Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Pavel Šťastný | 25.12.2010
dodatek

Davide, já myslím, že skoro všichni chápeme základní principy demokracie. Bafuňáři byli zvoleni, takže mají mandát rozhodovat. Také jistě všichni chápeme "lukrativnost" těch "koryt". Jistě o ně bude na konferenci pranice. Odmítám ovšem souhlasit s principy, které jsou v rozporu se zdravým rozumem. Proč dělat něco jednoduše, když to jde dělat složitě? Nejlogičtější je vybírat reg. příspěvky před začátkem soutěží družstev a trvám na tom, že ten, kdo vymyslel a prosadil jejich vybírání v lednu je mizera, kterého patří zavřít. Tak jako je manželka ženou, která nám pomáhá řešit problémy, do kterých by se nebyla dostala, kdyby si nás bývala nevzala, tak všechny tyhle problémy s řešením neoprávněných startů z důvodu nezaplacení příspěvků, které popisuješ, STK musí řešit, protože jsme si schválili tak blbej termín jejich vybírání. Posuňme ten termín zpátky a je po problému. Co to je za argument, že potřebujeme znát přesnou sumu vybraných peněz za reg. př. už v lednu, abychom ji mohli zanést do rozpočtu? Když bych to analogicky přenesl třeba na obecní rozpočty - všechny rozpočtované příjmové kapitoly jsou s úplnou samozřejmostí odhadovány na základě skutečnosti předchozího roku. Žádný starosta přece nebude běhat za poslanci a na finanční úřady, ať schválí vybírat všechny daně za příslušný rok do konce ledna, že jejich výše potřebují jeho páni zastupitelé znát, aby je mohli zanést do kolonek. Takového starostu by snad měli za úplného blbce. A přesně tohle jsme si schválili my, šachisté, o nichž laici mají za to, že disponují zvýšenou inteligencí..... Nebo tomu tak není a vycházím z chybné premisy? Svaz je už v tak zoufalé finanční situaci, že posunutí platby čl. příspěvků o jeden měsíc to všechno zachrání? Ale každý si může demokraticky vybrat. Schválené rozhodnutí demokraticky zvoleného vedení bude buď respektovat, byť s mím třeba nesouhlasí, anebo je respektovat odmítne a do soutěží družstev se jednoduše nezapojí. Tečka.

David Ciprys | 25.12.2010
Re: dodatek SŘ

Rebelant Pavel pěkně načrtl, jak vydání dodatku rozpisu ligových soutěží (Pepa ihned správně opravil, že nejde o dodatek SŘ) přijala řada klubových činovníků. Jeho pohled mu neberu, ale mrknu na to i z druhé strany.
V únoru konference schválila posun výběru příspěvků z 1.3 na 1.2. Už jsem zde psal, že to mám za blbost, ale ctím rozhodnutí většiny delegátů, které mimochodem volil na krajské konferenci i sám Pavel, aniž sám chtěl být jihomoravským vyslancem zvolen.
V září VV ŠSČR opravil Soutěžní řád - požadavek na "registraci" účastníků mistrovských soutěží zesílil na "aktivní registraci".
Mezi námi, moc velký rozdíl v tom není. Než byl poměrně nedávno vynalezen v Registračním řádu pojem "aktivní registrace" (aby nám někdo, konkrétně ČSTV, neotloukl o hlavu, že máme v databázi používané k dělení pěněz od Sazky i lidi, které nepovažujeme za registrované členy - mimochodem u jiných sportů je to ještě daleko masívnější, u fotbalu je členem každý, kdo měl někdy na krku klubovou šálu; ČSTV uvádí, že jeho členem je 1,5 milionu občanů ČR, hmm...), platilo odjakživa, že hrát soutěže mohou jen registrovaní hráči - vzpomeňme na dodnes k lepšímu dávané historky ze 70. a 80. let o nekompromisních rozhodčích, kteří nepřipustili ke hře družstvo jedoucí na zápas 2 hodiny vlakem a poslali je zase domů, protože hráči neměli v registračkách vylepené členské známky.
V posledních letech se s železnou pravidelností vždy na jaře po soutěžích objevovaly "nezávazné" dotazy z některých týmů, jestli soupeři, kteří nezaplatili na jaře příspěvky (nebo zaplatili jen za 3-4 hráče s tím, že zbytek nechají na podzim, až bude jasné, kdo bude hrát v nové sezóně), nejsou náhodou neregistrovaní a neměli by tedy vyfasovat kontumace 8:0 za neoprávněný start hráčů dle paragrafu 3.9.3.d) Tresního, pardon Soutěžního řádu.
Soutěžní orgány vždy podumaly, zamrazilo je, jaká paseka by ve všech soutěžích nastala, kdyby se precedenčně nějaké podobné žádosti vyhovělo a potichu vše zametly pod koberec s tím, že "teď už je pozdě", ale příště před soutěžemi "se s tím musí něco udělat".
Dodatek ligového rozpisu byl vydán právě proto, aby STK předem deklarovala nějaký konkrétní postup a nikdo se nemohl domáhat kontumačních vítězství, nebo se mu to alespoň ztížilo, příklad hokeje dostatečně varuje.
Když je v Soutěžním řádu napsáno, že hráč musí mít aktivní registraci, pak i STK za to musí nějaký postih stanovit a pokuta jí v ligách přijde přijatelnějším (ve většině případů i levnějším, pokud si spočítáte, kolik takové utkání kluby stojí) než kontumace.
Pavla můžu uklidnit, jihomoravský šéf STK stanovil, že v krajských soutěžích bude trestem za nastoupení hráče s registrací opožděnou o týden "Ty, ty!", o dva týdny "Ty, ty ty!" atd. - tj. napomenutí.
Na závěr si dejme ještě jeden pohled. Jsme spolek příznivců šachu, který si demokraticky stanovil, kolik a kdy si budeme přispívat na svou činnost. Je to závazek nebo jen doporučení? Je rozumnější to předem opakovaně připomínat a poté vymáhat nebo už dopředu litovat těch, kteří to přes desetinásobné upozornění neudělají nebo obejdou?
Vzhledem k souběhu vyšších příspěvků, "tvrdšího" přístupu a posunu termínu chce být letos STK velmi vstřícná, byť důsledná. Paní Jitka Kniezková by mohla vyprávět, jak je někdy obtížné se dopátrat, za koho a kolik vlastně klub zaplatil.
Do budoucna by nemusel zapadnout nápad hospodáře - přejít na systém obdobný vztahu FIDE - národní federace. Všechny poplatky by (za rok nebo pololetí) spočítal sekretariát a poslal klubu jednu fakturu s rozpisem plateb. Kdo nezaplatí, bude odstřihnut od služeb jako u elektřiny, plynu nebo telefonu.
Brrr, to jsem se rozepsal ... a to je dnes Boží hod vánoční - tak pokoj všem lidem dobré vůle, ať nevidí výběr příspěvků tak hořce jako starý Horatius, "Ó, občané, občané, nejdřív je třeba peníze shánět, až po nich je na řadě ctnost..." a růstem pokut se nedostaneme k přísloví "Malé peníze dělají dlužníka, velké nepřítele..." :-)

Josef Plch | 23.12.2010
Dodatek rozpisu

Díval jsem se na Soutěžní řád, ale patrně měl p. Šťastný na mysli především dodatek rozpisu soutěží družstev řízených ŠSČR. Viz stránky STK na webu ŠSČR.
Bude se za dvojnásobnou kontrolu soupisek zvedat vedoucím skupin odměna a tedy i startovné?

Pavel Šťastný | 23.12.2010
dodatek SŘ

Pomalu začínám rozumět panu ministru školství, proč tak nemá rád bafuňáře a nechce přes ně posílat sportovcům peníze. Dokonce si myslím že musel číst poslední změnu soutěžního řádu, kterou u zeleného stolu schválila naše svazová STK. Kdo kdy pracoval v nějaké krachující firmě může potvrdit, že neklamným znamením blížícího se konce je to, že vedení začne bazírovat na maličkostech a blbostech, které dříve, když se firmě dařilo, nikomu nevadily. Následuje špatné pracovní ovzduší, šikama a buzerace, jejichž cílem je, aby co nejvíce zaměstnanců odešlo samo. Pokud je záměrem STK znechutit funkcionářům práci, aby se na šachy vykašlali, protože jim šikana byrokratického vedení není zapotřebí, je na velmi dobré cestě. V situaci, kdy dotace ze Sazky nebo od státu jsou do budoucna ve hvězdách, má STK tu hlavní starost, aby v posledních kolech soutěží družstev, proboha, nenastoupil nějaký ignorant nebo sabotér s nezaplacenými příspěvky. A to jen proto, aby delegáti na celostátní konferenci měli přesný údaj o tom, kolik se vybralo na příspěvcích. Kdo je tady pro koho? Hráči, kapitáni a vedoucí družstev pro svaz a delegáty nebo snad svaz a delegáti pro hráče, kapitány a vedoucí družstev? Nebo snad existuje jiný, mně doposud neznámý důvod, proč se termín vybírání příspěvků zase o měsíc posunul a jeho dodržení je takovýmto nekompromisním způsobem vynucováno? Logika - ztrácíme miliony, ale bazírujeme na pár tisícovkách za každou cenu a pokud možno o měsíc dřív, je mi naprosto nepochopitelná. Co na tom, že ostatní příjmové kapitoly budou hausnumera předpovězená z křišťálové koule, delegáti musí znát alespoň jedno přesné číslo. Nejraději bych se omluvil panu kolegovi Plchovi za svoje zesměšňující reakce na jeho neustálé nostalgické vzpomínky na období tří šachových svazů. Tehdy se příspěvky vybíraly před soutěžemi družstev a v průběhu sezóny se už vedoucí družstev vybíráním peněz nemuseli zabývat. Potom některá chytrá hlava vymyslela konec června, potom konec března, potom konec února a teď konec ledna. Davide, jak jste mohli takový trapný, drakonický dodatek schválit? Kdybych měl sílu pokračovat s družstvem dospělých i v příští sezóně, asi bych se pokusil vyzvat kapitány a vedoucí družstev k nějaké rebelii. Tu už ale nemám, takže mi nezbývá, než popřát vedoucím soutěží hodně radosti a potěšení při kontrole sestav, při udělování pokut či při vymáhání jejich zaplacení. A delegátům celostátní konference potom přeji, aby si přesné sumy za vybrané příspěvky pěkně užili a nezapomněli ji sečíst s jinými přesnými sumami. Tím pak dostanou jiné, o hodně větší přesné číslo. To nám dnes opravdu hodně pomůže.

Janda Zdeněk MUDr. | 22.12.2010 | sekce:Stránky JmŠS
Sazka

Doplním Láďu : re David Ciprys - 28.11. (Všechny akcie upsané v uplynulých několika letech na pražské burze klesly pod úpis (často o desítky %), ačkoliv měly stejně skvělé vyhlídky jako Fortuna.
Ta se upisovala za 106Kč, ŠSČR nabízel cca 100Kč, dnešní cena je 88Kč. Příjde-li rally, může to být za 2 měsíce 120Kč, ale také může přijít další vlna finanční nejistoty, drakonický zákon proti hazardu, neplánované náklady na rozjezd nových her nebo otrávenost investorů z "mrtvé akcie" s mizernou likviditou a pojedeme z kopce.). Jaká je skutečnost dnes? Dnes 22.12. - 22.12.10 103,03 103,50 změna +1,95 objem Kč36 720 011 102,50 104,50 104,40 1 353 857 min.102,60 maxim.105,30 Kč .Takže,Davide,zatím to vypadá na rally :-)). Znám mnoho lidí,co si koupilo již 1000 ks akcií Fortuny - na tom nejde prodělat , jen se jich pak včas zbavit,to se dá odhadnout. Co je úmyslem Penty,to se dalo uhodnout již před rokem..

Pavel Šťastný | 22.12.2010
rozhovor s ministrem

Rozhovor s ministrem školství ....je na svazech, zda chtějí ČSTV zachovat. Stát jej podporovat nebude....
Inu, čo bolo, to bolo. Některým to pořád ještě nedochází..

http://www.e15.cz/nazory/rozhovory/josef-dobes-stat-sportovni-bafunare-zivi-t-nechce-a-take-nebude

Ladislav Palovský | 22.12.2010
Předvánoční Sazka

Tak ještě jeden malý předvánoční dárek pro Sazku - do hry vstupuje Penta - čtěte zde nebo tady.

Ladislav Palovský | 22.12.2010
Re: Král od Pásků sedmý v ČR

A Král od Pásků "vpomíná" na svůj fantastický úspěch z minulého víkendu.

David Ciprys | 19.12.2010
Král od Pásků sedmý v ČR

Ačkoliv v minulosti jsme byli na jihu Moravy zvyklí i na medaile a tituly z MČR v bleskovém šachu v podání Tomáše Poláka, neměla by zapadnout letošní skvělá 7. příčka krajského přeborníka FM Miroslava Jurky.
Zejména pokud se podíváma na jeho cestu turnajem - tradičně pevná hra v soubojích se 3 velmistry, 1 velmistryní a 7 mezinárodními mistry, jediná prohra se žralokem Vojtou Plátem, závěrečná remíza s Davidem Navarou. V posledních 5 kolech hrál Mirek se všemi 4 finalisty!
Výsledky hledejte zde. Hodinový záznam z MČR vysílá ČT 4 v úterý 21.12. v 15:55 se dvěma dalšími opakováními a samozřejmě s možností sledovat přenos na internetu. Přesné časy a odkazy najdete zde.

Pavel Šťastný | 18.12.2010
V Sazce vymalováno

Líbí se mi věta z "úvodníku" posledního Šachového týdeníku z pera pana Matochy "V Sazce vymalováno":
......Neschopní akcionaři Sazky nezvládli ukočírovat najatého manažera Aleše Hušaka a sázim, že nyní prohrají boj s Radovanem Vítkem......
To je opravdu legrační věta při pomyšlení, že místo aby největší akcionář Sazky ČSTV postavil šéfa Sazky "do latě" a vyrazil s ním zavčas dveře, tak naopak
z něj byli a pořád jsou všichni pos...., až za ušima. A teď má ČSTV tu drzost natahovat ruce a křičet pomoc. Panu končícímu předsedovi Sejkorovi přeji v Sazce šťastné pořízení.

Zobrazeno 1851 až 1860, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009