Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Papay Jindřich | 09.01.2009
Poplatky

K poplatkům.
Jsme ve skupině VIP u GMoney Bank. Vzhledem k tomu máme upraven nižší poplatek za všechny položky, které proběhnou na pobočce v Praze (včetně úroku z běžného účtu- který je vyšší než jinde). K pojmu běžný účet - každý víte, že úrok se zvyšuje podle doby úložby peněz v bance a toto je účet běžný. Poplatek 5,- Kč je vysoký? Kolik zaplatíte poplatek, když vložíte peníze přímo do banky na účet? Není to oněch 50,- Kč, když mi řada funkcionářů brečela, že je to nehorázné a že s tím má svaz něco dělat? Ano - šlo by to - opět v rámci VIPu - jenže všechny poplatky by pak platil svaz. Koho bychom donutili, aby hned vložil požadovanou sumu včetně poplatku? A protože smlouva by opisovala i pohyb současných poplatků v přepočtu ( nikdo ve smlouvě nedává tvrdé částky) nebylo by to jednoduché. I tak - přes ekonomickou směrnici - je někdy velice těžké některé platby identifikovat. Toť za prvé. Za druhé - když budu někam dávat jinam, kde něco slibují, musím si z zjistit likviditu společnosti - nedám někam peníze, když zjistím, že to není zajištěno. Dále - musím si zjistit k tomu i další věci - někde Vám zajistí vyšší úrok, vyberou to v poplatku za účet. Atd. atd. A svaz má účty ve dvou bankách - Komerční a GMoney. Opět jsou peníze rozloženy tak, aby to něco neslo. U Komerční má svaz peníze vázán na 5 let s vyšším úrokem. Jenže - nesmí ty peníze 5 let vybrat - to je úděl lepšího úroku. :-D Měl je i v ČSOB, ale tam byly tak nevýhodné podmínky, že jsme tam činnost ukončili. Běžák - jak se někdy říká, je u GMoney ( protože je to ve společnosti všech sportů, včetně ČSTV). Řada svazů to dělá jako my - jeden v GM, druhý jinde. Kdysi GM počítalo jednu dobrou věc - vyšší úrok z částky na běžáku, která tam ležela celý rok. To znamenalo ( leží ti tam v průběhu roku 1 mil, který se nehne - tak z toho máš úrok 1,5% - z toho ostatního 0,5%) nevýhodu pro GM, která v době poklesu úroku z peněz půjčovaných na tom tratila :-) z jejího pohledu.A tak ihned co v nejbližší době, kdy se podepisovala další smlouva z toho vycouvala :-D. Ale podmínky byly opět výhodnější než jinde :-D. Toliko k těm bankovním poplatkům.

Josef Plch | 09.01.2009
Jak by to být mělo a jak to je

K debatě o startovném pro naše přední hráče na mistrovstvích republiky, olympiádách... atd. mám jednu poznámku. Jedna věc je, jak si myslíme, že by to být mělo, jiná věc je, jaká je reálná situace. Prudce se změnila doba a s ní myšlení lidí, více asi těch mladších. Vidím to na fotbale - dnešní kluci nepovažují za čest hrát za svou obec, klidně pendlují z oddílu do oddílu (či do Rakouska) - především za penězi, zatímco jejich otcové odmítali lákavé nabídky na přestupy do vyšších soutěží, kde by i něco dostali, protože patřili ke své obci. Jsou ještě dnes nějaké takové party? Klubismus? Patriotismus?
Pokud by se startovné nevyplácelo - opatrně si tipnu, že by tam svaz zvučná jména nedostal. Kdyby na MČR nehrála zvučná jména - jakou váhu by měl titul přeborníka? Bylo by takové MČR uplatnitelné v médiích?
Kdysi jsme to zažili na okresním přeboru jednotlivců - postupně se vytratili hráči KM i 1. VT, z okresního přeboru se stal poslabší turnaj. Pak náhle přišly z MŠS účelové peníze na OP - rázem byl zájem i mezi "špičkami". Pak už nepřišly - a okresní přebor jednotlivců zanikl.
Podobné je to s olympiádou - podle umístění na ní přicházejí dotace z MŠMT. Svaz se snaží zajistit papírově nejsilnější sestavu (i splněním finančních požadavků hráčů), aby měl alibi, že udělal vše pro dobrý výsledek (a tedy přísun peněz).

Petr Galuška | 08.01.2009
RE: Souhlasím

Pro pana Čápa : má myšlenka nebyla o tom, že si můžu dát pivo a IM ne. Já jsem jen chtěl naznačit, že jsem měl peníze vydělány ze zaměstnání (taky tam nepiji) a přijel jsem si zahrát šachy. Náš profík muse na šachovnici ty zlaťáčky teprve hledat... :-)

Jaroslav Čáp | 08.01.2009
Souhlasím

Souhlasím s názory pánů Kalendovského a Pakosty ze 6.1. v této diskusi. Nevidím důvod, proč by naši titulovaní hráči (velmistři či mezinárodní mistři) měli na našich mistrovských turnajích dostávat nějaké speciální startovné. Nic proti nim osobně nemám, vážím si jejich šachového umu a jejich tituly a výši ela beru samozřejmě na vědomí. Ovšem pokud hrají mistrovství ČR, měla by to být pro ně především velká čest (ostatně tradice zavazuje) a teprve až potom peníze. A jsou-li to i profesionálové, nechť si na živobytí vydělávají (jak taky jinak) svým odpovídajícím výkonem. Za ten nechť dostanou spravedlivou odměnu. Nebo snad jsou v cizině na jejich mistrovstvích jiné podmínky? Ostatně, každá profese má svá pro i proti.
PS1: Pro pana Galušku: I já nesmím při výkonu svého zaměstnání pít alkohol.
PS2: Pro pana Jandu: Nejsem z jižní Moravy, ale ze severovýchodních Čech.

Miroslav Pakosta | 08.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Bankovní poplatky na bankovním účtě ŠSČR

Přečetl jsem si pěkný článek a pěkný diskusní příspěvek na novoborském webu ohledně rozpočtu ŠSČR. Celkem mě udivilo, že platíme za 1 položku v bance 5,-- Kč a to je ještě prý málo kvůli tomu, že jsme ve skupině ČSTV. Mně to naopak přijde přespříliš!! A to je prý plateb hodně. Je nějaký jiný důvod pro to, abychom měli předražený účet u GEMB?? A jaké jsou jiné paušální poplatky? Kolik zaplatí Svaz průměrně měsíčně bance? A kolik činí průměrné měsíční úroky? Na trhu je vícero finančních ústavů, u kterých by Svaz měl služby zdarma a pravděpodobně byc měl i vyšší úroky.

David Hampel | 08.01.2009
Z okresu...

Tak jsem se opět zúčastnil schůze předsedů svazů našeho okresu. Zaujalo mě několik informací:

Namísto plánovaných 3 600 000 Kč obdržel náš okresní svaz pouhých 1 080 000 Kč. Dle zdůvodnění pana Srba k tomu došlo zejména proto, že Sazka plní mimořádné požadavky bank, které úvěrují Sazka arenu. Vše kvůli globální krizi.

Některé okresní svazy razantně vystupují proti vedení ČSTV, konkrétně byl zmíněn Vsetín a Opava.

Házené se jako jedinému ze zastoupených sportů relativně daří, je tam značný příliv mládeže. Tým manažerů získal za minulý rok cca 20 milionů Kč, které šly právě na mládež (toto ovšem na úrovni republikové). Reprezentace je financována výhradně ze sponzorských darů.

Ve volejbale došlo dva roky po zavedení "licenčních poplatků" ve výši 200 Kč pro dospělého k velmi výraznému úbytku členů. A to přesto, že se značná část vracela oddílům. Volejbal se samozřejmě hraje dál, ovšem již bez registrace.

Josef Plch | 07.01.2009
Re:Janda

Záleží na tom, kdo jsme to MY.
Pokud jsme MY členové ČSTV (a spol.), pak máme plné právo zkoumat složení vedení ČSTV i Sazky.
Pokud jsme MY jenom členy ŠSČR, dobrá, nebudeme se o to starat, zvedneme členské příspěvky a budeme stát na vlastních nohách. Ale budeme se ovšem starat, zde se peníze ŠSČR používají v souladu se schváleným rozpočtem.
Pokud jsme MY jenom členy např. JmŠS, tak nás nemusí zajímat, kdo hraje na olympiádě či MČR v bleskovkách, budeme se starat o krajské soutěže a víc nás (ani finančně) nezajímá.
Pokud jsme MY členy venkovského oddílu, tak si stejně cestovné a nájmy hradíme z peněz, jež jsme sami sehnali, Elo si můžeme spočítat sami na kalkulačce - a ani FIDE, ani ŠSČR, ani JmŠS nepotřebujeme - tak proč jim dávat nějaké peníze? To ne MY natahujeme ruku k NIM, ale naopak...
Pokud se ale cítíme býti kouskem každého z těch MY - pak nás logicky zajímá od všeho trochu.

Petr Galuška | 06.01.2009
A zase ty peníze.

Diskuse se točí a to znamená že nás to zajímá. To je dobré znamení na cestě k cíli. Já jsem před několika lety seděl před začátkem kola openu a na kuráž jsem si dal malé pivo. Jeden ze známých IM (profesionál) posedával u minerálky a bylo vidět že už se chystá na partii. Tak jsem jen tak řekl : "Víte jaký je rozdíl mezi mnou amatérem a Vámi, profíkem?" Chvilku bylo ticho..... Tak jsem dodal : "Já když sedám k šachovnici, tak už mám vyděláno....". Tím chci říci, že obdivuji všechny kdo má šachy jako zdroj obživy. Já bych do toho nešel ani s 2600+.
Nekamenujme tedy profíky. Nemají to lehké.
Na druhou stranu musím ale dodat, že by to měli být oni (určitě většina), kdo budou pomáhat s propagací. Kdo chce dostávat, musí něco investovat. To neplatí jen u šachu. Nemám na mysli zrovna ty blicky.
Teď něco k nám amatérům.
Pavla Šťastného znám jako rovného a pohodového chlapa. Přesto nesouhlasím, že by kluby musely padat na základě zvýšení poplatků. Možná některý klub padne, ale šachisti kteří mají hru rádi a hrají pro ten správný pocit se dohodnou kudy kam a kde penízky seskládat. Ono to stojí všude stejně. Takže to chce sednout u něčeho dobrého (to ve Vranovicích určitě máte). Spočítat to třeba dle návodu pana Papaye a najít cestičku.

Janda Zdeněk MUDr. | 06.01.2009
doplnění Jindry Papaye

Ano,však to bylo zde i na Novoborském charakteristické: Jak hrozilo některému člověku,že by dělal svazovou funkci,rychle od tématu odběhl.Ono je přece daleko jednodušší kritizovat,radit či "rejpat",jak pro Svaz cokoliv dělat.A re p.Šťastný(poslední příspěvek)-myslím,že debata má zcela správný směr (ale nechci Vám svůj názor vnucovat) :1) buď někteří jednotlivci několik let budou zkoumat : tu složení dozorčí rady Sazky,tu složení ČSTV,tu v čem jezdí generální šéf Sazky-a šachy půjdou "zu grund" , anebo 2) se ihned postavíme na vlastní nohy a nebudeme v rolích prosebníčků,co budou čekat na almužničku,co spadne od stolu Sazky,potažmo od ČSTV. Re reprezentanti-ono je hezké jim doporučovat,že by měli mistrovství Česka hrát "zadarmo,pro čest",ale předpokládám,že i oni musí zaplatit třeba nájem,a na ten je potřeba si vydělat.

Papay Jindřich | 06.01.2009 | sekce:Členské příspěvky a poplatky
Odměny

Přečetl jsem si povídání Pavla Šimáčka, k tomu porovnal povídání obyčejných šachistů ( neprofesionálů) a dospěl k jedné věci - všichni chceme peníze. Profesionálové ke své obživě, řadoví šachisté k možnosti dělat svého koníčka. A při tom všichni chtějí hrát podle stejných přijatých pravidel platných pro všechny. O tom, že šachy nejsou na výsluní ani ve světě svědčí jedna historická událost, jejíž účastníkem byl Kasparov. Vytvořil profesionální unii šachistů, která nakonec, jak všichni víte, zkrachovala – a zůstala FIDE. Velice krásně to napsal Honza Kalendovský – je to poptávka a nabídka. Již jednou jsem řekl na jedné schůzce s našimi velmistry, kteří mě tvrdili, že když skončí, nebude žádných hráčů ( a já to už slyším čtvrtou generaci). Má odpověď zněla – tož nevadí, přijdou jiní. A na to - nebudou kvalitní. A já jim na to odpověděl – ale budou -i o Vás, když jste nastupovali a brali peníze těm odcházejícím, hovořili předchozí špičkoví hráči o Vás, že nebudete tak dobří jako oni. Ale chtěl jsem něco jiného. Jestli má velmistr dostat nějaké odměny za výkon, musí se ty peníze někde získat. Pokud je nedostane od sponzora ( a ti většinou peníze nedávají na odměny – dávají na přímé náklady), musím je získat od těch, kteří jejich hru budou sledovat – tož znamená od „řaďáků“. Jenže Ti zase křičí – proč mám něco někam dávat, když zpátky nic nedostanu!  ( nepovažují výkon vm na přeboru ČR za něco pikantního, aby za to platili). Zažil někdo z Vás, aby na turnaj pro Ty co nehrají, se platilo vstupné, které by pokrylo náklady pořadatele??? Kdyby se mělo platit vstupné na naše akce – zely by hrací místnosti prázdnotou – jen by tam seděli hráči, rozhodčí a pořadatel  - popřípadě pozvaní hosté. Zakopaný pes je v tom, že chceme neustále peníze - ale nechceme je od člena ( oddíl je za něj zaplatí). Chceme, aby je někdo sehnal - jenže takhle se neřeší poptávka a nabídka. Když mám něco zadarmo - proč bych tam nechodil? Je to správné poskytovat něco zadarmo? V našem oddíle se peníze vždy sehnaly. A když mi jednou členové vyčetli, proč jim neplatím diety ( chtěl jsem, aby peníze vydržely co nejdéle), jsem se rozhodl pro radikální věc - spočítal jsem kolik nás stojí sezona na jízdném, dietách a rozhodčích za všechna družstva a dal jim nabídku. Budou se platit diety, jízdné podle zákona - dobře - členský příspěvek do oddílu bude 900,- Kč pro aktivního a 700 pro neakativního. Nebudeme si platit stravné - příspěvek bude 750,- a 550,-. Nebudeme si platit auta podle zákona jen na pokrytí benzinu - 300 a 100 Kč + členský příspěvek svazu. A ejhle - odsouhlaseno bylo, že nám stačí 3,- Kč na km a že diety stejně nemá cenu vyplácet, protože se to stejně vrátí.
V oddíle je to jednoduché na spočítání - ale u ŠSČR to není jednoduché - prtože se tu pohybuje od nadšence až profesionála - a každý má na to jiný pohled :-). A k panu Šťastnému - ne nenaštval jsem se. Ale líbí se mi, jak píšete o tom jak se dělá politika - ano, je to tak... Co se upeče uvnitř několika jedinců s určitou silou, tak se to udělá - ale platí tu stále stejné pravidlo - pokud tomu, kdo chce změnu, řeknete, že i on musí do toho dát svůj čas a um ( popřípadě peníze, když nic nechce dělat) - v tu ránu je po revoluci a aktivitě:-). Přeji příjemný večer.

Zobrazeno 2451 až 2460, celkem 2928
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  293  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009