Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Diskuze

 
Vlastimil Rozumek | 13.04.2013
To: Zdeněk Janda

Pane Jando (MUDr.), můžete být ze Sudet nebo třeba Judet, mně to určitě nevadí, ale neberte si název Jihomoravského kraje do svých úst nadarmo (řečeno slušně). S pozdravem z jižní Moravy V.R.

Luboš Ševčík | 13.04.2013
3 soupisky

Pane Šťastný, je snad všem jasné, že šachy jsou naprostá prkotina oproti tomu, co se kolem nás děje... Ale jak vy jste bojoval pro zkrácení tempa, tak podobně mnozí nechápou 3 soupisky. Třeba to nenastane a je to jen výplod mé fantazie, ale já si dokážu představit, jak velmi se tímto rozhodnutím mohou stát soutěže neobjektivní... Není to vůbec složité:-(

pavel šťastný | 13.04.2013
důležitost šachu

Ano, šachy jsou velmi, velmi důležitou intelektuální lidskou činností. Dokonce ani vypuknutí obou světových válek které zastihlo tehdejší šachové mistry na turnajích v Německu resp. na olympiádě v Argentině nebylo důvodem k přerušení zápolení za šachovnicí. Řešilo se sice, jak moc je válka důležitá - nakonec ale bylo konstatováno, že šachy jsou důležitější a hrálo se dál.... Já bych dokonce řekl, že tři šachové soupisky jsou důležitějším problémem, než kdyby na Česko dopadla Severokorejská atomová bomba....

Luboš Ševčík | 13.04.2013
3 soupisky

Pane Janda, po Vašem arogantním příspěvku se nedivte, že možná budou přibývat názory proti 3 soupiskám:-(

Janda Zdeněk MUDr. | 12.04.2013 | sekce:Soutěže družstev
hráči na 3 soupiskách

Kolegové,ještě jednou a naposledy. Zaregistrovali jsme s Jindrou Papayem (pravda, jsme z jiné destinace, a vůbec se za to nestydíme, ze Sudet :-)), na rozdíl od JM kraje) , že nikdo z vašich končin není ochoten (nebo schopen?) reagovat na jeho příspěvek. Připadá nám někdy,že se snažíme oslovit hluché (a možná) i slepé. Já se nedivím,že jeden "vedoucí" 15 km za našimi hranicemi charakterizoval před mnoha lety demokracii jako spolek "žvanilů". Když se na to objektivně podíváte,a pročtete příspěvky níže dole, musíte mu (nechtíc) dát za pravdu. Já mám docela obavu z vývoje naší společnosti,když by se objevil nějaký charismatický "vůdce". Možná bychom se nestačili divit ...

Marcel Schwoob | 12.04.2013
Jasný nesouhlas

Páni z šachového svazu České republiky jsou moc chytří, když zavádějí takové novoty. Chtěl bych vědět jména co hlasovali pro přijetí tohoto nesmyslného nápadu, že hráč může být na 3 soupiskách. Kdo byl autorem tohoto nápadu? Od někoho musel přijít návrh. Kolik berou průměrně ti hráči co hrají za peníze, proč to nikdo nezveřejní ty příjmy. Opravdu mě to připomíná situaci našich dementních a tupých politiků co jsou ve vládě ať jsou levicoví, středopravicoví anebo pravicoví. O nás bez nás. Hyenismus na 3 soupisky mohl vymyslet jen ten co ždímá peníze po funkcionáři klubu za odehrání své partie, jako by to byla placená ......... . Raději nebudu říkat co to ať si každý doplní sám.

Papay Jindřich | 12.04.2013 | sekce:Soutěže družstev
Tři soupisky

Dobrý den.
Jen tak jsem sem nahlédl a rozesmál se. Samozřejmě jako vždy konference něco schválila, aniž by o tom někdo přemýšlel a doplnil to o další údaje. Tři soupisky - ano proč ne. Chce ten člověk hrát a hrát? Ať hraje. Já například zase už na svém umístění v základní sestavě družstev netrvám, ale jsem ochoten vždy zaskočit, když někdo chybí. Tak proč se cpát do základní sestavy? A jsme u toho - měla nastat jedna věc - počet nutných odehraných partií základní sestavou. To se neudělalo - a tak se dostáváme do onoho problému pouhých 2 partií :-)). Někdo tu plácá ohledně fotbalu nebo tenisu - ano ten má omezení - a podívejte se kolik hráčů hraje na jinou registračku :-D - a je to především v nižších fotbalových soutěží, když se ví, že Ti druzí neví, kdo to je. A ve fotbale v mládežnických soutěží se fixluje tak, že se o tom nikomu ani nezdá :-DDDD. Mohu o tom vyprávět ;-). To přímo šachové soutěže jsou soutěže fair play s tímto do porovnání. Proto bych se nesoustředil na jiné sporty, ale přímo na šachy. Kolikrát družstvo mládežníků v nižších soutěží nechce nikdo vést. Doma mu to nevadí, to je doma. Ale kdo pak s nimi má jet? Kolik dospělých si chce vzít odpovědnost? Tak ať ten člověk hraje u nich první desku a v dalších dvou soupiskách je náhradník. Že by byl strach hráče, že dostane silného hráče a dostane do "držky"? To se už nechce poučit? To chce uhnívat ve své malosti vyrovnaného souboje dvou "šachových blbečků", jak je označují silnější hráči? Neuvěřitelná lenost lidské nátury :-DDDD. Já slyšel hlášky - ježíš, my starší hráči musíme hrát v kraji proti mladým? No to je hrůza? Slyšel jsem i obráceně - ježíši já hraji proti km :-( - to nemůžou tam dát slabšího nebo, hele ať proti němu hraje Franta, já půjdu raději o desku níže či výše? Tak co vlastně chceme? Chceme hrát nebo skuhrat? Je mi jedno proti komu hraji - jdu si přece zahrát šachy a pobavit se. Obzvláště od kraje níže - potkám známe kamarády, poznám nové tváře a máme si o čem povídat. Jenže jestli jsem šachový "bubák", tak mi bude všechno vadit :-D. Protože neumím komunikovat a myslím si, že všichni dělají všechno proti mému egu, hází mi klacky pod nohy, abych nemohl stoupat do závratných výšin MS v šachu :-DDDDDD. A pořád musím hrát tu "pralesní ligu" - lotři jedni. Každý rok někdo něco vymyslí, aby mi neumožnil stoupat po schodech glorioly slávy. :-DDDDD Mějte se príma a těm, kteří to berou sportovně a optimisticky přeju hodně nových kamarádů a zábavy u šachu A těm, kterým ta první parta všechno kazí, tak ať si udělají své soutěže, kde se každý stane tím mistrem světa.
Papay Jindřich

Jan Kalendovský | 12.04.2013 | sekce:Soutěže družstev
Zmatek

Dobrý den všichni. Prosím já hlupák o vysvětlení. Chápu, že Vinohrady mohou mít JEDNU soupisku, když mají asi DESET členů celkem. Jak by vypadala jediná soupiska Lokomotivy Brno, která má (snad) více jak stopadesát členů a doposud stavěla do soutěží asi 20 družstev (včetně mládežnických)? Bylo by na té soupisce třeba sto jmen? Existuje takový formulář? Nebo pro každou jednotlivou soutěž by byla jedna soupiska - jak tedy v právě končící KP I, kde má slavná Loko TŘI družstva by měla vypadat? Zdá se mi při čtení mnoha příspěvků vážených diskutujících, jako by nevěděli, o čem hovoří. Že někdo může a chce hrát častěji, než jednou týdně, proti tomu nic nemám. To už fungovalo před lety v Městském přeboru v Brně, kdy pan Látal dovolil zájemcům hrát na 3 soupiskách (tedy nechal je v soupisce MP, i když byli zařazeni na dvou ve vyšších soutěžích a to bez ohledu na možné sankce z vyšších šach. orgánů. Prostě trval na tom, že MŠS řídí svoji soutěž a tím stanovuje její pravidla. Více odvahy a samostatnosti přátelé!). Myslím, že není třeba podvolovat se všem nesmyslům diktovaným shora. Fascinuje mne, jak se najednou diskuse o poměrné maličkosti zdárně rozjela. A co teprve až dojde na finance a jejich nedostatek... Snad by se měly v šachu velmi účinně rozdělit sféry vrcholového, výkonnostního a rekreačního sportu.

Josef Plch | 12.04.2013
Kohoutův Matěj

1. Před pár dny jsem tu shrnoval důvody, proč byl před zhruba 10 let zaváděn status volného hráče a hosta. S pobavením jsem ve zprávě z konference ŠSČR četl, že naprosto stejné důvody byly teď uváděny jako argumenty pro povolení startu na 3 soupiskách. Z toho buď plyne, že hostování ani volní hráči neplní svůj účel a obojí by mělo být zrušeno, nebo že argumenty pro třetí soupisku jsou stejně mylné jako ty předchozí a třetí soupiska neměla být povolena. Dovedu si představit, že s naprosto stejnými argumenty se bude brzy diskutovat o povolení třetí - čtvrté - páté atd. soupisky.
2. Argumenty s kvalitou soutěží jsou velmi sporné. Pokud totiž zjistíte, že nemáte šanci na slušné umístění, protože proti vám nastupují družstva s velmi podobnými sestavami, jaké hrají o třídu výše, tak motivace hrát rychle vyprchává.
3. Argument, aby hráči hráli co nejvíce, mi přijde velmi zavádějící - daleko logičtější by bylo snížit počet stupňů soutěží a zvýšit počet družstev (tedy hrát více kol), nebo zavést systém doma / venku - a rázem by hráči hráli každou neděli (v jednom družstvu), a ne jednu neděli soutěž A za oddíl X a druhou neděli soutěž B za oddíl Y. A připomínám, že 12 kol už se zdálo některým příliš...
4. Jelikož jsem hrál roky fotbal, nemohu nesrovnávat. Nedovedu si představit, že by fotbalisté povolili totéž, co je v šachu - s argumentem, že hráči chtějí hrát co nejvíce zápasů namísto trénování. Nebo že by rozšířili nějakou soutěž jen proto, že si ji družstva chtějí zahrát.
5. Co se týká ideje p. Párala - pokud to domyslím, tak stejná parta by mohla hrát jednu neděli třeba KP1, druhou KP2 a v týdnu by si odskočila do městských soutěží. Nebo stejná sestava by v jednom kole hrála za družstvo A a v příštím kole za družsvo B za stejný oddíl ve stejné soutěži.
6. Možná bych měl také podnětné návrhy - zrušit vázání hráčů na oddíly a jejich ovládání kapitány. Buď by byla burza hráčů - kapitáni by si na daný zápas na burze vybrali z množiny hráčů, kteří by si tu neděli chtěli zahrát. Nebo naopak by byla burza zápasů - a hráči by si vybírali, kterou soutěž za který oddíl si chtějí zahrát. Burzy by byly internetové a platilo by, že kdo dříve přijde... nebo kdo dá víc?
7. K nápadu se 100 Elo body. Podle staré klasifikace bylo 100 bodů půl výkonnostní třídy. Elo (do určitého počtu zápasů) velmi pomalu kopíruje změnu výkonnosti hráče (protože jde původně o systém vyvinutý pro velmistry, kde se předpokládalo, že hrají desítky partií za sledované období). Takže rozdíl 100 bodů nemusí nic vypovídat o skutečném poměru sil hráčů - stačí se podívat na výsledky soutěží.
8. Můj osobní dojem ze všeho - někdy do r. 2000 mi šachové soutěže připadaly přehledné a logicky uspořádané. Dnes jim nerozumím - zdá se mi, že jsme rezignovali na myšlenku, že šachy jsou sport a vzdalujeme se strukturám ostatních sportů. Galimatyáš.

Janda Zdeněk MUDr. | 12.04.2013 | sekce:Soutěže družstev
hráči na 3 soupiskách

Přátelé, při diskuzích o soupiskách si dejte základní filosofocké otázky : 1) chceme,aby si zahrálo co nejvíce hráčů ? Pokud ne, regulujme,regulujme (jak Brusel) .. 2) chceme,aby soutěže byly kvalitní. Chci,abych si v nižších soutěží zahrál kvalitní šachy? Pokud ano , pak mi nevadí , že si v KP či KP2 zahraji s ligistou. Pokud mi tohle všechno vadí,mám druhou alternativu :možnost si zahrát šachy v hospůdce třeba o panáky , a ne hrát ligové soutěže :-)).

Zobrazeno 1061 až 1070, celkem 2918
««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  »» 

Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009