč + 240 tis.Kč na střediska mládeže - tzn. cca 1.020 tis. Kč na svou činnost ( z rozpočtu 6 mil to je 20% -). A řada krajů si ještě vybírá své členské příspěvky...

Tom Rösner | 03.12.2008
Pro Dr. Jandu

Konktakt na mě nechávám u každého diskusního příspěvku, kolonku e-mail vyplňuji vždy. Jsem členem ŠK Hrušovany nad Jevišovkou, okres Znojmo, viz odkaz. Že mě neznáte je naprosto v pořádku, mimo okres Znojmo a blízké okolí mě prakticky nikdo nezná a tak je to dobře ;-)

Josef Plch | 02.12.2008
Fakta

1. Vše, co jsem uvedl, byla fakta. Dr. Janda mne obvinil z neznalostí (a asi i lží), aniž by cokoliv z toho vyvrátil. Právě kvůli podobným delegátům jsem už před pár roky ztratil zájem účastnit se konferencí ŠSČR.
2. V okamžiku, kdy Sazka neposílá do svazů přislíbené peníze, přestává být věcí jejího ředitele, v jakém jezdí služebním autě - a mělo by to být předmětem zájmu akcionářů svazu (což jsou - nemýlím-li se - de facto svazy, tedy i každý jeden z nás).
3. Pokud se nemýlím, tak příslušná konference ŠSČR odhlasovala výši výdajů na oslavy vzniku organizovaného šachu, aniž by tam byla nějaká klausule \"když někde ušetříte, tak tam šoupněte klidně víc\". Tato výše (tuším 300.000 Kč) byla hrubě překročena (tuším o 500.000 Kč) v rozporu s rozhodnutím konference.
4. Poměrně pečlivě jsem zkoumal rozpočet, kde se oněch 500.000 Kč vzalo. Zhruba o tuto částku (pokud si dobře pamatuji) toho roku dostal ŠSČR více z MŠMT - což by měly být účelově vázané dotace. Nenabyl jsem zatím dojmu, že ty peníze ŠSČR ušetřil.
5. Naprosto odmítám logiku, že - když se někde výrazně ušetří - se může jinde výrazně přidat v rozporu se schváleným rozpočtem. To by se taky mohlo nejet na olympiádu a peníze by mohly být přetaveny v odměny funkcionářů.
7. Pokud se nemýlím, tak loni (?) dostal VV ŠSČR za úkol ve spolupráci s kraji zpracovat analýzu hospodaření a navrhnout východiska. Ten úkol (pokud se nemýlím) naprosto nebyl ze strany VV splněn. Opět důvod k odmítnutí zvyšování příspěvků.
8. Mně nejde ani tak o to, zda je příspěvek vysoký či nízký, ale o to, že opakovaně nejsou plněny přísliby po ose Sazka - ČSTV - a odpovědnost (příspěvky) je snahou převést na řadové členy. Vadí mi, že se někde v našem svazu vydá půl milionu navíc - a vše je O.K. Takové organizaci mám přispívat??
9. Pro P. Galušku - zatím šachisté nepřispívali ŠSČR. Těch 10%, co se nevrací krajům, byl tuším nějaký paušál na výpočet ELO v mistrovských soutěžích, protože by jinak ty peníze musely chodit z krajů. Alespoň takto to J. Papay zdůvodnil a i já pro to zvednul ruku.

Petr Galuška | 02.12.2008
Finance, příspěvky poplatky a jiné

Pročítám si diskusní příspěvky a přemýšlím jak správně a bez pochybností čtenářů vyjádřit svůj názor.
Před nějakým časem jsem poslal VV JMŠS dopis s názorem jak řešit problémy financí šachistů.
Nebyla to žádná kuchařka, ale jedna z mnoha možných cest.
Je tradicí, že se finance začnou řešit až na konferencích bez předchozího projednání (pominu li papír s mnoha čísly bez komentáře), a dochází k nepříjemným situacím a emocím.
Tato diskuse je snad první vlaštovkou s názory předem a doufám že neusne. A je docela jedno, kdo co zastává.
Je na vedení JMŠS udělat si obrázek a následně ho správně sesumírovat a podat v reálné podobě k diskusi na krajské i celostátní konferenci.
Abych nezabral hodně místa, napíšu svůj názor do bodů :
1. SAZKA se ukázala jako nejistý partner. Rozpočet se musí postavit ne reálných číslech (třeba bez SAZKY) a v případě navýšení od SAZKY :-( to bude příjemné zpestření.
2. Šachy jsou jedním z nejlevnějších sportů. Přesto budou náklady narůstat. Navýšení příspěvků se neubráníme. Ten musí být kontrolovaný, ne bezhlavý.
Abych byl konkrétní, klidně bych viděl průchodný dvojnásobek stávajících plateb (200,100,20) bez současného 50% navýšení.
3. Kdepak jsou ti pánové manageři, kteří se dovedou jen skvěle bavit na různých VIP akcích. Proč nepřitlačí na pilu a nepomůžou svazu, byť jen přímluvou či doporučením.
4. Politickou chybu vidím i ve VV ŠSČR, který jedná jen v tichu kanceláře v Praze. Nepamatuji si, že by někdo přijel na konferenci JMŠS. Nepočítám současného člena VV L.Palovského, který je náš. Že by rozpočet tak zkomíral, že není na cesťák???
To by se to diskutovalo, obhajovalo a schvalovalo.
5. Myslím, že mnozí lidé ani neví v jakém poměru se příspěvky dělí na ŠSČR a kraje. Navrhuji tyto dvě sumy zřetelně oddělit. Některé kraje mají své speciální příspěvky. JMŠS už tradičně hospodaří vyrovnaně a tak se tímto netrápí. Když ale zjistíte, že každý člen dává na ŠSČR 10Kč (pokud se nemýlím) bez 50% navýšení, tak je tato suma docela legrační. To si troufnu vysvětlit i tomu nejmenšímu vesnickému klubu že je to legrační.

Vím, že nedocílíme věhlasu a financí fotbalu a hokeje. Vím že většina našich reprezentantů nebudou za olympiádu, MS a ME placení jako profíci. Přesto je docela ponižující, když naše repre družstvo (ženy) si musí přispívat na to aby mohly jet na turnaj.
Můj názor je takový, že s chudákem se nikdo bavit nebude. A to bohužel ŠS je. Můj otec vždycky říkal : \"Do plného pytle se lepší sype\".

David Ciprys | 02.12.2008
Re: Pan Janda

Diskuse nám hezky běží, autoři se podepisují plným jménem, radost pohledět. Jen několik poznámek. Byť s panem Plchem také v mnohém nesouhlasím, na rozdíl od pana Jandy pravím "jen více pánů Plchů", kdo by jinak žil šachovým životem na venkově, organizoval přebory škol atd. atd. S těmi nepravdami a lžemi bych to také neviděl tak horké, např. na samotné Valné hromadě ČSTV padaly názory, že Sazka (tedy dnes O2) Aréna nestála Sazku plánované 2mld Kč, ale už 14mld a také tam prý padaly mikrofony České televize, které generální ředitel Sazky demonstrativně zahazoval, protože s touto organizací se přece on bavit nebude... Na závěr malá vzpomínka na loňskou Konferenci ŠSČR. Když po nekonečných diskusích Ondra Vinklárek navrhl kompromisně "prodloužit" 50% navýšení příspěvků z roku 2008 i na rok 2009, zvedla se většina rukou (ne-li všechny) delegátů z JmŠS - přesto návrh neprošel. Tito delegáti také hlasovali pro všechna navržená zvýšení poplatků. Zřejmě Jihomoravské praktiky už stačily zakořenit i jinde :-))

Janda Zdeněk Mudr. | 02.12.2008
re David C.

Chtěl jsem původně reagovat na příspěvky uvedené níže pod Davidem,trochu mi to naboural :-).I já si Davida velmi vážím,jeho rozhodování v legislativě,i to jak brilantně moderoval poslední Konference (veřím,že bude i následující),ale s jeho závěry nesouhlasím (ale to je snad normální,ne?).Takže po pořádku:1) Docela se mnou otřásl příspěvek p.Plcha-vážení potencionální jihomoravští delegáti budoucí Konference,pokud jste \"vyzbrojeni\" takovými znalostmi,jako p.Plch,tak to se nedivím,že hlasujete jako ty pověstné ovečky(nezlobte se na mne).Takovou snůšku nepravd či lží se tak hned nevidí.Jaká je skutečnost? Zde bych doplnil Toma R.Takže p.Plchu např:k vašemu ad1) nejen že byly zrušeny 2 svazy,ale i jeden federální Svaz,který nasekal dluh 1,5 milionů Kč,který Papay horko těžko likvidoval,neplatili se s 3 letým zpožděním poplatky FIDE a hrozilo,že nás FIDE prostě vyloučí(platili jsme 10% penále dlužné částky. P..Plchu, k vašemu ad 2) výstavba Areny nemá vůbec žádný vliv na příspěky na jednotlivé Svazy.To je vaše neznalost.Problém Sazce způsobila daňová politika Státu (holt ty dluhy Státu se musí platit,i když Paroubek tvrdil něco jiného,známe jeho výrok \"Dluhy se přeci neplatí\".A ten dluh 1,3 bilionů Kč,co způsobila ČSSD během 8 let vlády,se prostě jednou zaplatit musí).Takže Sazka musela začít platit DPH (před tím byla od toho osvobozena).Za druhé byl zdaněn zisk Sazky(a chce se to udělat i zpětně),rozdělit příspěvky až po zdanění. To je pro Sazku naprosto jiná situace !!! ad3) Nezlobte se,to je \"ptákovina\",kterou by šachisté neměli řešit ,co je nám po tom,v jakém autě jezdí šéf Sazky.Můžeme nadávat,ale to naší situaci neřeší ad4) Na \"ty oslavy\" (měl jste na mysli 100 oslav výročí trvání našeho hnutí na Žofíně?) vydal Svaz 500 tis.Kč,ale pozor,to byly prostředky,které před tím ušetřil (zase vaše neznalost) !! A byla to zcela mimořádně vydařená akce,sklidili jsme jako šachisté za to jen pochvalu.Však jsme se měli čím pochlubit,na tomto bych nešetřil. ad6) p.Plchu,pokud se omlouváte těm,co to dříve od vás (ne)četli,tak se omlouváte těm,co neznají fakta. Dále re Pakosta-mám starosti s vedením ordinace,musím si na její provoz vydělat,mně zadarmo nikdo nic nedá,\"živím\" sestru a zubní laboranty.Takže nemám čas ani vůli na nikoho \"plivat\"-to nechápete? Co bych z toho měl? Jde mi o fungování Svazu,o co jde vám? Teď k Davidovi.Davide,moc jsem Vaši argumentaci,proč nezvyšovat příspěvky,jsem vloni moc nepochopil,žádná tragédie,je to výměna názorů,které se u nás liší.Vývoj však dal za pravdu mně,to byste si jihomoravští přátelé,měli přiznat,a ne slepě setrvávat na svých,ničím neodůvědných, pozicích.Ta argumentace malými oddíly,není korektní.Připomíná mi to situaci kolem poplatků ve zdravotnictví.Ze začátku hrozně nářků (nemáme na to,to je likvidace atd,atd).Davide,to jen takové divadélko.Znáte přísloví:\"Doma huj,venku fuj\" ? Jsme jenom zvyklí jenom naříkat. Jsem informován o velice dobrém přínosu Ládi Palovského,jen co nejvíc takových mladých osobností,a co nejméně \"p.Plchů\". A mohu vědět,vážení jihomoráváci,kdo to je Tom Rösner(je to skutečné jméno,nebo přezdívka?) Omlouvám se i Tomovi,že ho neznám,je možný na něj (na Vás) kontakt? Jeho názory jsou velmi sympatické.Další \"munici\" si ponechám na ev.Konferenci,tam třeba dojde na loňská Davidova slova :-))

David Ciprys | 02.12.2008
Re: Praktiky JM svazu a příspěvky

V posledním odstavci Tom Rösner lehce klepl hřebíček na hlavičku. Každý jsme ochotni za členství ve svazu zaplatit jinou částku, protože každý z nás od něj očekává něco jiného. Někdo chce sledovat každodenní proud událostí, jiný si chce jen příležitostně zahrát. "Praktiky Jihomoravského svazu" nemají jiný cíl než nezlikvidovat šachové podhoubí "amatérů" hrajících nejnižší soutěže. Pan Janda, jehož si vážím a jehož názory bych rozhodně neoznačil za "praktiky pana Jandy", jistě briskně přepočítá, kolika pivům nebo jinak příjemně utraceným chechtáčkům se rovná jeden roční příspěvek 100, 200 nebo 500Kč a řečnicky se zeptá, co je pro šachového fandu důležitější?!. Měl by se však přeptat i řadových členů menších oddílů, kteří mu na rovinu řeknou, "Nás je jen něco přes 10, hrajeme okresní přebor, jako v tomto oddíle od nepaměti, zaplatili jsme si materiál, hrací místnost i startovné, jezdíme za vlastní, proč máme jako oddíl ještě odvádět několik tisíc šachovému svazu? To má svaz s námi takové náklady nebo fungujeme jako nedobrovolný sponzor všeho, na co nemá peníze!?" Takový názor lze odmítnout, ale kdo dlouhodobě sleduje úpadek šachového života na českém a moravském venkově mimo hlavní centra a snižování počtu oddílů je minimálně na rozpacích. „Praktiky Jihomoravského svazu“ lze shrnout asi takto: 1) Skokové zvýšení paušálních členských příspěvků může vést k poklesu platících členů a tím i základny pro výpočet dotací od ČSTV. Výsledný ekonomický efekt může být dramaticky nižší než obhájci zvyšování očekávají. 2) Zvyšování příspěvků musí jít ruku v ruce se zvyšováním dalších poplatků (startovné v soutěžích, poplatek za ELO apod.), aby se platby nejvíce zvýšily u těch, kteří služby šachového svazu nejvíce využívají. 3) Příspěvky nemohou být pro ŠSČR „univerzálním zdrojem příjmů“, který se zvýší vždy, když se VV ŠSČR nepodaří sestavit vyrovnaný rozpočet. 4) Příspěvky od členů a ČSTV musí zajistit základní fungování svazu (provoz sekretariátu, mzdy zaměstnanců) a hlavní reprezentační akce (Olympiáda). Většina ostatních akcí si na sebe musí vydělat (sponzoři nebo příspěvky účastníků), jinak je holt bude nutné omezit.

Zobrazeno 2521 až 2530, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009